Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούργιο ελληνικό μαύρο Ζ2 και μου παρουσίασε μετά από την πρώτη εβδομάδα το εξής:

Όταν είναι ενεργοποιημένα τα menu buttons περνάει φως από τη σχισμή μεταξύ οθόνης και "σασί".

Στο σκοτάδι είναι πολύ έντονο και όσο περνάει ο καιρός η σχισμή αυτή μεγαλώνει σε μήκος.

Κατασκευαστικό λάθος.

Μίλησα με την e-lenovo και με παρέπεμψαν στην ARVATO!!! Για DOA ούτε λόγος. Θα το φτιάξουν ή θα το αφήσω κάνα μήνα και θα το πάρω ίδιο;

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλον αυτό;

 

ναι φιλος ετσι ειναι και εμενα το ειχε αυτο πριν το στειλω σε μια εβδομαδα μεσα τα εβγαλε ολα αυτα κατω στα πληκτρα εβλεπα φως λεω τι ειναι αυτο κοιταω τι να δω σχισμη οπως λες ολο και μαγαλωνε μερα με την μερα .απλα το κινητό το μαυρο οχι οτι το χρυσό παει πισω ει αι κινεζικη απατη μακρυα οποιος θελει το κεφαλι του ησυχο .μην πεις για το σερβις γιατι δεν ξερω αν πρεπει να κλαψω η να γελασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι φιλος ετσι ειναι και εμενα το ειχε αυτο πριν το στειλω σε μια εβδομαδα μεσα τα εβγαλε ολα αυτα κατω στα πληκτρα εβλεπα φως λεω τι ειναι αυτο κοιταω τι να δω σχισμη οπως λες ολο και μαγαλωνε μερα με την μερα .απλα το κινητό το μαυρο οχι οτι το χρυσό παει πισω ει αι κινεζικη απατη μακρυα οποιος θελει το κεφαλι του ησυχο .μην πεις για το σερβις γιατι δεν ξερω αν πρεπει να κλαψω η να γελασω

 

διαβασε λιγο τα δικαιώματα σου και πιεσε τους εγω τους εβαλα το μαχαιρι στο λαιμο και εγινε επιστροφη σε λιγοτερο απο 24 ωρες.αν εισαι doa ψάξιμο θελει και πιεση εχεις τον νομο με το μερο σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουμε αναφέρει τόσες φορές, ότι για να μη κρασάρει το facebook, πάμε στις ρυθμίσεις του και ενεργοποιούμε το εξωτερικό άνοιγμα των συνδέσμων.

Επίσης αντικαθιστούμε τον Firefox με τον Chrome.

Επίσης, αποφεύγουμε να χρησιμοποιούμε πολλά προγράμματα που τρέχουν μονίμως στο backround όπως το Lux, Wallpaper Changer, και από τη διαχείριση ισχύος κλείνουμε όλες τις εφαρμογές, πλην των instant messenger, launchers, ρολόγια, Cerberus, Call Recorders, Widgets.

Επίσης κάποια προγράμματα της Google, τα κάνουμε ανενεργά : Περίπτερο, Google+, talkback, βιβλία, μουσική, παιχνίδια, exchange...

 

Φωτεινότητα στο αυτόματο.

Δεν χρησιμοποιούμε Live Wallpapers.

 

Κάνετε αυτά και θα δείτε μεγάλη διαφορά στην μπαταρία.

 

επισης να αλλαξουμε τηλέφωνο να μην χρησιμοποιουμε αυτο .δεν βλεπεις τι γινεται και εσυ μιλας για τεχνιτες αναπνοες ?πες μου εναν που θα ηθελε το τηλ να το εχει με χαπια και οξυγόνο?μια καθαρή εκδοση ζητανε ολοι τιποτα παραπανω .αλλα η lenovo κανει τον κινεζο .πολυ αξιοπρεπές αξιόπιστη εταιρια η συγκεκριμενη θα μας λειψει αλλα δεν θα παρουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα... λοιπόν θέλω να ρωτήσω αν έχει και κάποιος άλλος το ίδιο θέμα... Εχω το κινέζικο με περασμένους modem drivers no6 και το θέμα μου είναι.... οτι συχνά 'χάνω' κλήσεις που μου έρχονται μετά σε μήνυμα.... δεν ξέρω αν έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... λοιπόν θέλω να ρωτήσω αν έχει και κάποιος άλλος το ίδιο θέμα... Εχω το κινέζικο με περασμένους modem drivers no6 και το θέμα μου είναι.... οτι συχνά 'χάνω' κλήσεις που μου έρχονται μετά σε μήνυμα.... δεν ξέρω αν έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο....

