Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά απάντηση εδώ παιδιά?? Υπάρχει λινκ για τα μόντεμ??

 

Κανε κανονικά ενημερώσεις και προχώρα σε εγκατάσταση των οδηγών μέσω twrp

http://lenovo-forums.ru/topic/10223-lenovo-vibe-z2-pro-k920-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%87%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B2-%D0%BE%D1%82-row-%D0%B8-cn-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%BA-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-twrp/page-3#entry408658

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να ξυπνησει η οθονη χρησιμοποιητε το on off η καποια εφαρμογη...;
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το on off. Οι εφαρμογές φαντάζομαι θα καταναλώνουν μπαταρία...

 

Ευχαριστω...απλως ηθελα να χρησιμοποιω το button οσο γινετε λιγοτερο ....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω ένα, εδώ και τρεις μέρες, που έιναι ελληνικής αντιπροσωπείας και αναβαθμισμένο στην 5.0.2. Δεν έχω διαπιστώσει ίχνος αφύσικης υπερθέρμανσης. Αν δείτε τι γίνεται με τις φετεινές οκταπύρηνες ναυαρχίδες τότε θα αντιληφθείτε τι θα πεί υπερθέρμανση.

 

Παρεμπιπτόντως, η ποιότητα κατασκευής είναι απίστευτη. Το ίδιο και η οθόνη του!:bow:

 

Αν επιτρέπετε πόσες ώρες οθόνη σου βγάζει η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπετε πόσες ώρες οθόνη σου βγάζει η μπαταρία;

Δεν παίζουν ρόλο οι ώρες οθόνης φίλε μου. Έχω βγάλει και 3.5 ώρες, έχω βγάλει και 8 ώρες.

Καταρχάς ποιος σου είπε ότι το κινητό δεν λειτουργεί όταν είναι κλειστή η οθόνη... Όταν ακούς μουσική, ή ραδιόφωνο, ειδικά όταν έχεις ενεργοποιημένο το ηχείο, όταν κατεβάζεις ταινίες από torrent, όταν έχεις συγχρονισμούς που τρέχουν απο πίσω, όταν δεν έχεις καλό σήμα κινητής ή είσαι μονίμως με 4G, το τηλέφωνο λειτουργεί και καταναλώνει μπαταρία. Άρα τί σχέση έχουν οι ώρες οθόνης? Και με τί φωτεινότητα αυτές οι ώρες? Τρεχαγυρευόπουλε....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... Μόλις το παράγγειλα από merimobiles... Έχει παραγγείλει κανείς από κει; κι αν ναι, τι παίζει με το σαιτ... ;;Να είμαι αισιόδοξη ή θα μου στείλουν τίποτα απομίμηση;;
Link to comment
Share on other sites

http://androidadvices.com/android-marshmallow-update-details/ σύμφωνα με αυτό το σάιτ μάλλον δεν θα αναβαθμιστεί σε στην καινούργια έκδοση 6.καλά είναι δυνατόν να έχουν το κ3 official ότι θα αναβαθμιστεί και δεν έχουν το δικό μας? Πάνε καλά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Απο εχθες αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα με το πληκτρολογιο...

Οταν παταω να μου εμφανιστει για να γραψω, μου εμφανιζεται και ξαναεξαφανιζεται αμεσως.

Ακομα κ οταν πηγαινω στις ρυθμισεις --->γλωσσα και εισαγωγη---> πληκτρολογιο Google, για να πειραξω τιποτα μπας κ ξεκολλησει, με πεταει κ με πηγαινει στο προηγουμενο βημα. Γενικοτερα βλεπω οτι προσπαθει να εμφανιστει και κατι δεν του το επιτρεπει γιατι πεταγεται συχνα και ξαναεξαφανιζεται...

Καμια ιδεα για το πως μπορω να το διορθωσω?

Edited by peny1
Link to comment
Share on other sites

Μπες στη διαχειριση εφαρμογων, βρες το πληκτρολόγιο και καταργησε τις ενημερωσεις και ξαναβαλτες. Ισως ξεκολλήσει.

Αλλιως βαλε αλλο πληκτρολόγιο. Σε συνδυασμο με την ανακριβη οθονη του κινητου ειναι ασχημη η εμπειρια πληκτρολογησης με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στη διαχειριση εφαρμογων, βρες το πληκτρολόγιο και καταργησε τις ενημερωσεις και ξαναβαλτες. Ισως ξεκολλήσει.

Αλλιως βαλε αλλο πληκτρολόγιο. Σε συνδυασμο με την ανακριβη οθονη του κινητου ειναι ασχημη η εμπειρια πληκτρολογησης με αυτο.

 

Νομιζα οτι δεν θα διορθωνοταν τοσο απλα....

