Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 2

Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΑ ΦΤΥΣΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΕΝΑ ΗΤΜ Μ1 (ANY IDEAS ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ)

 

ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ ΠΟΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ

ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΕΔΩ

1) http://www.to2c.com/original-lenovo-a8-a806-basic-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

 

ΚΑΙ ΕΔΩ

 

2) http://www.to2c.com/coolpad-f1-basic-8297-mtk6592-octa-core-smart-phone.html

 

Η ΜΗΠΩΣ ΤΗL 5000 ?

 

EYXARISTΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

Αν πας για «όνομα» το Lenovo είναι καλύτερο. Στην πράξη όμως το μισό φορουμ έχουμε πάρει το F1 ένα χεράκι όλοι :p Και τα δύο μια χαρά επιλογη είναι

ME45, S55, SX1, CX65 for ever!
Link to comment
Share on other sites

δες ποσο κοστιζει και το xiaomi redmi note

 

αλλιως πας για coolpad f1

 

αρα υπαρχουν και αλλες επιλογες ε?θα τα κοιταξω και αυτα φιλε μου.μεχρι αυριο που λογικα θα παραγγειλω εχω περιθωριο.ελπιζω και αλλα παιδια να μουν πουνε την γνωμη τους

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στάθηκα τυχερός και βρήκα καινούριο το μεγάλο note σε σούπερ τιμή και είμαι κατενθουσιασμένος... περιττό να σας πω ότι από χθες του έχω πιει το αίμα και η μπαταρία δεν λέει να τελειώσει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Ομορφη παρεα,

H οθονη απ το αγαπημενο μου κινητακι τα φτυσε και ηρθε η μαρτυρικη ωρα της επιλογης νεου κινητου.

Ζητω την βοηθεια σας για να ξεμπλεχτω λιγακι!

Θα επιθυμουσα να εχει τα εξης:

-2 sim

-καλη καμερα

-5ιντση οθονη

-υποδοχη για sd card

-Μπατζετ 200-300 γιουρο.

 

 

Δεν εχω προβλημα με -καλα- κινεζικα, αλλα θα θελα να αποφυγω τις φτηνες λυσεις, γιατι οποιος καιγεται μια φορα, μετα φυσαει και το γιαουρτι!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βρηκα το κινητο αυτο

http://www.ebay.com/itm/HUAWEI-HONOR-3C-W-1-9GHz-OCTA-CORE-ULTIMAS-UNIDADES-/171527778691?pt=ES_Tel%C3%A9fonos_m%C3%B3viles&hash=item27efda3183

απο ebay και λεει οτι ειναι οχτα πυρηνο ισχυει κατι τετοιο και οποιος ξερει να μου πει αν ειναι γνησιο και αν αξιζει να το αγορασω γιατι εχει πολυ καλη τιμη ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

ξερει καποιος κανα κινεζομαγαζο που να πουλαει το motorola moto G 2nd edition?

 

Μενω στην αγγλια κι εδω το εχει το amazon και το ebuyer αλλα ειναι κοντα στις 150 λιρες (ητοι 230+ δολλαρια)

 

ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον πρόκειται για αντίγραφο, αφού πουθενά πάνω στο τηλέφωνο δεν υπάρχει το όνομα της HUAWEI ή του μοντέλου ούτε στο κουτάκι της συσκευασίας ούτε μέσα στο εσωτερικό του τηλεφώνου εκεί που το έχει ανοικτό. Σύγκρινε με τις φωτό από το HUAWEI Honor 3C και θα καταλάβεις και μόνος σου πως είναι ένα αντίγραφο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το θέλω για ελαφριά χρήση επομένως η αυτονομία δεν με απασχολεί και πάρα πολύ. Καλό φαίνεται και το S660 μόνο που έχει χαμηλότερη ανάλυση η οθόνη και δεν τραβάει 720p video. Το dg580 με ενδιαφέρει από άποψη χρημάτων αλλά πιστεύω θα απογοητευτώ από την κάμερα... Νομίζω τα 8MP είναι must πλέον.

 

Και κάτι ακόμα. Αυτό έχει καμιά διαφορά με αυτό?

 

Όχι, το ίδιο τηλέφωνο είναι.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε να εισαι καλα ..απλα ψαχνω να παρω καποιο κινητο με παρομοια χαρακτηριστικα απο ευρωπη γιατι το χρειαζομαι αμεσα με τιμη κατω των 150 ευρω αν μπορεειται να μου προτεινεται και καποιο μαγαζι ευρωπαικο ..
Link to comment
Share on other sites

ZTE Nubia Z7 Max πολύ καλό κινητό για τα λεφτά του και πολύ ποιοτικό.

