Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το έκανα από τις ρυθμίσεις των επαφών αλλά όταν με καλούν η φωτογραφία είναι αρκετά μικρή, σε μέγεθος άβαταρ! Δεν γίνεται να φαίνεται κάπως πιο μεγάλη;

Επίσης όταν καλώ εγώ δεν εμφανίζεται κανέναν εικονίδιο..

Μπας και κάνω εγώ κάτι λάθος;

 

Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα κι έχω την 1447_DEV. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Επίσης, με τον Baidu τί μπορούμε να κάνουμε? Του κάνω Disable απο το Clean Master και μετά πάει και κάνει αυτόματη ενημέρωση και νάτος πάλι!

Edited by scoopmail1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα δοκιμάσει για να δω αν δουλεύει. Όμως αυτό που έχω δοκιμάσει είναι να το παγώσω με το Titanium backup pro και πάγωνε κανονικά χωρίς να ενεργοποιείται στο επόμενο restart.

 

Το φλάσαρα και δεύτερη φορά, και πάλι τα ίδια.

Στο πάγωμα με TB Pro μετά από restart εμφανίζεται πάλι. Ίσως πρέπει να δοκιμάσω με άλλη έκδοση του TB, εσύ ποια έχεις;

 

Καλησπέρα παιδιά!

Σχετικά με την οθόνη κλήσεων, ξέρει κανείς εάν γίνεται όταν με καλούν και όταν καλώ εγώ να εμφανίζεται στην οθόνη φωτογραφία του άλλου ατόμου; Τουλάχιστον σε μεγαλύτερο μέγεθος.. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που να μπορεί να το κάνει αυτό;

 

Εγώ (σε άλλη συσκευή) έχω βάλει την εφαρμογή Sync.Me που συγχρονίζει με φωτό επαφών από το FB.

Τις μισές τις βρήκε αυτόματα, τις άλλες τις έβαλα μία φορά χειροκίνητα, και έχει πάντα τις latest.

Link to comment
Share on other sites

Το φλάσαρα και δεύτερη φορά, και πάλι τα ίδια.

Στο πάγωμα με TB Pro μετά από restart εμφανίζεται πάλι. Ίσως πρέπει να δοκιμάσω με άλλη έκδοση του TB, εσύ ποια έχεις;

Ποια rom έχεις και με ποιο τρόπο την έχεις περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την εφαρμογή Contacts Dialer και από τις ρυθμίσεις της στο Incoming Call απλώς κάνεις τικ στο Incoming Call-Full Screen. Βέβαια όταν καλώ εγώ δεν εμφανίζεται η εικόνα του ατόμουν , μόνο όταν με καλούν αυτοί, αλλά εντάξει δεν έχω πρόβλημα!

Πήγα να δοκιμάσω και το Sync Me που πρότεινε ο φίλος παραπάνω αλλά δεν με βολεύει τόσο ο συγχρονισμός με φβ.. Φχαριστώ όπως και να 'χει!

Link to comment
Share on other sites

Του κάνω Disable απο το Clean Master και μετά πάει και κάνει αυτόματη ενημέρωση και νάτος πάλι!

Kaι σεε μενα τα ιδια κανει και αναγκαστηκα να τον κανω εγκατασταση και μετα παγωμα.

Επεξεργασία μιας επαφής δεν ξέρεις να κάνεις? Εκεί μπορείς να αλλάξεις την φωτογραφία της επαφής.

Ετσι οπως το εγραψες νομιζα μην ξερεις κανεναν αλλον μαγικο τροπο!:lol:

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρε παιδια manual αγγλικο η ελληνικο? Το vickmall εστειλε κινεζικα Edited by greekpow
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις και με ποιο τρόπο την έχεις περάσει.

Την 1447 Multi, περασμένη μέσω TWRP.

Υπάρχει λόγος να πάω σε νεότερη (έστω και DEV); Γίνεται με dirty flash; Ελληνικά θα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Την 1447 Multi, περασμένη μέσω TWRP.

Υπάρχει λόγος να πάω σε νεότερη (έστω και DEV); Γίνεται με dirty flash; Ελληνικά θα έχει;

Όχι δεν θα έχει ελληνικά. Μου κάνει εντύπωση που λες ότι ενώ παγώνεις το Security αυτό στην επανεκκίνηση ξεπαγώνει. Μήπως μετά το πάγωμα του κάνεις και απεγκατάσταση? Γιατί αν κάνεις και απεγκατάσταση τότε σίγουρα θα επανέρχετε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα από τις ρυθμίσεις των επαφών αλλά όταν με καλούν η φωτογραφία είναι αρκετά μικρή, σε μέγεθος άβαταρ! Δεν γίνεται να φαίνεται κάπως πιο μεγάλη;

Επίσης όταν καλώ εγώ δεν εμφανίζεται κανέναν εικονίδιο..

