Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και πώς θα έβγαζαν τότε το k930?

:-P

 

Δεν ισχύει αυτό. Όταν θα αρχίσουν οι φήμες για το Κ930 (ή όπως θα το λένε) θα γίνεται λόγος για άλλους (ανώτερους) επεξεργαστές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Όταν θα αρχίσουν οι φήμες για το Κ930 (ή όπως θα το λένε) θα γίνεται λόγος για άλλους (ανώτερους) επεξεργαστές.

 

Ναι μετά θα λένε για 64Bit επεξεργαστές αυτά είναι εμπορικά κολπάκια για να μας κρατάν πελάτες....

Για να μην ξεφεύγουμε και από το θέμα μας το ερώτημα παραμένει,πότε θα κυκλοφορήσει και αν θα έχει Ελληνικά σοβαρά όχι μεταφρασμένα από την google....;;;

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν τα κινητά της Lenovo ήταν εντυπωσιακά. Αν γίνει και εύκολα διαθέσιμο, θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βγηκε στο minideal στα 399. Αριστη τιμη!!

 

...δολάρια. Όντως πολύ καλή τιμή αλλά είναι τιμή προπαραγγελίας. Αναμονή λοιπόν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα 300 ευρο στο minideal αλλά είναι τιμή προ παραγγελίας θέλω να πιστεύω ότι κάπου εκεί θα κυμαίνετε και μετά η τιμή του ίσως και κάτω από το ψυχολογικό όριο τον 300 ευρό.
Link to comment
Share on other sites

Αγριεψανε οι κινεζοι, πρωτα το meizu τωρα το lenovo με πολυ καλες τιμες αναλογικα με το τι προσφερουν...παντως δεν θα εμπιστευομουν ουτε το minideal αν δουμε τι εγινε με το mi4, preorder 400 και τελικη 480, μετα απο λιγες μερες 430.
Link to comment
Share on other sites

Αγριεψανε οι κινεζοι, πρωτα το meizu τωρα το lenovo με πολυ καλες τιμες αναλογικα με το τι προσφερουν...παντως δεν θα εμπιστευομουν ουτε το minideal αν δουμε τι εγινε με το mi4, preorder 400 και τελικη 480, μετα απο λιγες μερες 430.

 

Το meizu ΜΧ4 έχει επεξεργαστή της mediatek ο οποίος είναι υποδεέστερος και με προβλήματα όπως το GPS.

Προσωπικά την έχω πατήσει με 2 κινητά mediatek στα οποία είχε πρόβλημα το GPS και όχι μόνο....

Από την άλλη έχουμε τον snapdragon που φοράει το Vibe Z2 Pro που είναι κλάσεις ανώτερος και σε ποιότητα και αξιοπιστία.

Επίσης το meizu ΜΧ4 βγάζει μεγαλύτερο σκορ στο AnTuTu Benchmark όχι γιατί είναι ποιο γρήγορος ο επεξεργαστής αλλά επειδή στη συγκεκριμένο κινητό έχει πολύ ποιο γρήγορη μνήμη RAM σύγκρινε αναλυτικά τα Benchmark και θα το διαπιστώσεις και από μόνος σου.

Δεν έχω κέρδος από κάποια εταιρία για να προσπαθώ να την βγάλω καλύτερη την μια από την άλλη,μιλάω αντικειμενικά σαν αγοραστής από την εμπειρία που είχα και από της δυο αυτές εταιρίες,νομίζω ότι όλα δείχνουν ότι ο snapdragon είναι καλύτερος σε όλα τώρα από εκεί και πέρα ανάλογα τα πόσα λεφτά μπορεί να διαθέσει κανείς κάνει και της επιλογές του.

 

Όσο για την τιμή που λες έχεις απόλυτο δίκιο μέχρι να κυκλοφορήσει κανονικά παίζουν με της τιμές και ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις αν θα είναι ακριβότερο η φτηνότερο από την τιμή της προ παραγγελίας...

