Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι πιστεύω ότι η κάμερα είναι μέτρια. Δεν έχει καθόλου οξύτητα σε σχέση ακόμα και με 2 χρόνων ναυαρχίδες. Δυστυχώς εκεί με απογοητεύσε

Η κάμερα είναι η ίδια που έχει και το Note 4.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι πιστεύω ότι η κάμερα είναι μέτρια. Δεν έχει καθόλου οξύτητα σε σχέση ακόμα και με 2 χρόνων ναυαρχίδες. Δυστυχώς εκεί με απογοητεύσε

 

εχεις δικιο η καμερα ειναι μετρια......σε σχεση με αλλα κινητα....

 

Τωρα εχω sammy alpha...και βγαζει καλυτερες,αλλο αν τα χρωματα ειναι ψευτικα λογω λογισμικου....:cool:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του λενοβο είναι πάρα πολύ καλή αλλά στο pro mode , και όταν μάθεις το τι κάνει η κάθε μπάρα που ανεβάζεις πάνω κάτω δεν υπάρχει σύγκριση , βέβαια πρέπει να έχεις πολύ σταθερό χέρι γιατί αλλιώς θα βγει θολή η Φώτο.
Link to comment
Share on other sites

Τη μερα ειναι σε παρομοιο επιπεδο με αλλες καλες καμερες. Σε χαμηλο φωτισμο ομως,αφηνει πολυ πισω τα περισσοτερα,εκτος απ τις ναυαρχιδες του 2015.

Τη διαφορα κανουν το manual και το ois. Mπορεις να κατεβασεις το iso στα 100-200,να βαλεις το shutter στο 0,5 και να βγει φωτο που το S5 πχ τη βγαζει σα νερομπογια. Βοηθα πολυ το ois για να μη βγει κουνημενη. Απλα σε τετοιες συνθηκες σιγουρα θα χρειαζοταν λιγο πιο γρηγορο φοκους,αυτο ειναι το αδυνατο σημειο.

Δεν υπαρχει συγκριση με αντιστοιχα samsung πριν του 2015,ισως μονο με το note 4 που δεν το εχω δοκιμασει.

Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επιτελους, είχε αποπροσανατολισθεί παντελώς το νήμα ........... :blink:

 

Γιαυτό υπάρχει το button της αναφοράς... Πρέπει να βοηθάτε και εσείς λίγο και να μην αφήνετε τον οποιοδήποτε να καταστρέφει ένα θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το manual, έχοντας το σε επαγγελματική κάμερα, πατάς τις ρυθμίσεις κάτω δεξιά, και επιλέγεις : Εξαιρετικά νυχτερινό τοπίο. Αυτό με έχει σώσει πολλές φορές, ιδιαίτερα όταν έχω ανθρώπους σε κίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.σημερα πηγα να βγαλω μια φωτο και μου λεει δεν ειναι δυνατη η σηνδεση της καμερας.και μου βγαζει μονο την μπροστινη..εκανα επαναφορα αλλα τιποτα..γνωριζετε κατι να φτιαχτει να μην μπλεκω με σερβις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.σημερα πηγα να βγαλω μια φωτο και μου λεει δεν ειναι δυνατη η σηνδεση της καμερας.και μου βγαζει μονο την μπροστινη..εκανα επαναφορα αλλα τιποτα..γνωριζετε κατι να φτιαχτει να μην μπλεκω με σερβις?

 

έπαθα εγώ χθες κάτι αντίστοιχο... Δούλευε κανονικά η πίσω κάμερα και όταν πατουσα να γυρίσει στη σελφοκαμερα μαυριζε η οθόνη και δεν έδειχνε τπτ...

 

Έφτιαξε με μια απλη επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

έπαθα εγώ χθες κάτι αντίστοιχο... Δούλευε κανονικά η πίσω κάμερα και όταν πατουσα να γυρίσει στη σελφοκαμερα μαυριζε η οθόνη και δεν έδειχνε τπτ...

