Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ! ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.

ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ το tablet samsung galaxy tab s 8,4 t700 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΚΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΝΗΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΔΙΠΛΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΟΥΜΠΙ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

 

Θα πας "Ρυμίσεις/Συσκευή/Ήχος/Ανταπόκριση Δόνησης" για την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση

και "Ρυμίσεις/Συσκευή/Ήχος/Επίπεδο Δόνησης" για τη ρύθμιση της έντασης της δόνησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπότιτλοι θα παίξουν .... stream... mx-player...επιλογή αποκωδιποιητη... H/W+ αποκωδικοποιητης

(είχα καιρό να το χρησιμοποιήσω..το δοκίμασα σε nexus media 8.1 ... ταινία John wick 1080p mkv..τους υπότιτλους τους ενσωμάτωσα όπως τους έχεις και εσύ...)

 

γεια σου, εκανα αυτο που ειπες, αλλα δεν μου παιζει τους υποτιτλους οταν βαζω στο φλασακι ταινια bluray. οταν βαζω ταινια ομως οχι bluray, μου παιζει κανονικα τους υποτιτλους.( ενημερωτικα ολες τις ταινιες τις κατεβαζω με ενσωματωμενους υποτιτλους, δλδ δεν κατεβαζω πρωτα την ταινια και μετα βρισκω τους υποτιτλους και τους ενσωματωνω).εχεις καμμια ιδεα τι να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις και συγγνώμη για τα κεφαλαία....πήγα στις ρυθμίσεις αλλά την ανταπόκριση δόνησης μου την έχει γκριζαρισμένη και δεν μπορώ ούτε να το τσεκάρω ούτε όχι....:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Με flip cover ενω εχω απενεργοποιήσει το "*auto wake" με το ποι ανοιγω το flip αυτοματα ανοιγει η οθονη. Δεν ειναι OEM το cover. Καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Με flip cover ενω εχω απενεργοποιήσει το "*auto wake" με το ποι ανοιγω το flip αυτοματα ανοιγει η οθονη. Δεν ειναι OEM το cover. Καμια ιδέα?

 

Μήπως δεν το έχεις βάλει να κλειδώνει και απλά ο proximity sensor σβήνει και ανοίγει την οθόνη; Άλλη επιλογή για την ενεργοποίηση της οθόνης με το cover δεν θυμάμαι να έχει και αν ναι που.

Link to comment
Share on other sites

Το κλειδωνω εγώ με το lock, κλείνω το flip και μετά μόλις το σηκώσω ενεργοποιειται η οθόνη.

 

Η οθόνη ενεργοποιείται αναγκαστικά. Εχεις την επιλογή να ξεκλειδώνει κατα το άνοιγμα αλλά το να να μην ενεργοποιείται δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Θελω να ρωτησω για screen protector ή tempered glass?

Εχουμε κατι υπ'οψιν μας? Εψαξα στο e-bay ομως δε ξερω τι απο τα δυο

να παρω.Επισης γνωριζει καποιος για το bt keyboard της sammy που εδιναν

ως συνοδο "δωρο" στα διαφορα καταστηματα(public etc) που θα μπορουσα να το βρω?

Ευχαριστω πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια

Θελω να ρωτησω για screen protector ή tempered glass?

Εχουμε κατι υπ'οψιν μας? Εψαξα στο e-bay ομως δε ξερω τι απο τα δυο

να παρω.Επισης γνωριζει καποιος για το bt keyboard της sammy που εδιναν

ως συνοδο "δωρο" στα διαφορα καταστηματα(public etc) που θα μπορουσα να το βρω?

Ευχαριστω πολυ!

 

Να διευκρινισω πως εχω το 8.4 T700 λευκο.

Link to comment
Share on other sites

Για το πληκτρολόγιο μπορεις σίγουρα να το παραγγείλεις απο πλαίσιο. Νομιζω δεν το εχουν στο site τους αλλα σιγουρα το φέρνουν. 119€ για το 8..4 , 129€ για το 10.5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Θελω να ρωτησω για screen protector ή tempered glass?

Εχουμε κατι υπ'οψιν μας? Εψαξα στο e-bay ομως δε ξερω τι απο τα δυο

να παρω.Επισης γνωριζει καποιος για το bt keyboard της sammy που εδιναν

ως συνοδο "δωρο" στα διαφορα καταστηματα(public etc) που θα μπορουσα να το βρω?

