Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι κι εγώ να αγοράσω την συσκευή.

Προσπαθώ να διαβάσω το thread αλλά είναι τεράστιο. Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες δεν εντόπισα όμως κάπου κάποια ερωτήματα που με απασχολούν:

 

1. Χώρος αποθήκευσης εφαρμογών:

Το κινητό έχει χώρο εσωτερικής μνήμης 16GB και διαθέσιμα γύρω στα 14,5. Από αυτά πόσα είναι διαθέσιμα για αποθήκευση εφαρμογών? Ρωτάω γιατί σε μερικές συσκευές τα 16 είναι χωρισμένα σε partitions και μόνο σε κάποιο περιορισμένο χώρο μπορείς να βάζεις εφαρμογές. Εγώ έχω την ιδιομορφία να έχω εκατοντάδες εφαρμογές (500-600). Θα μπορέσω να τις έχω και σε αυτή την συσκευή?

 

2. Call Recording:

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς? Λειουργεί κανονικά? Το θεωρώ πολύ σημαντικό.

 

3. Μπορώ να αλλάξω απροβλημάτιστα και χωρίς bugs τις παρακάτω μαμίσιες εφαρμογές με:

 

sms --> handcent sms (χωρίς να εμφανίζει 2 φορές ειδοποιήσεις)

launcher ---> Lightning Launcher

dialer ---> DW Dialer

 

Και κάτι ακόμα:

 

Διαβάζοντας τις αρχικές σελίδες τρόμαξα με τα ΑΠΕΙΡΑ προβλήματα που διάβαζα. Μετά αναφέρθηκε πως αν δεν ζητήσεις αφαίρεση των κινέζικων εφαρμογών δεν προκύπτει κανένα πρόβλημα.Ο προβληματισμός είναι, γιατί αφαιρούν τις κινέζικες εφαρμογές όσοι το κάνουν?

Καταναλώνουν πολλούς πόρους της συσκευής?

Πετανε άχρηστες ειδοποιήσεις?

Δεν δημιουργούν κανένα πρόβλημα και τις αφαιρούν χωρίς λόγο?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι κι εγώ να αγοράσω την συσκευή.

Προσπαθώ να διαβάσω το thread αλλά είναι τεράστιο. Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες δεν εντόπισα όμως κάπου κάποια ερωτήματα που με απασχολούν:

 

1. Χώρος αποθήκευσης εφαρμογών:

Το κινητό έχει χώρο εσωτερικής μνήμης 16GB και διαθέσιμα γύρω στα 14,5. Από αυτά πόσα είναι διαθέσιμα για αποθήκευση εφαρμογών? Ρωτάω γιατί σε μερικές συσκευές τα 16 είναι χωρισμένα σε partitions και μόνο σε κάποιο περιορισμένο χώρο μπορείς να βάζεις εφαρμογές. Εγώ έχω την ιδιομορφία να έχω εκατοντάδες εφαρμογές (500-600). Θα μπορέσω να τις έχω και σε αυτή την συσκευή?

 

2. Call Recording:

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς? Λειουργεί κανονικά? Το θεωρώ πολύ σημαντικό.

 

3. Μπορώ να αλλάξω απροβλημάτιστα και χωρίς bugs τις παρακάτω μαμίσιες εφαρμογές με:

 

μαμίσιο sms --> handcent sms (χωρίς να εμφανίζει 2 φορές ειδοποιήσεις)

μαμίσιος launcher ---> Lightning Launcher

Και κάτι ακόμα:

 

Διαβάζοντας τις αρχικές σελίδες τρόμαξα με τα ΑΠΕΙΡΑ προβλήματα που διάβαζα. Μετά αναφέρθηκε πως αν δεν ζητήσεις αφαίρεση των κινέζικων εφαρμογών δεν προκύπτει κανένα πρόβλημα.Ο προβληματισμός είναι, γιατί αφαιρούν τις κινέζικες εφαρμογές όσοι το κάνουν?

Καταναλώνουν πολλούς πόρους της συσκευής?

Πετανε άχρηστες ειδοποιήσεις?

Δεν δημιουργούν κανένα πρόβλημα και τις αφαιρούν χωρίς λόγο?

