Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγαλε τον es, ειχε ανακοινωθει στο twitter οτι κρυβει worm που παρακολουθει τα data του χρηστη και δημιουργει διαφορα κουφα στη συσκευη. Για πετα τον και παρακολουθησε τη συσκευη πως παει μετα.

 

Στο συγκεκριμένο που λες έχω παρατηρήσει ότι πάντα μου το βγάζει σαν ιό το security που έχω...

Link to comment
Share on other sites

Την 1447 εχω απο την αρχη περασμενη

Δοκίμασε να κάνεις αυτά τα βήματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6565292#post6565292

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο δεν περιμενα να το ακουσω... Νομιζα πως ο es ειναι αυτος που ολη η κοινοτητα χρησιμοποιει. Τον εχω και στο δικο μου λενοβο χωρις θεματα... Ποιον να βαλω με root δυνατοτητες?

Βαλε τον Rootexplorer θα τον βρεις απο το google, ειναι γρηγορος απλος και κανεις τα παντα.

Οσοι εχετε τον es βγαλτε τον..

 

http://androidforums.com/threads/help-is-this-a-serious-security-problem.994344/#post-7207885

 

https://forums.oneplus.net/threads/baidu-in-es-file-explorer-manager.303595/

 

http://androidforums.com/threads/es-file-explorer-privacy-security-concerns.914178/#post-6941788

Edited by jazzfrequency
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, εχω την 1536 πολυ καιρο και μολις χθες ενω τοσο καιρο δουλευε μια χαρα,το gps μου κανει κολπα,αργει να βρει,οταν βρει σημα,και το χανει με το παραμικρο.το εχει παθει αλλος?τι μπορει να συμβαινει?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ ξηλωνουμε es explorer δηλαδη ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ ξηλωνουμε es explorer δηλαδη ?

Στη κριση του καθενος ειναι, εγω ενημερωσα εδω να ξερουν τα παιδια τι παιζει και στο κατω κατω οποιος θελει ας τον βγαλει και να παρατηρησει τελικα πως συμπεριφερεται η συσκευη για κανα 2ημερο αν εχουν εξαληφθει τα περιεργα κι αναλογως κρινει.

Link to comment
Share on other sites

Την εβγαλα ετσι για δοκιμη αν και στην μεταφορα αρχειων πηγαινε σφαιρα.. Οποιος χτησιμοποιει xposed ας βρει στα modules τον adblocker.... Εδω κ μηνες και σε ολες τις εφαρμογες ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑ.....

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ τον es file manager σε όλες μου τις συσκευές και ουδέ μια περίεργη συμπεριφορά δεν αντιμετώπισα, θα συμβούλεψω τον φίλο με την 1447, αν δεν ξέρει με ποιο τρόπο να καθαρίσει την rom του από τις "καθαρές" εφαρμογές που του έβαλαν οι κινέζοι, να βάλει την 1536 multilanguage να καθαρίσει μια και καλή.

Αν ενοχλούν οι ειδοποιήσεις του es file manager όταν εγκαθιστάς μια εφαρμογή, υπάρχει επιλογή να την απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει update για το SuperSU τις τελευταίες μέρες... Το κάνω ή όχι ? Είμαι με την 1536 του Kandilak

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καντο αφοβα.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ο πιο απλος file manager, ειναι ο καλυτερος. Ειχα λοιπον παλια τον Total Commander στο PC και τον επελεξα και στο τηλεφωνο και κανω τη δουλεια μου γρηγορα και απλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Έχω το κινητό εδώ και κάνα χρονο, σήμερα αρχισε να κανει κάτι χαζα. Όταν πάω να κάτω τηλ, αντιστρέφει την οθόνη και μου ανοίγει αυτόματα το ηχείο.παντα κάθε φορά που πάω να κάτω τηλ. Και πολλές φορες μου γράφει ή εφαρμογή in call ui σταμάτησε να λειτουργει και δε μπορω να κλείσω την κλήση που κάνω.επίσης προσπάθησα μια επαναφορά εργοστάσιακων ρυθμισεων και μου πετάει οτι ή εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματησει. Γενικά κάτι δε παει καθόλου καλα εκανα επαννεκινησεις τίποτα.έχω την 1447v_2. νομιζω κάτι τέτοιο λέει. Τι μπορώ να κάνω? Να αλλάξω from ή όπως το λένε? Μου έχει σπάσει τα νεύρα, αα δε ξέρω πολλά απο κινητά.
Link to comment
Share on other sites

