Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτελους και εγω σημερα και με την σειρα μου εκανα την αγορα του εργαλειου απο το vickmall.....πιστευω οτι θα προλαβει να μου ερθει πριν απο τις γιορτες.Να ρωτησω εαν κανεις εχει χρησιμοποιησει τα hands free που κανουν δωρο( γιατι προσωπικα μου φαινονται αμφιβολου ποιοτητας)

 

 

Για όποιους ρωτάνε για handsfree, αυτά που δίνει το Tο2C από όπου και το αγόρασα, είναι τούμπανα!!! παίζουν φοβερά και πολύ δυνατά για τα λεφτά τους !!!!!

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα -->

 

Κοίτα αν αυτό σε βοηθήσει.http://www.youtube.com/watch?v=xIXUDhmaQlI#t=15

Μακάρι να σου δουλέψουν αυτοί οι τρόποι αλλιώς κάνε εγκατάσταση την original rom με το sp flash tool και θα επανέρθει. ΠΆΝΤΑ να κρατάτε ένα Backup του imei με το mobileuncle tool. Είναι υπόθεση μισού λεπτού.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εμένα δεν δούλεψε. Βασικά σαν imei 1 πάτησα του κινητού και μετά σαν imei 2 απλά άλλαξα το τελευταίο ψηφίο. Δημιουργήθηκε το αρχείο, το έβαλα μέσα στο φάκελο που λέει, έκανα restart και τίποτα. Το imei παίζει ρόλο που δεν το αφήνει το κινητό να βρει σήμα κιόλας??

 

Ξαναδοκίμασα την διαδικασία, τώρα μου βγάζει μήνυμα σφάλμα.

 

https://dl-web.dropbox.com/get/Screenshot_2014-11-28-08-33-33-006.jpeg?_subject_uid=197763968&w=AABlvOVSZ1e-stuBCqhxAR3ya13Jb7fxTecbwa4Do3EOdg

 

καλημέρα, εμένα δεν δούλεψε. Βασικά σαν imei 1 πάτησα του κινητού και μετά σαν imei 2 απλά άλλαξα το τελευταίο ψηφίο. Δημιουργήθηκε το αρχείο, το έβαλα μέσα στο φάκελο που λέει, έκανα restart και τίποτα. Το imei παίζει ρόλο που δεν το αφήνει το κινητό να βρει σήμα κιόλας??

 

Ξαναδοκίμασα την διαδικασία, τώρα μου βγάζει μήνυμα σφάλμα.

 

https://dl-web.dropbox.com/get/Screenshot_2014-11-28-08-33-33-006.jpeg?_subject_uid=197763968&w=AABlvOVSZ1e-stuBCqhxAR3ya13Jb7fxTecbwa4Do3EOdg

 

Χαχα, θα τρελαθώ. το έκανα 4 φορές, τελικά ξεπέρασε το πρόβλημα και έκανε paste. άνοιξε το κινητό και δεν αναγνωρίζει την sim card.

 

Εκανα restore στην 1432, το κινητο ανοιξε κανονικα, δουλεψε η sim, συνεχισε να βγαζει invalid imei, εκανα παλι τη διαδικασια, σταματησε να βγαζει invalid imei, βεβαια στο status phone συνεχιζει να βγαζει invalid imei κ η καρτα sim δεν δουλευει πλεον. Ειμαι Η περιπτωση!!! Ευχαριστω. Συγνωμη για τους τονους αλλα γραφω απο το κινητο κ δεν τους εμφανίζει ( μεγαλη βλακεια αυτο το πληκτρολογιο σε σχεση με τα παλια στην εκδοση 4.0)

Edited by theosdor
Link to comment
Share on other sites

Για όποιους ρωτάνε για handsfree, αυτά που δίνει το Tο2C από όπου και το αγόρασα, είναι τούμπανα!!! παίζουν φοβερά και πολύ δυνατά για τα λεφτά τους !!!!!

