Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους

 

 

Εχω αγορασει απο Κινα το lenovo A806 αλλα δεν εμφανιζονται οι επαφες,εμφανιζονται μονο οι αριθμοι οταν με καλουν.Εχετε καμια συμβουλη;

Το θεμα ειναι οτι προσπαθησα και με +30 και χωρις αλλα και με το να αποθηκευσω και τα δυο αλλα παλι δεν.

 

Ευχαριστω πολυ

Τασος

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει απο Κινα το lenovo A806 αλλα δεν εμφανιζονται οι επαφες,εμφανιζονται μονο οι αριθμοι οταν με καλουν.Εχετε καμια συμβουλη;

-Μέσα στην εφαρμογή "τηλέφωνο"/ επιλογές/ περισσότερα (επιπλεον χαρακτηριστικα-ρυθμισεις)/ More display options(επιπλεον επιλογες προβολης)/ τοποθεσία(avatar κειμενου)/ και κλείνεις τον διακόπτη στο "εμφάνιση θέσης αριθμού" (avatar κειμενου).

Μετά πας πίσω/ matching digits of number (ταιριασμα ψηφιων αριθμου)/ και επιλεγεις το "7 digits"(7 ψηφια)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση Προσπαθησα να εφαρμοσω αυτα που γραφεις αλλα δεν μπορω/δεν βρισκω το τελευταιο κομματι matching digits of numbers. Καμια συμβουλη;

 

Ευχαριστω κ παλι

Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιά η έκδοση σου. Από την έκδοση 1447 και μετά έχει λυθεί το πρόβλημα με τις επαφές. Αν ξέρεις να φλασαρεις ρομ ακολούθησε τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα, αν όχι άστο όπως είναι και ζήσε με αυτό το πρόβλημα ή έστω βρες κανένα φίλο σου που να ξέρει από κινητά και να σου περάσει άλλη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

kandilak γιατι με την 1536 η αναλυση στις φωτο δεν ειναι τοσο καλη οπως πχ στην 1447?

Εχεις παρατηρησει αν την αγγλοκινεζικη 1536 εχει καποια διαφορα προς το καλυτερο στο θεμα της καμερας?

Μηπως το αρχειο που πειραζουμε για να εχουμε εντοπισμο θεσης για τον καιρο επηρεαζει αρνητικα?

Στην τελικη η λυση ειναι καποιο αλλο προγραμμα καμερας ή δεν θα αλλαξει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο καιρό αντιμετωπίζω προβληματα με τη φορτιση. Το κινητο αν και το εχω ολο το βραδυ στη πρίζα αλλες φορες εχει φορτισει 25%, αλλες φορες 90% και κάποιες αλλες βεβαια ποιο λιγες 100% έχω την 1536 να φταίει άραγε η μπαταρία ή να πρέπει να του κάνω κανα φορματ?
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο καιρό αντιμετωπίζω προβληματα με τη φορτιση. Το κινητο αν και το εχω ολο το βραδυ στη πρίζα αλλες φορες εχει φορτισει 25%, αλλες φορες 90% και κάποιες αλλες βεβαια ποιο λιγες 100% έχω την 1536 να φταίει άραγε η μπαταρία ή να πρέπει να του κάνω κανα φορματ?

 

Δοκίμασε πρώτα έναν άλλο φορτιστή και βλέπεις, στο λέω γιατί είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με ένα tablet..

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι.επειδή με αυτό το παλιό security πολλές φορες κάτι γίνετε και δε μ έρχονται ειδοποιήσεις απο skype viber κλπ , παρόλο που από τις ρυθμισεις έχω ενεργοποιήσει να ερχονται., θα υπάρξει προημα αν το απεγκαταστησω με link2sd? Η δε γίνετε καθόλου?,
Link to comment
Share on other sites

Mηπως εχεις προφιλ εξοικονομισης ενεργειας; Με το link2sd παγωσε το, μην το απεγκαταστησεις, αν και δεν το προτεινω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη διαχείρηση ενεργειας έννοιες ε?,όχι το τσεκαρα και αυτό . αλλες φορες έρχονται ,αλλες όχι. Τώρα π χ μιλάω skype , τπτ! Εκανα επανεκκίνηση και έρχονται κανονικά. Μετα απο 15-20 λεπτα παλι τπτ.και όχι μονο με skype , με όλες τις εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι.επειδή με αυτό το παλιό security πολλές φορες κάτι γίνετε και δε μ έρχονται ειδοποιήσεις απο skype viber κλπ , παρόλο που από τις ρυθμισεις έχω ενεργοποιήσει να ερχονται., θα υπάρξει προημα αν το απεγκαταστησω με link2sd? Η δε γίνετε καθόλου?,

Αν δεν έχεις την δικη μου 1536 θα πρέπει να σταματήσεις να τις τερματίζεις από την οθόνη πρόσφατων εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Ίσως όχι , μπορείς να μ θυμίσεις το τροπο?απο security η απο διαχείρηση ενεργειας το κάνω ? Το περίεργο είναι οτι μετα Άλο επαννεκινηση φτιαχνει αρα μάλλον κάτι κάνω εγώ και το χαλαω.
Link to comment
Share on other sites

kandilac αρχικα να σε ευχαριστησω για την δουλεια σου πανω στις rom του A806.

