Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα χρόνια πολλά σε όλους.

 

Sakis. Σε ευχαριστω για την απάντηση

Καλημέρα χρόνια πολλά!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες το έδωσα το κινητακι και πήρα ένα xiaomi redmi note3.

Οπότε αποχωρώ πλέον από εδώ.

Όποιος θελήσει βοήθεια σε κάτι πμ.

Καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχετε όλοι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες το έδωσα το κινητακι και πήρα ένα xiaomi redmi note3.

Οπότε αποχωρώ πλέον από εδώ.

Όποιος θελήσει βοήθεια σε κάτι πμ.

Καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχετε όλοι!

 

Δώσε μας όποτε μπορέσεις επιγραμματικά την αναβάθμιση σε σχέση με το z2 pro και γιατί το επέλεξες.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας όποτε μπορέσεις επιγραμματικά την αναβάθμιση σε σχέση με το z2 pro και γιατί το επέλεξες.

Απλά βαρέθηκα αυτές τις χαζομάρες του κ920 με τον φιρεφοξ,φεις μπουκ και κάποια άλλα προγράμματα.

Επίσης θεωρώ ότι η ρομ του κ920 πάσχει τρομερά,ειδικά η λολι.

Επίσης με κούρασε τρομερά το μικρόφωνο του τηλεφώνου ,που άπαξ και απομακρυνθεις λίγο,δεν ακουγεσαι.

Επίσης είδα βελτίωση στο σημα του παρόχου(είχα τον κινέζο).

Επίσης το %920 ήταν πολύ βαρύ και μεγάλο για τις προτιμήσεις μου.

Είχε οθοναρα,ηταν γρήγορο(αν και το καλοκαίρι έβραζε),είχε πολυ καλή φωτογραφική(η οποία στο βίντεο ήταν απλά ανύπαρκτη με ενα ελεεινό μικρόφωνο καταγραφής).βασικά το κινητό ήταν μόνο για φωτογραφίες και βίντεο σε κλειστούς,μη θορυβώδεις χώρους.δλδ πηγα συναυλία sisters of mercy και τα βίντεο απλά δεν βλέπονται/ακούγονται.

Ετούτο,δε το θεωρώ αναβάθμιση απλά είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γρήγορο,καλοφτιαγμένο,συμπαγές και σταθερό,δε κολλάει όποτε να'ναι,δε ζεσταίνεται,είναι άνετο στη χρήση.

Επισης,μη ξεχάσω την άθλια αφή της συσκευής,μια με τα διπλά κλικ,μια με το σύρσιμο...Τεσπα..

Πραγματικά το κ920 με κούρασε αφάνταστα,δεν έχω αλλάξει ποτέ ως τώρα κινητό σε 5 μήνες.

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα αυτά που λέει συνφωνω με τον aplostra. Και εγώ το ίδιο τράβηξαν βίντεο και ήτανε λες ακουγόταν μέσα από πηγάδι ο ηχος. Θα το δώσω και εγώ αυτές της μέρες και θα παρω το samsung j5.δεν ασχολούμαι με ρομς και με τετοια. Απλά θέλω ένα τηλέφωνο που να μην εχει πρόβλημα κανένα να το κρατήσεις τουλάχιστον 2 χρονια.δυστυχώς απογοητευτικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την έκδοση vibeui_v20_1435_st_k920_cmcc και μου έρχονται αναβαθμίσεις...

Να της κάνω? θα έρθουν τπτ κινέζικα? σε ποία έκδοση θα με πάει? θα χάσω τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις κινεζικη ρομ , η δικη μου γραφει ROW στο τέλος
Link to comment
Share on other sites

Απλά βαρέθηκα αυτές τις χαζομάρες του κ920 με τον φιρεφοξ,φεις μπουκ και κάποια άλλα προγράμματα.

Επίσης θεωρώ ότι η ρομ του κ920 πάσχει τρομερά,ειδικά η λολι.

Επίσης με κούρασε τρομερά το μικρόφωνο του τηλεφώνου ,που άπαξ και απομακρυνθεις λίγο,δεν ακουγεσαι.