Ευχαριστω παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το vibe z και θελω να παρω καινουριο κινητο. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο και ενδιαφερομαι να παω η στο vibe z2 pro η στο m8-m8s. Μπορει καποιος βοηθησει στη σύγκριση;
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το vibe z και θελω να παρω καινουριο κινητο. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο και ενδιαφερομαι να παω η στο vibe z2 pro η στο m8-m8s. Μπορει καποιος βοηθησει στη σύγκριση;

Δες βιντεάκια στο YouTube για να σχηματίσει ο ίδιος άποψη. Δε θα εκπλαγείς από το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατάει 6, βαριά 7 ώρες η μπαταρία, γενικά μεγάλη απογοήτευση και σε αυτό το κομμάτι...Διάβαζα, πριν το πάρω, ότι κρατούσε σε κάποιους και τρεις μέρες.... Σήμερα μου κόλλησε και λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που σε γενικές γραμμές φορτίζω τα κινητά μου κάθε μέρα, αυτό άνετα βγάζει πάνω από δύο. Άρα δεν φταίει η συσκευή αλλά κάτι στο πακέτο των εφαρμογών που έχεις εγκαταστήσει.

 

Εγω στανταρ βγαζω 2 μερες και το χρησιμοποιω ως ταμπλετ μιας και εχει κανει καταληψη η κορη μου στο laptop...:lol:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατάει 6, βαριά 7 ώρες η μπαταρία, γενικά μεγάλη απογοήτευση και σε αυτό το κομμάτι...Διάβαζα, πριν το πάρω, ότι κρατούσε σε κάποιους και τρεις μέρες.... Σήμερα μου κόλλησε και λίγο.

 

Δε δοκιμάζεις να αλλάξεις την μπαταρία;

Ίσως εκεί να οφείλονται όλα αυτά που περιγράφεις...

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν το χρησιμοποιείς το κινητό, λογικό είναι να βγάζει τόσες μέρες που λέτε.

 

Και εγω λεω οτι το χρησιμοποιω ως ταμπλετ....και τωρα απο αυτο σερφαρω.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εμάς τους δύο που σου αναντήσαμε μας κόβεις για τύπους που δεν χρησιμοποιούμε το κινητό;;; :blink::lol:

 

Πείτε μου αν είμαι ο μόνος που καθυστέρησα τόσες μέρες να ανακαλύψω ότι στις επιλογές προγραμματιστή υπάρχει η επιλογή για να το γυρίσεις σε stock Android UI χωρίς να χάσεις τίποτε;;;:yahoo::dance:

Το κοιτάς 6 ώρες το 24ωρο ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το χρησιμοποιω κανονικα, για e-mails, τηλεφωνηματα, περιηγηση, παιχνιδα κλπ τη μερα τη βγαζω ανετα ..... Νομιζω οτι στο θεμα μπαταριας η συσκευη ειναι αξιοπρεπεστατη, καλυτερη θα ελεγα πολλων αλλων συσκευων Android ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το χρησιμοποιω κανονικα, για e-mails, τηλεφωνηματα, περιηγηση, παιχνιδα κλπ τη μερα τη βγαζω ανετα ..... Νομιζω οτι στο θεμα μπαταριας η συσκευη ειναι αξιοπρεπεστατη, καλυτερη θα ελεγα πολλων αλλων συσκευων Android ....

 

Αυτο λεμε εχουν περασει απο τα χερια μου πολλες συσκευες.....οχι αρκετες αλλα πολλες,μπαταρια δεν εχω βρει.....να κραταει τοσο με την χρηση που κανω....και ξερω πως το χρησιμοποιω,οχι μονο αυτο αλλα και τα αλλα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αν το κοιτούσα επί (6 ώρες το 24ώρο) Χ (δύομιση μέρες που κρατάει)=(κάνα 15ωρο οθόνη).

 

Κανένα δεν βγάζει τόσο! ;)

Έ άρα δεν το χρησιμοποιείς που λες.... Να σου πω τα στατιστικά μου να δεις τι σημαίνει χρήση? Έχω κάψει 180% μπαταρία, σε 24+6 ώρες, με ανοιχτή οθόνη 11.5 ώρες. 6 ώρες οθόνης ανά μπαταρία πάνω κάτω. Και οι 6 ώρες εντός του ίδιου εικοσιτετραώρου.

 

Που θέλω να καταλήξω, μη λέτε ότι κρατάει μέρες ή μπαταρία... Δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση... Εδώ καλά καλά δε μπορούμε να συμφωνήσουμε στο τι σημαίνει "βαριά χρήση"....

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριση με αλλες συσκευες που ειχα/ εχω ειναι ανω του μεσου ορου η μπαταρία του. Ειναι τιμιο σ αυτο τον τομεα. Φευγει γρηγορα και ζεσταίνεται ταυτόχρονα οταν ανοιγει η κάμερα.

Απ την αλλη,καταναλωνει ελαχιστα σε standby,πολυ σημαντικο αυτο,δεν το χω δει σε πολλά τηλέφωνα. Γενικά,δεν ξεζουμιζεται ευκολα εκτος αν μπει στο παιχνιδι η φωτογραφικη του.

Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμάζεις να αλλάξεις την μπαταρία;

Ίσως εκεί να οφείλονται όλα αυτά που περιγράφεις...

 

Μου την έχουν αλλάξει ηδη, λόγω της υπερθέρμανσης... λιγοτερη υπερθέρμανση, χειρότερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...