 

Έφτιαξε με μια απλη επανεκκίνηση...

 

διάφορες εφαρμογές καμιά φορά πανε και χρησιμοποιούν τη συσκευή.

ως είπες, μια επανεκκίνηση λυνει καθε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα είναι το θέμα μόλις παταω την κάμερα ανοίγει και με βγάζει στην μπροστινή βγαζει κανονικά φωτο και βίντεο.αλλά μόλις πατήσω να πάω στην πίσω κάμερα λέει σφάλμα κάμερας,.το θέμα είναι δεν θέλω να μπλεξω με το σερβίς της λενοβο γιατί είναι αθλιο ..δεν ξέρω αν υπάρχει τροπος να γίνει η καμερα..100 επανεκκίνησης έχω κανει αλλά τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα είναι το θέμα μόλις παταω την κάμερα ανοίγει και με βγάζει στην μπροστινή βγαζει κανονικά φωτο και βίντεο.αλλά μόλις πατήσω να πάω στην πίσω κάμερα λέει σφάλμα κάμερας,.το θέμα είναι δεν θέλω να μπλεξω με το σερβίς της λενοβο γιατί είναι αθλιο ..δεν ξέρω αν υπάρχει τροπος να γίνει η καμερα..100 επανεκκίνησης έχω κανει αλλά τιποτα...

 

αν εκκαθαρίσεις τα δεδομένα της εφαρμογής της;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλά τιποτα..δεν μπορω να καταλάβω τη έπαθε αλλά και με την επαναφορα που έκανα παλι τίποτα.. Αν το παω στο σερβίς συγουρα μήνα και παραπανω θα παει!
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλά τιποτα..δεν μπορω να καταλάβω τη έπαθε αλλά και με την επαναφορα που έκανα παλι τίποτα.. Αν το παω στο σερβίς συγουρα μήνα και παραπανω θα παει!

 

Έκανες καθάρισμα cache/dalvik; αν ναι,τότε πέρνα τη ρομ απο την αρχή μηηηηπως έγινε κάνα αρχείο corrupt

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι τελείως ασχέτως σε αυτά και φοβάμαι μην κάνω κια βλακεια και μετα τρέχω και δεν φτανω,καλύτερα να το στείλω να τελειωνω..ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι τελείως ασχέτως σε αυτά και φοβάμαι μην κάνω κια βλακεια και μετα τρέχω και δεν φτανω,καλύτερα να το στείλω να τελειωνω..ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...

 

Όχι βρε φίλε είναι πανεύκολο!!

Εδώ θα σεσε βοηθήσουμε,γι'αυτό είν το φόρουμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://s12.postimg.org/hax58j0t5/Screenshot_2015_10_27_13_49_09_027.jpg' alt='Screenshot_2015_10_27_13_49_09_027.jpg'> ένα screenshot μπαταριας

 

Κιτκατ ή λολι;

Link to comment
Share on other sites

LOLLIPOP,με αλλο kernel,Xposed,gravity box,fix lollipop memory leak apk κλπ κλπ .επειδη λογω ηλικιας ΔΕΝ παιζω παιχνιδια η συσκευη για τη χρηση που θελω ειναι ΑΨΟΓΗ κ θα το σκεφτω πολυ αν την αλλαξω
Link to comment
Share on other sites

Οκ τι πρέπει να κάνω για αρχή? Έκανα μαζί με ένα άλλο παιδί factory reset και μετά επαναφορά αλλά τίποτα τα ίδια πάλι.ποια είναι τα βήματα που πρέπει να κάνω να περάσω την ίδια Ρομ?
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά μου ρουφάει την μπαταρία σαν χωνη, τι γίνεται, είχα και το mate7 πριν, και είναι μεγάλη η διαφορά. Μπορώ να κάνω κάτι;;
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά μου ρουφάει την μπαταρία σαν χωνη, τι γίνεται, είχα και το mate7 πριν, και είναι μεγάλη η διαφορά. Μπορώ να κάνω κάτι;;