Μπας και κάνω εγώ κάτι λάθος;

 

Το έλυσα τελικά. Είχα μεταφέρει τις επαφές απο το παλιό μου κινητό αλλά όχι και τις φωτογραφίες που ήταν συνδεδεμένες με αυτές και είχα αυτό το πρόβλημα αλλά από όταν μετέφερα και τις φωτό και έκανα ξανά σύνδεση της επαφής με τη φωτό οι φάτσες γεμίζουν την οθόνη :)

Link to comment
Share on other sites

Για τη default εφαρμογή μηνυματων, εμενα οκ εχω το Textra δεν έρχονται διπλες ειδοποιησεις, ούτε έχει κανένα πρόβλημα, το μόνο που θα ήθελα είναι στον κατάλογο επαφων οταν συρεις αριστερά την επαφή για αποστολή μηνύματος, ανοίγει κατευθείαν τη default εφαρμογή και αυτό δυστυχώς δε βλέπω να αλλαζει..

Βάλε την εφαρμογή exdialer pro (3.99 europoula) και έχεις ένα άλλο περιβάλλον για το τηλέφωνο και τις επαφές.

Σέρνεις αριστερά για μηνύματα και ανοίγει το textra.

Και από περιβάλλον καμία σχέση!!!

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα εχει καποιες ρυθμισεις για να μην βγαινουν θολες οι φωτο; (αυτες σε εσωτερικο χωρο,σε εξωτερικο ειναι ΣΟΥΠΕΡ)
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή exdialer pro (3.99 europoula) και έχεις ένα άλλο περιβάλλον για το τηλέφωνο και τις επαφές.

Σέρνεις αριστερά για μηνύματα και ανοίγει το textra.

Και από περιβάλλον καμία σχέση!!!

Δεν είναι άσχημη, αλλά δε θα ήθελα να αλλάξω μια τόσο βασική εφαρμογή με μία επιπλέον για ένα μόνο έξτρα χαρακτηριστικό...

 

Η καμερα εχει καποιες ρυθμισεις για να μην βγαινουν θολες οι φωτο; (αυτες σε εσωτερικο χωρο,σε εξωτερικο ειναι ΣΟΥΠΕΡ)

 

Πατάς πρώτα στην οθόνη να εστιάσει? Ειδικά στο σκοτάδι..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά........

VIBEUI_V2.0_1508_7.85.1_ST_A806 --> http://www.vibeui.com/A806/

ευχαριστουμε για την ενημερωση και για οσα μας προσφερεις :)

την δοκιμασες ??? μηπως ξερεις εαν υποστηριζει ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πρώτα στην οθόνη να εστιάσει? Ειδικά στο σκοτάδι..

παταω κατευθειαν το κουμπι της φωτο πανω στην οθονη,αυτο εννοεις ή στην οθονη οπου να 'ναι;Η φωτο σου εσενα ειναι καλες σε κλειστους χωρους πχ;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, πατας πανω στην οθονη, εκει που θες να εστιασει για να παρει τις μετρησεις φωτός και αποστασης, δλδ αμα εχεις ενα προσωπο και στο φόντο ενα τοπίο, αμα πατησεις πανω στο πρόσωπο θα εστιασει στο πρόσωπο και αμα πατησεις στο τοπίο θα εστιάσει και θα φωτομετρησει το τοπίο (σκοτεινό το πρόσωπο) . Σε εσωτερικό χώρο χωρις φλας θελει αρκετή εξοικείωση με τη φωτογραφία για να ειναι καλες ειναι η αληθεια... Αλλα με φλας ειναι οκ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, πατας πανω στην οθονη, εκει που θες να εστιασει για να παρει τις μετρησεις φωτός και αποστασης, δλδ αμα εχεις ενα προσωπο και στο φόντο ενα τοπίο, αμα πατησεις πανω στο πρόσωπο θα εστιασει στο πρόσωπο και αμα πατησεις στο τοπίο θα εστιάσει και θα φωτομετρησει το τοπίο (σκοτεινό το πρόσωπο) . Σε εσωτερικό χώρο χωρις φλας θελει αρκετή εξοικείωση με τη φωτογραφία για να ειναι καλες ειναι η αληθεια... Αλλα με φλας ειναι οκ

 

οχι εγω λεω με φλας και φωτισμο και ειναι θολες...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει.. Βαλτα ολα στο αυτοματο (αν τα εχεις πειραξει) και πάτα πρωτα πανω στην οθονη οπως σου'πα.

