Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που βλεπετε για ρομ ;

Υπάρχει μόνο για την κινεζική version..αν το έχεις πάρει από Ελλάδα μην το πειράξεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάτε για θερμοκρασίες και ότι το κινητό καίει στους 40 βαθμούς. Τι να πω και εγώ με το k910 που με απλή χρήση φβ και WiFi ανεβάζει 50 για πλάκα και άμα το βάλω και στην φόρτιση η 3g φτάνει τους 70 βαθμούς! Εκεί να δεις πως καίει ένα κινητό. Αυτό γίνεται όμως μόνο το καλοκαίρι το χειμώνα δεν έχω δει τέτοιες θερμοκρασίες. Λίγο το ζεστό κλίμα λίγο η χρήση 3g δεν θέλει και πολύ τα κινητά να ανεβάσουν τέτοιες θερμοκρασίες. Φοράνε και παρόμοιους επεξεργαστές
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μόνο για την κινεζική version..αν το έχεις πάρει από Ελλάδα μην το πειράξεις...

 

απο ελλαδα το εχω παρει,ευχαριστω για την διευκρίνιση

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για θερμοκρασίες και ότι το κινητό καίει στους 40 βαθμούς. Τι να πω και εγώ με το k910 που με απλή χρήση φβ και WiFi ανεβάζει 50 για πλάκα και άμα το βάλω και στην φόρτιση η 3g φτάνει τους 70 βαθμούς! Εκεί να δεις πως καίει ένα κινητό. Αυτό γίνεται όμως μόνο το καλοκαίρι το χειμώνα δεν έχω δει τέτοιες θερμοκρασίες. Λίγο το ζεστό κλίμα λίγο η χρήση 3g δεν θέλει και πολύ τα κινητά να ανεβάσουν τέτοιες θερμοκρασίες. Φοράνε και παρόμοιους επεξεργαστές

 

Συγγνώμη αλλά δεν φοβάσαι μην εκραγεί;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά δεν φοβάσαι μην εκραγεί;

 

Δεν μπορεί να εκραγεί τόσο εύκολα ένα κινητό. Τόσα δισεκατομμύρια κινητά παράγονται και πωλούνται και δεν είναι μόνο τα δικά μας που ζεστενονται. Υπάρχουν χώρες με μεγαλύτερες θερμοκρασίες από την Ελλάδα Εκεί δεν χρησιμοποιούν smartphone? Και αν ήταν να σκάνε τόσο εύκολα τα κινητά δεν θα υπήρχαν χιλιάδες άρθρα στο ίντερνετ γι αυτό? Δεν θα απαγορεύεται η κυκλοφορία τους στο κάτω κάτω για επικίνδυνα? Γι αυτό υπάρχουν κυκλώματα ασφαλείας που το αποτρεπουν αυτό. Το μόνο που μπορεί να εκραγεί είναι η μπαταρία αλλά και σε αυτό υπάρχουν κυκλώματα που το αποτρεπουν. Ένα κινητό μπορεί να χαλάσει από την υψηλή θερμοκρασία όταν καεί η μητρική πλακέτα που σημαίνει πέταμα η καεί το κύκλωμα της μπαταρίας (ασφάλειες) που και πάλι σημαίνει πέταμα γιατί η επισκευή κοστίζει. Άρα μην νομίζεις ότι θα σου σκάσει αλλά και αυτό δεν σημαίνει να το πιέζεις στα άκρα απλά μην το φοβάστε τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως γινεται η επιλογη απο ποια sim να γινει μια κληση?

Επισης πως γινεται να ξεχωρισω απο ποια sim θελω να μπαινει στο ιντερνετ και απο ποια οχι?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως γινεται η επιλογη απο ποια sim να γινει μια κληση?

Επισης πως γινεται να ξεχωρισω απο ποια sim θελω να μπαινει στο ιντερνετ και απο ποια οχι?

Ευχαριστω!

Έχεις πάει καμία βόλτα από τις ρυθμίσεις να δεις τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάει καμία βόλτα από τις ρυθμίσεις να δεις τι παίζει?

Εγω παλι εκανα μια βολτα να δω που βρίσκεστε με το τηλεφωνο και απλα.....εχω λιωσει στο γελιο......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν υπάρχει σερβίς στη Θεσσαλονίκη να τ δώσω?

Υπάρχει το επίσημο και είναι στο carefur στο Μακεδονία αλλά εγώ βουλευτικές με την mycnp είναι εταιρεία για service κινητών και με εξυπηρετήσει άψογα γιαγια ένα θεματακι που εισαι με το viber z2 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το επίσημο και είναι στο carefur στο Μακεδονία αλλά εγώ βουλευτικές με την mycnp είναι εταιρεία για service κινητών και με εξυπηρετήσει άψογα γιαγια ένα θεματακι που εισαι με το viber z2 pro
Δεν καταλαβαμε τιποτε !!!!! :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κάνω τη μετάφραση....