1. Όλος ο ελεύθερος αποθυκευτικος χώρος είναι διαθέσιμος για εγκατάσταση εφαρμογών, δλδ περίπου 13,5GB. Φρόντισε να αποθυκευσεις βίντεο, φωτογραφίες, μουσική σε εξωτερική microsd για να μην σου τρώνε χώρο στην εσωτερική μνήμη.

2. Ναι δουλεύει πολύ καλά. Μόνο κακό ότι δεν προσθέτει την επαφή που έγινε η κλήση στην ονομασία του αρχείου.

3. Ναι μπορείς. Κάποιος που το έχει κάνει θα σου πει πως.

 

Με την rom του post #2114 δεν υπάρχουν περιττές κινεζικές εφαρμογές. Πέρασε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει άλλες που επηρεάζουν την λειτουργεία του κινητού,για την ακρίβεια 2,το Theme Center και το Power Manager.Στα πρώτα κινητά που ήρθαν υπήρχε θέμα,τώρα είναι ΟΚ.

Έχει πολλές αχρείαστες εφαρμογές που,ευτυχώς,βγαίνουν.Άλλες είναι παντελώς άχρηστες και άλλες αποκλειστικά στα κινέζικα.

Π.χ. το Lanvoo είναι για να βρεις γκόμενα στην Κίνα(φαίνεται από την καρδούλα στο λογότυπο...),κανα 2-3 browsers που σε στέλνουν μόνο στα δικά τους site,"playstore" δικό τους κ.ά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει κανεις αυτο το προβλημα? ξερει κανεις τιποτα? (ειναι ρυθμισμενο να λειτουργει ως ρουτ)

 

http://i58.tinypic.com/vdzn7n.jpg

χρησιμοποιείς καθόλου το Super power στο τηλέφωνο σου? Αν ναι αυτός είναι ο λόγος.
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιείς καθόλου το Super power στο τηλέφωνο σου? Αν ναι αυτός είναι ο λόγος.

 

οχι,ποτε:wacko::wacko:

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

1. Όλος ο ελεύθερος αποθυκευτικος χώρος είναι διαθέσιμος για εγκατάσταση εφαρμογών, δλδ περίπου 13,5GB. Φρόντισε να αποθυκευσεις βίντεο, φωτογραφίες, μουσική σε εξωτερική microsd για να μην σου τρώνε χώρο στην εσωτερική μνήμη.

2. Ναι δουλεύει πολύ καλά. Μόνο κακό ότι δεν προσθέτει την επαφή που έγινε η κλήση στην ονομασία του αρχείου.

3. Ναι μπορείς. Κάποιος που το έχει κάνει θα σου πει πως.

 

Με την rom του post #2114 δεν υπάρχουν περιττές κινεζικές εφαρμογές. Πέρασε αυτή.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Σχετικά με το 2, αναφέρεσαι σε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή που έχει το τηλέφωνο? Εγώ αναφερόμουν γενικά, δεν ήξερα πως έχει το τηλέφωνο ενσωματωμένη εφαρμογή για call recording.

Πάντως αν εννοείς αυτό, υπάρχουν εφαρμογές που καταγράφουν στο όνομα αρχείου και το όνομα του συνομιλητή.

 

 

Έχει άλλες που επηρεάζουν την λειτουργεία του κινητού,για την ακρίβεια 2,το Theme Center και το Power Manager.Στα πρώτα κινητά που ήρθαν υπήρχε θέμα,τώρα είναι ΟΚ.

Έχει πολλές αχρείαστες εφαρμογές που,ευτυχώς,βγαίνουν.Άλλες είναι παντελώς άχρηστες και άλλες αποκλειστικά στα κινέζικα.

Π.χ. το Lanvoo είναι για να βρεις γκόμενα στην Κίνα(φαίνεται από την καρδούλα στο λογότυπο...),κανα 2-3 browsers που σε στέλνουν μόνο στα δικά τους site,"playstore" δικό τους κ.ά.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Από αυτά που κατάφερα να διαβάσω μέχρι τώρα σε άλλα σημεία σχημάτιζα την εντύπωση πως οι κινέζικες εφαρμογές είναι τελείως άχρηστες και σε άλλα πως υπάρχουν κάποιες πολύ καλές και χρήσιμες, σαν αυτό το security πως το λένε.