 

Eπεσα ομως πανω στο εξης ζητημα. Σκανναρα το flashaki με τη rom με το bitdefender antivirus και αυτο βρηκε στη rom και διεγραψε τα:

 

Αndroid.Riskware.SmsPay.EA (αυτο το βρηκε στο lenovo theme center)

και

Android.Trojan.Agent.gXYKP (αυτο στο lenovo safe center)

 

Γνωριζεις για αυτα? Προκειται για false alarm?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως όχι , μπορείς να μ θυμίσεις το τροπο?απο security η απο διαχείρηση ενεργειας το κάνω ? Το περίεργο είναι οτι μετα Άλο επαννεκινηση φτιαχνει αρα μάλλον κάτι κάνω εγώ και το χαλαω.

Δεν ξέρω πως το κάνεις. Εσύ θα έπρεπε να ξέρεις τι κάνεις στο τηλέφωνο σου. Το μυστικό είναι να μην τερματίζεις τις εφαρμογές που θες να έρχονται ειδοποιήσεις. Το πώς το κάνεις το ξέρεις εσύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

kandilac αρχικα να σε ευχαριστησω για την δουλεια σου πανω στις rom του A806.

 

Eπεσα ομως πανω στο εξης ζητημα. Σκανναρα το flashaki με τη rom με το bitdefender antivirus και αυτο βρηκε στη rom και διεγραψε τα:

 

Αndroid.Riskware.SmsPay.EA (αυτο το βρηκε στο lenovo theme center)

και

Android.Trojan.Agent.gXYKP (αυτο στο lenovo safe center)

 

Γνωριζεις για αυτα? Προκειται για false alarm?

Δεν ξέρω αν είναι false ή true . Μπορείς να θέσεις το ερώτημα σου στο support της lenovo. Η rom είναι η επίσημη αγγλοκινεζικη του A806 με κάποια mods για καλύτερη " ευρωπαϊκή " συμπεριφορά και root. Το αν σε κάποιες εφαρμογές της lenovo βγάζει alarm το bitdefender , δεν είμαι υπόλογος εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως το κάνεις. Εσύ θα έπρεπε να ξέρεις τι κάνεις στο τηλέφωνο σου. Το μυστικό είναι να μην τερματίζεις τις εφαρμογές που θες να έρχονται ειδοποιήσεις. Το πώς το κάνεις το ξέρεις εσύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αν είναι false ή true . Μπορείς να θέσεις το ερώτημα σου στο support της lenovo. Η rom είναι η επίσημη αγγλοκινεζικη του A806 με κάποια mods για καλύτερη " ευρωπαϊκή " συμπεριφορά και root. Το αν σε κάποιες εφαρμογές της lenovo βγάζει alarm το bitdefender , δεν είμαι υπόλογος εγώ.

 

Δε σε κατηγορω, το γνωριζω οτι αποτελουν κομματι της rom, και σε ξενα φορουμς εχει αναφερθει οτι ειναι υποπτα ή τελος παντων τους κανει εντυπωση. Ελεγα ομως μηπως ξερεις κατι παραπανω ή αν πρεπει οσοι χρησιμοποιουμε την rom να εχουμε κατι υποψιν μας / να κανουμε καποια κινηση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα έναν άλλο φορτιστή και βλέπεις, στο λέω γιατί είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με ένα tablet..

 

Είχες δικαιο μετα την αλλαγη φορτιστη φανηκε η διαφορα :D

Link to comment
Share on other sites

Είχες δικαιο μετα την αλλαγη φορτιστη φανηκε η διαφορα :D

 

:thumbup::thumbup::thumbup:

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.τελευταια βδομαδα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.οταν συνδεομαι στο ιντερνετ,ειτε μεσω wifi,αλλα ακομα περισσοτερο μεσω δεδοδεμενων,οποια εφαρμογη κ να δουλευω,ακομα κ στην επιφανεια εργασιας,μου πεταει διαφορες εφαρμογες κ παιχνιδια,σα διαφημιση,να τα κανω εγκατασταση.μου εφαγε ηδη 400mb,χωρις να το καταλαβω.εκανα 2 φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεω,περνοντας πολυ λιγες εφαρμογες,να δω τι κ ποια φταιει,κ παλι μου πεταει διαφημισεις.επαναλαμβανω,δε χρειαζεται να δουλευω καποια εφαρμογη,ακομα κ τη συλογη να ανοιξω,μου το κανει,αρκει να ειναι συνεδεμενο στο ιντερνετ.μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο?ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με το GPS τι παιζει? Εχω το κινητο εναμιση χρονο, ολα δουλευαν ρολοι, εδω κ κανα 2μηνο κανει κανα 5λεπτο τουλαχιστον να κλειδωσει κ αλλες φορες δεν κλειδωνει καθολου (φυσικα μιλαω για εξωτερικους χωρους, οχι μεσα σε σπιτι). Υπαρχει κατι που να το διορθωνει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...