φιλε kandilak εχω ένα θεματακι και θελω την αποψη σου.ενω ολα ηταν τελεια και το κινητο πεταγε...ξαφνικα εχω μεγαλο θεμα με τις κλησεις και την εφαρμογη του textra.... και οι δυο εφαρμογες αργουν πολυ να ανοιξουν...ειδικα εαν το κινητο δεν το χρησιμοποιω.....σε σημειο να περιμενω και 1 λεπτο λες και κολλησε....αργει πολυ να φορτωσει τις επαφες γενικοτερα και οταν καποιος με παιρνει τηλ απο τις επαφες μου τις περισσοτερες φορες δεν εμφανιζει ονομα και εαν εμφανισει τις εμφανιζει στο τελος της κλησης στο μητρωο κλησεων......ακριβως το ιδιο συμβαινει και με το textra...αργει να ανοιξει η εφαρμογη οταν καποιος μου στελνει μηνυμα....και ειναι μονο αυτες οι 2 εφαρμογες.ολα τα υπολοιπα ανοιγουν σφαιρα.......βεβαια πρεπει να ομολογησω οτι εχει παιχτει κατι με τις επαφες μου....τις διπλο-τριπλοεμφανιζει ...πρεπει να εχει γινει καποιο λαθος στη φορτωση απο back up και το back up απο το λογαριασμο στο gmail......παρολο που εχω επιλεξει να φορτωνει απο το gmail....γινεται ενας πανικος(εαν καποιος γνωριζει ας με ενημερωσει και εμενα...) αυτο που παρατηρησα στην αναζητηση επαφων ειναι οτι μπορει να ψαχνω πχ παναγιωτης και να μου εμφανιζει παναγιωτης, παναγ παναγιωτ και ολα αυτα να ειναι το ιδιο νουμερο.....περιμενω τα φωτα σας!!!
Link to comment
Share on other sites

Την απάντηση την έχεις δώσει μόνος σου. Τακτοποίησε της επαφές σου χρησιμοποιόντας τον λογαριασμό του gmail σου μόνο. Δηλαδή μετέφερε όλες τις επαφές στο gmail και μετά κάτσε και ξεκαθάρισε τις διπλές τριπλές κλπ. Μετά διέγραψε όλα τα τηλέφωνα απο sim και τηλέφωνο και κράτα μόνο του gmail.
Link to comment
Share on other sites

Για τη χρήση της Γρήγορης Απάντησης θα πρέπει να κάνετε κλικ στο πλήκτρο «Απάντηση», που βρίσκεται κάτω από κάθε μήνυμα.ν ευγνωμων για μια ακομα φορα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ουπς λαθος.......φιλε kandilak προσπαθησα αλλα δεν μπορεσα να βρω επιλογη που να μπορεις να διαγραψεις μαζικα τις επαφες της σιμ πχ....εαν μπορεις να με κατευθυνεις θα σου ημουν ευγνωμων!!! ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει ταχυτητα στην μεταφορα δεδομενων ας δοκιμασει αυτην την καρτα.

Εχω αλλαξει και εχω δοκιμασει πολλες αλλα κατεληξα εδω

 

SanDisk Ultra microSDHC 32GB Android Class 10 & SD Adapter

 

Παντως παιδια το τηλεφωνο μας τελικα παραμενει τουμπανο... Καθημερινα λογω εργασιας πιανω πολλα τηλεφωνα στα χερια μου.... Hard reset ελεγχος service. Aν εξαιρεσω τις ναυαρχιδες λιγα συγκρινονται με το Α8.... σε δυνατοτητες....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μενα ο πιο απλος file manager, ειναι ο καλυτερος. Ειχα λοιπον παλια τον Total Commander στο PC και τον επελεξα και στο τηλεφωνο και κανω τη δουλεια μου γρηγορα και απλα.

