Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες κι εγώ του μοντέλου με 8,4 ίντσες lte και 5.02 έκδοση. Οι αρχικές εντυπώσεις είναι απογοητευτικές, αρκετό lag, μπαταρία αστεία, wi fi με συνεχείς αποσυνδέσεις και ακόμη το ψάχνω. Πριν είχα ένα nexus 7 2012 3g με kit kat, το οποίο έτρεχε νεράκι τα πάντα σε σχέση με αυτό. Νόμιζα ότι θα έκανα αναβάθμιση αλλά η μόνη αναβάθμιση έως τώρα είναι στην φωτογραφική μηχανή...

 

τα εχω γραψει και εγω..αν και κανω ελαφρια χρηση το lag ηταν τραγικο..τωρα με την lollipop βελτιωθηκε..ισως αν κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων με διαγραφη ολων και το στησεις απο την αρχη να βελτιωθει..Επισης αν εχεις καμια μαπα SD μεσα, αλλαξε τη.

Κατα τα αλλα, αυτο που λεω παντα, ειναι οτι το ταμπλετ θα ηταν το καλυτερο αν ειχε την ταχυτητα του αντιστοιχου σονυ..

το οποιο παλι θα ηταν το καλυτερο αν ειχε τα μπεζελ και την οθονη του samsung.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Reset device τι ειναι?

Εννοώ την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων

nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε ελληνικό s 8.4 και φαίνεται να ρολλάρει καλύτερα. Εχει βέβαια lag αλλά αισθητά μειωμένο! !

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες κι εγώ του μοντέλου με 8,4 ίντσες lte και 5.02 έκδοση. Οι αρχικές εντυπώσεις είναι απογοητευτικές, αρκετό lag, μπαταρία αστεία, wi fi με συνεχείς αποσυνδέσεις και ακόμη το ψάχνω. Πριν είχα ένα nexus 7 2012 3g με kit kat, το οποίο έτρεχε νεράκι τα πάντα σε σχέση με αυτό. Νόμιζα ότι θα έκανα αναβάθμιση αλλά η μόνη αναβάθμιση έως τώρα είναι στην φωτογραφική μηχανή...

 

Να βάλεις την 5.1.1, δε μου έχει αποσυνδεθεί ποτέ, και ούτε lag Έχω παρατηρήσει... Νεράκι τρέχει που λες κι εσύ.

 

Edit:: μόλις είδα ότι έχεις το LTE, οπότε πάσο, μπορεί να έχει θέματα εκεί.. Το WiFi only πάντως είναι άψογο

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις την 5.1.1, δε μου έχει αποσυνδεθεί ποτέ, και ούτε lag Έχω παρατηρήσει... Νεράκι τρέχει που λες κι εσύ.

Για custom ROM μιλάς; Πότε βγήκε η 5.1.1 και δεν το πήραμε χαμπάρι; Κι εγώ τη Wifi έκδοση έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από hard reset (εννοώ εκτός απ' τη διαδικασία που είναι προφανώς διαφορετική); Hard reset πώς κάνουμε;

 

Και κάτι άλλο: στο 10.5'' LTE επειδή δε χρησιμοποιώ συχνά τη SIM έχω συνήθως το flight mode on για να μην τρώει μπαταρία (έστω και την ελάχιστη που τρώει). Περιστασιακά μου βγάζει ένα μήνυμα "Network is currently unavailable. Try again later." (δεν ξέρω αν έχει σχέση με το flight mode, απλά το ανέφερα). Το μήνυμα αυτό εμφανίζεται καμιά φορά στην οθόνη (και στη lock screen και στην κανονική, ανάλογα πού βρίσκομαι) και φεύγει μετά από 1-2 δευτερόλεπτα χωρίς να χρειάζεται να πατήσω κάποιο ok ή κάτι άλλο. Δεν προκαλεί κάποιο πρόβλημα αλλά από περιέργεια έχετε ιδέα τι είναι;

 

Ευχαριστώ!

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχει ο πεθερός μου το 8,4 LTE (το χρησιμοποιεί σαν τηλέφωνο καθώς έχει 2 κάρτες με τον ίδιο αριθμό) και του έχω δώσει και το παλιό μου s2 για να μιλάει και από τα δύο. Όμως πλέον το s2 δεν τον βολεύει και έτσι θέλω να του κάνω δώρο ένα smartwatch (όχι και πολύ ακριβό όμως).