 

Δυστυχώς φίλε μου το mate 7 δεν συγκρινεται η μπαταρία του με κανενα αυτη τη στιγμή κατά τη δική μου γνώμη και επειδή το έχω και στην κατοχή μου ακόμα. :(

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά μου ρουφάει την μπαταρία σαν χωνη, τι γίνεται, είχα και το mate7 πριν, και είναι μεγάλη η διαφορά. Μπορώ να κάνω κάτι;;

Τί, εννοείς ότι δε σου κρατάει 2 μέρες εσένα, άντε 1.5 με βαριά χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Οκ τι πρέπει να κάνω για αρχή? Έκανα μαζί με ένα άλλο παιδί factory reset και μετά επαναφορά αλλά τίποτα τα ίδια πάλι.ποια είναι τα βήματα που πρέπει να κάνω να περάσω την ίδια Ρομ?

 

Το σέρβις δεν το γλυτώνεις ακολουθούν και άλλοι ..σιγά σιγά ...και αντε να βγαλεις ακρη με αυτους.Όσο για την μπαταρία δεν φταίει ούτε η λολι ούτε η πόλι .η κινέζικες μπαταρίες είναι δεδομένο ότι δεν έχουν πολύ διάρκεια ζωής .με αποτελεσμα αλλες να κρατανε ενα μηνα αλλες 5 μηνες και αν πεσεις σε καλη περιπτωση ίσως έτος .το κινέζικο θα είναι πάντα κινέζικο.οσο για το χρώμα οποιος έχει το χρυσό είναι σαφώς καλύτερο από το μαύρο ,και αυτό γιατί δεν είναι το ίδιο προσεγμένο όσο το χρυσό .είχα δύο χρυσά και τωρα Τελευταία για 4 μερες το μαύρο τα κινητά δεν είναι ίδια .Στο χρυσό δεν είχα απολύτως τίποτα μια φορά που έχασε το σήμα μόνο .Όσοι είχανε χρυσό και μαύρο ξέρουν όσοι έχουν μόνο το χρυσό δεν ξέρουν ,απλά ας μάθουν για τα μαύρα και της προσφορές τους .499 το χρυσό 375 το μαύρο και το ερώτημα ποιο είναι ??? Γιατί έχει τέτοια τιμή το μαύρο από το χρυσό ,απάντηση γιατί είναι μαύρο ο ένας γιατί είναι σε προσφορά το μαύρο ο άλλος γιατί είναι είδος προς εξαφάνισης το χρυσό χρώμα.η διαφορά τιμής είναι ξεκάθαρο γιατί υπάρχει είτε θέλετε να το Χωνέψτε είτε όχι .όποιος δεν πιστεύει και είναι σίγουρος ας δώσει το χρυσό και ας πάρει ένα μαύρο και μετά ας έρθει εδώ μέσα να μας πει αυτά που μας λέει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το χρώμα οποιος έχει το χρυσό είναι σαφώς καλύτερο από το μαύρο ,και αυτό γιατί δεν είναι το ίδιο προσεγμένο όσο το χρυσό .είχα δύο χρυσά και τωρα Τελευταία για 4 μερες το μαύρο τα κινητά δεν είναι ίδια .Στο χρυσό δεν είχα απολύτως τίποτα μια φορά που έχασε το σήμα μόνο .Όσοι είχανε χρυσό και μαύρο ξέρουν όσοι έχουν μόνο το χρυσό δεν ξέρουν ,απλά ας μάθουν για τα μαύρα και της προσφορές τους .499 το χρυσό 375 το μαύρο και το ερώτημα ποιο είναι ??? Γιατί έχει τέτοια τιμή το μαύρο από το χρυσό ,απάντηση γιατί είναι μαύρο ο ένας γιατί είναι σε προσφορά το μαύρο ο άλλος γιατί είναι είδος προς εξαφάνισης το χρυσό χρώμα.η διαφορά τιμής είναι ξεκάθαρο γιατί υπάρχει είτε θέλετε να το Χωνέψτε είτε όχι .όποιος δεν πιστεύει και είναι σίγουρος ας δώσει το χρυσό και ας πάρει ένα μαύρο και μετά ας έρθει εδώ μέσα να μας πει αυτά που μας λέει τώρα.