Τελικά η αλήθεια που βρίσκεται?

Εγώ σκεφτόμουν να τις πετάξω για την περίπτωση που αποτελούν εμπόδιο στο να χρησιμοποιώ κάποιες άλλες εφαρμογές που έχω συνηθίσει, για dialer, sms, κτλ.

Αναρωτιέμαι αν θα χάσω κάτι καλό πετώντας τες.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

οχι,ποτε:wacko::wacko:
χρησιμοποιείς κάποιο tool που κάνει kill εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο? Αν ναι, θα έχει κάπου επιλογή να εξαιρείς το greenify από τις εφαρμογές που γίνονται kill. Το πιο σωστό είναι να σταματήσεις να κάνεις kill τις εφαρμογές. Ρυθμίσεις το greenify κατάλληλα για να αδρανοποιει τις εφαρμογές που δεν θες να δουλεύουν στο παρασκήνιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μετα απο μια αποτυχημένη προσπαθεια να περασω αλλη rom το κινητο brickare τελειως. προσπαθω να περασω τη γνησια ρομ με το spflash αλλα μου βγαζει μήνυμα λαθους : brom error s_dl_get_dram_setting_fail (5054) . θεμα driver ειναι το πιθανοτερο. εχω δοκιμασει απειρα drivers αλλα συνεχιζει το ιδιο προβλημα. μηπως γινεται να ανεβασεις καπου τα usb drivers που λες στον οδηγο σου? καμια ιδεα γενικα για το τι να κανω απο δω και περα..?

εσένα σ' έχασα μέσα στα πολλά μηνύματα.

δοκίμασε να εγκαταστήσεις τους drivers με το https://www.dropbox.com/s/i0f53g515cvjn7i/LenovoUsbDriver_autorun_1.0.9.exe?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω από το το2c στα 131 ευρώ..

Γίνεται να τους ζητήσω να μου περάσουν μια συγκεκριμένη ρομ; Και αν ναι ποια προτείνετε;

Επίσης από θέμα μπαταράς, πόσο σας κρατάει περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα ειδα οτι το δεμα μου βρίσκεται εδω!!!!!

Status Date Status Description

06-12-2014 Received from Customer

08-12-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

20-12-2014 Arrived at overseas (Country code: GR)

 

Γνωριζετε ποτε λετε να το εχω στα χερια μου?

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα ειδα οτι το δεμα μου βρίσκεται εδω!!!!!

Status DateStatus Description

06-12-2014Received from Customer

08-12-2014Despatched to overseas (Country code: GR)

20-12-2014Arrived at overseas (Country code: GR)

 

Γνωριζετε ποτε λετε να το εχω στα χερια μου?

Καλησπέρα, λογικά μετά από 2-3 μέρες θα είναι στο ταχυδρομείο της περιοχής σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μου εστειλαν ενα ηχο με bluetooth.

Που πρεπει να το μεταφερω για να το κανω ηχο κλησης?

σε ποιο φακελο?

Βάλτο στον φάκελο audio στην μνήμη του τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Official-Quality-Case-For-Lenovo-A8-A806-A808T-Flip-Lether-Cover-Battery-Case-/201200192028

 

Αν την βγάλουν με "παραθυράκια" θα είναι τέλεια. Προσέξτε ότι είναι καπάκι με κάλυμμα για την οθόνη, δλδ αντικαθιστά το υπάρχων καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις θηκες τις θεωρω το πιο αβολο πραγμα στον κοσμο, απορω γιατι να παρεις θηκη με καπακι μπροστα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις θηκες τις θεωρω το πιο αβολο πραγμα στον κοσμο, απορω γιατι να παρεις θηκη με καπακι μπροστα..
Εγώ ακριβώς το αντίθετο. Δεν καταλαβαίνω γιατί να πάρεις μόνο back cover θήκη. Για να προστατεύεις το καπάκι?
Link to comment
Share on other sites

