Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire 310


bananasplit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!πήρα την προηγούμενη Παρασκευή το htc desire 310.Ενώ μερικές φορές δουλεύει κανονικά,κάποιες άλλες,με παίρνουν ή παίρνω τηλέφωνο,και κατά τη διάρκεια της κλήσης κάνει ένα μπιπ στο αυτί μου,τερματίζεται η κλήση και μου γράφει "Ο πομπός αποσυνδέθηκε".Καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;;κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΤΟ LG L90.XANEI TO ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΠΙΣΩ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ανοίγω αυτό το θέμα, διότι δεν υπάρχει άλλο γι αυτό.

Αναλυτικά στοιχεία υπάρχουν εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384109

"Το νέο Desire 310 φαίνεται πως θα «τρέχει» Android 4.2.2 Jelly Bean, εξοπλισμένο με SoC MediaTek MT6582M με επεξεργαστή χρονισμένο στα 1.3GHz, ενώ τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν αποτελούν ιδιαίτερη έκπληξη, αφού θα διαθέτει οθόνη 4,5 ιντσών ανάλυσης 854x480 pixels, RAM 512MB, ψηφιακή κάμερα 5 megapixel χωρίς LED φλάς, εσωτερική μνήμη 4 GB επεκτάσιμη μέσω κάρτας microSD και μπαταρία 2000 mAh. Ακόμη φαίνεται πως η συσκευή ζυγίζει 140 γραμμάρια και το πάχος της είναι στα 11,25 χιλιοστά."

 

Επίσης κι εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387005

 

Οποιος το έχει, ας πει εντυπώσεις.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Desire 310 εδώ και 2 και κάτι μήνες. Η εμπειρία είναι κακή και απλώς περιμένω το Asus Zen5, μπας και αποκτήσω και πάλι κινητό της προκοπής (μετά το One SV).

Το κινητό το πήρα "αναγκαστικά" και χωρίς πολλή σκέψη, όταν το SV με άφησε ξαφνικά δίχως συσκευή: πήγα στα public, το είδα, ήταν ετοιμοπαράδοτο και το πήρα.

 

Μερικά θετικά (έχει μερικά)


  • Έχει αρκετά καλή μπαταρία

  • Έχει καλό σήμα

  • Καλή ποιότητα συνομιλιών

  • Αρκετά γρήγορη πλοήγηση

 

Πάμε στα αρνητικά τώρα, που είναι περισσότερα

  • Η ποιότητα κατασκευής είναι αστεία

  • Η οθόνη είναι τραγική και πλαστική

  • Εκτός αυτού είναι και κακή σαν οθόνη, θυμίζει κινητά προ 5ετίας περίπου

  • Η μνήμη γεμίζει για πλάκα. Κάποιες φορές αναγκάζομαι να διαγράψω δεδομένα εφαρμογών, απλά και μόνο για να τρέξω μια εφαρμογή. Κατέβασα πχ το Real Racing 3 και δεν υπάρχει καν χώρος να τρέξει η εφαρμογή...Για να τρέξει, πρέπει να σβήνω/μεταφέρω φωτογραφίες , βίντεο κτλ.

  • Δεν παρέχεται η δυνατότητα μεταφοράς των εφαρμογών στην SD κάρτα

  • Η οθόνη ξεκλειδώνει πανεύκολα, ακόμα και όταν ενεργοποιήσω το μοτίβο. Μπαίνει σε λειτουργία κλήσης έκτακτης ανάγκης και καλεί όποιον να ναι

  • Αν δεν χρησιμοποιώ hands free, η επαφή του κινητού με το αυτί έχει σαν αποτέλεσμα να μπαίνει στο μενού των ρυθμίσεων. Κλέιδωμα και οθόνης κτλ απλά δεν πιάνουν. Εκτός αυτού το ξεκλείδωμα της οθόνης εν ώρα κλήσης είναι τόσο αργό, που νομίζεις οτι απλά δεν έπιασε.

  • Το UI δυστυχώς καμία σχέση με αυτό του One SV

  • Η φωτογραφική είναι κακή

  • Το ξεκλείδωμα του μοτίβου συχνά είναι αδύνατο, αφού είναι σαν να μην ανταποκρίνεται η οθόνη στις κινήσεις του χεριού. Το ίδιο συμβαίνει και όταν υπάρχει εισερχόμενη κλήση και απλά δεν μπορώ να απαντήσω.

