Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας! Χρειάζομαι την βοήθεια σας!

Είχα βάλει την εφαρμογή handcent next sms κάποια στιγμή το κιν δεν έστελνε μηνύματα κ την απεγκατεστησα ,μένοντας με την εργοστασιακή. Από εκείνη την στιγμή δεν έχω ήχο κ δόνηση κατά την λήψη μνμ παρά μόνο οπτική ειδοποίηση.τα μνμ τα στέλνω κ τα παίρνω κανονικά. Σε άλλα προγράμματα όπως πχ viber είναι όλα ενταξει.Έχω την VIBEUI V2 1447 . καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

kandilak

 

έχοντας φλασάρει τη δευτερη rom της υπογραφής σου, μπορώ να φλασάρω τη multi με dirty flash????

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλάζει κατι με εγκατάσταση/απεγκατάσταση. Kandilak, αφου έχεις instagram και είχες και την 1516 λογικά καποια στιγμή, ήσουν οκ? δεν αντιμετώπιζες θέμα? Επίσης ετσι απο περιέργεια εσυ τι version των google play services εχεις?

 

Δεν παρακολουθείς στενά το θέμα γι αυτό δεν ξέρεις ότι έχω βγάλει fix γι αυτό το πρόβλημα το οποίο υπάρχει ήδη στην 1536 multi. Το fix είναι γενικά για το network location services και όχι μόνο για Instagram.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

kandilak

 

έχοντας φλασάρει τη δευτερη rom της υπογραφής σου, μπορώ να φλασάρω τη multi με dirty flash????

Παιδιά δεν είναι ανάγκη να ρωτάτε γα το παραμικρό. Κανείς backup την rom, δοκιμάζεις ότι γουστάρεις και βλέπεις τι γίνεται έχοντας την ασφάλεια να επιστρέψεις στο backup που πήρες. Πριν να ποσταρω κάποια rom μπορεί να φλασαρω το τηλέφωνο 15 φορές ώστε να δοκιμάσω τις αλλαγές. Μπορείς να κάνεις λοιπόν dirty flash αλλά δεν σου δίνω εγγύηση ότι θα είναι όλα ΟΚ. Εγγύηση δεν δίνω για καμιά περιπτωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους σας! Χρειάζομαι την βοήθεια σας!

Είχα βάλει την εφαρμογή handcent next sms κάποια στιγμή το κιν δεν έστελνε μηνύματα κ την απεγκατεστησα ,μένοντας με την εργοστασιακή. Από εκείνη την στιγμή δεν έχω ήχο κ δόνηση κατά την λήψη μνμ παρά μόνο οπτική ειδοποίηση.τα μνμ τα στέλνω κ τα παίρνω κανονικά. Σε άλλα προγράμματα όπως πχ viber είναι όλα ενταξει.Έχω την VIBEUI V2 1447 . καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Πας στις ρυθμίσεις συστήματος - Προφίλ ήχου - Γενικό (πατάς το γρανάζι) - και τσεκάρεις την 1η επιλογή .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά αυτό που εγραψες κ με τα άλλα προφίλ τα έχω δοκιμασει χωρίς αποτέλεσμα.Μεχρι κ αναβάθμιση ξε-αναβάθμιση του προγράμματος μνμ έκανα. Μάλλον κάτι θα έχει κολλήσει βαθιά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρακολουθείς στενά το θέμα γι αυτό δεν ξέρεις ότι έχω βγάλει fix γι αυτό το πρόβλημα το οποίο υπάρχει ήδη στην 1536 multi. Το fix είναι γενικά για το network location services και όχι μόνο για Instagram

 

Ισχύει οτι δεν το παρακολουθώ στενά. θα περάσω 1536 λοιπόν και θα ενημερώσω. με dirty flash θα είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε την 1536 multi. (3ο link στην υπογραφή μου)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δουλεύει αλλά μπορεί την 1η φορά να σου ζητήσει να την κάνεις format από το τηλέφωνο.

 

Και οι ταχυτητες ανναγνωσης εγγραφης δεν αλλαζουν ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να κάνεις την υποχώρηση και να πατάς και το ξεκλείδωμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις την 1536 multi δεν χρειάζεται αυτό που πας να κάνεις.

Χθες δοκίμασα το instagram και μου έβγαζε τοποθεσία (κοντινά μέρη όπως βγάζει στο facebook.)

ευκολο, μια συνηθεια ειναι... σ ευχαριστω kandilak...