Το back cover σιλικονης εχει και το γυρω γυρω και τις γωνίες, δλδ αυτο ειναι το σημαντικότερο (για πτώση). Απο κει και περα εχεις tempered glass για μπροστα και δε φαίνεται τπτ ουτε γινεται μπιφτέκι το κινητο. Τωρα για ασχημες καταστασεις ειναι θεμα τυχης. Αν πχ κατσει κανείς πανω, μαλλον θα αντεξει και ετσι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιείς κάποιο tool που κάνει kill εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο? Αν ναι, θα έχει κάπου επιλογή να εξαιρείς το greenify από τις εφαρμογές που γίνονται kill. Το πιο σωστό είναι να σταματήσεις να κάνεις kill τις εφαρμογές. Ρυθμίσεις το greenify κατάλληλα για να αδρανοποιει τις εφαρμογές που δεν θες να δουλεύουν στο παρασκήνιο.

 

που να το κανει αυτοματα, οχι, το clean master εχω κατεβασει οπως και το ccleaner, αλλα κανεναν δεν το κανει αυτοματα, -αν πατησω το "home " μου βγαζει καμια 10αρια εφαρμογες που ειχα χρησιμοποιησει, χωρις να τερματιζει καμια:)

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Το back cover σιλικονης εχει και το γυρω γυρω και τις γωνίες, δλδ αυτο ειναι το σημαντικότερο (για πτώση). Απο κει και περα εχεις tempered glass για μπροστα και δε φαίνεται τπτ ουτε γινεται μπιφτέκι το κινητο. Τωρα για ασχημες καταστασεις ειναι θεμα τυχης. Αν πχ κατσει κανείς πανω, μαλλον θα αντεξει και ετσι

Προσωπικά δε χρησιμοποιώ θήκη για προστασία σε περίπτωση πτώσης. Την χρησιμοποιώ για προστασία από το στραπάτσο που τρώει όταν βρίσκεται στην τσέπη μου.

Και μια που πιάσαμε τις ζημιές, προχθές ανακάλυψα ότι μου έσπασε το τζαμάκι που καλύπτει την πίσω (κύρια) κάμερα. Ευτυχώς βρήκα και παράγγειλα ανταλλακτικό http://www.aliexpress.com/snapshot/6411646403.html?orderId=65113282987640 . Λίγο ακριβούτσικο αλλά τι να κάνεις.:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

που να το κανει αυτοματα, οχι, το clean master εχω κατεβασει οπως και το ccleaner, αλλα κανεναν δεν το κανει αυτοματα, -αν πατησω το "home " μου βγαζει καμια 10αρια εφαρμογες που ειχα χρησιμοποιησει, χωρις να τερματιζει καμια:)

Αυτόματα ή χειροκίνητα δεν παίζει σημασία. Σημασία έχει ότι το κάνεις. Μπορείς να χρησιμοποιείς όπως νομίζεις το τηλέφωνο σου αλλά και αυτό θα έχει ανάλογη συμπεριφορά.

Για το greenify το μυνημα στο βγάζει γιατί ή το έχεις μπλοκάρει να μην ανοίγει μόνο του όταν μπουτάρει το τηλέφωνο, ή γιατί δεν το έχεις προστατέψει από το να το κλείνει μία auto task killer εφαρμογή, ή γιατί δεν το έχεις προστατέψει από το να το κλείνει manual task killer εφαρμογή, είτε γιατί πας και κάνεις αναγκαστική διακοπή από την διαχείριση εφαρμογών. Υπάρχει η περίπτωση να μην συμβαίνουν όλα τα παραπάνω και να κλείσει το greenify , αλλά αυτό θα γίνει αν σου μείνει ελάχιστη ελεύθερη ram που με 2GB που έχει το A806 θα είναι αρκετά σπάνιο.

 

Edit: το greenify δεν τερματίζει εφαρμογές, τις αδρανοποιεί. Το ότι βλέπεις να εμφανίζονται όταν πατάς συνεχόμενα το home δεν σημαίνει ότι το greenify δεν δουλεύει. Αυτό είναι το χαρακτηριστικό που ξεχωρίζει το greenify από τους task killers.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Μια ερωτηση οποιος ξερει να μου απαντηση.

