Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας .

Σκεφτομαι να αλλαξω κινητο επειδη το moto g new που εχω εχει μεγαλο δεικτη sar.

Θα ηθελα μπυ πειτε τη γνωμη σας για το nexus 5 και το galaxy note 3 neo.

Σας ευχαριστω!

xiaomi m1 a1:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αμα το σκεφτουμε αλλιος αμα ειναι να δωσο 230 δινω 280 και περνω lg g2 παντως σας ευχαριστω για τις γνωμες
Link to comment
Share on other sites

Σε εκαθαριση ειναι γιαυτο το εχει τοσο και το s1 ετσι το ειχα παρειστα 100 ντολαρς το οποιο το ειχα απο το πασχα και δεν επαθε τιποτε ουτε κολληματα ουτε τιποτε,τωρα για το elephone p1000 που με προτεινει φιλος απο πανω εχει τρελλα πραγματα και ειναι φθηνο, θα εχει αυτα που λεει η οχι, καποιο review δεν εχω βρει Edited by taxidriver109
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το Lenovo Α806. Από εκεί και πέρα μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πεί την γνώμη του για τα:

-ZTE V5 Max

-Huawei Honor 4X

??

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το ''σκυλί'' Caterpilar B15 πιστεύω πως είναι η καλύτερη λύση μόνο που κοστίζει 50 ευρώ πάνω απο το Buget του φίλου σου ...

https://www.skroutz.gr/s/3371156/Caterpillar-B15.html

 

+1 απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .

Σκεφτομαι να αλλαξω κινητο επειδη το moto g new που εχω εχει μεγαλο δεικτη sar.

Θα ηθελα μπυ πειτε τη γνωμη σας για το nexus 5 και το galaxy note 3 neo.

Σας ευχαριστω!

 

αν δεν μιλάς με της ώρες και στης περισσότερες περιπτώσεις σιμό είναι καλό δεν έχεις παραμικρό θέμα....... αν μιλάς αρκετά παρε bluetooth

 

οσο για τα αλλα δυο το nexus εχει χαλια μπαταρια το neo εχει αθλιο λογισμικο.... επιλεγεις και περνεις....... αλλα και παλι αν μιλας πολυ δεν σε σοζει χαμιλο sar............ bluetooth μονοδρομος

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μιλάς με της ώρες και στης περισσότερες περιπτώσεις σιμό είναι καλό δεν έχεις παραμικρό θέμα....... αν μιλάς αρκετά παρε bluetooth

 

οσο για τα αλλα δυο το nexus εχει χαλια μπαταρια το neo εχει αθλιο λογισμικο.... επιλεγεις και περνεις....... αλλα και παλι αν μιλας πολυ δεν σε σοζει χαμιλο sar............ bluetooth μονοδρομος

 

Τι εννοείς όταν λες ότι το Νέο έχει χάλια λογισμικό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναμεσα στο JIAYU G2F στο DOOGEE DG800 και στο DOOGEE DG450 4.5 ποιο να προτιμησω και γιατι? με ενδιαφερει το πιο αξιοπιστο ,με καλη μπαταρια και οπως καταλαβατε οχι πανω απο 4,5 ιντσες και οχι πανω απο 100 ευρω.

 

Όλα φοράνε ίδιο SoC, ίδια RAM. To G2F έχει λίγο μικρότερη οθόνη (4,3") και το DG450 έχει λίγο υψηλότερη ανάλυση σε σχέση με τα άλλα δύο 540*960 αντί 480*854.

 

Για το G2F που το έχω μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό για τα λεφτά του. Τα άλλα δεν τα έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά ακούω εξίσου καλά λόγια. Εν ολίγοις, και τα 3 είναι πολύ καλές vfm περιπτώσεις, βλέπεις τι προτιμάς και διαλέγεις.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια να ειστε καλα!! :D

Μου λειπει το (βαρυ μεν) περιβαλλον της Σαμυ ( S4, Note3) που στα εδινε ολα ετοιμα.

Ποσοστο μπαταριας, φακελους στις εφαρμογες ειναι μερικα που εχω βρει ως τωρα.

Θελει παραμετροποιηση αρκετη, αλλα απ την αλλη αυτα ειναι τα καλα του pure android.

Αν εχετε καποια καλη εφαρμογη να προτεινετε θα ηταν ευπροσδεκτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες ότι το Νέο έχει χάλια λογισμικό;

 

δούλεψε λίγο touchwiz (με εξαίρεση το note) όχι απλός να δεις αλλά πέρνα εφαρμογές πέρνα media κλπ και μετα απο καμία βδομάδα δούλεψε πχ ενα htc one η nexus η moto g η huawei p7 κλπ και θα καταλάβεις τι σιμαινει κακογραμμένο λογισμικό

 

Δεν εννοεί απλώς χάλια αλλά "άθλιο"!!! :wacko::dash: Απαίσιο βρε παιδί μου...ίδιο μ' εκείνη την αηδία το Note 3...την αποτυχία...την πατάτα!

 

Παίρνω ένα Lexotanil και μπαίνω αλλού για διάβασμα!