Επίσης είδα βελτίωση στο σημα του παρόχου(είχα τον κινέζο).

Επίσης το %920 ήταν πολύ βαρύ και μεγάλο για τις προτιμήσεις μου.

Είχε οθοναρα,ηταν γρήγορο(αν και το καλοκαίρι έβραζε),είχε πολυ καλή φωτογραφική(η οποία στο βίντεο ήταν απλά ανύπαρκτη με ενα ελεεινό μικρόφωνο καταγραφής).βασικά το κινητό ήταν μόνο για φωτογραφίες και βίντεο σε κλειστούς,μη θορυβώδεις χώρους.δλδ πηγα συναυλία sisters of mercy και τα βίντεο απλά δεν βλέπονται/ακούγονται.

Ετούτο,δε το θεωρώ αναβάθμιση απλά είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γρήγορο,καλοφτιαγμένο,συμπαγές και σταθερό,δε κολλάει όποτε να'ναι,δε ζεσταίνεται,είναι άνετο στη χρήση.

Επισης,μη ξεχάσω την άθλια αφή της συσκευής,μια με τα διπλά κλικ,μια με το σύρσιμο...Τεσπα..

Πραγματικά το κ920 με κούρασε αφάνταστα,δεν έχω αλλάξει ποτέ ως τώρα κινητό σε 5 μήνες.

 

Και εγώ έκανα την αλλαγή αυτή απλά εχω την εντύπωση πως το Κ920 έχει την καλύτερη κάμερα με διαφορά (όσο αφορά τις φωτογραφίες)...Αυτό είναι το μόνο που μου λείπει απο το lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα ξέρουμε τί γίνεται στην Ολλανδία? Γιατί δε ρωτάς τους Ολλανδός εκεί? Εμείς τί να σου πούμε?

Μίλα και με τη Lenovo Ελλάδας.

 

Προφανως ρωταω για να μαθω αν καποιος εχει παθει κατι παρομοιο και εχει χρειαστει να ασχοληθει με την εγγυηση εκτος Ελλαδας και μπορουσε να με βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. χρονια πολλα καλη χρονια ευχομαι σε ολους! παιδια δεν υπαρχουν τα προβληματα σε αυτο το τηλ ελεος δλδ,εχω αλλαξει 4 ζευγαρια ακουστικα συν οτι εχω βαλει απο φιλους μου,και ακουγεται ενας θορυβος οταν μιλαω, μολις τα βγαζω μια ακουγομαι μια χαρα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δίνει κανεις VIBE Z2 PRO του Με ενδιαφερει αυτο το τηλέφωνο.

Χρόνια πολλα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δίνει κανεις VIBE Z2 PRO του Με ενδιαφερει αυτο το τηλέφωνο.

Χρόνια πολλα σε όλους.

Φίλε μου καλησπέρα. Ίσως το δώσω εγώ, αλλά να πάρεις ευρωπαϊκό και μόνο. Θα σε ενημερώσω έως αύριο το πρωί.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω να σας ευχαριστησω ολους για της βοηθειες που μου δωσατε.σημερα το τηλ το ανταλλαξα με το flex 2.και νομιζω οτι εκανα την σωστη επιλογη.ισως τα ξαναπουμε σε μια αλλη ενοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Εφυγε και απο εμενα το τηλεφωνο..τα λεμε στο νημα του xiaomi mi note pro...