 

Υπάρχει το επίσημο και είναι στο carefur στο Μακεδονία αλλά εγώ βολεύτηκα με την mycnp είναι εταιρεία για service κινητών και με εξυπηρετήσει άψογα για ένα θεματακι που είχα με το viber z2 pro
Link to comment
Share on other sites

Κάνω τη μετάφραση....
Χαχα εχουμε ξεφυγει, αμα θελουμε και μεταφραση για τα posts μας. Α ρε δαιμονα του τυπογραφειου τι μας κανεις .... :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία κάμερας υπάρχει τρόπος για:

Λήψη σε χαμηλότερα mp από τα 16;

Ρύθμιση iso,ταχύτητας, διαφράγματος;

Επιλογή σκηνής "κίνηση";

Σίγαση ήχου λήψης;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το επίσημο και είναι στο carefur στο Μακεδονία αλλά εγώ βουλευτικές με την mycnp είναι εταιρεία για service κινητών και με εξυπηρετήσει άψογα γιαγια ένα θεματακι που εισαι με το viber z2 pro

 

Αυτό που λες δεν υπάρχει δυστυχώς.. Πήρα τηλέφωνο, πριν το στείλω Αθήνα για σέρβις, εκεί που λες, και μου είπαν από το κατάστημα, γιατί κατάστημα είναι, ότι το σέρβις για κινητά Lenovo βρίσκεται ΑΘΗΝΑ. Δεν υπάρχει Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ισχύει αυτό που λένε κάποιο, ότι το κινητό έχει sar στο κεφάλι 1.12 με όριο το 1????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ισχύει αυτό που λένε κάποιο, ότι το κινητό έχει sar στο κεφάλι 1.12 με όριο το 1????

 

Ναι ισχύει. Εγώ το έχω μόνιμα με ακουστικά,αλλιώς το κεφάλι θα πάρει φωτιά!...απορω γιατί δεν το πρόσεξε αυτό ή lenovo!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ισχύει αυτό που λένε κάποιο, ότι το κινητό έχει sar στο κεφάλι 1.12 με όριο το 1????

 

Τι να πει το αιφον.

 

Επίσης νομίζω ότι τα ακουστικά χειροτερεύουν την ακτινοβολία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη λειτουργία κάμερας υπάρχει τρόπος για:

Λήψη σε χαμηλότερα mp από τα 16;

Ρύθμιση iso,ταχύτητας, διαφράγματος;

Επιλογή σκηνής "κίνηση";

Σίγαση ήχου λήψης;

 

Ναι,μπαίνει σε "επαγγελματική" λειτουργία η φωτογραφική.

Πέραν τούτου,βάζεις το fv-5 και τα φτιάχνεις Αυτά σε όλα τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα ακουστικά χειροτερεύουν την ακτινοβολία; Είσαι σίγουρος;

 

Οσοσν αφορά την κάμερα,σε επαγγελματική λειτουργία, δεν μπορώ να κάνω καμία ρύθμιση από όσες ανέφερα.

 

Θα δοκιμασω με την εφαρμογή που λες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα ακουστικά χειροτερεύουν την ακτινοβολία; Είσαι σίγουρος;

 

Οσοσν αφορά την κάμερα,σε επαγγελματική λειτουργία, δεν μπορώ να κάνω καμία ρύθμιση από όσες ανέφερα.

 

Θα δοκιμασω με την εφαρμογή που λες.

 

Δε βλέπεις στις ρυθμίσεις ότι έχει για ISO και για διάφραγμα?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σε μαύρο το κινητό πριν 2 μέρες.

+ όμορφο, λεπτό πολύ, μέταλο είναι γενικά ναυαρχίδα με τα όλα του έτοιμο για βιτρίνα

+ οθόνη για σεμινάρια

+ μπαταρία ατελείωτη 8 ώρες οθόνη τουλάχιστον

+ ηχείο πραγματικά δυνατό με καθαρό ήχο και καλό μπάσο

+δε περίμενα να είναι τόσο γρήγορο λόγο ανάλυσης οθόνης το φοβομουνα αλλά τελικά είναι super smooth και ανοίγουν όλα αέρα

+ ακουστικό ομιλίας ένταξη εκεί και αν έπαθα πλάκα δυνατό σε σημείο να το χαμηλωνω και καθαρό

+το κινητό το νιώθω μικρό περίμενα να πάθω σοκ όπως είχα πάθει τότε με το νοτε 3

 

-η οθόνη έχει υπερβολικά γρήγορο σκρολ σε σημείο που να με εκνευρίζει. στο ινσταγκραμ προσπαθώ να δω μια μια φώτο και αυτό πηγαίνει αστραπή.