 

και αυτο ειναι καλη λυση (αν εξερεσουμε το μεγεθος)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια...

ωστόσο για το Z3 εδω και χρόνια εχω πάψει να κοιτάζω sony εχω καεί 2 φορές απ αυτή την εταιρία στο παρελθόν...

 

Στο δια ταύτα είμαι πλέον ανάμεσα σε oppo και htc... είναι πανέμορφα και τα δύο ωστόσο διαβάζω για το oppo κάποια θεματάκια η color τα έχει δε ξέρω τι γίνεται πλέον με το color os 2.0 απ την άλλη διαβάζω απ ολους πως το htc ειναι όντως απροβλημάτιστο το ui του... αλλα υστερεί αρκετά στη κάμερα...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

@telefoneri με ψηνει το zenfone 5.... μηπως εχεις κανενα λινκ εκει στα 150ε;;;

 

http://www.minideal.net/new-asus-zenfone-5-16gb-dual-sim-3g-5-5-hd-ips-intel-z2580-2-0ghz-black.html

Link to comment
Share on other sites

Εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι δεν υπαρχει κινητο που να τα εχει ολα.. Δυστυχως παιζουν συμφεροντα.. Ελαχιστα κινητα ηταν τουμπανα, οπως το Nokia N8, το οποιο ακομα εχω.

 

Και εγω συντομα θα αγορασω καποιο κινητο. Απο αυτα θα διαλεγα το Oppo Find 7a, και οχι το 7. Δεν υπαρχει καμια σοβαρη διαφορα, αντιθετως το 7a ειναι και πιο γρηγορο.. Δυστυχως η 2k οθονη ειναι αποτυχια σε αυτες τις ιντσες.. Και μεγαλη ρουφηχτρα μπαταριας!

 

Το μονο που με ανησυχει στο oppo ειναι ο ηχος που βγαζει απο τα ακουστικα. Τα m8 και g3 ειναι κορυφαια σε αυτο το τομεα.. Το oppo ισως να δινει ψευδαισθηση με το ΑudioMaXX που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια...

ωστόσο για το Z3 εδω και χρόνια εχω πάψει να κοιτάζω sony εχω καεί 2 φορές απ αυτή την εταιρία στο παρελθόν...

 

Στο δια ταύτα είμαι πλέον ανάμεσα σε oppo και htc... είναι πανέμορφα και τα δύο ωστόσο διαβάζω για το oppo κάποια θεματάκια η color τα έχει δε ξέρω τι γίνεται πλέον με το color os 2.0 απ την άλλη διαβάζω απ ολους πως το htc ειναι όντως απροβλημάτιστο το ui του... αλλα υστερεί αρκετά στη κάμερα...:wacko:

 

Μια χαρά είναι η κάμερα του, αμάν πια με αυτό το παραμύθι. Σε πληροφορώ ότι σε πολλές περιπτώσεις παίρνεις μακράν καλύτερο ααποτέλεσμα με μια ultrapixel.

Δες δείγματα στην υπογραφή μου από το Μ7.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,επειδη ψαχνω κινητο ειδα και το UMI ZERO το οποιο δεν εχει κυκλοφορησει ακομη,αλλα φενεται απο τα χαρακτηριστικα πολυ δυνατο.

Εσεις τι λετε?

Ειμαι αναμεσα ,COOLPAD F1 KAI F2,ELEPHONE P3000S,XIAOMI REDMI NOTE με ΜΤΚ (δικαρτο),LENOVO K910.Επισης μου κινησε το ενδιαφερον και ενα DOOGEE TURBO 2 ΝΟΜΙΖΩ.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω βρεί και τα δύο στα 340 ευρώ. Ποιό να πάρω ?

Το μόνο που με κολλάει με το Find 7 είναι οτι η οθόνη του τραβάει πολύ μπαταρία.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας ?

Link to comment
Share on other sites

όποιο κ να διαλέξεις θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος. εγώ σαν κάτοχος του 1+1 [δεν έχω αντιμετώπισή το παραμικρό πρόβλημα,κυριολεκτικά έχω πάθη πλάκα με τις επιδόσεις του] θα σου πρότεινα το oppo find 7 [όχι το 7α] θεωρώ λίγο καλύτερη ποιότητα κατασκευής,παίρνει κάρτα sd ,έχει σύστημα ταχείας φόρτισης κ τέλος ναι μεν η μπαταρία του κρατάει αρκετά λιγότερο αλλά έχει μια οθόνη με ΑΛΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...