Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο είναι αυτό το κατάστημα;

QUOTE=liras;6328929]Από vickmall θα το έπαιρνα αλλά προτίμησα το yeso. Θα ενημερώσω πως θα πάει.

Δωράκια μου έκανε θήκες, προστατευτική ζελατίνα αλλά όχι ακουστικά.

yeso521.

Μου ήρθε email με φωτογραφία του δέματος και πληροφορίες και λέει ότι στάλθηκε με την "SF express". Έκανα ένα ψάξιμο και είδα ότι είναι κούριερ. Λέτε να έκανε πατάτα ο Κινέζος και να με σταματήσουν στο τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall θα το έπαιρνα αλλά προτίμησα το yeso. Θα ενημερώσω πως θα πάει.

Δωράκια μου έκανε θήκες, προστατευτική ζελατίνα αλλά όχι ακουστικά.

Φιλε μου και μονο που σου ειπα οτι θα πρεπει να κανεις μερικες ρυθμισεις πελαγωσες, τωρα που ενδεχεται να εχει καμια παλια ρομ και να περασεις νεα ρομ εισαι ετοιμος ή θα πελαγωσεις παλι? :p

Παντως εγω το καταστημα αυτο δεν το εχω ξανακουσει ποτε, ελπιζω να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... Δεν τα πολυκαταφέρνω με τις ROM, μου φαίνεται πολύ αχανές αυτό το πεδίο. Λοιπόν, θέλω να περάσω μία AOSP ROM (v2 ή v3) από το NeedRom και θα ήθελα να μου πέιτε τι αρχεία και εφαρμογές θα πρέπει να κατεβάσω για να την φλασάρω. Το τηλέφωνο έχει την μανίσια VibeUI και δεν το έχω πειράξει καθόλου απο πλευράς OS.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και μονο που σου ειπα οτι θα πρεπει να κανεις μερικες ρυθμισεις πελαγωσες, τωρα που ενδεχεται να εχει καμια παλια ρομ και να περασεις νεα ρομ εισαι ετοιμος ή θα πελαγωσεις παλι? :p

Παντως εγω το καταστημα αυτο δεν το εχω ξανακουσει ποτε, ελπιζω να πανε ολα καλα.

 

Φίλε Τέο thanks! Και εγώ ελπίζω να παραλάβω απροβλημάτιστα.

Δεν κολλάμε πουθενά, με διάβασμα/ψάξιμο και με την βοήθεια των παιδιών εδώ, θα σεταριστεί μια χαρά το τηλεφωνάκι και ότι άλλο χρειαστεί.:)

Link to comment
Share on other sites

Πώς ρυθμίζεται το " app settings", ευχαριστω

Για να πάρεις μια ιδέα.

Αν έχεις το τηλέφωνο στα ελληνικά για να μπορέσεις να αλλάξεις τιμή στο DPI γύρνα το τηλέφωνο σε landscape για να φανεί το πεδίο τιμών του DPI.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το τελευταιο καιρο μου χανει ευκολα το σημα στο gps και κανει κατι παλαβα συνεχως. Γνωριζει κανεις πως μπορω να το φτιαξω αυτο ή ειχε κανεις σας παρομοιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Τώρα τελευταία πολλοί μου λένε όταν μιλάμε στο τηλέφωνο ότι κόβεται η φωνή κάποιες φορές και άλλες με ακούν από πολύ μακριά. Καμία βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς αν το κινητό μας μπορεί να τρέξει java script;

Ξέρω από μαμά πως δεν υποστηρίζει java.

Με πρόσθετα, xposed modules ή ότι άλλο μήπως είναι εφικτό;

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι προβλημα του κινητου σε παλιες εκδοσεις, γιαυτο πρεπει να φλασαρεις αυτο το αρχειο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6278555#post6278555
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω εγώ, και νομίζω το είχα πάντα είναι ότι , όταν παίζει ένα video στο youtube κάνει συνεχόμενες διακοπές σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Διακοπές κλάσματος του δευτερολέπτου, οι οποίες είναι άσχετες απο την σύνδεση. Κομπιάσματα ρε παιδί μου... πώς κάνει ένα αμάξι που έχει πρόβλημα στην τροφοδοσία?

