Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cubot S168 στα 79.98$ με κουπονι S168HF στο gearbest.com.

 

 

sing post η netherlands????

 

δεν΄΄εχω παραγγέίλει μέσω netherlands

 

ερχεται πιο γρήγορα?

τελωνείο?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το a808t υποστηριζει τα TD-SCDMA δικτυα

που χρησιμοποιουνται εντος κινας, δηλαδη δεν θα εχεις εδω 3g (γρηγορο internet) παρα μονο 2g και wifi.

Αν σου αρεσει τοσο πολυ παρτο αλλα με αυτον τον περιορισμο.

 

Δες στο link τα κοκκινα γραμματα

http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a808t-android-4-4-smartphone-mtk6592-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις.

 

Μάλλον θα πάρω αυτό :)

 

Μπορείς να μου πεις τι να κάνω για να το παραγγείλω με αντικαταβολή, να βάλουν το play store να βεβαιωθούν ότι δουλεύει και να μην έχω πρόβλημα με το τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα είναι οτι όλα έχουν 512ραμ. Δυστυχώς το κινητό και λίγες απαιτήσεις να έχεις θα είναι για πέταμα σε 3 μήνες από την αγορά του. Καλύτερα να αποφύγεις το Samsung. Από την άλλη δεν έχεις κι άλλες επιλογές οπότε καλή τύχη.
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα εξακολουθεις να θελεις το a808t;

 

Anyway, αντικαταβολη ξεχασε τη...μονο μεσω paypal, στο οποιο θα συνδεσεις μια προπληρωμενη καρτα και θα εχεις ετσι ασφαλεια στις συναλλαγες σου.

 

Επειδη ομως βλεπω οτι δεν ειναι γνωστα καποια βασικα πραγματα θα προτεινα να ριξεις μια ματια στον οδηγο αποστολης απο κινα και στον οδηγο αγορων απο εξωτερικο στο κομματι που λεει για paypal. Για root, ελληνικα κτλ εχει ειδικη επιλογη ή τους το γραφεις σε μηνυμα/email. Επιλεγεις singapore post για αποστολη.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=162

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα 2 προτείνετε με βάση τις επιδόσεις, κάμερα ,οθόνη και υποστήριξη για ενημερώσεις. Ή εάν έχετε καμία άλλη πρόταση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα γράψω μερικά από τα κινητά που βρήκα και θέλω όποιος μπορεί να μου πει αν αξίζουν. TY

 

1)Elephone P2000

 

2)Lenovo Golden Warrior S8 Slim

 

3)HUAWEI Honor 3C Smartphone 4G LTE

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και το θέμα ψάχνω για κινητό Χωρίς δεδομένα/internet με μεγαλη αυτονομία.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα γράψω μερικά από τα κινητά που βρήκα και θέλω όποιος μπορεί να μου πει αν αξίζουν. TY

 

1)Elephone P2000

 

2)Lenovo Golden Warrior S8 Slim

 

3)HUAWEI Honor 3C Smartphone 4G LTE

 

Το S8 ποιάνει μόνο GSM στην Ελλάδα, το 3C 4G έχει μία κάρτα και δεν ποιάνει 4G στην Ελλάδα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρουν ότι το Honor 6 είναι Dual Active και κορυφαίο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προτείνεις elephone δηλαδή?

 

Επίσης τι είναι το root ρε παιδιά?

Root είναι η πλήρη πρόσβαση στα αρχεία συστήματος. Πχ πες ότι θες να απεγκαταστησεις εφαρμογές που ήρθαν προεγκατεστημενες. Είναι σαν τον διαχειριστή των Windows.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα αντικαταβολής στις αγορές από εξωτερικό γενικά και ειδικότερα από Κίνα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει όλο το θέμα για το honor 6 είδα οτι κάτοχος αναφέρει οτι λειτουργουν ταυτόχρονα και οι δυο sim απλα έλεγα μήπως υπήρχε και κάποιο άλλο.Όχι οτι με πειράζει βεβαια που το honor είναι μάλλον μονόδρομος :lol:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει όλο το θέμα για το honor 6 είδα οτι κάτοχος αναφέρει οτι λειτουργουν ταυτόχρονα και οι δυο sim απλα έλεγα μήπως υπήρχε και κάποιο άλλο.Όχι οτι με πειράζει βεβαια που το honor είναι μάλλον μονόδρομος :lol:

 

Δεν είχα δει ότι ανέφερες ήδη το honor. Για την ώρα δεν γνωρίζω κάποιο άλλο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα την πρόταση σας για ένα Tablet εώς 8" το οποίο να μπορω να βάλω κάρτα sim για πραγματοποίηση κλήσεων.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε pipo έχω το m6 pro το οποίο ήταν πολύ καλό και τίμιο για τα λεφτά του. Λέω ήταν γιατί του έσπασε την οθόνη ο γιος μου και ακόμη περιμένω τα ανταλλακτικά για να την φτιάξω. Τα θέματα που είχα ήταν με αυτονομία, 3g, GPS και ήχο. Κοινώς περίμενα παραπάνω από την 10000 μπαταρία. Το 3g δεν είχε πολύ καλό σήμα, το GPS ήταν αργό και θα ήθελα πιο καλό και δυνατό ήχο. Εν γένει πάντως ήταν καλό, η οθόνη όλα τα λεφτά!

 

Τεσπα, επειδή μου χρειάζεται για την δουλειά αγόρασα το Samsung Galaxy tab pro 8,4 στα 230€ από Ελλάδα . Δεν έχει 3g, αλλά δεν με απασχολεί γιατί συνδέεται μια χαρά με το κινητό. Περαιτέρω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, παναλαφρο, φανταστική οθόνη, πολύ καλός ήχος, χωρίς κολλήματα, 2 έτη εγγύηση και με 5-6 ώρες οθόνη. Στα συν ότι το έκοψα τιμολόγιο (οπότε βγήκε περίπου 180€).

 

Το έχω συνδυάσει και με μια otter box θήκη, οπότε είναι ασφαλές από τον μικρό μου. Btw η θήκη τα έχει βγάλει ήδη τα λεφτά της :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχουμε καμία πρόταση μέχρι 200€ για κινητό έως 5 ίντσες με 4 έως 8 πυρήνες 2gb ram καλή καμερα/φακό, γρήγορο GPS, απροβλημάτιστη λειτουργία και όσο πιο καθαρό Android?

Edited by JMal
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi3w 16gb στην Θεσσαλονίκη... Εάν ενδιαφέρεσαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...