 

Τα κουμπιά του δουλεύουν όλα σωστά; Από μπάσα πως τα πανε ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,αγορασα κ εγω το A8 απο minideal.net και μ το εστειλαν ετοιμο ρουταρισμενο. Οι εφαρμογες power manager,theme center κτλ. Δεν ανοιγουν. Εχω κ το θεμα με την αναγνωριση κλησεων που λετε κ εσεις. Θα ηθελα ν μ πειτε τι μπορω να κανω για ν τα διορθωσω κ πως. Ειδικα για το power manager γτ μου τρωει την μπαταρια σε λιγοτερο απο ημερα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, νέος στην παρέα, και νεος κάτοχος του a806,

χρειάζομαι την βοήθειά σας.

έκανα την αγορά από minideal, το τηλεφωνο είναι rootαρισμένο, του πέρασα κάποια προγράμματα, ένα από αυτά ήταν και το comodo (antivirus) με το πρώτο scan βρήκε 2 Threads, το ένα ηταν το "security" το άλλο το "contacts", χωρις να το πολυψάξω (βλακεία),

τα απεγκατέστησα και τα 2, τελικά το contacts είναι οι γνωστές μας "Επαφές", που πλεον δεν υπάρχουν, αλλά εκτός από τις επαφές έχουν φύγει και τα "μηνύματα" και η "κλήση",

υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου στείλει στο .apk μήπως μπορέσω να το περάσω?

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα επαναφέρω? (το reset to factory defaults δεν πιάνει).

 

Ευχαριστώ

 

Υ.γ. η είκονα του κινητου είναι αυτή, δηλ υπάρχουν κάποια εικονίδια στη θέση τους αλλά μόλις τα επιλέγω μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα, και οταν επιλέγω το download βγάζει μηνυμα "There is no apk file of "MMS" in store"

Edited by bdim20
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εμένα δεν δούλεψε. Βασικά σαν imei 1 πάτησα του κινητού και μετά σαν imei 2 απλά άλλαξα το τελευταίο ψηφίο. Δημιουργήθηκε το αρχείο, το έβαλα μέσα στο φάκελο που λέει, έκανα restart και τίποτα. Το imei παίζει ρόλο που δεν το αφήνει το κινητό να βρει σήμα κιόλας??

 

Ξαναδοκίμασα την διαδικασία, τώρα μου βγάζει μήνυμα σφάλμα.

 

https://dl-web.dropbox.com/get/Screenshot_2014-11-28-08-33-33-006.jpeg?_subject_uid=197763968&w=AABlvOVSZ1e-stuBCqhxAR3ya13Jb7fxTecbwa4Do3EOdg

 

καλημέρα, εμένα δεν δούλεψε. Βασικά σαν imei 1 πάτησα του κινητού και μετά σαν imei 2 απλά άλλαξα το τελευταίο ψηφίο. Δημιουργήθηκε το αρχείο, το έβαλα μέσα στο φάκελο που λέει, έκανα restart και τίποτα. Το imei παίζει ρόλο που δεν το αφήνει το κινητό να βρει σήμα κιόλας??

 

Ξαναδοκίμασα την διαδικασία, τώρα μου βγάζει μήνυμα σφάλμα.

 

https://dl-web.dropbox.com/get/Screenshot_2014-11-28-08-33-33-006.jpeg?_subject_uid=197763968&w=AABlvOVSZ1e-stuBCqhxAR3ya13Jb7fxTecbwa4Do3EOdg

 

Χαχα, θα τρελαθώ. το έκανα 4 φορές, τελικά ξεπέρασε το πρόβλημα και έκανε paste. άνοιξε το κινητό και δεν αναγνωρίζει την sim card.

