Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι παίζει νομίζω με τις τελευταίες αναβαθμίσεις του youtube.Σαν να κατάργησαν τις επιλογές για UHD video.

 

Ετσι είναι. Θα το επαναφέρουν σε κάποια επόμενη έκδοση. Παλαιότερα υπήρχε η επιλογή. Τωρα τελευταία χαθηκε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι είναι. Θα το επαναφέρουν σε κάποια επόμενη έκδοση. Παλαιότερα υπήρχε η επιλογή. Τωρα τελευταία χαθηκε

 

Για ποιό λογο? Δεν βγάζει κανένα νόημα...

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο μου έχασε τις ρυθμίσεις των δύο γλωσσών που χρησιμοποιώ (αγγλικά, γαλλικά). Δεν το αναφέρω σαν κάτι το ανησυχητικό απλά για ενημέρωση.

αγγλικά-ελληνικά...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λογο? Δεν βγάζει κανένα νόημα...

 

Δεν γνωριζω, παντως οταν κυκλοφορησε το tab s που το πηρα, ειχε επιλογή για 1440p σε οποια βιντεο το υποστηριζαν στο YouTube. Τωρα δεν μου το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα της εφαρμογης youtube ,οταν αναβαθμιστει θα ξαναερθει η επιλογη.

εν το μεταξυ ,αν κυκλοφορισει στην ευρωπη το tab 32gb με 5433 ,ριξτε ενα ποστ

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν ψάχνω για να βρω ένα Tab S 10.5 LTE με πληκτρολόγιο, μεταχειρισμένο, δεν βρίσκω τίποτα. Έχω απογοητευτεί.

 

παρε ενα χωρις το πληκτρολογιο, χαμος γινεται απο αγγελιες και αγορασε το πληκτρολογιο σκετο απεξω..

Εξαλλου και εγω αν το πωλουσα ολο το σετ δε θα το εδινα οσο σκετο, 100 ευρω κανει το πληκτρολογιο μονο.(στο περιπου)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν πολύ ωραίες θήκες με πληκτρολόγιο που προσφέρουν και καλύτερη προστασία από το original πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/Logitech-Type-S-Keyboard-Protective-Samsung/dp/B00KW9KHAW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1416728670&sr=8-2&keywords=Type+-+S

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρε ενα χωρις το πληκτρολογιο, χαμος γινεται απο αγγελιες και αγορασε το πληκτρολογιο σκετο απεξω..

Εξαλλου και εγω αν το πωλουσα ολο το σετ δε θα το εδινα οσο σκετο, 100 ευρω κανει το πληκτρολογιο μονο.(στο περιπου)

 

Έχεις δει να πουλιέται κανένα μεταχειρισμένο σε αγγελία 10.5 LTE από μαγαζί που να μην είναι σκρουτζομάγαζο ;

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/Logitech-Type-S-Keyboard-Protective-Samsung/dp/B00KW9KHAW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1416728670&sr=8-2&keywords=Type+-+S

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις δει να πουλιέται κανένα μεταχειρισμένο σε αγγελία 10.5 LTE από μαγαζί που να μην είναι σκρουτζομάγαζο ;

 

δεν εγγραψες οτι δε θες απο σκρουτζομαγαζο, παρολα αυτα πριν μια εβδομαδα ειχα δει να πωλειται ενα σετακι ολοκληρο απλα τωρα δεν το βρηκα με μια προχειρη ματια, ομως στο ινσομνια ειδικα στο λεπτο βρισκεις κανα 2..

Τωρα αν το θες ελληνικο τι να σου πω? πεταμενα λεφτα για μενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! !!Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω αυτο το διαμαντι των 8.4 ιντσων. Θελω μια βοηθεια απλως. Δε με νοιαζει αν κολλαει λαγκαρει κλπ κλπ διοτι απ την πρωτη μερα εχει φαει ρουτ και θα το κανω πυραυλακι. Θελω καποιος να μου πει:Η μπαταρια με internet surfing συνεχομενη χρηση χωρις να σβησει η οθονη, (οχι βιντεο και παιχνιδια) με νορμαλ φωτεινοτητα οχι εντονη,βγαζει 10 ωρες;;;Ευχαριστω!! !
Link to comment
Share on other sites

Tab S 8.4 πουλιούνται αρκετά, σε 10.5 LTE μόνο ένα από σκρουτζομάγαζο. Όσο για το σετ με το πληκτρολόγιο μαζί, δεν έχει μπει ποτέ αγγελία, δείγμα ότι έχουν αγοραστεί πολύ λίγα κομμάτια.