Έρχομαι και εγώ σε λίγο... Πετάει αυτή τη στιγμή για Ελλάδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες έδωσα το oneplus one και είμαι σε αναζήτηση κινητού.με εψησε πολύ το lenovo αλλά διαβάζοντας εδώ μου φαίνεται θα κάνω πίσω.βγάζει τόσα θέματα ρε παιδιά;;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες έδωσα το oneplus one και είμαι σε αναζήτηση κινητού.με εψησε πολύ το lenovo αλλά διαβάζοντας εδώ μου φαίνεται θα κάνω πίσω.βγάζει τόσα θέματα ρε παιδιά;;

 

Φιλε μου εγώ έχω την ευρωπαϊκή έκδοση και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα από αυτά που έχω διαβάσει στο νήμα. Τι να πω δεν ξέρω. Το κινητο δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες έδωσα το oneplus one και είμαι σε αναζήτηση κινητού.με εψησε πολύ το lenovo αλλά διαβάζοντας εδώ μου φαίνεται θα κάνω πίσω.βγάζει τόσα θέματα ρε παιδιά;;

 

Φίλε μου,

 

εγώ έχω το χρυσό από τον Απρίλιο και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Αγορασμένο από το e-lenovo.gr .

 

Με τη συμπεριφορά του δικού μου, που ειναι και εργαλείο για τη δουλειά μου, θεωρώ πως δεν υπάρχει πιο έξυπνη αγορά σε phablet.

 

Η απόφαση ωστόσο, είναι δική σου..! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες έδωσα το oneplus one και είμαι σε αναζήτηση κινητού.με εψησε πολύ το lenovo αλλά διαβάζοντας εδώ μου φαίνεται θα κάνω πίσω.βγάζει τόσα θέματα ρε παιδιά;;

Τα προβλήματα που αναφέρω κάμποσα μηνύματα πριν,είναι προβλήματα που θα δεις να αντιμετωπίζουν οι πάντες,μια μικρή αναζήτηση στο διαδίκτυο θα σε πείσει.

Είναι προβλήματα λογισμικού κυρίως(πέρα απο τα διαφορά πραγματικό απίστευτα,προβλήματα υλικού που έχουν αναφερθεί εδώ) Και γι'αυτό και δεν αξίζει να ασχοληθείς με τη συσκευή.

Επίσης η εξυπηρέτηση επισκευής είναι για...κλάματα..

Πάρε το πλας 2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτάς κάποιο άλλο φιλε μου? Και εγώ ενδιαφερομουν για το συγκεκριμένο αλλά διάβασα για τα προβλήματα από παιδιά εδώ μέσα και έκανα πισω.Υπάρχει το εξαιρετικό huawei mate 7 το οποιο και πήρα και είμαι απίστευτα ευχαριστημενος.Έλα από το τοπικ που υπάρχει και αν διαβάσεις για πρόβλημα σφύρα μου κλέφτικα.:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα δεν κατακρινω το κινητο ή απόφαση είναι δική σου προς θεού αλλά όταν στις τελευταίες 15 σελίδες διαβάζεις για θεματακια από πολλούς κατοχους του κινητού σίγουρα επηρεάζεσαι..Και εδώ ειμαστε μια μεγάλη παρέα που βοηθαμε χωρίς να θέλουμε να κατάκρίνουμε κάποια συσκευή μιας και δεν έχουμε μετοχές κάποιας εταιρείας αλλά γράφουμε απο τις δικές μας εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν πωλειται νομιζω πια. Τελευταία που το ειχα δει διαθεσιμο ηταν γυρω στα 300 ευρω. Σε αυτη την τιμη βρισκεις το αντιστοιχων χαρακτηριστικων lg g3. Το mate 7 με τα 3 γιγα ραμ πρεπει να κανει τα διπλασια.

Δεν εχω αντιμετωπισει τοσα πολλα προβληματα ,ωστοσο δεν το εχω για κυρια συσκευη. Το σκεφτομαι να τ'αλλαξω αλλα δυστυχως δε βλεπω πολλες εναλλακτικες στα χρηματα αυτα με τα ιδια χαρακτηριστικα. Ισως τα lg g3,flex 2 αλλα δεν ειναι 6ιντσα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τόση χολή για ένα εξαιρετικό κινητό... Μετά από την αλλαγή πλακέτας που έκανα, διότι είχα πρόβλημα με το GPS και με το σήμα, δουλεύει καλύτερα και από την πρώτη μέρα. Φτου να μην το ματιάσω, σκέφτομαι τελικά να ΜΗΝ το πουλήσω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...