 

Το UI του με χαλαει λιγο αλλα ενταξει. αν μπορουσε να μεταφερει αρχεια στο παρασκηνιο θα ηταν ακομα καλυτερα.

αν τυχον υπαρχει νεοτερο apk ας στειλει καποιος κανενα link

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις τίποτα γιατί θα τα χάσεις όλα. Αν θες να βάλεις άλλη έκδοση (στην 4.4.2 όμως πάλι) πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα ακολουθώντας οδηγούς.
Link to comment
Share on other sites

Και να ηθελα δεν μπορω , προσπαθησα 1 2 φορες αλλα δεν εγινε τπτ καποιο σφαλμα εβγαζε.απλα θα ηθελα να δοκιμασω καμια αλλη εκδοση.

Επισης επειδη χθες ειχα προβλημα με το κινητο εκανα wipe data η κατι τετοιο μαι τωρα προσπαθω να βαλω το mobileuncle και δε μου το εμφανιζει καν στο playstore. Παταω και πανω στο link που εχει εδω και μου λεει οτι δεν υπαρχει η εφαρμογη.το τηλ μου ειναι root , γτ δε μπορω μα βαλω το mobileuncle ομως?

Edited by panos_saxo
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ τον es file manager σε όλες μου τις συσκευές και ουδέ μια περίεργη συμπεριφορά δεν αντιμετώπισα, θα συμβούλεψω τον φίλο με την 1447, αν δεν ξέρει με ποιο τρόπο να καθαρίσει την rom του από τις "καθαρές" εφαρμογές που του έβαλαν οι κινέζοι, να βάλει την 1536 multilanguage να καθαρίσει μια και καλή.

Αν ενοχλούν οι ειδοποιήσεις του es file manager όταν εγκαθιστάς μια εφαρμογή, υπάρχει επιλογή να την απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις του.

 

Και ας ειμαι γραφικος, φιλε kandilak σε ευχαριστω για οσα κανεις! Περασα με τον τριτο τροπο για ολικη καθαριοτητα την νεα ρομ και φυσαει το εργαλειο!!!

Link to comment
Share on other sites

Και να ηθελα δεν μπορω , προσπαθησα 1 2 φορες αλλα δεν εγινε τπτ καποιο σφαλμα εβγαζε.απλα θα ηθελα να δοκιμασω καμια αλλη εκδοση.

Επισης επειδη χθες ειχα προβλημα με το κινητο εκανα wipe data η κατι τετοιο μαι τωρα προσπαθω να βαλω το mobileuncle και δε μου το εμφανιζει καν στο playstore. Παταω και πανω στο link που εχει εδω και μου λεει οτι δεν υπαρχει η εφαρμογη.το τηλ μου ειναι root , γτ δε μπορω μα βαλω το mobileuncle ομως?

https://www.dropbox.com/s/5s9inphfihlx7ku/com.mobileuncle.toolbox.apk?dl=0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ! αν και μου πηρε λιγο μεχρι να δω πως εγκαθιστω εφαρμοφη περα απο το google play το εφτιαξα. και μετα απο πολυ διαβασμα στα ποστ σου περασα και τη ρομ σου και πραγματικα πεταει το κινητο ! ευχαριστω πολυ και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Συνδεσα το κινητό με το λάπτοπ, με USB, για να μεταφέρω κάποια αρχεία (φωτογραφίες και βίντεο). Στο λάπτοπ δημιουργήθηκαν δύο νέοι δίσκοι ο Lenovo pc suite και ο Lenovo A806. Επιλέγοντας τον πρώτο μου βγάζει κινέζικα και αναγκαστικά πάω στον δεύτερο. Εκεί βρίσκω τον φάκελο Pictures του κινητού, αλλά μου λέει ότι είναι άδειος. Στην πραγματικότητα εκεί υπάρχουν 5 διαφορετικοί φάκελοι γεμάτοι με φωτογραφίες και βίντεο. Όταν μεταφέρω ένα αρχείο χύμα στον φάκελο Pictures τότε το βλέπει. Αυτά που είναι όμως μέσα σε ξεχωριστούς φακέλους δεν μπορεί να τα δει. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τον φάκελο DCIM, όπου αποθηκεύονται οι φωτογραφίες της κάμερας.

Τι κάνω λάθος..;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...