- το USB είναι σφηχτο και μπαίνει δύσκολα δίνει την αίσθηση ότι το βάζεις ανάποδα και ότι μπορεί να κάνεις ζημιά

-μετα το lg μου έχει λείψει πολύ τα πλήκτρα στην πλάτη κάτω από κάμερα και το knock off knock on

- η κάμερα δεν έχω κάνει πολλά τεστ αλλά δε με τρελένει καλή αλλά περίμενα καλύτερη ίσως φταίει η dslr που έχω άλλα πιστεύω ότι είμαι απλά καλή

- θήκες που είναι οι θήκες? Το ήξερα πριν το πάρω γι'αυτό αποφάσισα να το αφήσω γυμνό να το χαρώ.

- ζεσταίνεται και δεν είμαι υπερβολικός ζεματαει αν ανεβάσει θερμοκρασία παρόλα αυτά δε με αν χώνει ότι θα πάθει κάτι. Χαλαρά

-κατι περίεργο που κάνει δε ξέρω αν φταίει το δικό μου είναι όταν βάζω ήχο στο πληκτρολόγιο τα πλήκτρα όταν τα πατάω γρήγορα κάνει σιγαση σα να μη προλαβαίνει να βγάλει ήχο. δοκιμασμενο και σε λολιποπ πληκτρολόγιο και στο Fleksy.

 

 

Πιστεύω ότι το κινητό αυτό δεν έχει τίποτα λιγότερο από άλλες ναυαρχίδες. Οποίος το πάρει θα το καταευχαριστηθει

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σε μαύρο το κινητό πριν 2 μέρες.

+ όμορφο, λεπτό πολύ, μέταλο είναι γενικά ναυαρχίδα με τα όλα του έτοιμο για βιτρίνα

+ οθόνη για σεμινάρια

+ μπαταρία ατελείωτη 8 ώρες οθόνη τουλάχιστον

+ ηχείο πραγματικά δυνατό με καθαρό ήχο και καλό μπάσο

+δε περίμενα να είναι τόσο γρήγορο λόγο ανάλυσης οθόνης το φοβομουνα αλλά τελικά είναι super smooth και ανοίγουν όλα αέρα

+ ακουστικό ομιλίας ένταξη εκεί και αν έπαθα πλάκα δυνατό σε σημείο να το χαμηλωνω και καθαρό

+το κινητό το νιώθω μικρό περίμενα να πάθω σοκ όπως είχα πάθει τότε με το νοτε 3

 

-η οθόνη έχει υπερβολικά γρήγορο σκρολ σε σημείο που να με εκνευρίζει. στο ινσταγκραμ προσπαθώ να δω μια μια φώτο και αυτό πηγαίνει αστραπή.

- το USB είναι σφηχτο και μπαίνει δύσκολα δίνει την αίσθηση ότι το βάζεις ανάποδα και ότι μπορεί να κάνεις ζημιά

-μετα το lg μου έχει λείψει πολύ τα πλήκτρα στην πλάτη κάτω από κάμερα και το knock off knock on

- η κάμερα δεν έχω κάνει πολλά τεστ αλλά δε με τρελένει καλή αλλά περίμενα καλύτερη ίσως φταίει η dslr που έχω άλλα πιστεύω ότι είμαι απλά καλή

- θήκες που είναι οι θήκες? Το ήξερα πριν το πάρω γι'αυτό αποφάσισα να το αφήσω γυμνό να το χαρώ.

- ζεσταίνεται και δεν είμαι υπερβολικός ζεματαει αν ανεβάσει θερμοκρασία παρόλα αυτά δε με αν χώνει ότι θα πάθει κάτι. Χαλαρά

-κατι περίεργο που κάνει δε ξέρω αν φταίει το δικό μου είναι όταν βάζω ήχο στο πληκτρολόγιο τα πλήκτρα όταν τα πατάω γρήγορα κάνει σιγαση σα να μη προλαβαίνει να βγάλει ήχο. δοκιμασμενο και σε λολιποπ πληκτρολόγιο και στο Fleksy.

 

 

Πιστεύω ότι το κινητό αυτό δεν έχει τίποτα λιγότερο από άλλες ναυαρχίδες. Οποίος το πάρει θα το καταευχαριστηθει

Καλορίζικο! Το περιμένω και εγω Τρίτη η τέταρτη σε χρυσό....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα και εγω την εφαρμογη fv-5 αλλά στης ρυθμίσεις βγάζει 8mpxl μήπως πρέπει να πληρωσω την εφαρμογή για να μου βγάλει όλες της ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το βλέπω.

Πως ρυθμίζεις;

 

Γυρνάς σε επαγγελματική και κάνεις ενα σύρσιμο με το δάχτυλο στο κουμπί που τραβάει φωτο.

Θα σου εμφανίσει τα επιπλέονhttp://i.ytimg.com/vi/mDVjoHYWBJA/maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...