Link to comment
Share on other sites

Ενα μαγαζι μια σελιδα εδω στην ελλαδα να παραγγειλω την μπαταρια παιδια ςος εχω μεγαλο θεμα δεν μπορω να μεινω πολυ εκτως σπιτιου λογο μπαταριας

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα μαγαζι μια σελιδα εδω στην ελλαδα να παραγγειλω την μπαταρια παιδια ςος εχω μεγαλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχει βρει κανείς λύση για bln ειδοποιήσεων, γιατί η συσκευή μας υστερεί σε αυτό.Και θέλω να πω Ένα μεγάλο μπράβο στον φίλο kandilak για την τόσο μεγάλη βοήθεια που μας έχει προσφέρει μέχρι τώρα.συνέχισε έτσι φίλος μπράβο!!!

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Τώρα τελευταία πολλοί μου λένε όταν μιλάμε στο τηλέφωνο ότι κόβεται η φωνή κάποιες φορές και άλλες με ακούν από πολύ μακριά. Καμία βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μπορει να βοηθησει για μπαταρία bl229 εδώ και 3 μήνες η κατάσταση είναι απελπιστική....Από εξωτερικό εχω δοκιμασει και από ebay και απο αμαζον να κάνω αγορά μα δεν δέχεται τις κάρτες που εχω visa απο eurobank και εθνική... Τι να κάνω....αν μπορεί κάποιος και ξέρει κάποιο site που να δέχεται και να ειναι αξιόπιστο ας μου πει...

 

Υγ. Αν κάποιος γνωρίζει κάποια άλλη μπαταρία που να.υποστηρίζει το κιν ας ενημερώσει....

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι ανάγκη να ρωτάτε γα το παραμικρό. Κανείς backup την rom, δοκιμάζεις ότι γουστάρεις και βλέπεις τι γίνεται έχοντας την ασφάλεια να επιστρέψεις στο backup που πήρες. Πριν να ποσταρω κάποια rom μπορεί να φλασαρω το τηλέφωνο 15 φορές ώστε να δοκιμάσω τις αλλαγές. Μπορείς να κάνεις λοιπόν dirty flash αλλά δεν σου δίνω εγγύηση ότι θα είναι όλα ΟΚ. Εγγύηση δεν δίνω για καμιά περιπτωση.

 

Μη βαζεις ιδεες στο μυαλο του κοσμου. Δεν εισαι υποχρεωμενος να δινεις εγγυησεις για τιποτα απολυτως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μπορει να βοηθησει για μπαταρία bl229 εδώ και 3 μήνες η κατάσταση είναι απελπιστική....Από εξωτερικό εχω δοκιμασει και από ebay και απο αμαζον να κάνω αγορά μα δεν δέχεται τις κάρτες που εχω visa απο eurobank και εθνική... Τι να κάνω....αν μπορεί κάποιος και ξέρει κάποιο site που να δέχεται και να ειναι αξιόπιστο ας μου πει...

 

Υγ. Αν κάποιος γνωρίζει κάποια άλλη μπαταρία που να.υποστηρίζει το κιν ας ενημερώσει....

 

Παραγγειλε απο δω: Lenovo A806 Battery

http://www.aliexpress.com/item/New-In-Stock-100-Original-BL229-2500Mah-Battery-For-Lenovo-A8-A806-A808t-Smart-Mobile-Phone/2038268492.html

Επειδη δεν εχει paypal, θα του ζητησεις paypal λογαριασμο (ο οποιος ειναι ο cheappaid@gmail.com ) θα πληρωσεις μεσω paypal και θα συνεννοεισαι εντωμεταξυ. Θα περασει καποιος καιρος ομως

Δεν παιζει να ειναι original, αλλα τουλάχιστον θα εχεις μπαταρία.

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ! Τώρα τελευταία πολλοί μου λένε όταν μιλάμε στο τηλέφωνο ότι κόβεται η φωνή κάποιες φορές και άλλες με ακούν από πολύ μακριά. Καμία βοήθεια?

 

Και γω το εχω αυτο( οχι οτι κοβεται η φωνη, αλλα ακουγομαι απο μακρια), ομως επειδη χρησιμοποιω συνηθως bluetooth και οσο φαινεται περιεργο δε μιλαω πολυ στο τηλ, δε με ενοιαζε πολυ

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

 

Και γω το εχω αυτο( οχι οτι κοβεται η φωνη, αλλα ακουγομαι απο μακρια), ομως επειδη χρησιμοποιω συνηθως bluetooth και οσο φαινεται περιεργο δε μιλαω πολυ στο τηλ, δε με ενοιαζε πολυ

Δοκιμάστε να κάνετε καταγραφή της κλήσης από την ενσωματωμένη δυνατότητα και μετά βάλτε να την ακούσετε. Αν την ακούτε κανονικά, τότε μάλλον το πρόβλημα δεν οφείλεται στο τηλέφωνο αλλά στον πάροχο, είτε τον δικό σας είτε τον δικό του.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μαγαζι μια σελιδα εδω στην ελλαδα να παραγγειλω την μπαταρια παιδια ςος εχω μεγαλο θεμα

Εγω δεν βρηκα κατι παντως απο Ελλαδα.