Επειδή λοιπόν δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με ρολόγια, μπορείτε να μου πείτε τί επιλογές έχω; κάτι που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως τηλέφωνο για να κάνει και να δέχεται κλήσεις.

Να πω ότι δεν χρειάζεται βέβαια να είναι samsung αρκεί να είναι συμβατό όμως :D

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μετα το 10.5 wifi πηρα απο το μελος Cadfael και το 8.4 LTE. Κατασταση σχεδον αριστη και με αλλαγμενη μπαταρια λογω του γνωστου ελαττωματος. Πολυ προσεκτικος και με προσοχη στη λεπτομερεια ο προηγουμενος ιδιοκτητης, μου εδωσε μια συσκευη σε αριστη κατασταση. Αυτο για οσους πιθανον στο μελλον εχουν καποια συναλλαγη μαζι του.

Βαζοντας τα διπλα διπλα δεν παρατηρησα καμμια διαφορα στις οθονες, κατι που φοβομουν αφου σε νοτε4 ειχα δει διαφορες ειδικα στο λευκο στο youtube.

Η μπαταρια μου βγαζει περιπου 7 ωρες sot με χρηση αποκλειστικα browsing και e book διαβασματος με λιγο youtube και αρκετο κατεβασμα τορεντ. Παρολο που κι αυτο φοραει την 5.0.2 οπως και το 10.5, το 8.4 αρπαζει πιο γρηγορα. Σε τετοιο βαθμο ωστε με τον dolphin browser πρεπει να προσεχεις στο scrolling γιατι με μια λιγο αποτομη κινηση βρισκεσαι στο τελος της σελιδας. Οχι οτι το 10.5 εχει λαγκ, το αντιθετο, αλλα το (συγκεκριμενο μονο?)8.4 ανταποκρινεται ακομα πιο γρηγορα.

Επισης η ταχυτητα μεταφορας απο otg στο 8.4 μου, ειναι μεγαλυτερη απ οτι στο 10,5 μου. Με το ιδιο usb stick (ονομαστικης ταχυτητας 60mb/sec) στο 8.4 πιανω περιπου 40 mb/sec ενω στο 10.5 το ανωτερο 25.

Τελος η φορητοτητα ειναι σχεδον ιδανικη για τα γουστα μου. Τοσο που το χρησιμοποιω πλεον αρκετα σε περιπτωσεις που χρησιμοποιουσα το αγεραστο νοτε2 μου. Η οθονη του βλεπετε ειναι το κατι αλλο.

Ολο αυτο το σεντονι το εγραψα γιατι βγηκε το tab S2, οποτε νομιζω οτι θα αναθερμανθει το ενδιαφερον για το tab S1. Οσοι λοιπον σκοπευετε να το παρετε παρτε καλυτερα το 8.4. Ειναι καταλληλο για τα παντα και παντου, ενω το 10.5 παροτι πιο εντυπωσιακο καθοτι μεγαλυτερο, σπανια πλεον το μετακινω απο το γραφειο.

Και παλι ενα ευχαριστω στο μελος cadfael.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά και να το χαρείς. Γράψε και μια θετική αξιολόγηση αν θέλεις στο buy and sell ;) (sorry για το off topic...)

Άσε που με αυτά που μου είπες αλλά και διαβάζουμε για το Tab S 2 με βλέπω να ξαναπαίρνω το ίδιο...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το 10.5'' για ταινιες..το κακο ειναι οτι οταν τις κατεβαζω κ τις περναω στο ταμπλετ, απο τις 20 δε παιζει τις 3.σε καποιες μου λεει οτι το codes ηχου δεν υποστηριζεται.σε καποια παιζει μονο ο ηχος.για πιο λογο γινεται αυτο;; μπορω να το αποφυγω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το 10.5'' για ταινιες..το κακο ειναι οτι οταν τις κατεβαζω κ τις περναω στο ταμπλετ, απο τις 20 δε παιζει τις 3.σε καποιες μου λεει οτι το codes ηχου δεν υποστηριζεται.σε καποια παιζει μονο ο ηχος.για πιο λογο γινεται αυτο;; μπορω να το αποφυγω;

έχεις pm ...διάβασε το ....