Ευχαριστω πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να διευκρινισω πως εχω το 8.4 T700 λευκο.

 

Αυτό εδώ έχω εγώ. .

 

http://www.ebay.com/itm/Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Samsung-Galaxy-Tab-S-8-4-T700-T705-/331387948091?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d2842cc3b

 

Δεν είναι κορυφαίο σε σχέση με άλλα που έχω δει στα κινητά αλλά είναι καλό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. . Έχω το Samsung galaxy tab s 10.5 και note 3 .. ψάχνω για κάτι ( δεν ξέρω πως λέγετε) που μπορείς να βλέπεις τηλεόραση χωρίς ίντερνετ και αν είναι δυνατόν να κάνει και για τα δυο... αν όχι προτιμώ για το tablet. .. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. . Έχω το Samsung galaxy tab s 10.5 και note 3 .. ψάχνω για κάτι ( δεν ξέρω πως λέγετε) που μπορείς να βλέπεις τηλεόραση χωρίς ίντερνετ και αν είναι δυνατόν να κάνει και για τα δυο... αν όχι προτιμώ για το tablet. .. Ευχαριστώ

Εγώ έχω πάρει αυτό http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/kartes-tv-tuner/Turbo-X-TV-tuner-for-Tablets-and-Mobiles-TB1.htm και είμσι πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτό http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/kartes-tv-tuner/Turbo-X-TV-tuner-for-Tablets-and-Mobiles-TB1.htm και είμσι πολύ ευχαριστημένος

 

Τα ψιλό φοβάμαι τα turbo -x να πω την αλήθεια. .... πως το συνδέσεις με το κινητό / tablet. .??

Link to comment
Share on other sites

Τα ψιλό φοβάμαι τα turbo -x να πω την αλήθεια. .... πως το συνδέσεις με το κινητό / tablet. .??

http://www.skroutz.gr/c/17/kartes-tileorashs-video-cards.html?from=catspan&keyphrase=tablet+tv

Link to comment
Share on other sites

Τα ψιλό φοβάμαι τα turbo -x να πω την αλήθεια. .... πως το συνδέσεις με το κινητό / tablet. .??

Εμένα δουλεύει άψογα προς το παρόν. Είναι 20€ φθηνότερο από τα άλλα και έχει και την εγγύησή του. Συνδέεται μέσω wifi. Κατεβάζεις και μια σχετική εφαρμογή από το play store, κάνεις αναζήτηση καναλιών και έχεις τηλεόραση στη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει άψογα προς το παρόν. Είναι 20€ φθηνότερο από τα άλλα και έχει και την εγγύησή του. Συνδέεται μέσω wifi. Κατεβάζεις και μια σχετική εφαρμογή από το play store, κάνεις αναζήτηση καναλιών και έχεις τηλεόραση στη συσκευή σου.

 

Ωραία ευχαριστώ και κάτι τελευταίο. . Ξέρεις αν μπορώ να συνδέσω 2 ή και περισσότερες συσκευές και να βλέπουν ταυτόχρονα? ?

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα πλαισιο mail μαροθσι και ειδα το s 10.5 απλα τελειο 649 ευρο με LTE και θηκη δορο ,αξειζει,η να παω στο note π605 4g 549.

προσοχή!! Όλα τα S και το lte έχουν exynos 5420 ....

Link to comment
Share on other sites

προσοχή!! Όλα τα S και το lte έχουν exynos 5420 ....

 

Ολα τα tab s εχουν τον exynos απ την στιγμή που βγήκαν :confused: Προς τι η προειδοποιηση;;;

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι το κακο εχει το exynos,η χρηση θα ειναι για καμια ταινια κανενα youtoube kai facebook, καιγια καμια ομηλια αμα τυχη .παντοσ με σχεση το note ποιο ωραιο
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι το κακο εχει το exynos,η χρηση θα ειναι για καμια ταινια κανενα youtoube kai facebook, καιγια καμια ομηλια αμα τυχη .παντοσ με σχεση το note ποιο ωραιο

 

Εννοειται πας στο tab s σε σχεση με το Note. Τίποτα το κακό δεν έχει. Ισα ισα εχει πολλα σκαλια πανω απο snapdragon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...