Αυτή είναι η νέα κατάσταση στην Ελλάδα, προχθές αγόρασα το Note 4 από ένα παλικάρι, ο οποίος μου το έδωσε κλειστό από επιδότηση της Wind. Πόσοι έδωσαν 850 € να το αγοράσουν; Σίγουρα ελάχιστοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! !!Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω αυτο το διαμαντι των 8.4 ιντσων. Θελω μια βοηθεια απλως. Δε με νοιαζει αν κολλαει λαγκαρει κλπ κλπ διοτι απ την πρωτη μερα εχει φαει ρουτ και θα το κανω πυραυλακι. Θελω καποιος να μου πει:Η μπαταρια με internet surfing συνεχομενη χρηση χωρις να σβησει η οθονη, (οχι βιντεο και παιχνιδια) με νορμαλ φωτεινοτητα οχι εντονη,βγαζει 10 ωρες;;;Ευχαριστω!! !

 

φιλε μου εγω που το εχω ετσι για χαζεμα και μονο ιντερνετ μπαινω, αλλα εχω και σιμ πανω και δεν κλεινω ποτε wifi/3G δεν μου βγαζει πανω απο 4-5..Επισης η εξοικονομηση δουλευει πολυ χαλια καθως η φωτεινοτητα πεφτει τρομερα και δεν βλεπεις τιποτα, πχ βραδυ το ξεκλειδωνω και για να δω το βαζω κοντα στη λαμπα να την αυξησει και μετα να μεινει πιο ψηλα, αν δεν δει πολυ φως στο ξεκλειδωμα, μετα δεν ανεβαινει με τιποτα.Ετσι την κλεινω πολυ συχνα, μιας και δεν σε αφηνει να την παραμετροποιησεις καθολου οπως στα σονυ.

Επομενως με αυτα ανοιχτα (δορυφορο κλειστο) και για ιντερνετ, δεν εχω δει πανω απο 4 ωρες, αλλα για το 10-20%..τωρα για μηδεν αντε να παρεις καμια ωρα ακομα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! !!Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω αυτο το διαμαντι των 8.4 ιντσων. Θελω μια βοηθεια απλως. Δε με νοιαζει αν κολλαει λαγκαρει κλπ κλπ διοτι απ την πρωτη μερα εχει φαει ρουτ και θα το κανω πυραυλακι. Θελω καποιος να μου πει:Η μπαταρια με internet surfing συνεχομενη χρηση χωρις να σβησει η οθονη, (οχι βιντεο και παιχνιδια) με νορμαλ φωτεινοτητα οχι εντονη,βγαζει 10 ωρες;;;Ευχαριστω!! !

 

Καταρχάς δεν κολλάει μητε λαγκαρει κι ας λενε οτι θενε 2-3 εδω μέσα. Το μεγαλο μου βγαζει ενα 6-7ωρο αλλα δεν το χω δουλέψει μονο με browsing. Μην τη φοβηθείς την μπαταρια παντως, δε θα σε απογοητεύσει

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν κολλάει μητε λαγκαρει κι ας λενε οτι θενε 2-3 εδω μέσα. Το μεγαλο μου βγαζει ενα 6-7ωρο αλλα δεν το χω δουλέψει μονο με browsing. Μην τη φοβηθείς την μπαταρια παντως, δε θα σε απογοητεύσει

 

αμα λεμε ο,τι θελουμε, φερε το δικο σου και σου χαριζω το δικο μου που ειναι και ελληνικο, απο πλαισιο..να δουμε αν λαγκαρει..

Το οτι εσενα μπορει να μην λαγκαρει ή επειδη σαρεσει τοσο πολυ το προσπερνας, δε σημαινει οτι το προβλημα δεν ειναι υπαρκτο..και δεν ειναι τυχαιο που ενα τοσο δυνατο κατα τα αλλα και ολοκληρωμενο εργαλειο, το βρισκεις σε τοσες αγγελιες τον τελευταιο μηνα.

Οσο για τη μπαταρια, αν δεν πεις τι χρηση κανεις δεν λεει τιποτα το 7ωρο..και εγω μπορω να βγαλω 10 ωρες μπορω και 2, αναλογως την υπολοιπη χρηση. Το θεμα ειναι με συγκεκριμενη χρηση ή με τη χρηση που ζηταει ο φιλος να του πουμε τι αποδοση θα εχει περιπου. Ασε που αν εχεις σιμ μεσα η μπαταρια λογικο ειναι να μην βγαζει το ιδιο..πρεπει να διευκρινιζουμε λοιπον τι εννοουμε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νέο ότι η σαμι θα κυκλοφορήσει Tablet Note με Super Amoled Plus; Πάντως στο Note 4 και στο S5 όλα τα λεφτά είναι το " εξοικονόμηση ενέργειας Ultra", που σίγουρα θα το προσθέσουν στο επόμενο Tablet Note.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κάρτα μνήμης είναι συμβατή με το Tab S?

