Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί κανείς να βοηθήσει εδω; Προτιμώ αποψεις κυρίως απο άτομα που εχουν αγοράσει το ένα ή το άλλο. Ειναι πολυ καλα και τα δυο νομιζω αλλα δεν μπορω να αποφασίσω γτ για το thl w300 δεν βρισκω άτομα που να το έχουν αγορασει. Σε ένα συγκριτικό που βρηκα στο youtube.com ομως το w300 φαινεται λιιιιιγο καλύτερο.

 

Επίσης αν έχετε καμία (σίγουρη) καλύτερη πρόταση ειμαι όλος αυτια!:)

 

Τροποποίηση 1η: Τώρα βλεπω και το iNew i6000. Ακόμα μεγαλυτερο προβλημα να αποφασισω...

 

Τροποποίηση 2η: Ωρε τι γινεται;;; Τωρα βλέπω και το UleFone u650!... Ψαχνω 2-3 βδομαδες και ακομα βρίσκω καινουρια στοιχεία!!! Εχω χαωθεί λιγο. Πειτε γνωμες πληηηηζ!

Edited by run2thehills2001
Κάτι ξέχασα παλι...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξιοπιστα καταστηματα ειναι τα εξης:merimobiles.com και ibuygou.com Το 32αρι εχει τιμη 370 δολλαρια οποτε ειναι καλη ευκαιρια.Βεβαια με την ελευση του ΜΙ3 που μαλλον αργει μπορει να πεσει και αλλο η τιμη.

http://www.ibuygou.com/crazy-discount/

Link to comment
Share on other sites

τα δυο απολυτως αξιοπιστα καταστηματα αυτη τη στιγμη ειναι αυτα που ανεφερε ο salazar_

οπουδηποτε αλλου και ιδιως απο πωλητες ebay και aliexpress παιζεις με την τυχη σου να παρεις fake συσκευη

 

αυτον τον καιρο τρεχουν δυο κουπονια απο τα merimobiles:

MIUI

GR

και τα δυο σου δινουν 5% εκπτωση

επειδη εχω ψωνισει απο εκει το mi2s μου, κατα καιρους μου στελνουν στο email μου και αλλους κωδικους που συνηθως ισχυουν για το τρεχον σαββατοκυριακο

πριν δυο εβδομαδες μου ειχαν στειλει κουπονι για 6% εκπτωση

αν μου στειλουν καποιο αλλο θα το ποσταρω εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα παραγγέλεια προχθές το Ulefone u650 η διάφορα του απο το 990 νομίζω πως ουσιαστικά είναι η gorilla glass σε όσα το είδα μου φάνηκε καλό και απο τα οικονομικά της σειράς 6,5...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παρεάκι!

Τα πράγματα είναι απλά. Ποιο από τα δύο headsets να αγοράσω; Το Smart Wireless Pro MW1 ή το SBH50; Είναι παρόμοια και οι μεγαλύτερες διαφορές έχουν να κάνουν με το ότι το MW1 λειτουργεί αυτόνομα σαν mp3 player χωρίς να χρειάζεται το κινητό αφού δέχεται κάρτα μνήμης. Από την άλλη όμως δεν έχει NFC. Μικρό το κακό θα μου πεις. Το 50 μαρέσει περισσότερο καθώς είναι ολόμαυρο αλλά δεν θα επηρεάσει τόσο πολύ την τελική μου απόφαση. Έχω το Xperia Z οπότε από συμβατότητα νομίζω θαμαι κομπλέ.

Απλά πείτε μου από αυτονομία, ήχο, υποστήριξη εφαρμογών και λοιπά τι θα προτιμούσατε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το MW παρολα αυτα ειναι πιο παλιο....

Αντε ρε παιδια κανεις δεν τα εχει???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ainol Numy 3G AX10. Το βρήκα στο geekbuying 165 ευρώ. Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και έχω μερικές απορίες:

γνωρίζει κανείς την ποιότητα κατασκευής του; να το επιλέξω ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο με αντίστοιχα χαρακτηριστικά;

Και τέλος μπορώ να εμπιστευτώ το geekbuying;

 

 

τα χαρακτηριστικά του είναι :

Android 4.2 OS

10.1 inch 1280*800 IPS capacitive touch screen

MTK8389 Quad Core 1.2GHz

Support WIFI 802.11 b/g/n

Camera 2.0MP + 5.0MP with Flash

Support OTG HDMI Blueotooth GPS 3G

Built-in 3G, GSM850/900/1800/1900, WCDMA 2100;

 

http://www.geekbuying.com/...ck-324211.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχετε καποια εμπειρια απο το συγκεκριμενο?

