Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!

Ειναι το πρωτο μου θεμα που ανοιγω στο forum και γραφομαι βασικα αν και σας παρακολουθω καιρο τωρα!

Εχω μια απορια η βασικα να το θεσω καλυτερα ειμαι διχασμενος περισσοτερο!

Εδω και κατι μηνες εχω ενα Mi3W 64Gb εινια το δευτερο μου κινητο για την ακριβεια απο Xiaomi και ειμαι υπερευχαριστημενος!

Το θεμα που εχει παρουσιαστει ειναι οτι σκεφτομαι να αλλαξω το κινητο αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει η οχι!

Εχω πρωτον:

1)επιλογη να παρω ενα Oppo 7a(16gb) με το να δωσω το δικο μου συν μια διαφορα τον 50ευρω!

2)να παρω ενα one plus one παλι 16 gb με 20 ευρω παραπανω οχι το cyanogen ομως αλλα το κινεζικο που απο οσο ξερω οι διαφορες ειναι μονο στο τη OS εχουν και καμια(αν με αλλα λογια θελω να βαλω cyanogen μπορω πιστευω ετσι?)

3) να τσονταρω και να παω σε oppo 7 αλλα ανεβαινει και η τιμη αρκετα οποτε το σκεφτομαι!

Η ερωτηση μου ειναι μπροστα σε ολα τα κινητα που εχω ως επιλογη λετε να προχωρησω να παρω καποιο απο αυτα?

Αν ναι θα δω καποια ουσιαστικη διαφορα η απλα το μικροβιο αναβαθμισης με τρωει?

Τελος αν δεν αξιζει κατι απο αυτα υπαρχει καποιο που ειναι ουσιαστικη αναβαθμιση απο το δικο μου το mi3w και αν ναι ποιο?

Να επισημανω το κινητο το εχω κυριως για ομιλια/browsing σε παρα πολλα tabs και φωτογραφιες!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως γίνεται ολο αυτο απο την κινα μπορεις να με βοηθησεις

 

εστω οτι θες να παραγγειλεις το dg580 που ανεφερα πιο πανω, απο το to2c.com

πας στο http://www.to2c.com/doogee-kissme-dg580-basic-1gb-ram-8gb-rom-smartphone-mtk6582-1-3ghz-android-4-4-wake-gesture-5-5inch.html

(αν θες αλλο κινητο, ψαχνεις απο το κουτακι αναζητησης γραφοντας το μοντελο του.

υπαρχουν κι αλλα αξιοπιστα καταστηματα: vickmall.com , minideal.com κ.α. με παρομοιο τροπο παραγγελιας).

 

εφοσον εισαι στη σελιδα του κινητου που θες, τσεκαρεις τις εκαστοτε επιλογες που προτιμας.

πχ για το dg580 απο το to2c.com

διαλεγεις απο δεξια χρωμα.

διαλεγεις αν θες κουτι (καλυτερα διαλεξε οχι).

διαλεξε screen protector.

θα σου ελεγα να διαλεξεις και root αλλα οταν το παραγγειλα για αλλο ατομο, δεν το εστειλαν σωστα ροοταρισμενο οποτε μην πληρωσεις αδικα root.

 

μετα πιο κατω στο κουτι QTY γραψε-πληκτρολογησε 1

και πατησε checkout with paypal.

 

στη συνεχεια θα γραψεις τα στοιχεια σου (ονομα-διευθυνση).

διαλεξε να σου το στειλουν με ταχυδρομειο σιγκαπουρης (singpost).

και για να ολοκληρωσεις την παραγγελια θα πληρωσεις με paypal.

αν δεν εχεις paypal, βρες καποιον που εχει, δωσε του τα χρηματα και πες του να σου το παραγγειλει.

 

θα σου ερθει σε 15-20 μερες.

αν χρειαστει να πληρωσεις επιπλεον χρηματα, θα σου το πουν στο ταχυδρομειο μονοι τους.

το πιθανοτερο να μη σου ζητηθει. αν σου ζητηθει, για το συγκεκριμενο κινητο θα ειναι περιπου 20€.

 

πιο αναλυτικες οδηγιες μονο με βιντεο . . .

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Στο κινέζικο σου περνάει ο Κινέζος μόνος του cyanogenmod. Προτείνω στις 17 του μήνα να πάρεις το 64αρι oneplus one με την απευθείας παραγγελία που θα ανοίξει για 3 ώρες. Έχει καλές τιμές σε αξεσουάρ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχει ο πατέρας μου θα σου πω από πρώτο χέρι ότι είναι σχεδόν κακής ποιότητας συσκευή. Το πήρε με επιδότηση από wind και η πρώτη συσκευή είχε θέμα με το μικρόφωνο και αφού το επιστρέψαμε με DOA, η δεύτερη συσκευή έχει τραγικό θέμα με την απόκριση στην αφή. Είναι αδύνατο να πληκτρολογησεις μήνυμα.

Θα σου πρότεινα κάποιο Windows Phone όπως το lumia 630 το οποίο αξιζει πραγματικά τα ευρώ του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κατάλαβα ακριβώς δηλαδή θα περάσουν και στη κινέζικη version το cyanogenmod? Πόσο περίπου θα πάει το 64?αυτη τη στιγμή το 16gb μ το δίνει φίλος στα 270 με προστατευτικο οθόνης και θήκη απλή! Λες να μην πάρω κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 520 αντί για το 530.

