Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα!!!

Εχω παρει τωρα 3 μερες το συγκεκριμενο κινητο απο minideal του αλλαξα και εγω την rom βαση των οδηγιων σας !!! Εχω την εξης απορια γινεται το δικτυο να ειναι μονο στα 2g ωστε να μην αλλαζει συνεχεια σε 3g ???

 

Καλες γιορτες και παλι χρονια πολλα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξης απορια γινεται το δικτυο να ειναι μονο στα 2g ωστε να μην αλλαζει συνεχεια σε 3g ???

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω κανει και το τελευταιο βημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5718435#post5718435 τωρα τι κανω το κινητο μ εχει καποιες επιλογες install wipe backup restore κλπ τωρα τι κανω ας με φωτισει καποιος κολλησα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, τι συμβαίνει αν είναι στα 3G συνέχεια όπως και το δικό μου;:worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες εχω κανει και το τελευταιο βημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5718435#post5718435 τωρα τι κανω το κινητο μ εχει καποιες επιλογες install wipe backup restore κλπ τωρα τι κανω ας με φωτισει καποιος κολλησα
Φίλε μου, εγώ από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5826394#post5826394 που το έκανα πάντως πριν λίγες ημέρες και επιτυχώς, μετά και το τελευταίο βήμα, μου εμφάνιζε το reboot όπως αναφέρει και στον παραπάνω οδηγό! Τώρα θεωρητικά και εσένα πρέπει/έπρεπε να σου εμφανίζει την επιλογή reboot εφόσον τα έχεις κάνει σωστά ή εκτός αν πρέπει να την κάνεις μόνος σου λόγο άλλης μεθόδου που μπορεί να ακολούθησες βάση των όσων διάβασες!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, τι συμβαίνει αν είναι στα 3G συνέχεια όπως και το δικό μου;:worry:

Τιποτα απλα επειδη δεν εχω καλο σημα 3g και δεν το χρησιμοποιω. πιστευω πως δεν καταναλωνει την ιδια μπαταρια

Ευχαριστω για την βοηθεια Vivere & Teo010 θα το δοκιμασω αμεσως

Edited by andreasA806
Link to comment
Share on other sites

παιδες σας εθχαριστω παρα πολυ ολους εχς περασει την 1447 MULTILANG ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ απλα να ρωτησω κατι τελευταιο τωρα στην ενημερωση συστηματος μου ανοιγεια κανονικα να κανω ενημερωση, καλα θα ειναι να το κανω να μην μπορω να κανω ενημερωση ? η μπορω να κανω κανονικα ενημερωσεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδες σας εθχαριστω παρα πολυ ολους εχς περασει την 1447 MULTILANG ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ απλα να ρωτησω κατι τελευταιο τωρα στην ενημερωση συστηματος μου ανοιγεια κανονικα να κανω ενημερωση, καλα θα ειναι να το κανω να μην μπορω να κανω ενημερωση ? η μπορω να κανω κανονικα ενημερωσεις?
Έχει λεχθεί πως όταν βγει νέα ενημέρωση και την κατεβάσεις θα χάσεις το multilanguge και ακόμα δυο πραγματάκια από την περασμένη 1447 rom και δεν αξίζει οπότε μέχρι οι γνώστες να μας "δώσουν" μια νέα rom από εδώ το system update δεν το ακουμπάμε..!
Link to comment
Share on other sites

Καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια στο 3-4g απ'οτι στο 2g; Και αν χρησιμοποιεις internet μονο μεσω wifi χρειαζεται το 3g;
Link to comment
Share on other sites

Καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια στο 3-4g απ'οτι στο 2g; Και αν χρησιμοποιεις internet μονο μεσω wifi χρειαζεται το 3g;

 

Δεν καταναλώνει περισσότερο η έχει ελάχιστες διάφορες. Στην περίπτωση σου δεν χρειάζεται το 3G. Έχει καλύτερη ποιότητα κλήσης αλλά η διαφορά είναι ανεπαίσθητη. Αν χρησιμοποιείς το δίκτυο μόνο για κλήσεις, γυρνώντας το σε 2G κερδίζεις σε κάλυψη και συμφόρηση δικτύου, οπότε το συστήνω.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω το που παμε για να αλλαξουμε απο 3g se gsm και αν αυτο εχει να κανει με την κακη ληψη της vodavone που εχω εντος σπιτιου με το 3g και αν αυτο θα εχει καμια επιπτωση στην ληψη wifi απο το ρουτερ ??? διοτι τωρα εχω καλη και γρηγορη ληψη ιντερνετ και στην βεραντα και στην ταρατσα :)

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα την αναγνωριζει και εγω 64 gb εχω

 

ενω γραφει οτι δεχετε μεχρι 32??η 64 δουλευει ????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ενω γραφει οτι δεχετε μεχρι 32??η 64 δουλευει ????

