Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια λυση για ολα ειναι να βαλεις την εκδοση 1447 αν δεν την εχεις, βασικα δεν εχω ξανακουσει να γινεται αυτο στο gps αλλα για στο wifi.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν μπορείς τρέξε και ένα Antutu, σκέφτομαι να την βάλω και εγώ.

 

Performance mode : 33167

Balanced mode : 33803

 

Κουλό αλλά σε balanced έβγαλε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα, εδω και 2 μερες ειμαι και εγω κατοχος του lenovo A806 και πριν το παραγγειλω τους ειχα πει να μου το κανουν root να μου βαλουν την ελληνικη γλωσσα,να αφαιρεσουν ολες τις κινεζικες εφαρμογες κτλ κτλ... Οποτε μαλλον για αυτα που τους ειπα εχω καποια θεματακια α) μου εμφανιζει μισα ελληνικα μισα αγγλικα β) οταν παω στο system update μου βγαζει η εφαρμογη ρυθμισεις σταματησε να λειτουργει γ) στις ενημερωσεις των εφαρμογων μου τις εμφανιζει τις λεξεις με κενα και λειπουν και καποια γραμματα....

Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ή hard reset στο κινητο μου θα σταματησω πλεον να εχω αυτα τα θεματακια? επισης αν κανω hard reset ή επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα το κινητο μου θα σταματησει να εναι root?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα bug στην MIUi v6.

 

Για να αλλάξεις ringtone θέλει να βάλεις από την εφαρμογή μουσικής να παίζει το τραγούδι και από εκεί να πατήσεις να το ορίσει ως ringtone. Αν πας να το βάλεις από τους ήχους στις ρυθμίσεις σου ανοίγει να κατεβάσεις από το theme center.

 

Το bug είναι ότι αν κλείσει και ανοίξει το κινητό, χάνει το ringtone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι, εχω ενα θεματακι. Ειμαι στην 1447 (αν παιζει ρολο) και εγκατεστησα το handcent sms, τωρα σε καθε εισερχομενο μηνυμα παιρνω ειδοποιησεις και απο τα 2 sms apps που εχει το κινητο. Εχω κοιταξει τις ρυθμισεις του messaging lenovo αλλα δεν μπορεσα να το σταματησω. Δεν μπορω να κανω freeze/unistall το messaging της lenovo γιατι δεν το βρισκω οταν ψαχνω για εφαρμογες. Μπορει καποιος να βοηθησει; Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα, εδω και 2 μερες ειμαι και εγω κατοχος του lenovo A806 και πριν το παραγγειλω τους ειχα πει να μου το κανουν root να μου βαλουν την ελληνικη γλωσσα,να αφαιρεσουν ολες τις κινεζικες εφαρμογες κτλ κτλ... Οποτε μαλλον για αυτα που τους ειπα εχω καποια θεματακια α) μου εμφανιζει μισα ελληνικα μισα αγγλικα β) οταν παω στο system update μου βγαζει η εφαρμογη ρυθμισεις σταματησε να λειτουργει γ) στις ενημερωσεις των εφαρμογων μου τις εμφανιζει τις λεξεις με κενα και λειπουν και καποια γραμματα....

Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ή hard reset στο κινητο μου θα σταματησω πλεον να εχω αυτα τα θεματακια? επισης αν κανω hard reset ή επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα το κινητο μου θα σταματησει να εναι root?

Kακως τους τα ζητατε ολα αυτα. Ειναι δυσκολο να ανοιξεις τις ρυθμισεις και να επιλεξεις γλωσσα ελληνικα; Ή ειναι δυσκολο να δεις εδω ποιες εφαρμογες μπορουν να βγαινουν ή να παγωνουν και να το κανεις; Διαβασε τον οδηγο στην πρωτη σελιδα και τον all in one οδηγο, δεν εισαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευεταιος (δυστυχως).

Βρήκα ένα bug στην MIUi v6.