 

Εκανα restore στην 1432, το κινητο ανοιξε κανονικα, δουλεψε η sim, συνεχισε να βγαζει invalid imei, εκανα παλι τη διαδικασια, σταματησε να βγαζει invalid imei, βεβαια στο status phone συνεχιζει να βγαζει invalid imei κ η καρτα sim δεν δουλευει πλεον. Ειμαι Η περιπτωση!!! Ευχαριστω. Συγνωμη για τους τονους αλλα γραφω απο το κινητο κ δεν τους εμφανίζει ( μεγαλη βλακεια αυτο το πληκτρολογιο σε σχεση με τα παλια στην εκδοση 4.0)

Για να φτιαξεις το αρχείο MP0B_001_NEW με το προγραμματάκι imei.exe ανοίγεις γραμμή εντολών στον φάκελο που έχει το imei.exe και πληκτρολογείς

imei xxxxxxxxxxxxxxx

Το αρχείο MP0B_001_NEW που θα δημιουργηθεί στο ίδιο φάκελο με το imei.exe θα το μετονομάσεις σε MP0B_001 και με αυτό θα αντικάταστήσεις αυτό που βρίσκεται στον φάκελο data/nvram/md5/NVRAM/NVD_IMEI . Προσεξε να βάλεις και τα σωστά permisions. Κάνε επαννεκίνηση και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, νέος στην παρέα, και νεος κάτοχος του a806,

χρειάζομαι την βοήθειά σας.

έκανα την αγορά από minideal, το τηλεφωνο είναι rootαρισμένο, του πέρασα κάποια προγράμματα, ένα από αυτά ήταν και το comodo (antivirus) με το πρώτο scan βρήκε 2 Threads, το ένα ηταν το "security" το άλλο το "contacts", χωρις να το πολυψάξω (βλακεία),

τα απεγκατέστησα και τα 2, τελικά το contacts είναι οι γνωστές μας "Επαφές", που πλεον δεν υπάρχουν, αλλά εκτός από τις επαφές έχουν φύγει και τα "μηνύματα" και η "κλήση",

υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου στείλει στο .apk μήπως μπορέσω να το περάσω?

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα επαναφέρω? (το reset to factory defaults δεν πιάνει).

 

Ευχαριστώ

 

Υ.γ. η είκονα του κινητου είναι αυτή, δηλ υπάρχουν κάποια εικονίδια στη θέση τους αλλά μόλις τα επιλέγω μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα, και οταν επιλέγω το download βγάζει μηνυμα "There is no apk file of "MMS" in store"

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5700275#post5700275

Αντί για το αρχείο της rom 1441 μπορείς να κατεβάσεις την 1447 από το needrom

 

 

ΥΓ. Η ΥΠΟΜΟΝΉ ΜΟΥ ΕΞΑΝΤΛΕΊΤΑΙ

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ kandilak, έχω διβάσει πολλές σελίδες από αυτό το θέμα, και γνωρίζω την προσφορά σου και τον οδηγό που μου έστειλες,

απλά σκέφτηκα οτι θα είναι πολύ πιο γρήγορα αν έκανα εγκατάσταση μόνο τα apk.

και αν και η υπομονή εξαντλείται, θα σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, γνωρίζεις αν στην 1447 υπάρχει το playstore?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ kandilak, έχω διβάσει πολλές σελίδες από αυτό το θέμα, και γνωρίζω την προσφορά σου και τον οδηγό που μου έστειλες,

απλά σκέφτηκα οτι θα είναι πολύ πιο γρήγορα αν έκανα εγκατάσταση μόνο τα apk.

και αν και η υπομονή εξαντλείται, θα σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, γνωρίζεις αν στην 1447 υπάρχει το playstore?

 

Αν κάνεις το οδηγό με προσοχή θα έχεις και gapps (playstore).