Πόσο σίγουρος είσαι ότι φταιει το τηλέφωνο;

Μου το έκανε και εμένα κάνα δύο φορές σε ελληνικό μοντέλο,αλλα μου το έκανε και σε οποίο τηλέφωνο και αν είχα,οποιαδήποτε μάρκα,και τελικά αποδείχθηκε ότι υπεύθυνος ήταν ο πάροχος( wind)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... λοιπόν θέλω να ρωτήσω αν έχει και κάποιος άλλος το ίδιο θέμα... Εχω το κινέζικο με περασμένους modem drivers no6 και το θέμα μου είναι.... οτι συχνά 'χάνω' κλήσεις που μου έρχονται μετά σε μήνυμα.... δεν ξέρω αν έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο....

 

είχα πριν λίγο καιρό γράψει εδώ μέσα .είχα πει πως είχα το χρυσό και έχανε σήμα στα καλά καθούμενα και μετά ερχότανε μυνημα ότι κάποιος έπαιρνε τηλ.πεπεισμένος ότι είναι η κάρτα Vodafone πήγα και την άλλαξα και όλα καλά ,την ίδια ώρα ακριβώς ξανά χάνει το σήμα λέω ωχ τι έγινε τώρα επανεκκίνηση reset όλα από την αρχή τίποτα πάλι τα ίδια αποκλείεται λέω πάω στην Vodafone παίρνουν την σιμ την βάζουν σε ένα άλλο smartphone όλα καλά .αυτό ήταν λέω την κάθησα τώρα .τελικά φεύγω πάω σπίτι το ξανα κάνω reset έκανε 25 λεπτά να ανοίξει είχε κολλήσει στο λογότυπο από εκεί κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά .τελικά άνοιξε έβαλα την σιμ μετα και ως διά μαγείας ναι βρήκε το σήμα του .ένα μήνα το είχα το κινητό και ναι μερικές μέρες έχανε το σήμα του στα καλά καθούμενα και ερχότανε ειδοποίηση ότι κάποιος με έπαιρνε .συμπέρασμα μια μέρα δεν είχα σήμα σχεδόν και άλλες δύο φορές μέσα σε ένα μήνα μου έκανε κάτι τέτοια .εγώ το είπα και το ξανα λέω μακρυά από τέτοιο κινητό 499 το πρώτο 484 το δεύτερο 398 το τρίτο και το χειρότερο .τώρα πήρα ένα j5 Γιατί μου την έδωσε και έχω να πω ένα εγγύηση κινητό μάρκα όπως και το νοτε 3 που είχα δεν και ποτέ τίποτα φίλος με σ3 6 χρονιά τώρα τίποτα εγώ αυτό ξέρω και πλέον ξέρω τι θα παίρνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει να δώσετε ιντερνέτ από το κινητό αυτό σε υπολογιστή μέσο χοτσποτ είτε με γουιλαν είτε με σύνδεση καλωδίου ?

δοκίμασα χθες και ενώ έβλεπε ο υπολογιστής το κινητό κανονικά αυτό δεν έδινε ιντερνέτ , βεβαία το κινητό έλεγε 3G στην ένδειξη αλλά στον υπολογιστή τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το δοκιμάσα δινει μεσω wlan.

Μήπως δεν πιανει καλα σημα το κινητο εκει; Εμενα γενικα οι συσκευες μου με 3g ενδειξη σπανια πιανουν ιντερνετ,πρεπει να παει η ενδειξη σε H+. Επισης ισως να θελει καποια ρυθμιση το πισι,οικιακο δικτυο,εργασιας κτλ. πριν παρει ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω κανονικά ίντερνετ σε άλλους χωρίς πρόβλημα. Κάτι θα έχεις με τις ρυθμίσεις. Το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το κινητο εξαφανιστηκε απο τα μαγαζια σκρουτζ επισης και απο Το lenovo sait της εταιριας..μηπως επειδη εχε πολλα προβληματα και το απεσυραν?μου φενεται περιεργο..εμενα εχει το κινητο 2 βδομαδες και ακομ τιποτα λεω να τους παρω ενα τηλ απο βδομαδα να δω τι γινεται..συνηθως 20 μερες κανει να το φτιαξουνε η και περισσοτερο?
Link to comment
Share on other sites

http://shop.lenovo.com/gr/el/smartphones/vibe/vibe-z2-pro/##

 

Υπαρχει στο site, απλα βλεπω δεν εχει μεταπωλητες,οπως στα αλλα μοντελα. Ειναι πιθανο να σταματησε να πωλειται,αλλωστε η νεα ναυαρχιδα της εταιρειας είναι μαλλον το vibe x3 , που παρουσίασε προσφατα.

Βεβαια και να τους παρεις τηλ αυριο κιολας,κανονικα θα επρεπε να σε ενημερωνουν ηλεκτρονικά ή με sms για την πορεια της επισκευης,δε σου κανουν καμια χαρη,σε εγγυηση ειναι η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι παλιό,έχει σταματήσει ή παραγωγή του,και λογικά δεν υπάρχει πλέον στοκ...εγώ με την σειρά μου θα έλεγα ότι οποίος θέλει να το πάρει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικός, θα κυκλοφορούν πολλά ανακατασκευασμενα!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως από τον κινητό αυτό είμαι πολύ ευχαριστημένος, από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει από όλες τις απόψεις.