 

Για να αλλάξεις ringtone θέλει να βάλεις από την εφαρμογή μουσικής να παίζει το τραγούδι και από εκεί να πατήσεις να το ορίσει ως ringtone. Αν πας να το βάλεις από τους ήχους στις ρυθμίσεις σου ανοίγει να κατεβάσεις από το theme center.

 

Το bug είναι ότι αν κλείσει και ανοίξει το κινητό, χάνει το ringtone.

Αυτο πρεπει να ειναι γενικο θεμα στη MIUI, δεν ειναι bug..

Γεια σας και παλι, εχω ενα θεματακι. Ειμαι στην 1447 (αν παιζει ρολο) και εγκατεστησα το handcent sms, τωρα σε καθε εισερχομενο μηνυμα παιρνω ειδοποιησεις και απο τα 2 sms apps που εχει το κινητο. Εχω κοιταξει τις ρυθμισεις του messaging lenovo αλλα δεν μπορεσα να το σταματησω. Δεν μπορω να κανω freeze/unistall το messaging της lenovo γιατι δεν το βρισκω οταν ψαχνω για εφαρμογες. Μπορει καποιος να βοηθησει; Ευχαριστω πολυ!

Δεν το βρισκεις, γιατι δε λεγεται "μηνυματα", αλλα ειναι μία και η αυτη εφαρμογη για επαφες, κλησεις και μηνυματα, η "Προγραμμα διαχειρισης επαφων" στα ελληνικα. Δεν απεγκαθισταται ομως. Δες τον οδηγο για ολες τις ρυθμισεις που μπορεις να κανεις.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Καταρχας να σας ευχαριστησω ολους και ιδιαιτερα τον καντιλακ για την βοηθεια του μιας και ειμαι ασχετος να περασω την 1447.

 

Μια τελευταια ερωτηση να κανω. Ανοιξα το clean master και κανω scan me to securtiy μου βγαζει τις εικονες σας επισυναπτω.

Μπορουμε να κανουμε κατι με αυτο?ειναι οντως ιως?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Aς μπει στην πρωτη σελιδα.

 

τι εννοεις ας μπει στην πρωτη σελιδα, δεν καταλαβαινω ομως εγω την ραμ multi 1447

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρεπει να ειναι γενικο θεμα στη MIUI, δεν ειναι bug..

 

Προφανώς δεν εννοώ ως bug τον τρόπο που βάζεις το ringtone αλλά το ότι το χάνει μετά από επανεκκίνηση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Και για του λόγου το αληθές και στα Αγγλικά...

 

Δες ενα βιντεακι.

http://tinypic.com/r/j7yplt/8

Εμενα δεν γυρναει με τιποτα στην αλλη επιλογη. Νομιζω ειναι εμφανες τι παταω και πως δεν γυρνα με τιποτα. Επισης να πω πως στα Ελληνικα δεν αλλαζει το συγκεκριμενο μενου, παρα μονο εμφανιζεται το κουμπι ακυρωση στα Ελληνικα.

Δοκιμασα και μετα απο boot μετα τις αλλαγες της γλωσσας. Επισης δοκιμασα να φερω στο first name και τις 2 επιλογες, να μπουταρω και να ξαναμπω να αλλαξω, τιποτα.

Κανω μια εντελως τυχαια σκεψη. Μηπως εχει σχεση με το που βρισκονται οι επαφες; :worry: Εγω τις εχω στο google account, οχι στο τηλεφωνο. Τελος, για ποια εκδοση contact manager μιλαμε; Εχω την V3.8.745.141231.

Link to comment
Share on other sites

Aς μπει στην πρωτη σελιδα.