Υπάρχει κάποιος που να μπορει να βοηθησει για μπαταρία bl229 εδώ και 3 μήνες η κατάσταση είναι απελπιστική....Από εξωτερικό εχω δοκιμασει και από ebay και απο αμαζον να κάνω αγορά μα δεν δέχεται τις κάρτες που εχω visa απο eurobank και εθνική...

Απο εδω http://www.banggood.com/buy/lenovo-a806.html εχω κανει κανονικα αγορα θηκης με καρτα visa. Τωρα αν η μπαταρια αξιζει ή οχι δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τον τελευταίο καιρό έχω συνέχεια πρόβλημα με το GPS. το χρησιμοποιώ με 3G + GPS και είτε βάλω τους χάρτες της Google είτε το navigon 5.4.1, χάνει σήμα και γενικά πολύ λάθος οδηγίες. Έχω κάνει εγκατάσταση και το αρχείο που για να βρίσκει το location στα social media. Η rom έχει μπει με clean install. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει?

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=64387&stc=1&d=1444720212

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τον τελευταίο καιρό έχω συνέχεια πρόβλημα με το GPS. το χρησιμοποιώ με 3G + GPS και είτε βάλω τους χάρτες της Google είτε το navigon 5.4.1, χάνει σήμα και γενικά πολύ λάθος οδηγίες. Έχω κάνει εγκατάσταση και το αρχείο που για να βρίσκει το location στα social media. Η rom έχει μπει με clean install. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει?

 

Kαι εγω το ιδιο προβλημα εχω. Ασε που δεν παταει και η οθονη σε ενα σημειο δεξια και παραγγειλα digitizer να την αλλαξω.

 

Αλλα αυτο με το gps ειναι θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρακολουθείς στενά το θέμα γι αυτό δεν ξέρεις ότι έχω βγάλει fix γι αυτό το πρόβλημα το οποίο υπάρχει ήδη στην 1536 multi. Το fix είναι γενικά για το network location services και όχι μόνο για Instagram.

 

εβαλα 1536 και ολα οκ με το instagram, αλλα το toast "Google play services has stopped" το πετάει που και που.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα 1536 και ολα οκ με το instagram, αλλα το toast "Google play services has stopped" το πετάει που και που.καμια ιδεα?

Εχει κάνει ενημερώσει στην 8.1.15 έκδοση? Αν δεν έχεις κάνει κάτι που να πειράζει συνέχεια το Google Play services κάποια στιγμή θα σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα το θέμα όταν στο Power Manager αντί για Normal το είχα στο Power Saving.

 

Κατα τ' αλλά the same Pantelaki mou the same Panteli mou με το Instagram και το locations.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα το θέμα όταν στο Power Manager αντί για Normal το είχα στο Power Saving.

 

Κατα τ' αλλά the same Pantelaki mou the same Panteli mou με το Instagram και το locations.

μονο με το instagram έχεις το πρόβλημα? Με facebook κλπ είναι OK?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά , μονο στο Instagram δεν μου τα βγάζει.

 

Πήγαινε στο security στο privacy guard και δες μήπως έχεις μπλοκάρει την λήψη τοποθεσίας στο instagram. Πήγαινε και στις ρυθμίσεις συστήματος - Εφαρμογές - πάτα πλήκτρο menu και μετά επέλεξε "Ρυθμίσεις απορρήτου της εφαρμογής" στην καρτέλα Τοποθεσία βρες και επέλεξε το instagram και δες αν είναι κάτι κλειστό και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικές επαφές και dialer?

 

Φίλοι του φόρουμ έβαλα την έξοχη 1536 ! Μπράβο kandilak !!!

Εχω όμως μια "δυσκολία" με τον dialer, επειδή δεν μπορώ να γράψω Ελληνικά τις επαφές μου (που είναι στα Ελληνικά) τις βρίσκω μόνο με εύρεση. Υπάρχει τρόπος να γίνεται αυτό μέσω dialer (που εμένα μου δείχνει μόνο Αγγλικούς χαρακτήρες και αριθμούς).

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...