Δυνατο, γρήγορο, αξιόπιστο και με πολύ καλό UI, μπαταρία, οθονη και κάμερα.

Την επόμενη ναυαρχίδα της εταιρίας θα την δοκίμαζα, βέβαια δεν έχω μπλεχτεί με προβλήματα και service που έχουν αναφερθεί εδώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως από τον κινητό αυτό είμαι πολύ ευχαριστημένος, από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει από όλες τις απόψεις.

Δυνατο, γρήγορο, αξιόπιστο και με πολύ καλό UI, μπαταρία, οθονη και κάμερα.

Την επόμενη ναυαρχίδα της εταιρίας θα την δοκίμαζα, βέβαια δεν έχω μπλεχτεί με προβλήματα και service που έχουν αναφερθεί εδώ.

 

ακριβώς οι ίδιες είναι οι εντυπώσεις μου κι εμένα, μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη ναυαρχίδα της εταιρίας θα την δοκίμαζα, βέβαια δεν έχω μπλεχτεί με προβλήματα και service που έχουν αναφερθεί εδώ.

 

Όχι. Εγώ δε θα την δοκίμαζα. Διότι η Lenovo πέθανε. Την πήρε η Motorola και όλα τα σχέδια της θα είναι όπως τα Moto X και Moto G.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Εγώ δε θα την δοκίμαζα. Διότι η Lenovo πέθανε. Την πήρε η Motorola και όλα τα σχέδια της θα είναι όπως τα Moto X και Moto G.

 

Η Μοτορολα δε πουλήθηκε στη λενοβο;

Link to comment
Share on other sites

Help!!! Σε καποια φαση καταλαβα οτι το youtube app ειναι infected με ιο απο την μανα του (εκανε redirects απο browser κτλ), δεν με αφηνε να το απεγκαταστησω, προσπαθησα να το κανω root με το kingoroot δεν ολοκληρωθηκε , τωρα μολις κανει επανακινηση βγαζει συνεχως unfortunately youtube app has stopped , παταω οκ αλλα το ξαναβγαει αστραπιαια ... Καμια ιδέα? Τι κανουμε τωρα???
Link to comment
Share on other sites

Help!!! Σε καποια φαση καταλαβα οτι το youtube app ειναι infected με ιο απο την μανα του (εκανε redirects απο browser κτλ), δεν με αφηνε να το απεγκαταστησω, προσπαθησα να το κανω root με το kingoroot δεν ολοκληρωθηκε , τωρα μολις κανει επανακινηση βγαζει συνεχως unfortunately youtube app has stopped , παταω οκ αλλα το ξαναβγαει αστραπιαια ... Καμια ιδέα? Τι κανουμε τωρα???

Επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με κινεζικο, δεν υπαρχει τροπος να το αποφυγω?

Σίγουρα θα υπάρχει τρόπος,αλλά δεν έχω χρόνο να το ψαξω τώρα..

Link to comment
Share on other sites

καταφερα μετα απο κοπους και βασανα να το απεγκαταστησω μεσω adb αυτη την φορα, το youtube ηταν preinstalled και ηταν παλουκι να βγει. Κριμα το vickmall με απογοητευσε με τα preinstalled adware... Οποιος τυχον εχει παρομοια προβληματα με redirects ας μου στειλει ενα μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργιο update... Στην ευρωπαϊκή έκδοση αναφέρομαι.. S277.

Μάλλον ενημέρωση του κώδικα ασφαλειας θα είναι. Αυτό τουλάχιστον εμφανίστηκε στα στοιχεία συσκευής.

Αν δει κάποιος κ άλλες αλλαγές ας δώσει τα φώτα του... :)

Link to comment
Share on other sites

Όντως ειναι patch ασφαλειας.Το stagefright detector δε μου το βγαζει πια ευαλωτο ενω πριν το εβγαζε.

Ευτυχως δε το ξέχασε ακομη η lenovo το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ειναι patch ασφαλειας.Το stagefright detector δε μου το βγαζει πια ευαλωτο ενω πριν το εβγαζε.

Ευτυχως δε το ξέχασε ακομη η lenovo το κινητό.

 

Το Stage fright το είχαν διορθώσει στο.Προηγούμενο.

Τώρα τι αλλάζει με ετούτο...

 

 

Ενα ίσως καλο νεο,είναι η ύπαρξη αντροιντ 6 για το zuk z1,μιας κι έχουν όμοια χαρακτηριστικά,ιιιιιιισως έρθει και εδώ Τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Παντως στην αμεσως προηγουμενη εκδοση του τηλεφωνου ,το app της εταιρειας που ανακαλυψε το stagefright μου το εβγαζε ευαλωτο. Τωρα οχι πια.

Δε θα κραταγα την αναπνοη μου για 6.0 update στο κινητο, το zuk ειναι αφενος 2015 συσκευη, αφετερου αλλου υφους εταιρεια... Σαν τη σχεση Lexus-toyota ενα πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...