 

το εκανα αυτο π λεει στο βιντεο αλλα δεν με αφηνει να κανω επεξεργασια στο κειμενο που ειναι στο root δες εικονες

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο π λεει στο βιντεο αλλα δεν με αφηνει να κανω επεξεργασια στο κειμενο που ειναι στο root δες εικονες

 

Πρεπει να δωσεις write access στην εφαρμογη που ανοιγει το κειμενο. Στον ES File explorer για παραδειγμα, πατας το αριστερο κατω κουμπι στο τηλεφωνο, πας tools, root explorer και μολις το γυρισεις σε ON σου πεταει ενα μενου, πατας Mount R/W και δινεις τη δεξια επιλογη RW (Read-Write) στο συστημα (η αριστερη ειναι Read Only). Μετα ανοιγεις το αρχειο, προσθετεις και αποθηκευεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δωσεις write access στην εφαρμογη που ανοιγει το κειμενο. Στον ES File explorer για παραδειγμα, πατας το αριστερο κατω κουμπι στο τηλεφωνο, πας tools, root explorer και μολις το γυρισεις σε ON σου πεταει ενα μενου, πατας Mount R/W και δινεις τη δεξια επιλογη RW (Read-Write) στο συστημα (η αριστερη ειναι Read Only). Μετα ανοιγεις το αρχειο, προσθετεις και αποθηκευεις.

 

οκ για να δωκιμασο κ σας λεω σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειδα οτι δεν επρεπε να τα πω αυτα οταν πηρα το κινητο στα χερια μου... Πηγα στις ρυθμισεις και επελεξα την ελληνικη γλωσσα αλαλ και παλι πολλα πραγματα μου τα δειχνει με αγγλικα... Με τις εφαρμογες του δεν εχω καποιο προβλημα, μονο το system update δεν δουλεει και υπεθεσα πως μαλλον εχει διαγραφτει καποια εφαρμογ και για αυτο δεν δουλευει οποτε αν του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η hard reset θα επανελθουν ολες οι εφαρμογες του και θα δουλευει το system update????

σ ευχαριστω παντως για τον χρονο σου Roid_rage

Edited by VaCilhs
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις την 1447

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ας μπει στην πρωτη σελιδα, δεν καταλαβαινω ομως εγω την ραμ multi 1447

Δεν πηγαινε σε σενα το "ας μπει στην πρωτη σελιδα" :)

 

Η διαδικασια για να δουλεψει η εφαρμογη την βλεπεις στο βιντεο. Εγω το εκανα αλλα τελικα δεν μου αρεσε η εφαρμογη και εχω βαλει αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcherex.gowidget.weatherwidget&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις την 1447

 

Με αυτην θα δουλευουν ολα κομπλε?? Επισης αμα αλλαξω rom χανω την εγγυηση ή δεν εχω εγγυηση? απο minideal το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Τη βαζεις και για οποιο αλλο θεμα κοιτας τον πρωτη σελιδα. Δε χανεις εγγυηση

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα να τακτοποιησω τις επαφες με το dw contacts. Χαρη στον οδηγο του post καταφερα να διορθωσω τα γραμματα στις ειδοποιησεις - ευχαριστω πολυ!. Δεν μπορεσα να κανω με τιποτα update τη ρομ ενω το εχω κανει root.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεσα να κανω με τιποτα update τη ρομ ενω το εχω κανει root.

Εκανες αυτο τον τροπο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033 ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηγαινε σε σενα το "ας μπει στην πρωτη σελιδα" :)

 

Η διαδικασια για να δουλεψει η εφαρμογη την βλεπεις στο βιντεο. Εγω το εκανα αλλα τελικα δεν μου αρεσε η εφαρμογη και εχω βαλει αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcherex.gowidget.weatherwidget&hl=el

 

Μου κολλαει εδω τι κανω τωρα ? τα εχω κανει ολα

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δωσεις write access στην εφαρμογη που ανοιγει το κειμενο. Στον ES File explorer για παραδειγμα, πατας το αριστερο κατω κουμπι στο τηλεφωνο, πας tools, root explorer και μολις το γυρισεις σε ON σου πεταει ενα μενου, πατας Mount R/W και δινεις τη δεξια επιλογη RW (Read-Write) στο συστημα (η αριστερη ειναι Read Only). Μετα ανοιγεις το αρχειο, προσθετεις και αποθηκευεις.

 

τα εχω δοκιμασει ολα τι κανω τωρα? κολλαει εδω

Edited by huseyin_selves_
ξεχασα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...