Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη λειτουργία τηλεφώνου πληκτρολογώντας τα αντίστοιχα γράμματα δε μου βρίσκει τις ανάλογες επαφές που είναι γραμμένες στα ελληνικα παρά μόνο αυτές με λατινικούς χαρακτήρες. Γιατί;

 

Πως το διορθώνω;

Προφανως δεν υποστηριζει T9 στα Ελληνικα.

To διορθωνεις βαζοντας το ExDialer !!!! :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη λειτουργία τηλεφώνου πληκτρολογώντας τα αντίστοιχα γράμματα δε μου βρίσκει τις ανάλογες επαφές που είναι γραμμένες στα ελληνικα παρά μόνο αυτές με λατινικούς χαρακτήρες. Γιατί;

 

Πως το διορθώνω;

 

περνα το ελληνικο λεξικο...

ρυθμισεις ->γλωσσα κ εισαγωγη-> πληκτρολογιο google-> γλωσσες-> ξετικαρε το πρωτο

Link to comment
Share on other sites

περνα το ελληνικο λεξικο...

ρυθμισεις ->γλωσσα κ εισαγωγη-> πληκτρολογιο google-> γλωσσες-> ξετικαρε το πρωτο

 

Προφανώς λες να ξετικαρω το πρώτο και να ενεργοποίησω τα ελληνικά.

Δυστυχώς και πάλι δε μου αναγνωρίζει ελληνικές επαφές.

Μπορώ να το επιτυχω χωρίς εγκατάσταση άλλης εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει αυτό που λέει ο φίλος για το βίντεο ότι είναι χαλιά το 4k? Εγώ δεν έχω δοκιμάσε προσωπικά,.και κάτι άλλο μόλις πάω να το ξεκλειδωσω μου λέει συνέχεια αποτροπή κλήσεων όταν το έχω στην τσέπη πως βγαίνει αυτό? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι πλέων και εγώ κάτοχος του vibe z2 pro θα ήθελα να ρωτήσω ο φορτιστείς του κινητού πόσα μιλιαμπερ είναι ? χθες το βράδυ που το έβαλα να φορτίσει με έναν φορτιστή σαμσουνγκ 2000 μιλιαμπερ ενώ για κάποια δευτερόλεπτα φόρτιζε ξαφνικά έκανε ρισταρτ και μετά δεν άνοιξε έμεινε ο οθόνη νεκρή και το μπλε λεντ συνέχεα αναμμένο , έχει τύχη σε κανέναν αυτό ? είναι πρόβλημα του κινητού ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι πλέων και εγώ κάτοχος του vibe z2 pro θα ήθελα να ρωτήσω ο φορτιστείς του κινητού πόσα μιλιαμπερ είναι ? χθες το βράδυ που το έβαλα να φορτίσει με έναν φορτιστή σαμσουνγκ 2000 μιλιαμπερ ενώ για κάποια δευτερόλεπτα φόρτιζε ξαφνικά έκανε ρισταρτ και μετά δεν άνοιξε έμεινε ο οθόνη νεκρή και το μπλε λεντ συνέχεα αναμμένο , έχει τύχη σε κανέναν αυτό ? είναι πρόβλημα του κινητού ?

2000 είναι και του lenovo.και τώρα είναι κλειστό το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Γεια στη παρεα, ενδιαφερον συσκευη! Αν καποιο παιδι του φορουμ θελει να τη δωσει ας μου στειλει πμ.
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπόρεσα να βρω άκρη με το default dialer και το ελληνικό Τ9, εγκατέστησα την εφαρμογή true phone dialer & contacts που είναι κατάλληλος για διαχείριση dual sim κινητών.

 

Εσείς χρησιμοποιείτε κάποια εφαρμογή ή έχετε ενεργοποιήσει τα ελληνικά Τ9 στον dialer της lenovo;

Link to comment
Share on other sites

ExDialer χρησιμοποιώ εγώ, με μεγάλη επιτυχία.
Και εγω, και στο εγρααψα φιλε μου και πιο πανω ...:D Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μπορει καποιος να σηκωσει 4-5 φωτογραφιες (σε φως και σκοταδι)και 1-2 μικρα βιντεο(4κ και 1080p) για να εχουμε εικονα του κινητου οσοι σκεφτομαστε να το αγορασουμε;Ειδικα για βιντεο τι δυνατοτητες δινονται;(π.χ. 1080p 30&60 fps ή μονο 30fps;.Τραβαει 2Κ βιντεο;)

Το προβλημα στο βιντεο ειναι μονο στα 4κ ή και στα 1080p;Το κρινεται σε καποια αναλυση καλο ή εστω αποδεκτο;Διορθωνεται με καποιο τρόπο ή ειναι μονιμο;

Ευχαριστω πολυ οποιον απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

ExDialer χρησιμοποιώ εγώ, με μεγάλη επιτυχία.

 

Και εγω, και στο εγρααψα φιλε μου κααι πιο πανω ...:D

 

ok τα ειχα δει και σας ευχαριστω.

απλως προσπαθουσα να ρυθμισω το defaul προγραμμα κλησης.

επίσης ο Exdialer δε μου διαχειριζοταν τις δυο sim.

για το λογο αυτο ανεφερα την εφαρμογη που εγκατεστησα, η οποια κανει σωστα τη δουλεια αυτη, για οποιον το χρειαστει.

 

ενα αλλο σημειο ειναι οτι οσους ελαφρυτερους browser και να εγκατεστησα (next, naked, lighting, abus) κρασαρανε και εκλειναν.