Επίσης κράτα τα posts αυτά κάπου που να τα βρίσκεις εύκολα γιατί όσες φορές εμπιστεύεσαι τα ηλίθια antivirus και αφαιρείς εφαρμογές που δεν πρέπει, θα τα ξανακάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,αγορασα κ εγω το A8 απο minideal.net και μ το εστειλαν ετοιμο ρουταρισμενο. Οι εφαρμογες power manager,theme center κτλ. Δεν ανοιγουν. Εχω κ το θεμα με την αναγνωριση κλησεων που λετε κ εσεις. Θα ηθελα ν μ πειτε τι μπορω να κανω για ν τα διορθωσω κ πως. Ειδικα για το power manager γτ μου τρωει την μπαταρια σε λιγοτερο απο ημερα.
Τα προβλήματά σου θα λυθούν με αναβάθμιση. Κάνε το οδηγό του kandilak (είναι αναλυτικότατος) και θα ηρεμήσει η ψυχή σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5700275#post5700275

Πέρνα την 1447st και όχι την 1441 που λέει ο οδηγός.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Είπα θα το αφήσω ως έχει το κινητό με την 1447 αλλά δεν άντεξα :P

 

Εχθές το βράδυ έβαλα πάλι την AOSP V2.0 και άρχισα τις δοκιμές.

 

Βρήκα λύση για τις εφαρμογές που τις έβγαζε μη συμβατές στο Play Store. Θέλει να γίνουν εγκατάσταση τα gapps από TWRP γιατί μάλλον αυτά που έχει από μόνη της μέσα είναι ελλειπή.

 

Μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ως τώρα ήταν με το office και το onenote. Το office κράσαρε όταν του έκανα add το onedrive και το onenote κράσαρε πάνω στο login. Μετά από πολλές προσπάθειες όμως δουλέψανε χωρίς να κάνω κάτι.

 

Ο task manager δεν σκοτώνει τα services όπως στις rom της Lenovo όταν κλείνεις τα apps, αυτό ήταν και το μόνο μου πρόβλημα με τις rom της Lenovo.

 

Το power saving του επεξεργαστή λειτουργεί σωστά. Έχει δηλαδή διαβαθμίσεις στα hz, στις official rom ήταν είτε στα full (1664mhz) είτε σε κατάσταση sleep.

 

Ένα άλλο πρόβλημα που είχα και λύθηκε, είναι το sync του firefox, το οποίο στις official rom, κράσαρε πάνω στην ρύθμιση του.

 

Με την επιλογή του χώρου αποθήκευσης έχει ένα θέμα. Κανονικά την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου πρέπει να την έχει ως SDcard0 και την κάρτα SDcard1, τα έχει όμως ανάποδα, μάλλον γι' αυτό ενώ δηλώνω ως προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης το phone storage, αυτό πάλι πάει και κάνει κάποιους φακέλους στην κάρτα και κάποια αρχεία τα στέλνει εκεί.

 

Ένα θέμα υπάρχει με το supersu. Αυτό που έχει μέσα η rom είναι στα κινέζικα. Δοκίμασα τα 2.14 και 2.16 από TWRP αλλά κάτι δεν γίνεται σωστά και χάνει το root. Η λύση ήταν να βάλω μια πιο παλιά έκδοση, την 2.02. Δοκίμασα μετά να την κάνω update στην τελευταία (2.35 νομίζω) αλλά μετά το reboot χάνετε το root. Οπότε η μόνη λύση είναι η εγκατάσταση του 2.02 από TWRP και η απενεργοποίηση του auto update των apps στο Play Store.

 

Το μόνο που μου λείπει τώρα είναι κάποια apps της lenovo που μου άρεσαν. Θα δοκιμάσω σήμερα να τα κατεβάσω σε apk και να τα περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Για να φτιαξεις το αρχείο MP0B_001_NEW με το προγραμματάκι imei.exe ανοίγεις γραμμή εντολών στον φάκελο που έχει το imei.exe και πληκτρολογείς
imei xxxxxxxxxxxxxxx

Το αρχείο MP0B_001_NEW που θα δημιουργηθεί στο ίδιο φάκελο με το imei.exe θα το μετονομάσεις σε MP0B_001 και με αυτό θα αντικάταστήσεις αυτό που βρίσκεται στον φάκελο data/nvram/md5/NVRAM/NVD_IMEI . Προσεξε να βάλεις και τα σωστά permisions. Κάνε επαννεκίνηση και είσαι έτοιμος.