 

Υπάρχουν κι άλλα, όπως για παράδειγμα η μη δυνατότητα "εντοπισμού" των επαφών, πατώντας τους αριθμούς που αντιστοιχούν στο όνομα (πχ να πατήσω 3+4 και να εμφανιστούν οι επαφές με το όνομα ΔΗμητρης κτλ), η απουσία φλας κτλ.

 

Στον "κόσμο" των android smartphones, είχα την κακή επιλογή του LG 2X, είχα πρόβλημα με το One SV που τα έπαιξε σε 7-8 μήνες, αλλά αυτό είναι το χειρότερο ίσως κινητό που είχα. Θεωρητικά κάνει πολλά, στην πράξη όμως δεν κάνει σχεδόν τίποτα. Αν είχε καλύτερη ποιότητα κατασκευής (ειδικά οθόνη - είναι πραγματικά απελπιστική) και υπήρχε η δυνατότητα μετακίνησης εφαρμογών στην SD, δεν θα ήμουν τόσο αρνητικός, αλλά πραγματικά 2 μήνες είναι ήδη πάρα πολλοί...Όταν με το καλό έρθει το Asus, θα μπει στο ντουλάπι με συνοπτικές διαδικασίες, απλά και μόνο για έκτακτες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα σας.

 

Επειδη το κινητο εχει την εκδοση 4.3(Αν θυμαμαι καλα) και δεν με αφηνει να περασω καμια μα καμια εφαρμογη στην εξωτερικη καρτα μνημης υπαρχει καποιος τροπος να μπορεσω να κανω κατι τετοιο?

 

Ειτε περνωντας του μια αλλη rom(Επισημη ή οχι) ή απλα κανωντας το ρουτ?

Πως ακριβως μπορω να το κανω ρουτ?

 

Ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας έχω στα χέρια μου αυτό το μοντέλο και θα ήθελα να μάθω άν είναι συμβατό με την CyanogenMod;

 

Σας ευχαριστώ και καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα, η αδερφή μου το έχει πάρει και έχει σπάσει το τζαμί της οθόνης, ξέρετε πόσο περίπου κοστίζει και που να το πάει; το πήρε από Cosmote...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η αδερφή μου το έχει πάρει και έχει σπάσει το τζαμί της οθόνης, ξέρετε πόσο περίπου κοστίζει και που να το πάει; το πήρε από Cosmote...

Καλησπερα για το επισημο service κοιτα εδω , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

μπορεις ακομα να μιλησεις με την htc και να σου στειλουν courier να το παραλαβει .

Επισης μπορεις να κοιταξεις στο ebay για digitizer η σετ οθονη , αρκετα φθηνα και καποιος να κανει το

χειρουργειο :) αλλα θα χασεις την εγγυηση με οτι αυτο συνεπαγεται για το μελλον.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για το επισημο service κοιτα εδω , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

μπορεις ακομα να μιλησεις με την htc και να σου στειλουν courier να το παραλαβει .

Επισης μπορεις να κοιταξεις στο ebay για digitizer η σετ οθονη , αρκετα φθηνα και καποιος να κανει το

χειρουργειο :) αλλα θα χασεις την εγγυηση με οτι αυτο συνεπαγεται για το μελλον.

Ευχαρσιτω πολυ για το λινκ και την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να φιλτραρω τις επαφές να δείχνει μόνο αυτές με τηλέφωνα ;;

δεν εχει επιλογή όπως ενα samsung που εχω :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπαρχει ο οποιοσδηποτε τροπος(Custom rom, root κ.τ.λ.) να μπορω να περναω στη microsd καρτα τα apps γιατι γεμιζει τρομερα γρηγορα η εσωτερικη μνημη του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα,

 

Από εχθές παρατήρησα ότι δεν μπορώ να ανοίξω το BT του κινητού (ΗΤC 310). Μόλις πάω να το ενεργοποιήσω, απενεργοποιείται από μόνο του (σε 1''-2''). Ενδεχομένως να συμβαίνει κι από παλιότερα αλλά χθες το κατάλαβα.

Το κινητό έγινε rooted εδώ και κανένα μήνα.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Δοκίμασα να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που είχα βάλει τελευταία, αλλά τίποτα....

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα κάνοντας μια επανεκκίνηση και σβήσιμο cache και dalvik cache.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...