Οταν φορτιζω το κινητο κ ειναι κλειστο μετα απο καποιες ωρες ανοιγει μονο του χωρις να εχω βαλει το pin ομως δεν λειτουργει το κουμπι power κ δεν κατεβαινει η μπαρα ενεργειων κ ετσι αναγκαζομαι να βγαζω την μπαταρια κ να το ανοιγω με το σωστο τροπο.εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το κινητό 2 μέρες τώρα rooted απο το minideal.Διάβασα αρκετές απο τις σελίδες του τοπικ αλλα έχω κάποιες απορίες.

1) αν δεν βάλουμε το twrp δεν εχουμε καθόλου recovery? γτ δοκίμασα να πατήσω vol up+vol down+power button και το κιν απλά ανοιξε σε κανονικό mode

2) στο version μου λέει VIBEUI_V2.0_9432_ST_A806 το οποίο δεν συμβαδίζει με τα νουμερα που ειδα να αναφέρετε εδω(1441, 1443 κλπ) οι "μαμισιες" ρομ εχουν αλλα νουμερα?

3) οταν παω απο τις ρυθμίσεις να κάνω system update μου γραφει μήνυμα "unfortunately settings has stopped" ενω για παράδειγμα οταν πήγα να κάνω upgrade τοn contact manager το upgrade έγινε.

4)γενικα το κινητό δουλεύει κομπλέ απλα με εκνευρίζει το θέμα με την αναγνώριση.Είδα την λύση του kadilak αλλά δεν βρίσκω την επιλογή matching digit οπότε πρέπει να αλλάξω ρόμ? τι αλλο προσφέρουν οι custom rom?

5) επίσης εχω ενεργοποιημένο το display numbers location για να εμφανίζει την τοποθεσία διπλα απο τα εισερχόμενα μηνύματα, και μου βγάζει κινέζικα. τελικά το απενεργοποίησα.αυτό υπο κανονικές συνθήκες τι θα έπρεπε να εμφανίζει?

6) τα yellow pages που μου βγάζει τα παντα στα κινέζικα αν ήταν αγορασμένο απο ευρώπη το τηλέφωνο τι θα έβγαζαν?

σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις τωρα ξεκινάω να ψάχνομαι

Edited by spero
Link to comment
Share on other sites

2.έχεις τη μαμισια (9432)

4. Ναι, καλό θα ήταν να αλλάξεις Ρομ, δε θα είχες αυτά (και τα παρακάτω ) προβλήματα

 

@Alexispap μήπως έχεις ξυπνητήρι?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας για το recovery,τα κουμπιά τα αφήνεις όταν εμφανιστεί το "dual sim".Αν τα αφήσεις αμέσως μετά τη δόνηση,μπαίνει στο δικό του(Lenovo με 3-4 σειρές με κινεζιές).

Η 9432 είναι η μαμίσια ROM και έχει κλειδωμένο το update για να μη χαθεί το multilanguage,το playstore και το root.

To matching digit δεν το έχει η 9432.Στις άλλες ROM υπάρχει.

Υπό κανονικές συνθήκες πάλι κινέζικα βγάζει η αναγνώριση.Το ίδιο ισχύει και για τα yellow pages.

Βάλε την 1447 DEV που είναι η κορυφή (μέχρι στιγμής...) σύμφωνα με τον οδηγό αναβάθμισης.

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το κινητό 2 μέρες τώρα rooted απο το minideal.Διάβασα αρκετές απο τις σελίδες του τοπικ αλλα έχω κάποιες απορίες.

1) αν δεν βάλουμε το twrp δεν εχουμε καθόλου recovery? γτ δοκίμασα να πατήσω vol up+vol down+power button και το κιν απλά ανοιξε σε κανονικό mode

2) στο version μου λέει VIBEUI_V2.0_9432_ST_A806 το οποίο δεν συμβαδίζει με τα νουμερα που ειδα να αναφέρετε εδω(1441, 1443 κλπ) οι "μαμισιες" ρομ εχουν αλλα νουμερα?

3) οταν παω απο τις ρυθμίσεις να κάνω system update μου γραφει μήνυμα "unfortunately settings has stopped" ενω για παράδειγμα οταν πήγα να κάνω upgrade τοn contact manager το upgrade έγινε.