 

Το έκανα έτσι και δούλεψε. Δεν δουλεύει η καρτα sim όμως. Μπορείς να μου πεις πως θα του κάνω ένα ολικό φορμάτ και να κάνω την διαδικασία από την αρχή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλη την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα έτσι και δούλεψε. Δεν δουλεύει η καρτα sim όμως. Μπορείς να μου πεις πως θα του κάνω ένα ολικό φορμάτ και να κάνω την διαδικασία από την αρχή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλη την βοήθεια.

μηπως το έχεις βάλει σε airplane mode?

δοκίμασες αν η sim δουλεύει σε άλλο τηλέφωνο?

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

μηπως το έχεις βάλει σε airplane mode?

δοκίμασες αν η sim δουλεύει σε άλλο τηλέφωνο?

 

Σε άλλο τηλέφωνο δουλεύει, έχω και δεύτερη συσκευή κοντά μου.

Αφού δεν μου ζητάει καν να βάλω pin. σαν να μην βλέπει την κάρτα.

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή --> http://www.to2c.com/lenovo-a806-fulltao-leather-case.html . Ναι απαντάω στις κλήσεις με κλειστό cover.

 

 

Δεν εχει γραψει καποιος καποιο προβλημα για το κινητο, μονο για την μαμισια ρομ που διορθωνεται.

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Model Lenovo A8/A806

Band

 

2G: GSM 900/1800/1900MHz

 

3G: HSPA 900/2100MHZ

 

4G: FDD-LTE 1800/2100MHZ

 

αυτο δεν ειναι που παίζει 3g και 4g στο δικό μας δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο τηλέφωνο δουλεύει, έχω και δεύτερη συσκευή κοντά μου.

Αφού δεν μου ζητάει καν να βάλω pin. σαν να μην βλέπει την κάρτα.

 

:(

Βγάλε την sim από το τηλέφωνο ,ξαναφλάσαρε πάλι την 1432 με το sp flash tool και ξανακάνε την διαδικασία για το IMEI και σιγουρέψου ότι τα έχεις κάνει όλα σωστά. Βάλε την sim και δες αν δουλεύει. Αν δουλεύει κάνε τον οδηγό αναβάθμισης. Αν δεν δουλεύει δοκίμασε να βάλεις άλλη sim να δεις αν με αυτή δουλεύει (αυτό μπορείς να το κάνεις και τώρα πριν κάνεις τα παραπάνω)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Model Lenovo A8/A806

Band

 

2G: GSM 900/1800/1900MHz

 

3G: HSPA 900/2100MHZ

 

4G: FDD-LTE 1800/2100MHZ

 

αυτο δεν ειναι που παίζει 3g και 4g στο δικό μας δίκτυο;

Ναι αυτό είναι

Link to comment
Share on other sites

Είπα θα το αφήσω ως έχει το κινητό με την 1447 αλλά δεν άντεξα :P

 

Εχθές το βράδυ έβαλα πάλι την AOSP V2.0 και άρχισα τις δοκιμές.

 

Βρήκα λύση για τις εφαρμογές που τις έβγαζε μη συμβατές στο Play Store. Θέλει να γίνουν εγκατάσταση τα gapps από TWRP γιατί μάλλον αυτά που έχει από μόνη της μέσα είναι ελλειπή.

 

Μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ως τώρα ήταν με το office και το onenote. Το office κράσαρε όταν του έκανα add το onedrive και το onenote κράσαρε πάνω στο login. Μετά από πολλές προσπάθειες όμως δουλέψανε χωρίς να κάνω κάτι.

