Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έψαξα να βρω άκρη σχετικά με ποια εφαρμογή έχω, αλλά δεν τα κατάφερα. Κατέβασα την SuperSU και όταν ξεκινάει μου εμφανίζει "The SU binary needs to be updated. Continue?" και έχει τις επιλογές "Cancel" "Continue"

Continue και normal

 

Παίζει να πάρουμε Android 5 ?

Γνωρίζει κανείς?

Kantilak ?? :)

Γιατί; θα μας σώσει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Continue και normal

 

 

Κάνει Installing λέει please wait.... και μετά "Installation failed! Please reboot and try again"

 

Κάνω επανεκκίνηση και πάλι τα ίδια.

Δεν θα δουλέψει έτσι. το Supersu. Δώσε μια λίστα από τις εφαρμογές που έχεις να σου πω ποια είναι η εφαρμογή superuser στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω ένα rar με τα τις εφαρμογές.

 

https://drive.google.com/file/d/0B6t6Z31QWdCFV05jNHc0RUp1LU0/view?usp=sharing

Πέραν του SuperSU που είπες ότι εγκατέστησε εσύ τώρα δεν βλέπω κάτι αλλο γι αυτη τη δουλειά. Για να μην καθόμαστε να υποθέτουμε τι έχει γίνει , κάνε την διαδικασία από το http://androidmtk.com/root-android-device-using-kingroot για να κάνεις το τηλέφωνο Root με το kingroot (μην κάνεις το βήμα 9 δεν χρειάζεται) και μετά όταν ανοίξεις το mobileuncle tool θα δεις μήνυμα από το kinguser και θα πατήσεις το Grant. Μετά προχωράς παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, απο το πρωι σημερα το κινητο μου βγαζει συνεχως το παρακατω μηνυμα

"Δυστυχώς, η διαδικασία android.process.acore έχει σταματήσει"....

παταω οκ αλλα εμφανιζεται ξανα και ξανα με αποτελεσμα το κινητο μου να ειναι νεκρο.

εχω την 1447.. να σημειωσω πως τωρα τελευταια δεν κατεβασα καποια εφαρμογη και δεν αλλαξα κατι στις ρυθμισεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! κατέβασα google maps και δεν κλείδωνε με τπτ το GPS. Δεν μπορούσε να βρει την τοποθεσία μου με τπτ... αφού το σκάλισα λίγο και σύμφωνα με τον οδηγό "GPS Setup (θα δουλέψει για όλα τα ΜΤΚ)" πλέον εμφανίζει και εξαφανίζεται [x]Request Received for UP Seccion όταν ανοίγω Google maps και προσπαθώ να βρω την θέση μου. Όπου x ένας αριθμός που ξεκίνησε από το 1
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.Πήρε ο μικρός μια θήκη τύπου βιβλίου (με ένα κομάτι ανοιχτό για να βλέπεις ωρα,ειδοποιήσεις) και όταν πατάς με κλειστή την θήκη ξεκλειδωμα οθόνης βγάζει το μήνυμα προστασία οθόνης τσέπης(κάπως έτσι...).Κάποτε είχα ενεργοποίηση την λειτουργία τσέπης ,δηλαδή κλείδωμα οθόνης για αποφυγή κλήσεων και δεν θυμαμαι πως γινεται η απενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.Πήρε ο μικρός μια θήκη τύπου βιβλίου (με ένα κομάτι ανοιχτό για να βλέπεις ωρα,ειδοποιήσεις) και όταν πατάς με κλειστή την θήκη ξεκλειδωμα οθόνης βγάζει το μήνυμα προστασία οθόνης τσέπης(κάπως έτσι...).Κάποτε είχα ενεργοποίηση την λειτουργία τσέπης ,δηλαδή κλείδωμα οθόνης για αποφυγή κλήσεων και δεν θυμαμαι πως γινεται η απενεργοποίηση.

 

Χωρίς να είμαι ειδικός, μήπως από το Ρυθμίσεις-->Ασφάλεια-->Οθόνη κλειδ.-->Ξεκλ. με προσ.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.Πήρε ο μικρός μια θήκη τύπου βιβλίου (με ένα κομάτι ανοιχτό για να βλέπεις ωρα,ειδοποιήσεις) και όταν πατάς με κλειστή την θήκη ξεκλειδωμα οθόνης βγάζει το μήνυμα προστασία οθόνης τσέπης(κάπως έτσι...).Κάποτε είχα ενεργοποίηση την λειτουργία τσέπης ,δηλαδή κλείδωμα οθόνης για αποφυγή κλήσεων και δεν θυμαμαι πως γινεται η απενεργοποίηση.