Ζητωντας επιστροφη προιοντος ενω υποστηριζει στην ιστοσελιδα του οτι μπορει να γινει μεσα σε 2 μερες με συγκεκριμενη διαδικασια, ερχεται ο προμηθευτης και υποστηριζει οτι η δικη του εταιρεια δεν κανει επιστροφες και οτι η αποδειξη γραφει το δικο του ονομα και οχι του KAMTHING!!!!οποτε....Νοιωθω οτι τελικα υπαρχει παραπλανηση καταναλωτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη! Αρκετοί είχαμε μπλέξει με το kamthing όταν είχε βγάλει 'προσφορά' για το G2. Εγώ τελικά δεν το γύρισα.

Μίλα με τον συνήγορο του καταναλωτή άμεσα γιατί μόνος σου δεν νομίζω να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

ωραια!!!!Ξεκιναω αγωνα δηλαδη....Σε ευχαριστω πολυ...Ισως βεβεια θα επρεπε να μπει σε black list τουλαχιστοβ απο χρηστες εδω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το μήνυμα αυτό αποτελεί το πρώτο μου ερώτημα στο site, αφορά αγορά κινέζικου smartphone. Βρήκα λοιπόν στο pandawill αυτό το άγνωστο? : Tianhe H928 item#:sku48969.

http://www.pandawill.com/tianhe-h928-smartphone-mtk6592-octa-core-android-42-8gb-50-inch-otg-white-black-p85803.html

Οι προδιαγραφές του φαίνονται καλές . Η τιμή του είναι $195 δηλαδή κάπου 140 ευρώ και μάλλον πέφτει με κάποιο κουπόνι , πολύ καλή για 8πύρηνο. Έκανα μία αναζήτηση στο forum δεν βρήκα κάτι σχετικό με την εταιρία αυτή.

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Xiaomi RedRice που μάλλον αποτελεί σίγουρη αγορά, σχετικά με την ποιότητα κατασκευής και την υποστήριξη ελληνικών σε menu, sms, phone contacts.

Δεν έχω ιδιαίτερο λόγο να αρχίζω να σκαλίζω root κλπ, απλά θέλω να πάρω κάτι και να παίζει όπως θα έκανα με ένα samsung ή sony από εδώ. Απλά λέω να δοκιμάσω τις κινέζικες αναλύσεις, κάμερες, κλπ κλπ. Με ενδιαφέρει να μπορώ να έχω ελληνικά στο menu και το πληκτρολόγιο, google play store.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi με κλειστα μάτια. Εκτός και "ψαχνεσαι" να χάσεις λεφτά. Αν ψάχνεσαι να χάσεις λεφτά πάντως, δώστα σε μένα να πάρω κρέμες και πάνες για το μωρό θα πιάσουν τόπο :) :) :)

 

Δεν το συζητάω πας xiaomi

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το πιστέυω για το xiaomi. Αλλά το ψάχνω...

To xiaomi το έχεις? βγάζει καλές φωτογραφίες? το φλας του είναι ΟΚ? η οθόνη? έχει lag?

θα είναι σαν κινητό εληνικό ή θα έχει κανα κουσούρι ?

Διαβάζω πολλά για τα κινέζικα, το σκέφτομαι αλλά δεν θέλω να μπλέξω

Για το gps του τί λέγεται ?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το πιστέυω για το xiaomi. Αλλά το ψάχνω...

To xiaomi το έχεις? βγάζει καλές φωτογραφίες? το φλας του είναι ΟΚ? η οθόνη? έχει lag?

θα είναι σαν κινητό εληνικό ή θα έχει κανα κουσούρι ?

Διαβάζω πολλά για τα κινέζικα, το σκέφτομαι αλλά δεν θέλω να μπλέξω

Για το gps του τί λέγεται ?

 

1)φωτο σε φως πολυ καλες σε σκοταδι και νυχτα λιγο ζορι(βεβαια δεν με ενδιαφερουν και πολυ η φωτο)

2)οθονη τελεια απλα!

3)ποτε lag

4)ναι με multi rom ολα ειναι ελληνικα κουσουρι μεχρι ωρας καθολου!

5)παρα πολυ καλο gps!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες !

Τί εννοείς "με multi rom" , έχεις περάσει κάποια custom rom ? Αν ναι , έχεις κάποιο link με συγκεκριμένες οδηγίες που δούλεψαν καλά στο δικό σου ?

Εργοστασιακά όταν το πρωτοπείρες ήταν ΟΚ στα ελληνικά ? Διαβάζω ότι η xiaomi έχει δικό της android και το διαφημίζουν για πολύ καλό ,

Η μνήμη του (RAM) πρέπει να είναι αρκετή ?