 

Δεν έχει βάση αυτό που λες. Μιλάς με ενδείξεις και όχι με αποδείξεις. Για να ισχύει αυτό που λες, θα πρέπει να έχεις πληροφορίες εκ των έσω, και να γνωρίζεις πράγματα και καταστάσεις και να μπορείς να τα αποδείξεις. Οι προσωπικές απόψεις, ή η αίσθηση που έχει ο κάθε ένας για το κινητό του, δεν είναι πάντα σωστή και δεν μπορεί να αντιπροσωπεύει όλους τους υπόλοιπους. Αν ίσχυε αυτό που λες, έπρεπε η Lenovo να ακολουθεί 2 διαφορετικές γραμμές παραγωγής, πιθανώς σε διαφορετικά εργοστάσια, με διαφορετικά υλικά και διαφορετική πιο αυστηρή πιστοποίηση. Πράγμα που αμφιβάλλω να συμβαίνει. Το πιο πιθανό είναι το λογικό, δηλαδή και τα 3 χρωματιστά καπάκια να δημιουργούνται στο ίδιο εργοστάσιο, και απλώς να καλύπτουν το υπόλοιπο τηλέφωνο σε τυχαία σειρά.

 

Όταν έψαχνα να αγοράσω το τηλέφωνο, είχα διαβάσει ότι το ευρωπαϊκό μοντέλο και αυτό που θα είχε σέρβις ήταν το χρυσό. Ακόμα και η Lenovo Exclusive της Ελλάδας πουλούσε μόνο χρυσά. Όταν λοιπόν αγόρασα το μαύρο, το αγόρασα γιατί το βρήκα σε μια προσφορά μόνο 2 συσκευών στα 400 ευρώ από ένα σκρουτζομάγαζο, τη στιγμή που όλα τα άλλα ήταν στα 460. Όταν τους ρώτησα μου είπαν ότι καλύπτεται κανονικά από την Arvato, και πως ο,τι άκουγα ήταν μπαρούφες. Τους επόμενους μήνες παρακολουθούσα την πορεία του κινητού, και πράγματι το χρυσό μοντέλο ήταν το πιο σπάνιο. Μέχρι που το έφερνε μόνο η Lenovo Exclusive Ελλάδος, σε μια τιμή υψηλότερη από τα σκρουτζομάγαζα. Λογικό. Τώρα τελευταία όμως, ακόμα και η Lenovo, φέρνει το μαύρο πάλι σε υψηλότερη τιμή, 399 ευρώ.

Εφόσον λοιπόν ούτε η μαμά εταιρεία κάνει διαχωρισμό βάση τιμής, εφόσον το δικό μου serial number δείχνει κινητό που προοριζόταν για την Κύπρο και όχι για κάποιο άγνωστο προάστιο της Κίνας, τί σε κάνει να πιστεύεις πέραν της προσωπικής εμπειρίας που έχεις, ότι υπάρχει μια ολόκληρη συνομοσιολογία από πίσω, που ευνοεί το ένα χρώμα έναντι του άλλου? Πόσο μάλλον όταν το χρυσό δεν είναι πιο όμορφο από το μαύρο... Αυτό είναι προσωπική μου άποψη.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Τί, εννοείς ότι δε σου κρατάει 2 μέρες εσένα, άντε 1.5 με βαριά χρήση?

 

3 ώρες ανοιχτή οθόνη με 3g και τελειώνει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες ανοιχτή οθόνη με 3g και τελειώνει η μπαταρία.

Όχι εντάξει. Είναι αντικειμενικά λίγος χρόνος. Πάντως αυτό με το 3G το κάνω και εγώ. Πολύ καλύτερα από το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...