 

Έχει ips αντί για απλή tft οθόνη, 8gb εσωτερικό χώρο αντί για 4gb, καλύτερη gpu (305 αντί για 302) και τραβάει βίντεο HD (720p) ενώ το 530 μόνο 480p.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5322&idPhone2=6523

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.

Με λιγο διαβασμα εχασα το μπουσουλα.

Ενδιαφερομαι για 2 κινητα, τα οποια με ενδιαφερουν να εχουν τα εξης:

 

Το πρωτο θελω να ειναι δικαρτο, android, με καλη φωτογραφικη και να μην με αφησει πισω σε αναβαθμισεις κλπ λογω λειτουργικου.

Το δευτερο θελω κι αυτο να ειναι δικαρτο, android, να εχει σχετικα καλη φωτογραφικη και να μην με αφηνει ουτε αυτο πισω λογω λειτουργικου.

 

Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω και για τα 2 ειναι 200 ευρω.(για το πρωτο λιγα παραπανω, δεν με πειραζει).

Link to comment
Share on other sites

για το πρώτο huawei honor 6 λογικά είναι μονόδρομος

για το δεύτερο motorolla moto g 204 dual sim θα κάνει άψογη δουλειά η το asus zenphone 5 2gb ram/16gb storage version

Link to comment
Share on other sites

για το πρώτο huawei honor 6 λογικά είναι μονόδρομος

για το δεύτερο motorolla moto g 204 dual sim θα κάνει άψογη δουλειά η το asus zenphone 5 2gb ram/16gb storage version

 

Ρε συ αυτός λέει 200 και για τα δύο όχι 200 το καθένα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αυτός λέει 200 και για τα δύο όχι 200 το καθένα.

 

Παναγιώτης

 

τότε ζητάει παράλογα πράγματα τελείως .................

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πάρε ένα Doogee Turbo DG2014 και ενα DOOGEE DG800 VALENCIA για να μείνεις στο μπάτζετ σου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πάρε ένα Doogee Turbo DG2014 και ενα DOOGEE DG800 VALENCIA για να μείνεις στο μπάτζετ σου.

 

Παναγιώτης

στο budget του μπαίνουν πολλά, αλλά κανένα δεν πλησιάζει την καλή κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να αξιζει το 830, εξαρτάται απο τις ανάγκες σου. Κοιτά εδώ τη σύγκριση και αποφάσισε ανάλογα με το τι θεωρεις πιο σημαντικό

http://www.windowscentral.com/what-features-lack-nokia-lumia-730-and-lumia-830

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ.

Ψαχνω να βρω ενα "καλο" κινητο κινεζικο και μη, αν εχετε να προτεινετε κατι θα με βοηθουσε πολυ

Ευχαριστω

 

 

ΥΓ: Δεν ξερω καν αν το εχω βαλει στο σωστο μερος και αν ειμαι offtopic

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ψαχνω για κινητο κινεζικο η και οχι στα 130-140Ε θελω να εχει σχετικα καλη αναλυση,καμερα και το πιο βασικο να μην κολαει και να μου βγαλει την πιστη! Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ψαχνω για κινητο κινεζικο η και οχι στα 130-140Ε θελω να εχει σχετικα καλη αναλυση,καμερα και το πιο βασικο να μην κολαει και να μου βγαλει την πιστη! Ευχαριστω

 

asus zenphone 5 2 gb ram 16 gb storage version στα 145 ευρω αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Lumia 720 μεταχειρισμένο κοντά στα 130€

Υ.Γ. Λογικό είναι να κολλήσει με τα wp.......;):up::respect:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά αν μιλάμε για 200 μόνο ευρώ και για τα 2 τίποτα σοβαρό δεν υπάρχει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ...

Η οθόνη του Mi2 μου μας άφησε πρόωρα, και γι αυτό χρειάζομαι άμεσα καινούργιο τηλέφωνο.Βλέποντας τις τιμες και τα χαρακτηριστικά, κατέληξα σε ένα εύρος τιμών που ξεκινάει από το LG G2 (285Ε), συνεχίζεται με το Nexus 5 (320E) και καταλήγει στο LG G3 (380E). Οι τιμές είναι από το μοναδικό κατάστημα στο σκρουτζ που είδα ότι στους τρόπους πληρωμής περιλαμβάνονται οι άτοκες δόσεις μέσω πιστωτικής, και προσφέρει ικανοποιητικές τιμές. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το όνομα του καταστήματος. Αλλά είναι απαραίτητες οι δόσεις για την αγορά, και τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα δεν τις αναγράφουν ως τρόπους πληρωμής.

Ψάχνω για ένα τηλέφωνο που να καλύπτεται από εγγύηση στην Ελλάδα(όχι κινέζικα συνεπώς), και που θα έχει specs που θα του επιτρέψουν την αντοχή στο χρόνο(τουλάχιστον 4-πύρινο με 2 GB RΑΜ και καλή κάμερα). Ποιο από τα παραπάνω 3 μου προτείνετε; Και αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση σε αυτά τα λεφτά με παρόμοια specs καλοδεχούμενη. Προκαταβολικά ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...