Η έκδοση που έχω επάνω είναι η 1536.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το location στο Instagram;

 

εγώ ρε φίλε... και τώρα θα εγραφα ερώτηση. Εκτός το instagram έχω και πρόβλημα γενικά στα location services καθως πολλές φορές μου βγάζει το toast(την μικρη ειδοποίηση στην οθόνη) "Google play services has stopped". Eίχα ξαναρωτήσει και μ είχε πεί ο καντιλακ να ξαναπεράσω ρομ με clean install. το έκανα, σταματησε η ειδοποίηση για λίγο, αλλά όχι το πρόβλημα στο instagram και τώρα ξαναρχισαν και οι ειδοποιήσεις. έχω πλέον την 1516.Επίσης πρόσεξα οτι έχω την εκδοση 8.1.15 των google play services, και μου έχει την επιλογή uninstall updates, λεει κάτι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς κάρτα μνήμης uhs1 ή 3 στη συσκευή; ξέρετε αν δουλεύει; γιατί σκέφτομαι να του βάλω μια 32άρα από την 8άρα που έχω τώρα
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατεστησα την 1536 multi.... H πρωτη εντυπωση ειναι παρα πολυ καλη... Σ ευχαριστω πολυ kandilak....

Εχω μια ερωτηση μονο, χρησιμοποιω κωδικο για το ξεκλειδωμα της οθονης, με την 1447 που ειχα πριν οταν πληκτρολογουσα τον σωστο κωδικο δεν χρειαζοταν να πατησα ξεκλειδωμα ενω τωρα με την 1536 χρειαζεται, ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω αυτο?

Edited by VaCilhs
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε φίλε... και τώρα θα εγραφα ερώτηση. Εκτός το instagram έχω και πρόβλημα γενικά στα location services καθως πολλές φορές μου βγάζει το toast(την μικρη ειδοποίηση στην οθόνη) "Google play services has stopped". Eίχα ξαναρωτήσει και μ είχε πεί ο καντιλακ να ξαναπεράσω ρομ με clean install. το έκανα, σταματησε η ειδοποίηση για λίγο, αλλά όχι το πρόβλημα στο instagram και τώρα ξαναρχισαν και οι ειδοποιήσεις. έχω πλέον την 1516.Επίσης πρόσεξα οτι έχω την εκδοση 8.1.15 των google play services, και μου έχει την επιλογή uninstall updates, λεει κάτι αυτό?

 

Φλασαρε την 1536 multi. (3ο link στην υπογραφή μου)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς κάρτα μνήμης uhs1 ή 3 στη συσκευή; ξέρετε αν δουλεύει; γιατί σκέφτομαι να του βάλω μια 32άρα από την 8άρα που έχω τώρα
Δουλεύει αλλά μπορεί την 1η φορά να σου ζητήσει να την κάνεις format από το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το location στο Instagram;

 

Ειναι προβλημα του κινητου σε παλιες εκδοσεις, γιαυτο πρεπει να φλασαρεις αυτο το αρχειο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6278555#post6278555

Πάω να το φλασαρω μου λέει fail. Το ανοίγω με Es Zip και μου λέει bad file.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατεστησα την 1536 multi.... H πρωτη εντυπωση ειναι παρα πολυ καλη... Σ ευχαριστω πολυ kandilak....

Εχω μια ερωτηση μονο, χρησιμοποιω κωδικο για το ξεκλειδωμα της οθονης, με την 1447 που ειχα πριν οταν πληκτρολογουσα τον σωστο κωδικο δεν χρειαζοταν να πατησα ξεκλειδωμα ενω τωρα με την 1536 χρειαζεται, ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω αυτο?

Εγώ λέω να κάνεις την υποχώρηση και να πατάς και το ξεκλείδωμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάω να το φλασαρω μου λέει fail. Το ανοίγω με Es Zip και μου λέει bad file.

Αν έχεις την 1536 multi δεν χρειάζεται αυτό που πας να κάνεις.

Χθες δοκίμασα το instagram και μου έβγαζε τοποθεσία (κοντινά μέρη όπως βγάζει στο facebook.)

Link to comment
Share on other sites

Couldn't load location εξακολουθεί να λέει. Παιζει ρολο που έκανα dirty flash την 1536;

θα έλεγα να κάνεις απεγκατασταση και εγκατάσταση εκ νέου του instagram.

Link to comment
Share on other sites

θα έλεγα να κάνεις απεγκατασταση και εγκατάσταση εκ νέου του instagram.

δεν αλλάζει κατι με εγκατάσταση/απεγκατάσταση. Kandilak, αφου έχεις instagram και είχες και την 1516 λογικά καποια στιγμή, ήσουν οκ? δεν αντιμετώπιζες θέμα? Επίσης ετσι απο περιέργεια εσυ τι version των google play services εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...