Σορυ για το πρήξιμο...

Edited by stelrp
Link to comment
Share on other sites

X I A O M I απλα!Δεν συγκρινονται αυτα τα 2 κινητα.Και ας εγραφε το αλλο οτι ειναι 16πυρηνο.Πρεπει να ειναι ξαδερφακι του W450 οπως το βλεπω.Θα το παρεις και σε 2 μερες θα σου χει βγαλει τοσα προβληματα που θα λες μακαρι να ειχα παρει μονοπυρηνο.

Μακαρι να διαψευστω και να βγει κινηταρα σ αυτα τα χρηματα,αλλα ποιος θα ειναι ο ηρωας που θα το παρει πρωτος για να το δουμε?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει , δεν σε ρωτάω για το πρώτο. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το XIAOMI (δεν συζητώ έχει κορυφαία ποιότητα κατασκευής), έχεις κάνει root ή κάποιο mod, για ελληνικά ?

Αν το πάρω και δεν το πειράξω καθόλου, θα μπορώ να γράφω ελληνικά μυνήματα, και να μεταφέρω τον ελληνικό τηλεφωνικό μου κατάλογο από το Galaxy Ace στο XIAOMI (μέσω αντιγραφής στην SD κάρτα ). Ή θα μου βγει τίποτα κουλό όπως στο Xperia που είχα κάποτε μετά από το πρώτο μου Galaxy mini S5570 ?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το πιστέυω για το xiaomi. Αλλά το ψάχνω...

To xiaomi το έχεις? βγάζει καλές φωτογραφίες? το φλας του είναι ΟΚ? η οθόνη? έχει lag?

θα είναι σαν κινητό εληνικό ή θα έχει κανα κουσούρι ?

Διαβάζω πολλά για τα κινέζικα, το σκέφτομαι αλλά δεν θέλω να μπλέξω

Για το gps του τί λέγεται ?

 

Δεν το έχω λυπάμαι, θα αγοράσω κινητό αλλά αρκετά φτηνοτερο, δεν με βγάζουν τα πόδια μου ως εκει. Αλλά στο ειπα γιατι διαβάζω εδω και ππολυ καιρο σχετικα θέματα και απόψεις και όλοι λένε ότι ειναι κορυφαίο. Υπαρχεει και αντιστοιχο ξεχωριστό θέμα στην υποενότητα "Λοιπα κινητά τηλεφωνα" που θα σε βοηθησει να καταλαβεις τα περί τηλεφώνου και να σου λύσει τυχόν απορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή έψαξα στα <<λοιπά τηλέφωνα>> και δεν βρήκα κάτι, ποια η γνώμη για το συγκεκριμένο; το έχει αγοράσει κανείς;;; http://www.minideal.net/cubot-p5-smartphone-mtk6572-dual-core-with-4-5-inch-ips-qhd-screen-white.html
Link to comment
Share on other sites

Με τις απαιτήσεις των σημερινών εφαρμογών, μήπως να κοιτούσες κάτι με 1 Gb ram τουλάχιστον?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος τι παιζει με την εγγυηση οσον αφορα τα κινητα που αγοραστηκαν απο τα skroutzομαγαζα ?? απο την lg μου ειπαν οτι βαση νομοθεσιας καλυπτουν ολα τα κινητα που ειναι αγορασμενα απο χωρα της ευρωπαικης ενωσης με την προυποθεση να εχουν ακριβως τα ιδια ανταλακτικα με αυτα που εχουν τα κινητα που εχει εισαγει η εδω αντιπροσωπια ( παρτιδα με παρτιδα του ιδιου κινητου μπορει να εχει διαφορετικους κωδικους ανταλακτικων ) , αλλιως πρεπει να το στειλεις μονος σου στην χωρα απο την οποια εχει αγοραστει για να στο φτιαξουν εκει , και αυτο δεν φαινεται παρα μονο αν ανειχθει το κινητο. Τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση ??:confused:
:X
Link to comment
Share on other sites

Λυση:παιρνεις κινητο που προοριζεται για ευρωπαικη ενωση.

Οταν ειχα παρει το og επικοινωνησα με lg με mail -γιατι ειχα και γω τις ιδιες ανησυχιες με σενα- και μουπαν ο,τι και σε σενα και πως αν το κινητο ειναι για ΕΕ θα με καλυψουν.

Για που προοριζεται το καθε κινητο φαινεται απο ΙΜΕΙ βαζοντας το στο sndeep.info .

Το ΙΜΕΙ το γραφει και πανω στο κουτι.δε χρειαζεται να bootαρει το κινητο για να φανει.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...