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Το meizu ΜΧ4 έχει επεξεργαστή της mediatek ο οποίος είναι υποδεέστερος και με προβλήματα όπως το GPS.

Προσωπικά την έχω πατήσει με 2 κινητά mediatek στα οποία είχε πρόβλημα το GPS και όχι μόνο....

Αυτό ίσχυε με τους παλιούς επεξεργαστές.

Έχω το Xiaomi Redmi Note (Mediatek 6592) και τα σπάει.

Το GPS έχει κλειδώσει πριν καλά καλά το σκεφτείς.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσχυε με τους παλιούς επεξεργαστές.

Έχω το Xiaomi Redmi Note (Mediatek 6592) και τα σπάει.

Το GPS έχει κλειδώσει πριν καλά καλά το σκεφτείς.

 

Το ένα από τα δυο Mediatek που έχω είναι το Zopo zp998 που φοράει αυτόν τον συγκεκριμένο επεξεργαστή τον MTK6592 απλά δεν λειτουργεί το GPS έκανα ότι ήταν δυνατών από θέμα ρυθμίσεων αλλά και που κλειδώνει δεν ανταποκρίνεται είναι σαν να μην υπαρχή είμαι πολύ απογοητευμένος από την Mediatek δεν πρόκειται να δώσω πεταμένα λεφτά σε αυτούς ξανά....

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα...

ειχα σκοπο να αγορασω το k910,αλλα αν βγει με τετοια τιμη(αντε και 50-60 ευρω παραπανω θα περιμενω)και ας ειναι και 6ιντσο...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα...

ειχα σκοπο να αγορασω το k910,αλλα αν βγει με τετοια τιμη(αντε και 50-60 ευρω παραπανω θα περιμενω)και ας ειναι και 6ιντσο...

 

Ναι έχεις δίκιο απλά είμαι αγανακτισμένος με το παραπάνω πρόβλημα τζάμπα λεφτά τέλος πάντων πάμε για άλλα τώρα και όπως φαίνεται θα είναι πολύ καλύτερα σε όλα :p

Έχω εδώ και ένα χρόνο 5.5 ίντσες και δεν το μετάνιωσα καθόλου στην αρχή μου φαινόταν κάπως αλλά μετά το συνηθίζεις και ευχαριστιέσαι οθόνη... :D

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο review απο gizmochina, πολλα θετικα (κυριως καμερα, κατασκευη) λιγα αρνητικα(υπερθερμανση, ψιλο-bugs).

 

http://www.gizmochina.com/2014/09/05/review-lenovo-vibe-z2-pro/

 

για αρχικη τιμη γραφει για ενα τρελο νουμερο 700+ δολ.

 

@tigreos

ειμαι φαν και των 2 εταιρειων, δεν ξερω αν εχεις εμπειρια απο αυτην ομως πιστεψε με η meizu δεν θα τον επελεγε αν υπηρχε εστω και το παραμικρο θεμα. Εξαλλου δεν θα ειναι η ναυαρχιδα της, αναμενουμε εκδοση pro...Τα αντουτου κτλ μην τα λαμβανεις υποψη, κοιτα το συνολο, και φυσικα ουδεμια σχεση με αλλα κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης...συνολικά και το τονίζω συνολικά το meizu είναι ανώτερο ....το lenovo είναι ένα ματσάκι μέσα στον σωρό των ίδιων χαρακτηριστικών.!
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ ότι στο xiaomi note το GPS κλειδώνει εν ριπη οφθαλμού ίσως να επρόκειτο για κάποιο ελατωματικο προϊόν στο φίλο και αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες (βλέπε LG g2 στις πρώτες παρτίδες) από κει και πέρα περίμενα και εγώ το vibe z2 αλλά την καρδιά μου και κατ επέκταση τα λεφτά μου τα έκλεψε το ascend mate 7
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Στα 300 ευρο στο minideal αλλά είναι τιμή προ παραγγελίας θέλω να πιστεύω ότι κάπου εκεί θα κυμαίνετε και μετά η τιμή του ίσως και κάτω από το ψυχολογικό όριο τον 300 ευρό.