Εγω βγαζω σε απολυτο σκοταδι και βγαινουν οκ.

Επισης κοίτα μηπως εχεις αλλαξει την αναλυση της φωτογραφίας, δλδ εχεις βαλει σε πολυ χαμηλα ΜΡ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει.. Βαλτα ολα στο αυτοματο (αν τα εχεις πειραξει) και πάτα πρωτα πανω στην οθονη οπως σου'πα.

Εγω βγαζω σε απολυτο σκοταδι και βγαινουν οκ.

 

θα το δοκιμασω και θα σου πω...ευχαριατω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για την ενημερωση και για οσα μας προσφερεις :)

την δοκιμασες ??? μηπως ξερεις εαν υποστηριζει ελληνικα?

Άμα καταφέρω να την κατεβάσω θα δω τι είναι. Δεν περιμένω όμως να είναι multilanguage.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει.. Βαλτα ολα στο αυτοματο (αν τα εχεις πειραξει) και πάτα πρωτα πανω στην οθονη οπως σου'πα.

Εγω βγαζω σε απολυτο σκοταδι και βγαινουν οκ.

Επισης κοίτα μηπως εχεις αλλαξει την αναλυση της φωτογραφίας, δλδ εχεις βαλει σε πολυ χαμηλα ΜΡ.

παταω στο προσωπο και βγαζει ενα τετραγωνο με εναν κυκλο και μετα πατω το κουμπι της φωτογραφικης...η αναλυση στα 13ΜΡ και αυτοματα.Αν αυτο εννοουσες και το εκανα σωστα,η διαφορα ειναι ελαχιστη το προσωπο λιγο πιο καθαρο και το φοντο οχι,ολα αυτα φαινονται ακομη πιο εντονα οταν ζουμαρω την φωτο...απο οτι καταλαβα θελει να εχω και απιστευτα σταθερο χερι.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, πατας πανω στην οθονη, εκει που θες να εστιασει για να παρει τις μετρησεις φωτός και αποστασης, δλδ αμα εχεις ενα προσωπο και στο φόντο ενα τοπίο, αμα πατησεις πανω στο πρόσωπο θα εστιασει στο πρόσωπο και αμα πατησεις στο τοπίο θα εστιάσει και θα φωτομετρησει το τοπίο (σκοτεινό το πρόσωπο) . Σε εσωτερικό χώρο χωρις φλας θελει αρκετή εξοικείωση με τη φωτογραφία για να ειναι καλες ειναι η αληθεια... Αλλα με φλας ειναι οκ
Σωστός.Εγώ πάντως κατεβάζω και την ανάλυση στα 6 ή 8Mp.

Και η χρονοκαθυστέρηση λήψης(ελληνιστί Timer.... :p ) λέει για τις σέλφι.Ούτε να παιδεύεσαι να πατάς κουμπιά,οθόνες.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να ανεβάσει μια φωτογραφία του power manager γιατί θέλω να κάνω ένα καλιμπράρισμα και δεν μπορώ να βρω ποιο είναι το app. Επίσης θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γίνεται να βγάλω το security από την "κουρτίνα" που μου την σπάει να το βλέπω.

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε ένα καλό navigator (τζαμπέ εννοείται) αν ξέρει κάποιος.

Την μαμήσια VIBEUI_V2.0_1447_7.39.1_DEV_A806 έχω 3 μέρες που έχω το κινητό στα χέρια μου και μια χαρά είμαι. 34.500 έπιασε στο antutu. Η μπαταρία μόνο στην μια μέρα κρατάει οχι παραπάνω με αρκετή χρήση.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.Εγώ πάντως κατεβάζω και την ανάλυση στα 6 ή 8Mp.

Και η χρονοκαθυστέρηση λήψης(ελληνιστί Timer.... :p ) λέει για τις σέλφι.Ούτε να παιδεύεσαι να πατάς κουμπιά,οθόνες.....

6 ή 8 ΜΡ και βγαινουν καλυτερες απο οτι με 13 ΜΡ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...