 

Στις περισσότερες συσκευές το ίδιο συμβαίνει, μη σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει ενας απλος τροπος για τις γραμματοσειρες.

Για αρχη αναβαθμισε το Theme Center.

Mετα ανοιξε το Theme Center/ πατησε το ανθρωπακι πανω δεξια/ μετα font/ και μετα το πανω δεξι βελακι ( > )/ διαλεξε το regular/ και το κατω αριστερα με τις 2σελιδες/ πισω/ και επιλεγουμε την γραματοσιερα regular.

 

Καλησπέρα, πέρασα την 1447, ολα μια χαρα. Προσπαθω να λυσω το θεμα με τα fonts. Ανοιγω το theme center και εχω (μαλλον?) την παλια εκδοση καθως δεν ειναι αυτη που φαινετε στο

Προσπαθησα να ακολουθησω το

αλλα ενω βρισκω ακριβως το ιδιο οταν παω να πατησω εγκατασταση τοτε ειτε παγωνει και δεν κανει τιποτα (το αφησα 15 λεπτα) ειτε βγαζει error συνεχωμενα (πανω απο 10 φορες προσπαθεια).

 

Σε προσπαθεια για το

λοιπόν όντως κάνουμε update και μετά αν δεν βρίσκουμε αυτό το regular (εγώ δεν το έβρισκα έιχε μόνο μία επιλογή QH18030FHY.ftf.ttf) κάνουμε τα εξής:

1) κατεβάζεις το zip εδώ

2) συνδέεις usb

2) unzip και αντιγραφή το Arimo-Regular.ttf και επικόληση στο Lenovo A806\Built-in Storage\iReader\font

3) ανοίγεις theme center font κλπ και πας στο βελάκι όπως αναφέρεται σε προηγούμενα πόστ

4) επιλέγεις Arimo-Regular.ttf πατάς το αριστερό κάτω εικονίδιο και confirm

5) πας πίσω και επιλέγεις το Arimo-Regular.ttf

6) voila!

 

Δεν μου έχει έρθει κάποια ενημέρωση που να έχει ελληνικά μέχρι τώρα! Μόλις δω ότι δουλεύει σωστά θα ενημερώσω. Καλό βράδυ

 

ενω συνδεω το κινητο στο pc δεν βρισκω τον φακελο του ireader (εβαλα να προβαλονται και κρυφα αρχεια συστηματως μηπως και...). Υπαρχει αλλο προγραμματακι μεσω playstore να γινει η δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα την 1447, ολα μια χαρα. Προσπαθω να λυσω το θεμα με τα fonts. Ανοιγω το theme center και εχω (μαλλον?) την παλια εκδοση καθως δεν ειναι αυτη που φαινετε στο

Προσπαθησα να ακολουθησω το

αλλα ενω βρισκω ακριβως το ιδιο οταν παω να πατησω εγκατασταση τοτε ειτε παγωνει και δεν κανει τιποτα (το αφησα 15 λεπτα) ειτε βγαζει error συνεχωμενα (πανω απο 10 φορες προσπαθεια).

 

Σε προσπαθεια για το

 

 

ενω συνδεω το κινητο στο pc δεν βρισκω τον φακελο του ireader (εβαλα να προβαλονται και κρυφα αρχεια συστηματως μηπως και...). Υπαρχει αλλο προγραμματακι μεσω playstore να γινει η δουλεια;

δοκίμασε με αυτή την έκδοση https://www.dropbox.com/s/14s7eyjg4ppjpnp/com.lenovo.themecenter.apk?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Γεια,,,

 

Ειμαι καινουργειο μελος και δεν με αφηνει να δημιουργσω καινουργειο θεμα για να μιλησω -_-

 

Λοιπον... Εχω παραγγηλει απο το εξωτερικο(EBAY) το lenovo a806 με 140 ευρω. Και σε λιγες μερες θα ειναι στα χερια μου.. Πως θα καταλαβω αν ειναι αυθεντικο εκτος απο το IMEI του?