Πηγαίνεις ρυθμίσεις- ασφάλεια - οθόνη κλειδ και πατάς λειτουργία αποτροπή κλεισεων στην τσέπη η κάτι παρόμοιο γράφει

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έχω καρτοκινητο q. Χρεώνομαι για mobile Internet. Έκλεισα τα δεδομένα και τα δεδομένα περιαγωγής και αφαίρεσα την διεύθυνση apn και παρόλα αυτά Χρεώνομαι μου είπαν ότι μάλλον είναι ρύθμιση του κινητού. Έχετε να προτείνετε κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έχω καρτοκινητο q. Χρεώνομαι για mobile Internet. Έκλεισα τα δεδομένα και τα δεδομένα περιαγωγής και αφαίρεσα την διεύθυνση apn και παρόλα αυτά Χρεώνομαι μου είπαν ότι μάλλον είναι ρύθμιση του κινητού. Έχετε να προτείνετε κάποια λύση;

 

Αν στην καρτοκινητή της Q είναι όπως και στην καρτοκινητή της Cosmote ας πούμε τότε στέλνεις ένα μήνυμα σε αριθμό που θα σου πουν στην εξυπηρέτηση και κόβεις την πρόσβαση από την κάρτα σου, π.χ. στo whats up είναι με μήνυμα END DAY στο 1331, οπότε δεν μπορεί να συνδεθεί καν στο ιντερνετ.

Το θέμα είναι από κάποια εφαρμογή που έχεις , καιρός ή κάτι άλλο, για να κόψεις κάθε την πρόσβαση κάθε εφαρμογής στο mobile internet τότε πας στο security επιλέγεις το Charge Guard και κάνεις forbit σε όλες τις εφαρμογές.

Με αυτές τις επιλογές δεν θα έχεις πρόσβαση στο mobile internet.

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο TWRP και κάνε wipe σε cache και dalvik.

 

το εκανα εχθες και ολα μια χαρα, σημερα ομως παλι ξαναρχισε και τωρα βγαζει αλλα 2 μηνυματα το ενα μετα το αλλο

το ενα λεει οτι ο launcher σταματησε να λειτουργει και το αλλο οτι η εφαρμογη UI σταματησε και πλεον το κιν ειναι αχρηστο γτ περαν των μηνυματων αυτων δεν κανει τπτ.

πλεον το πηρα αποφαση οτι παμε για ολικο φορματ αλλα δε ξερω πως. δοκιμασα το pwr+vol up αλλα με πεταει σε ενα κινεζικο μενου..εχει κανεις καμια ιδεα για reset?

Link to comment
Share on other sites

Αν στην καρτοκινητή της Q είναι όπως και στην καρτοκινητή της Cosmote ας πούμε τότε στέλνεις ένα μήνυμα σε αριθμό που θα σου πουν στην εξυπηρέτηση και κόβεις την πρόσβαση από την κάρτα σου, π.χ. στo whats up είναι με μήνυμα END DAY στο 1331, οπότε δεν μπορεί να συνδεθεί καν στο ιντερνετ.

Το θέμα είναι από κάποια εφαρμογή που έχεις , καιρός ή κάτι άλλο, για να κόψεις κάθε την πρόσβαση κάθε εφαρμογής στο mobile internet τότε πας στο security επιλέγεις το Charge Guard και κάνεις forbit σε όλες τις εφαρμογές.

Με αυτές τις επιλογές δεν θα έχεις πρόσβαση στο mobile internet.

Ευχαριστώ φίλε το έκανα βλέπουμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πέρασα την 1536 μου πετάει που και που "Δυστυχώς η εφαρμογή υπηρεσίες google play έχει σταματήσει". Καμία πρόταση για να το εξαφανίσω? Edited by jon_robocop
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πέρασα την 1536 μου πετάει που και που "Δυστυχώς η εφαρμογή υπηρεσίες google play έχει σταματήσει". Καμία πρόταση για να το εξαφανίσω?

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6398982#post6398982

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.

Μια λυση ψαχνω παιδια γιατι θα χαζεψω βραδιατκα

Σημερα επεσε στα χερια μου το εν λογω κινητο απο εναν φιλο μου το οποιο

με το που το ανοιγω και το συνδεω στο ιντερνετ αρχιζει τα τρελλα του και

εγκαθιστα μονο του οτι να ναι. Απο apus μεχρι και flashlight.Θελω να μου

πειτε αν υπαρχει λυση χωρις φλασαρισμα αν γινεται.Να πω οτι εχω δοκιμασει

οτι adblock κυκλοφορει και τωρα freezaro εφαρμογες με το rom toolbox pro.

Καθε ιδεα και βοηθεια δεκτη.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.

Μια λυση ψαχνω παιδια γιατι θα χαζεψω βραδιατκα

Σημερα επεσε στα χερια μου το εν λογω κινητο απο εναν φιλο μου το οποιο

με το που το ανοιγω και το συνδεω στο ιντερνετ αρχιζει τα τρελλα του και

εγκαθιστα μονο του οτι να ναι. Απο apus μεχρι και flashlight.Θελω να μου

πειτε αν υπαρχει λυση χωρις φλασαρισμα αν γινεται.Να πω οτι εχω δοκιμασει

οτι adblock κυκλοφορει και τωρα freezaro εφαρμογες με το rom toolbox pro.

Καθε ιδεα και βοηθεια δεκτη.

 

Μπας και το email που βαζεις, εχει κρατησει backup στο google απο αλλη εγκατασταση?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Μπας και το email που βαζεις, εχει κρατησει backup στο google απο αλλη εγκατασταση?

 

Δεν εχει playstore μεσα. Ασε που βαζει και μερικα πορνο.

Edited by nikmel22

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...