Πιστεύω 300-330ειναι ρεαλιστική τιμή αλλιώς ακριβότερο είναι εκτός παιχνιδιού... Πρέπει να μπορέσει να χτυπήσει άλλες ναυαρχίδες με ίσως καλύτερα χαρακτηριστικά. (βλέπε one plus one)

Link to comment
Share on other sites

Για το gps :

Μην ακούω αυτή τη καραμέλα με το GPS και τις κάμερες, δεν αντέχω. Μια χαρά ειναι το GPS αν είναι σωστά ρυθμισμενο το firmware, εκτός αν πάρετε κινητό φθηνιαρικο με κακή κεραία.

 

Βλεπω εχει μικρα bezel, βαλε ρε συ lenovo μια υποδοχη για micro sd :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για το gps :

 

 

Βλεπω εχει μικρα bezel, βαλε ρε συ lenovo μια υποδοχη για micro sd :(

Τα bezels όντως είναι απίστευτα μικρά..

32gb αποθηκευτικό χώρο έχει, αν χρειαστει υπάρχει και το otg..

Link to comment
Share on other sites

Η καθε εταιρεια κανει τις επιλογες της, αλλιως θα βαζανε ολες απο ολα...δεν υπαρχει το τέλειο, καπου πρεπει να γινουν συμβιβασμοι ειτε λογω κοστους, ειτε σχεδιασμου, ειτε τοποθετησης σε σχεση με τον ανταγωνισμο. 32gb ειναι καλα εφοσον βιντεο+φωτο θα παιρνονται σε εξωτερικη μνημη

 

Τα πολυ λεπτα bezels περιμετρικα ειναι σημαντικο ατου σε σχεση με oppo, 1+1 χωραει μιση ιντσα σε ελαχιστα μεγαλυτερη επιφανεια και λεπτοτερο παχος

http://www.phonearena.com/phones/size/HTC-One,LG-G2/phones/7678,7969#/phones/size/OPPO-Find-7,Lenovo-Vibe-Z2-Pro/phones/8351,8681

Link to comment
Share on other sites

Η καθε εταιρεια κανει τις επιλογες της, αλλιως θα βαζανε ολες απο ολα...δεν υπαρχει το τέλειο, καπου πρεπει να γινουν συμβιβασμοι ειτε λογω κοστους, ειτε σχεδιασμου, ειτε τοποθετησης σε σχεση με τον ανταγωνισμο. 32gb ειναι καλα εφοσον βιντεο+φωτο θα παιρνονται σε εξωτερικη μνημη

 

Τα πολυ λεπτα bezels περιμετρικα ειναι σημαντικο ατου σε σχεση με oppo, 1+1 χωραει μιση ιντσα σε ελαχιστα μεγαλυτερη επιφανεια και λεπτοτερο παχος

http://www.phonearena.com/phones/size/HTC-One,LG-G2/phones/7678,7969#/phones/size/OPPO-Find-7,Lenovo-Vibe-Z2-Pro/phones/8351,8681

Για εσένα τα 32gb μπορεί να είναι καλά, για εμένα δεν είναι καλά. Δεν φτάνουν με τίποτα. Ο κάθε χρήστης έχει διαφορετικά ""στάνταρ"" .

Το otg καλό - χρυσό αλλά για την χρήση πού κάνω το θεωρώ ημιμετρο .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω ερωτευτεί....

 

Απέρριψα και πρόσκληση για one plus one που μέσω Αγγλίας και με forward2me μου έβγαινε 380€ (64GB)

 

Αλλά με χαλάει αρκετά ότι δεν έχει Gorilla Glass 3.