 

έλιωσα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα με ενδιαφερει ενα κινητο μεχρι 130 ευρω.Δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι απο κινα.Λογικα η αγορα θα γινει απο aliexpress(Δεν εχω προβλημα αν ειναι και απο αλλο μαγαζι).Ειμαι αναμεσα σε xiaomi hongmi note/redmi note (η ειναι τα ιδια γιατι εχω μπερδευτει λιγο)/lenovo s960/HUAWEI Honor 3C.Ποιο ειναι το καλυτερο κατα την γνωμη σας? Edited by AbsolutOwner
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω γνώμες για το πιο κινητό να επιλέξω ανάμεσα σε αυτά του τίτλου...

 

Περισσότερο ανάμεσα στα LG G3 ή Note 3 είμαι που μεταχειρισμένα παίζουν 300/350ε αναλόγως και με την προίκα ποιο να επιλέξω;

 

Η γνώμη να πετάξω στα 600/630 για μεταχειρισμένο Note 4 [N910C] αξίζει σε σχέση με την επιλογή των άλλων δυο κινητών; Βέβαια πάμε στα +300ευρώ!!! και πιθανότατα χωρίς προίκα.

 

 

Ποιο από αυτά είναι σχετικά καλύτερο ..??Περιμένω γνώμες!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει το Elephone.Ειναι κινητο φαντασμα.Αν βγει ποτε,σαφως και δεν θα κοστιζει τοσο αν θα χει 3GB ram.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν να λες, φερραρι η' λαμποργκινι!!!!! Οτι και να πάρεις θα ειναι κορυφαιο, αλλα επειδη ειμαι λιγο κακος!!!! Θα σε μπερδεψω ακομα περισσοτερλ βαζοντας στις επιλογες σου, τα εκπληκτικα, lenovo vibe z2. Kαι meizu mx4. Καλα ξεμπερδεματα. :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου note 4 n910c ειναι η εκδοση real octacore..δουλευουν και οι 8 πυρηνες..αλλα το εχει κλειδωσει η samsung sta 32bit και οχι στα 64 bit!!με ενα update σιγιυρα θα αλλαξουν...για εμενα ειναι το καλυτερο κινητο το octacore γρηγορο απο το N910f snapdragon 805!!!αλλα ειναι πανακριβο ακομα και ειναι οι πρωτες παρτιδες εκτος και αν μπορεις απο οικονομικα!!!τωρα για το note 3 ειναι φοβερο τηλ,οθοναρα μιλαμε!!το εχει ο αδερφοςμου και επαθα πλακα!!αλλα για εμενα ειναι μεγαλο κινητο!!!τωρα για το g3 16 gb 2 gb ram και αυτο ειναι μια καλη επιλογη!!!οθοναρα,ειχε κατι προβληματακια αλλα με τα update λυνονται σιγα σιγα!!! Σε φωτο,ηχο κερδιζει το g3..σε οθονη κερδιζει το note 3!!!εγω θα ελεγα

60 % Lg G3 40%Note 3 οπως και να το κανουμε το g3 ειναι ποιο καινουρια συσκευη!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

οτι και να πάρεις ευχαριστημένος θα εισαι

 

τα υπέρ του oppo καλύτερα ηχεια/camera + κατασκευή + έχει εγγύηση 2 χρόνια

 

τα υπέρ του mi4 λογισμικό + αυτονομία

 

επιλέγεις και παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει και σκέφτομαι να το πάρω. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο σε αυτά τα επίπεδα (€ 149,00 οικονομικά και ιντζών)?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω κινητό.Μπορώ να διαθέσω μέχρι 150 ευρώ..έχω στο μυαλό μου το Samsung Galaxy S III mini i8190 (8GB)..Είναι σωστή επιλογή;;Ποια είναι τα + και πια είναι τα - του;;

Ευχαριστώ περιμένω απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πρότεινα το lg g2 mini lte, νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο σε αυτα τα λεφτά. Και σίγουρα οχι το s3 mini.Επισης αμα σου αρεσουν τα windows phone υπάρχει το νοκια lumia 630 (και 635) που είναι εξαιρετικά κινητά. Edited by terrah
Link to comment
Share on other sites

Για την camera του Oppo είσαι σίγουρος? Γιατί έψαξα για συγκριτικά όσων αφορά την camera και την οθόνη, αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι.

 

το εχω δουλέψει πάρα πολύ καλη camera έχει.......

 

σου βρικα και ενα review

http://www.phonearena.com/reviews/Oppo-Find-7-Review_id3744

Link to comment
Share on other sites

απο κινα δες lenovo a806 €140

απο http://www.to2c.com , http://www.minideal.net , http://www.vickmall.com

πληρωμη με paypal, αποστολη με ταχ/μειο σιγκαπουρης, παραλαβη σε 15-20 μερες

 

απο ελλαδα δες απο http://www.skroutz.gr:

moto g (εκδοση 4g και εκδοση 2nd gen 2014) €180

lg g2 mini lte €155

samsung galaxy s3 neo €185

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...