Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε κάποια καλά νέα... Η συσκευή θα κυκλοφορήσει κανονικά στην Ελλάδα τέλος Δεκέμβρη με αρχές Γενάρη. Πηγή: http://techblog.gr/mobile/lenovo-vibe-z2-greece-499-euro-timi-2677/
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι πραγματι! και το Z2 και το Z2 pro και το Χ2! το διαβασα και στο insomnia!

και αμεσα μεσα στον μηνα λεγανε εκει θα κυκλοφορισουν παρακαλω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει full χαρακτηριστικά + 2 κάρτες, ενώ το μεγεθος του ειναι ιδιο με το Note 4. Παντως και το Nexus 6 το τμημα της lenovo το φτιάχνει. Καιρος να "ταραχθουν λιγο τα νερα" με νέους παίκτες!! Βουρ λοιπόν!!
Link to comment
Share on other sites

Καλως να ορισει λοιπον. Τι να περιμενεις 20-25 μερες να ερθει από Κινα, τι να περιμενεις μεχρι τελος του μηνα, αντε αρχη Γεναρη να το παρεις από Ελλαδα. Μια η άλλη ερχεται από πλευρας αναμονης. Και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο από πλευρας εγγυησης ότι δε θα κανει 3 μηνες να ξαναγυρισει στα χερια σου αμα είναι να το στειλεις πισω στην Κινα για επισκευή ή αντικατασταση. Ασε που η τιμη του στα 500 ευρωπουλα είναι πιο ανταγωνιστικη ακομα και από το φθηνοτερο Κινεζομαγαζο τουλάχιστον μεχρι τωρα: Κοιταξτε εδώ ;)
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε σήμερα και στο ελληνικό e-shop της Lenovo:

http://www.e-lenovo.gr/p.Lenovo-Smartphone-VIBE-Z2-Pro-Gold-6-QHD-IPS-QuadCore-32GB-16MP.1094669.html

(κατόπιν παραγγελίας βέβαια)

Ελπίζω να φέρουν και τα άλλα χρώματα, γιατί το χρυσό δεν με πολυενθουσιάζει...

Edited by ged
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η... 500άρα θα πέσει με τον καιρό; Ή επειδή έρχεται μόνο μέσω του επίσημου αντιπροσώπου θα κρατήσει την τιμή αυτή εσαεί επειδή δεν υπάρχει ανταγωνισμός; Διότι τώρα που το Note 4 είναι στα ύψη συμφέρει από όλες τις απόψεις, αλλά όταν το N4 κατέβει κοντά στα 500 τί γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τα 500 είναι η επίσημη τιμή (lenovo exclusive eshop) και συγκρίνεται με την επίσημη τιμή των 849 του N4 και φυσικά καρασυμφέρει. Αν θα κυκλοφορήσει και στα σκρουτζομάγαζα όπως το Ν4, θα πέσει σίγουρα. Το θέμα είναι πότε θα κατρακυλήσει η τιμή από τα κινεζομάγαζα γιατί πρέπει να είναι η μοναδική περίπτωση που πωλείται φθηνότερα συσκευή εδώ από ότι στην Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Και 50 ευρωπουλα να το ριξουν τα κινεζομαγαζα, παλι απο Ελλαδα θα το πάρω, δεν το συζητω. Μονο την περίπτωση της επιστροφής να βάλεις λόγω βλαβης, το 3μηνο το έχεις στο τσεπάκι σου μέχρι να σου το ξαναστειλουν, χώρια η βαβουρα. Αποφεύγεις και την περίπτωση να σου έχει στείλει μούφα η Κινεζα !
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Αχ να είχε και ένα ir blaster... Θα ήταν το τέλειο κινητό για μένα!!! Τη συγκεκριμένη ευκολία την έχω βολευτεί με το Note 3, μιας και ελέγχω 1+3 τηλεοράσεις σε 2 σπίτια, 1 αποκωδικοποιητή, 2 air condition, 1 DVD player. Συν του ότι κάνω χαβαλέ στο σουβλατζίδικο της γειτονιάς και τους αλλάζω τα κανάλια... Έτσι έχω κρύψει όλα τα κοντρόλ στο σπίτι... Είναι σε όλα τέλειο αλλά του λείπει αυτή η... βλακεία!! Γιατί ρε Lenovo.... Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

αν το εχει κανεις ας μας πει κατι για το κινητο.ειμαι με iphone6 κ σκεφομαι την αλλαγη σε αυτο η σε htc m8.
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

αν το εχει κανεις ας μας πει κατι για το κινητο.ειμαι με iphone6 κ σκεφομαι την αλλαγη σε αυτο η σε htc m8.

 

Είναι δύο εντελώς διαφορετικά κινητά. Κυρίως λόγο μεγέθους και δευτερευόντως λόγω δυνατοτήτων. Και τα 2 έχουν θετικά και τα 2 έχουν αρνητικά. Εγώ θα πήγαινα άνετα στο Lenovo...