Link to comment
Share on other sites

πείτε καμμια καλή custom για το 8,4 wifi.αποφασισα να βαλω custom κι ας χασω την εγγυηση, τουλαχιστον να εχω απροβληματιστο μηχανημα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

πείτε καμμια καλή custom για το 8,4 wifi.αποφασισα να βαλω custom κι ας χασω την εγγυηση, τουλαχιστον να εχω απροβληματιστο μηχανημα. Ευχαριστώ

Πήρες την lollipop? Αν ναι έχεις προβλήματα? Στο δικό μου στοκ έχει αλλάξει εντελώς προς το καλύτερο. Θέλω να πω λοιπόν πως ίσως να μην χρειάζεται καστομιες, μιας και πλέον το μηχανάκι απλά Γ@μ@ει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

η Lollipop του tab s (8'4) για μενα ...μπορει να ειναι η καλυτερη lollipop που εχω δει αναμεσα σε note 4 ,s6,tab s....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα s 8.4 lte. Μου έχει έρθει η ειδοποίηση για lolipop αλλά το σκέφτομαι να την κάνω μη βγάλει κανένα bug, drain ή τίποτα άλλο. Οι κάτοχοι που την έχετε ήδη είστε ικανοποιημένοι;
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα s 8.4 lte. Μου έχει έρθει η ειδοποίηση για lolipop αλλά το σκέφτομαι να την κάνω μη βγάλει κανένα bug, drain ή τίποτα άλλο. Οι κάτοχοι που την έχετε ήδη είστε ικανοποιημένοι;

 

με 8,4 Lte βλεπω οτι ειναι καλυτερο σε ολα τα ταμπλετ, οποτε καντη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το wi fi και bluetooth; Μετά από hard reset (λόγω κολλημάτων, μπαταρίας, lag) το wifi και το bluetooth δεν λειτουργούν πλέον (δεν ανταποκρίνονται στο πάτημα οι εικονικοί διακόπτες) στο 1 μηνός galaxy tab s 8,4 lte με 5.02. Η μπαταρία δείχνει πάντως να βελτιώθηκε αφού έγραψε 6,5 ώρες οθόνη περίπου με μέτρια χρήση. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και λέω μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πριν το πάω για service
nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

με 8,4 Lte βλεπω οτι ειναι καλυτερο σε ολα τα ταμπλετ, οποτε καντη..

 

Είναι δηλαδή ταχύτερο, σταθερότερο χωρις παραχωρηση στην αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

με 8,4 Lte βλεπω οτι ειναι καλυτερο σε ολα τα ταμπλετ, οποτε καντη..

+1.Και εγω θα ελεγα οσοι το σκεφτεστε προχωρηστε αφοβα!Πετάει το εργαλείο

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Πήρες την lollipop? Αν ναι έχεις προβλήματα? Στο δικό μου στοκ έχει αλλάξει εντελώς προς το καλύτερο. Θέλω να πω λοιπόν πως ίσως να μην χρειάζεται καστομιες, μιας και πλέον το μηχανάκι απλά Γ@μ@ει.

 

την πηρα τη lollipop απλα ειχα θεμα με μια εφαρμογη και νομιζα πως έφταιγε η ρομ. Εβαλα την ironrom χθες αλλα το προβλημα δεν λυθηκε κατα τα αλλα με την στοκ δεν ειχα κανενα θεμα ειχε λυθει και το θεμα της μπαταρίας. Τωρα θα δουλεψω και την iron λιγο και θα δω. Ισως εκανα και μ@λ@κία δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Είναι δηλαδή ταχύτερο, σταθερότερο χωρις παραχωρηση στην αυτονομία;

 

Ναι, εχει παλι λαγκ αλλα οχι οπως πριν, αυτονομια ισως καλυτερη και γενικως θεωρω οτι αξιζει η μεταβαση γιατι υπαρχει μονο βελτιωση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την lollipop ισως αππ τους πρωτους(την εχω δουλεψει πολυ)...το ταμπλετ ειναι φορτωμενο με ενα σωρο παιχνιδια (ειναι του γιου μου) ...που δεν ειναι και το καλυτερο...και με ανοιχτο το περιοδικο...δεν Βλεπω κανενα lag...και αν υπαρχει καπου ειναι απειροελαχιστο...

Ειναι πραγματικα η καλυτερη rom Samsung που εχω δουλεψει σε lollipop!!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...