Το εχω κανεις αλλος για να που πει εντυπωσεις του?

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλησπέρα, πέρασα την 1447, ολα μια χαρα. Προσπαθω να λυσω το θεμα με τα fonts. Ανοιγω το theme center και εχω (μαλλον?) την παλια εκδοση καθως δεν ειναι αυτη που φαινετε στο

Προσπαθησα να ακολουθησω το

αλλα ενω βρισκω ακριβως το ιδιο οταν παω να πατησω εγκατασταση τοτε ειτε παγωνει και δεν κανει τιποτα (το αφησα 15 λεπτα) ειτε βγαζει error συνεχωμενα (πανω απο 10 φορες προσπαθεια).

 

Σε προσπαθεια για το

 

 

ενω συνδεω το κινητο στο pc δεν βρισκω τον φακελο του ireader (εβαλα να προβαλονται και κρυφα αρχεια συστηματως μηπως και...). Υπαρχει αλλο προγραμματακι μεσω playstore να γινει η δουλεια;

thrylos_gate7,δες από εδώ και κάτω που είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα.

 

Γεια,,,

 

Ειμαι καινουργειο μελος και δεν με αφηνει να δημιουργσω καινουργειο θεμα για να μιλησω -_-

 

Λοιπον... Εχω παραγγηλει απο το εξωτερικο(EBAY) το lenovo a806 με 140 ευρω. Και σε λιγες μερες θα ειναι στα χερια μου.. Πως θα καταλαβω αν ειναι αυθεντικο εκτος απο το IMEI του?

Το εχω κανεις αλλος για να που πει εντυπωσεις του?

Δώσε μας τη link από το ebay να σε πούμε.

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

thrylos_gate7,δες από εδώ και κάτω που είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα.

 

 

Αυτο που μου εστειλες με βαζει σε μια ακυρη σελιδα αυτου του θεματος που λετε για κατι ασχετο....

 

Επίσης τι θα πρέπει να κάνω στην 1η φορτιση ωστε να αντεξει για πολυ? να το αφησω ολη μερα τι?????

 

επισης πως μπορω να αυξησω την διαρκεια της μπαταριας και την ζωη της ??

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με αυτή την έκδοση https://www.dropbox.com/s/14s7eyjg4ppjpnp/com.lenovo.themecenter.apk?dl=0

 

Εβαλα το apk και εγινε το εξης. Επειδη ειναι παλια εκδοση με προετρεψε μονο του να κανω update αυτοματα. Πλεον μπορω να κατεβασω το font με τιτλο διαφορα κινεζικα και το w3 που φαινετε στο 1:25 του https://www.youtube.com/watch?v=dbXQZtZMUL0. Επειτα ομως ανοιγει τον file explorer και ανοιγει τον φακελο system κτλ. Εγω αυτον τον φακελο δεν τον βρισκω. Ενεργοποιησα το διαβασμα κρυφων αρχειων. Μαλιστα το συνδεσα στο pc και κοιταξα και απο εκει εαν μπορω να βρω τον φακελο χωρις αποτελεσμα!

 

Τι μπορει να συμβαινει...;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το apk και εγινε το εξης. Επειδη ειναι παλια εκδοση με προετρεψε μονο του να κανω update αυτοματα. Πλεον μπορω να κατεβασω το font με τιτλο διαφορα κινεζικα και το w3 που φαινετε στο 1:25 του https://www.youtube.com/watch?v=dbXQZtZMUL0. Επειτα ομως ανοιγει τον file explorer και ανοιγει τον φακελο system κτλ. Εγω αυτον τον φακελο δεν τον βρισκω. Ενεργοποιησα το διαβασμα κρυφων αρχειων. Μαλιστα το συνδεσα στο pc και κοιταξα και απο εκει εαν μπορω να βρω τον φακελο χωρις αποτελεσμα!

 

Τι μπορει να συμβαινει...;

 

Θρυλε εχεις και εσυ το lenovo a806???