 

Αν κάνω λάθος διαφωτίστε με παρακαλώ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα σε όλους

 

συγνώμη που βάζω το ποστ εδώ αλλά δεν ήξερα που αλλού να ποστάρω. ειμαι σε σκέψη για αγορά ενος dual sim τηλεφώνου και σκεφτόμουνα το lenovo vibe z2 5.5 inch 64 bit που ανακοίνωσε προσφάτως. αν μπορείτε να με βοηθήσετε στα παρακάτω μιας και είμαι κάτοχος bb χρόνια και παντελώς άσχετος με το android:

 

1. το ui του ειναι καλό? lagarei? πάιζει το τηλέφωνο κατευθείαν η είναι γεμάτο bloatware και χρειάζονται roms κλπ (οι οποίες απο ότι βλέπω δεν υπάρχουν και πολυ για τα lenovo). ιδανικά θα με ενδιέφερε ενα android όσο το δυνατόν πιο πολύ stock

2. ελληνικα υποστηρίζει?

3. σαν τηλέφωνα (οχι σαν smartphones) πώς είναι τα lenovo? ποιότητα μικροφώνου, σήματος?

4. λόγω δουλείας ταξιδεύω πολύ συχνά στην κίνα. αξίζει να το φέρει κάποιος απο εκεί ή θα υπάρχουν προβλήματα συμβατότητας?

 

ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα σε όλους

 

συγνώμη που βάζω το ποστ εδώ αλλά δεν ήξερα που αλλού να ποστάρω. ειμαι σε σκέψη για αγορά ενος dual sim τηλεφώνου και σκεφτόμουνα το lenovo vibe z2 5.5 inch 64 bit που ανακοίνωσε προσφάτως. αν μπορείτε να με βοηθήσετε στα παρακάτω μιας και είμαι κάτοχος bb χρόνια και παντελώς άσχετος με το android:

 

1. το ui του ειναι καλό? lagarei? πάιζει το τηλέφωνο κατευθείαν η είναι γεμάτο bloatware και χρειάζονται roms κλπ (οι οποίες απο ότι βλέπω δεν υπάρχουν και πολυ για τα lenovo). ιδανικά θα με ενδιέφερε ενα android όσο το δυνατόν πιο πολύ stock

2. ελληνικα υποστηρίζει?

3. σαν τηλέφωνα (οχι σαν smartphones) πώς είναι τα lenovo? ποιότητα μικροφώνου, σήματος?

4. λόγω δουλείας ταξιδεύω πολύ συχνά στην κίνα. αξίζει να το φέρει κάποιος απο εκεί ή θα υπάρχουν προβλήματα συμβατότητας?

 

ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων

 

Μπορεις να ανοιξεις νεο νημα για το εν λογω μοντελο...ειναι πολυ φρεσκο ομως οποτε μονο απο πρωιμα reviews-hands on στο net μπορεις να δεις τι παιζει...εδω ακομα να κυκλοφορησει το z2 pro.

 

Γενικα η ποιοτητα ειναι πολυ καλη ειδικα στη σειρα s και k(vibe z).Μπορεις να το παρεις απο εκει απευθειας ισως αρκετα φθηνοτερα αλλα το θεμα ειναι τι γινεται με την εγγυηση αν γινει η στραβη...

επισης πρεπει να προσεξεις στα σπεκ να γραφει 3g wcdma και FDD-LTE για να δουλευει το 3g/4g στα ελληνικα δικτυα αν και απο οτι βλεπω τα υποστηριζει κανονικα. Αλλιως παρτο απο αξιοπιστο κινεζομαγαζο οταν θα το φερουν. Αν βιαζεσαι υπαρχει και το κ910 χωρις 4g το δικαρτο.

 

Με 2gb ram, hd αναλυση, snap 410, δεν θα εχει προβλημα σε θεμα ταχυτητας. Δεν ειναι ομως στοκ android οπως το νεξους.

 

για τα ελληνικα δεν γνωριζω κατι προς το παρον.

 

Εμεις ξεροσταλιαζουμε για το pro...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...