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00NMD4YCW/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

 

ειναι..

εγω εχω παρει αυτη:

http://www.ebay.com/itm/371064371585?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

που ειναι πιο αργη αλλα κανει για 4Κ κτλ και βγαινει 27 ευρω. Βεβαια τωρα την εχω το Ζ1c.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νέο ότι η σαμι θα κυκλοφορήσει Tablet Note με Super Amoled Plus; Πάντως στο Note 4 και στο S5 όλα τα λεφτά είναι το " εξοικονόμηση ενέργειας Ultra", που σίγουρα θα το προσθέσουν στο επόμενο Tablet Note.

 

Άλλο τα κινητά και άλλο οι ταμπλέτες. Σε αυτό το mode τα κινητά απλά παίρνουν τηλέφωνο και στέλνουν SMS. Στις ταμπλέτες, σε τι θα βοηθάει πες μου, αν θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Άλλο τα κινητά και άλλο οι ταμπλέτες. Σε αυτό το mode τα κινητά απλά παίρνουν τηλέφωνο και στέλνουν SMS. Στις ταμπλέτες, σε τι θα βοηθάει πες μου, αν θέλεις.

 

ασε που υπαρχει στο tab S και απλα δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις για τιποτα..

Για μενα, οσο δεν μπορεις να παραμετροποιησεις την εξοικονομηση και να διαλεγεις εφαρμογες που θα σου κοβει, ποσο θα κοβει, ποτε θα ενεργοποιειται κτλ, ειναι μια μετρια λειτουργια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε Νίκο, σταράτες και ντόμπρες απόψεις σε όλα σου τα σχόλια ... ακόμα και αν χρειαστεί να "θάψεις" το τάμπλετ που ήδη έχεις στην κατοχή σου! Είναι καλό να μην έχουμε παρωπίδες μιας και έτσι βοηθάμε και τους άλλους αναγνώστες! :)
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε Νίκο, σταράτες και ντόμπρες απόψεις σε όλα σου τα σχόλια ... ακόμα και αν χρειαστεί να "θάψεις" το τάμπλετ που ήδη έχεις στην κατοχή σου! Είναι καλό να μην έχουμε παρωπίδες μιας και έτσι βοηθάμε και τους άλλους αναγνώστες! :)

 

Φιλε μου εγω δεν τα παιρνω απο τις εταιρειες, αυτες μου τα παιρνουν και οφειλω να λεω ο,τι διαπιστωνω.. Εχω γραψει 50 φορες τι με χαλαει σε αυτο εδω το ταμπλετ και τι με φτιαχνει, το οτι τωρα αναφερθηκα μονο στο συγκεκριμενο θεμα επειδη ρωτησε ο φιλος δε σημαινει οτι το θαβω. Και εχω πει πολλες φορες, οποιος λεει οτι δεν του λαγκαρει ας βρεθουμε να τα βαλουμε διπλα διπλα ή να μου το χαρισει :lol: Αλλο αυτο ομως και αλλο το αν ειναι καλο το ταμπλετ.

Για να μην επαναλαμβανομαι λοιπον, θα πω σε οποιον θελει να το παρει οτι αξιζει η αγορα αν ξερει τι παιρνει..αλλιως ας περιμενει το ανδροιδ 5 μηπως το βελτιωσει..Αν δεν βελτιωθει θα ελεγα οτι αξιζει να σκεφτει και το Ζ3compact tablet γιατι υπερτερει εκει που αυτο εδω ποναει, και τα μειονεκτηματα του (του Ζ3) δεν ειναι μεγαλα, πχ μπεζελ. (οθονη δεν ξερω αν εχει ισαξια με αυτο, αν κρινω ομως απο τα αντιστοιχα κινητα ειναι εξαιρετικη).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατ 'αρχας σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας! Διαβασα πολλα reviews και τα περισσοτερα λενε 9-10 ωρες. (Συμφωνα με τη χρηση που ανεφερα). Φιλε μου Νικο 4-5 ωρες και χωρις παιχνιδια θα ελεγα ειναι τραγικο και συναμα ελπιζω να ειναι λογω του 3g!!!Αλλα εφ'οσον διαθετει (ελπιζω δλδ) να εχει tether μεσω bluetooth για internet, δεν κοιταω την 3g εκδοση καν!! !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...