 

αν ναι ειναι καλο??? ποσο δειαρκει η μπαταρια με internet

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το apk και εγινε το εξης. Επειδη ειναι παλια εκδοση με προετρεψε μονο του να κανω update αυτοματα. Πλεον μπορω να κατεβασω το font με τιτλο διαφορα κινεζικα και το w3 που φαινετε στο 1:25 του https://www.youtube.com/watch?v=dbXQZtZMUL0. Επειτα ομως ανοιγει τον file explorer και ανοιγει τον φακελο system κτλ. Εγω αυτον τον φακελο δεν τον βρισκω. Ενεργοποιησα το διαβασμα κρυφων αρχειων. Μαλιστα το συνδεσα στο pc και κοιταξα και απο εκει εαν μπορω να βρω τον φακελο χωρις αποτελεσμα!

 

Τι μπορει να συμβαινει...;

Με αυτή την έκδοση θα κάνεις

βλέποντας το βίντεο από το 1:02 και μετά Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου εστειλες με βαζει σε μια ακυρη σελιδα αυτου του θεματος που λετε για κατι ασχετο....

 

Επίσης τι θα πρέπει να κάνω στην 1η φορτιση ωστε να αντεξει για πολυ? να το αφησω ολη μερα τι?????

 

επισης πως μπορω να αυξησω την διαρκεια της μπαταριας και την ζωη της ??

To 1o δεν απευθύνεται σε εσένα.Άλλωστε γράφω στην αρχή thrylos_gate7.

Αυτό στο τέλος για το link είναι για σένα.

2.ΔΕΝ το αφήνεις όλη μέρα στο φορτιστή.Η μπαταρία θέλει καμμιά εβδομάδα περίπου για να στρώσει.Άλλωστε τις πρώτες μέρες όλοι σκαλίζουμε κάθε καινούργια συσκευή.

Όταν με το καλό το παραλάβεις,θα σε πούμε τι να κάνεις για να γλυτώνεις μπαταρία.Αν και τα έχουμε ποστάρει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές...!

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

To 1o δεν απευθύνεται σε εσένα.Άλλωστε γράφω στην αρχή thrylos_gate7.

Αυτό στο τέλος για το link είναι για σένα.

2.ΔΕΝ το αφήνεις όλη μέρα στο φορτιστή.Η μπαταρία θέλει καμμιά εβδομάδα περίπου για να στρώσει.Άλλωστε τις πρώτες μέρες όλοι σκαλίζουμε κάθε καινούργια συσκευή.

Όταν με το καλό το παραλάβεις,θα σε πούμε τι να κάνεις για να γλυτώνεις μπαταρία.Αν και τα έχουμε ποστάρει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές...!

 

1. Εχει κανεις εντυπωσεις απ το κινητο??

2.Για ποσο καιρο να το αφησω να φορτιζει??

3. Πως θα καταλαβω αν ειναι αυθεντικο η οχι?? (μολις ερθει)

Link to comment
Share on other sites

1. Εχει κανεις εντυπωσεις απ το κινητο??

2.Για ποσο καιρο να το αφησω να φορτιζει??

3. Πως θα καταλαβω αν ειναι αυθεντικο η οχι?? (μολις ερθει)

1.Το νύμα ξεκινάει από το post #1 και βρισκόμαστε στο #2449 και έρχεσαι και ρωτάς αν υπάρχουν εντυπώσεις από το κινητό?:wacko:

2.Θα σταματήσει να φορτίζει όταν φτάσει το 100%. Τότε μπορείς να το βγάλεις από τον φορτιστή

3.Θα του δώσεις να φάει μπανάνα. Αν του αρέσει τότε πιθανόν να είναι "μαϊμου" Lenovo A806:p

Link to comment
Share on other sites

1. Εχει κανεις εντυπωσεις απ το κινητο??

2.Για ποσο καιρο να το αφησω να φορτιζει??

3. Πως θα καταλαβω αν ειναι αυθεντικο η οχι?? (μολις ερθει)

1)Εσύ γιατί το διάλεξες?Έτσι στην τύχη?Μάλλον κάτι πρέπει να διάβασες.

2)Έφτασε στο 100% η φόρτιση?Αν ναι,βγάλτο από την πρίζα....

3)Αν μας δέιξεις από που το πήρες,ίσως βγάλουμε άκρη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...