4)γενικα το κινητό δουλεύει κομπλέ απλα με εκνευρίζει το θέμα με την αναγνώριση.Είδα την λύση του kadilak αλλά δεν βρίσκω την επιλογή matching digit οπότε πρέπει να αλλάξω ρόμ? τι αλλο προσφέρουν οι custom rom?

5) επίσης εχω ενεργοποιημένο το display numbers location για να εμφανίζει την τοποθεσία διπλα απο τα εισερχόμενα μηνύματα, και μου βγάζει κινέζικα. τελικά το απενεργοποίησα.αυτό υπο κανονικές συνθήκες τι θα έπρεπε να εμφανίζει?

6) τα yellow pages που μου βγάζει τα παντα στα κινέζικα αν ήταν αγορασμένο απο ευρώπη το τηλέφωνο τι θα έβγαζαν?

σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις τωρα ξεκινάω να ψάχνομαι

Κάνε αυτό --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033 για να βάλεις την τελευταία multilanguage rom . Ξέχνα αυτό που γράφει για το sp flash tool. Το τηλέφωνο έχει recovery αλλά το TWRP είναι must have σ' αυτά τα τηλέφωνα. Απλά για να μπεις στο recovery πατάς πρώτα VolUP+VolDown και κρατόντας και τα δύο πατημένα , πατάς ταυτόχρονα και το power και τα κρατάς έτσι μέχρι να μπεις στο recovery (μην τ' αφησεις στην 1η δόνηση που θα κάνει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν πας για το recovery,τα κουμπιά τα αφήνεις όταν εμφανιστεί το "dual sim".Αν τα αφήσεις αμέσως μετά τη δόνηση,μπαίνει στο δικό του(Lenovo με 3-4 σειρές με κινεζιές).

Μια διόρθωση. Το τηλέφωνο έχει ένα recovery σε μια δεδομένη στιγμή . Αυτό που λες με τις 3-4 σειρές με κινεζιές είναι το factory mode, και στο http://forum.xda-developers.com/lenovo-a3000/general/lenovo-3000-factory-mode-chinese-list-t2655858 εξηγεί κάποια πράγματα γι' αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι από χθες για την επιλογή καταστήματος. Θα πάρω δύο συσκευές.

 

Έχω ψάξει στα:

 

  • Vickmall $170
  • To2c $166
  • Geekbuying $180
  • Coolicool $180
  • Minideal $170
  • efox 133ευρώ

Δηλαδή με το ψάξιμο γλιτώνεις κανα ευρώ.

 

Αυτά που θέλω να ρωτήσω απ την εμπειρία σας είναι:

 

  1. Σηκώνει διαπραγμάτευση επειδή θα πάρω 2?
  2. Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να έχει σίγουρα stock στην ευρώπη? Δεν με πειράζει το ενδεχομένως λίγο μεγαλύτερο κόστος.
  3. Τί άλλο να προσέξω κατά την παραγγελία για να μην κάνω καμια βλακεία και τρέχω? (γνωρίζω ήδη από το διάβασμα πως θα τους ζητήσω root & install την rom του post 2114)

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033 για να βάλεις την τελευταία multilanguage rom . Ξέχνα αυτό που γράφει για το sp flash tool. Το τηλέφωνο έχει recovery αλλά το TWRP είναι must have σ' αυτά τα τηλέφωνα. Απλά για να μπεις στο recovery πατάς πρώτα VolUP+VolDown και κρατόντας και τα δύο πατημένα , πατάς ταυτόχρονα και το power και τα κρατάς έτσι μέχρι να μπεις στο recovery (μην τ' αφησεις στην 1η δόνηση που θα κάνει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια διόρθωση. Το τηλέφωνο έχει ένα recovery σε μια δεδομένη στιγμή . Αυτό που λες με τις 3-4 σειρές με κινεζιές είναι το factory mode, και στο http://forum.xda-developers.com/lenovo-a3000/general/lenovo-3000-factory-mode-chinese-list-t2655858 εξηγεί κάποια πράγματα γι' αυτό.

Σωστός.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...