δυστυχως μονο - ο βαρυτερος - chrome λειτουργει απροβληματιστα μεχρι στιγμης.

συμβαινει και σε αλλους αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μπορει καποιος να σηκωσει 4-5 φωτογραφιες (σε φως και σκοταδι)και 1-2 μικρα βιντεο(4κ και 1080p) για να εχουμε εικονα του κινητου οσοι σκεφτομαστε να το αγορασουμε;Ειδικα για βιντεο τι δυνατοτητες δινονται;(π.χ. 1080p 30&60 fps ή μονο 30fps;.Τραβαει 2Κ βιντεο;)

Το προβλημα στο βιντεο ειναι μονο στα 4κ ή και στα 1080p;Το κρινεται σε καποια αναλυση καλο ή εστω αποδεκτο;Διορθωνεται με καποιο τρόπο ή ειναι μονιμο;

Ευχαριστω πολυ οποιον απαντησει...

Το βίντεο έχει θέμα, οι φωτογραφίες είναι σούπερ!!

Παρ' όλα αυτά το κινητό μαμαει και αξίζει με τα χίλια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σκεφτομαι και εγω να αγορασω το k920.Το ερωτημα που εχω ειναι εαν στις 2 εκδοσεις το dual sim ειναι full active ή stand by.Στα κινεζικα βρηκα με full αλλα στα ελληνικα site οχι
Link to comment
Share on other sites

το customer suport της lenovo στην ελλαδα ειναι Απαράδεκτο !! επί μια ώρα με έκαναν μπαλάκι να παίρνω τηλέφωνα από δω και από κει … ψάχνω να βρω να αγοράσω τον φορτιστή και καλώδιο συνδέσεως που δυστυχώς έχασα και όταν βρήκα κάποια άκρη ροτόντας τους ποιο είναι το κόστος του φορτιστεί η απάντηση ήταν δεν γνωρίζουμε … είναι ποτέ δυνατών !!

 

ξέρει κάποιος από δω αν κάποιο κατάστημα από Ελλάδα μπορεί να έχει τον φορτιστή του vibe z2 pro ? επίσης υπάρχει tempered glass για αγορά από Ελλάδα ? και η Lenovo smart case ?

Link to comment
Share on other sites

το customer suport της lenovo στην ελλαδα ειναι Απαράδεκτο !! επί μια ώρα με έκαναν μπαλάκι να παίρνω τηλέφωνα από δω και από κει … ψάχνω να βρω να αγοράσω τον φορτιστή και καλώδιο συνδέσεως που δυστυχώς έχασα και όταν βρήκα κάποια άκρη ροτόντας τους ποιο είναι το κόστος του φορτιστεί η απάντηση ήταν δεν γνωρίζουμε … είναι ποτέ δυνατών !!

 

ξέρει κάποιος από δω αν κάποιο κατάστημα από Ελλάδα μπορεί να έχει τον φορτιστή του vibe z2 pro ? επίσης υπάρχει tempered glass για αγορά από Ελλάδα ? και η Lenovo smart case ?

Υπάρχουν όλα στο skroutz...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με τον dialer και το πρόγραμμα για τα σμσ και δεν βγάζει διπλή επιλογή κλήσης.

 

http://img102.imagevenue.com/loc454/th_35321_tmp_20311_IMG_20150909_005831275625496_122_454lo.jpg

Link to comment
Share on other sites

(Καταρχήν το πουλαω πληροφοριες inbox.)

θελω να ρωτησω ροοτ υπαρχει ευκολος τροπος να του κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με τον dialer και το πρόγραμμα για τα σμσ και δεν βγάζει διπλή επιλογή κλήσης.

 

http://img102.imagevenue.com/loc454/th_35321_tmp_20311_IMG_20150909_005831275625496_122_454lo.jpg

 

Πας διαχείριση κάρτας sim μετα προεπιλεγμένη κάρτα sim και βάζεις να γίνεται πάντοτε ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο έχει θέμα, οι φωτογραφίες είναι σούπερ!!

Παρ' όλα αυτά το κινητό μαμαει και αξίζει με τα χίλια!!

 

Καλησπερα sakis0547,

Ευχαριστω για την απαντηση,αλλα επειδη ειναι υποκειμενικη δε με βοηθα αρκετα.

Θα μπορουσες μηπως εσυ ή καποιος αλλος φιλος απο το forum να τραβηξει 4-5 φωτο και 1-2 βιντεο και να τα σηκωσει σε ενα server(ευκολο και δωρεαν ειναι https://www.sendspace.com/ ) ωστε να μας δωσει ANTIKEIMENIKH εικονα και να απαντησει στις ερωτησεις που εχω παραπανω;(Αν ειναι κοπος δεν υπαρχει θεμα και παλι ευχαριστω για την απαντηση :) )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με τον dialer και το πρόγραμμα για τα σμσ και δεν βγάζει διπλή επιλογή κλήσης.
οριστε πως φαινεται στις default εφαρμογες :D

 

http://i59.tinypic.com/14mh0fn.jpg http://i58.tinypic.com/hwj2p3.jpg

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σκεφτομαι και εγω να αγορασω το k920.Το ερωτημα που εχω ειναι εαν στις 2 εκδοσεις το dual sim ειναι full active ή stand by.Στα κινεζικα βρηκα με full αλλα στα ελληνικα site οχι

 

στην dual sim full active έκδοση το SAR δεν είναι υψηλότερο σε σύγκριση με τη stand by :!:

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...