Link to comment
Share on other sites

Αχ να είχε και ένα ir blaster... Θα ήταν το τέλειο κινητό για μένα!!! Τη συγκεκριμένη ευκολία την έχω βολευτεί με το Note 3, μιας και ελέγχω 1+3 τηλεοράσεις σε 2 σπίτια, 1 αποκωδικοποιητή, 2 air condition, 1 DVD player. Συν του ότι κάνω χαβαλέ στο σουβλατζίδικο της γειτονιάς και τους αλλάζω τα κανάλια... Έτσι έχω κρύψει όλα τα κοντρόλ στο σπίτι... Είναι σε όλα τέλειο αλλά του λείπει αυτή η... βλακεία!! Γιατί ρε Lenovo....

Συγγνώμη, αλλά μη μου πεις ότι αυτό θα ήταν λόγος να μην πάρεις ένα κινητό!!!:wacko: Δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο να αλλάξεις κανάλι απο τα κλασικά τηλεκοντρόλ που έχουν οι τηλεοράσεις! Εξάλλου δε νομίζω όλα αυτά να τα χειρίζεσαι ταυτόχρονα!

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει πως εφαρμογές σαν το Handcent δεν είναι συμβατές στα Lenovo (άρα και σε αυτό);

Έχω ακούσει για duplicated sms και αδυναμία disable της stock εφαρμογής.

Ξέρω πως το Handcent δεν είναι συμβατό με dual sim κινητά, αλλά μιλάμε για χρήση με μία sim αποκλειστικά.

Και για το Tunein έχω ακούσει πως δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά μη μου πεις ότι αυτό θα ήταν λόγος να μην πάρεις ένα κινητό!!!:wacko: Δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο να αλλάξεις κανάλι απο τα κλασικά τηλεκοντρόλ που έχουν οι τηλεοράσεις! Εξάλλου δε νομίζω όλα αυτά να τα χειρίζεσαι ταυτόχρονα!

 

Έχω στο τραπεζάκι του σαλονιού 3 τηλεκοντρόλ που μου πιάνουν χώρο συν 1 ακόμα του air condition. Χωρίς να έχω ούτε Nova ούτε ΟΤΕ ΤV που θέλω και από αυτά να βγάλω. Μονίμως κάποιο κοντρόλ χάνεται, κάποιο πέφτει στο πάτωμα, κάποιο δεν έχει μπαταρία.. . Εσύ τι λες, δεν είναι καλύτερα να τα μαζέψω όλα και να έχω μόνο το κινητό με το IR Blaster;

Είναι πλέον από τα αγαπημένα μου feature. Ευτυχώς που η Samsung συνεχίζει να μας το προσφέρει. Θα το σκεφτόμουνα πολύ σοβαρά να αλλάξω κινητό που δεν έχει αυτή την ευκολία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με 4000mAh σίγουρα καλά..τώρα βέβαια εξαρτάται και από τη χρήση που θα κάνεις.

 

Η απόδοση της μπαταρίας είναι πάρα πολύ καλή, καλύτερη και από αυτή του Mate 7 (που έχει αντίστοιχη μπαταρία). Ειδικά όταν το έχεις στο stock android mode και όχι στο VibeUI.

 

αν το εχει κανεις ας μας πει κατι για το κινητο.ειμαι με iphone6 κ σκεφομαι την αλλαγη σε αυτο η σε htc m8.

 

Έχω γράψει εδώ και ένα μήνα περίπου... ας μην επαναλαμβανόμαστε εκτός και αν έχεις συγκεκριμένες απορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει εδώ και ένα μήνα περίπου... ας μην επαναλαμβανόμαστε εκτός και αν έχεις συγκεκριμένες απορίες.

 

διαβασα φιλε μου αυτα που εγραψες αλλα εγω θα ηθελα να μαθω σαν εμπερια χρησης πως τα παει?απο καμερα,ηχο?αν ειναι αληθεια οτι ανεβαζει πολυ θερμοκρασια οταν βλεπεις βινταεκια μετα απο 20 30 λεπτα?τετοια θεματακια που αφορουν την καθημερινη χρηση.

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο τραπεζάκι του σαλονιού 3 τηλεκοντρόλ που μου πιάνουν χώρο συν 1 ακόμα του air condition. Χωρίς να έχω ούτε Nova ούτε ΟΤΕ ΤV που θέλω και από αυτά να βγάλω. Μονίμως κάποιο κοντρόλ χάνεται, κάποιο πέφτει στο πάτωμα, κάποιο δεν έχει μπαταρία.. . Εσύ τι λες, δεν είναι καλύτερα να τα μαζέψω όλα και να έχω μόνο το κινητό με το IR Blaster;

Και όταν λείπεις εσύ πώς αλλάζουν κανάλια οι υπόλοιποι στο σπίτι, αφού τα έχεις αποσύρει; :p

 

Πέρα από τη πλάκα, ό,τι παραπάνω έχει κάποιο κινητό καλό είναι, αλλά δε νομίζω ότι η έλλειψη αυτής της λειτουργίας το κάνει χειρότερο κινητό από κάποια άλλα ή λόγο απόρριψής του. Εάν εσύ το απορρίπτεις για αυτόν το λόγο, πρέπει να είσαι ένας στους εκατό χιλιάδες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...