 

Ο task manager δεν σκοτώνει τα services όπως στις rom της Lenovo όταν κλείνεις τα apps, αυτό ήταν και το μόνο μου πρόβλημα με τις rom της Lenovo.

 

Το power saving του επεξεργαστή λειτουργεί σωστά. Έχει δηλαδή διαβαθμίσεις στα hz, στις official rom ήταν είτε στα full (1664mhz) είτε σε κατάσταση sleep.

 

Ένα άλλο πρόβλημα που είχα και λύθηκε, είναι το sync του firefox, το οποίο στις official rom, κράσαρε πάνω στην ρύθμιση του.

 

Με την επιλογή του χώρου αποθήκευσης έχει ένα θέμα. Κανονικά την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου πρέπει να την έχει ως SDcard0 και την κάρτα SDcard1, τα έχει όμως ανάποδα, μάλλον γι' αυτό ενώ δηλώνω ως προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης το phone storage, αυτό πάλι πάει και κάνει κάποιους φακέλους στην κάρτα και κάποια αρχεία τα στέλνει εκεί.

 

Ένα θέμα υπάρχει με το supersu. Αυτό που έχει μέσα η rom είναι στα κινέζικα. Δοκίμασα τα 2.14 και 2.16 από TWRP αλλά κάτι δεν γίνεται σωστά και χάνει το root. Η λύση ήταν να βάλω μια πιο παλιά έκδοση, την 2.02. Δοκίμασα μετά να την κάνω update στην τελευταία (2.35 νομίζω) αλλά μετά το reboot χάνετε το root. Οπότε η μόνη λύση είναι η εγκατάσταση του 2.02 από TWRP και η απενεργοποίηση του auto update των apps στο Play Store.

 

Το μόνο που μου λείπει τώρα είναι κάποια apps της lenovo που μου άρεσαν. Θα δοκιμάσω σήμερα να τα κατεβάσω σε apk και να τα περάσω.

 

Πάνω κάτω τα ίδια με 'μένα λες. Συνήθως με 2ο reboot έμπαινε ξανά το root και γύριζε το supersu σε κινέζικο.

Αυτό για τα gapps δεν το δοκίμασα. Έβαλες κάποια άλλα "πάνω" από αυτά που είχες περασμένα; Εγώ που είχα πχ θέμα με το twitter από το playstore, αναγκάστηκα να κατεβάσω παλαιότερη έκδοση σε apk και να μην κάνω τα updates.

Επίσης θέλω να με πεις πώς σου φαίνεται η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω τα ίδια με 'μένα λες. Συνήθως με 2ο reboot έμπαινε ξανά το root και γύριζε το supersu σε κινέζικο.

Αυτό για τα gapps δεν το δοκίμασα. Έβαλες κάποια άλλα "πάνω" από αυτά που είχες περασμένα; Εγώ που είχα πχ θέμα με το twitter από το playstore, αναγκάστηκα να κατεβάσω παλαιότερη έκδοση σε apk και να μην κάνω τα updates.

Επίσης θέλω να με πεις πώς σου φαίνεται η μπαταρία.

 

Ο kandilak αν δεις στον οδηγό εγκατάστασης που έχει φτιάξει δείνει ενα link για να κατεβάσεις τα gapps.

 

Κατέβασε τα από εκεί και καντα install από TWRP recovery και θα είσαι OK.

 

Σίγουρα θα σου πω σε κανα δυο μέρες για την μπαταρια , αλλά έχω την εντύπωση οτι είναι καλυτερα. Πάντως και με τις official ROM μια μέρα την εβγαζε .

 

Επίσης πρεπει να έχω και καλυτερο σήμα και στην κινητή αλλά και το WiFi.

Edited by chrisarchon
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,αγορασα κ εγω το A8 απο minideal.net και μ το εστειλαν ετοιμο ρουταρισμενο. Οι εφαρμογες power manager,theme center κτλ. Δεν ανοιγουν. Εχω κ το θεμα με την αναγνωριση κλησεων που λετε κ εσεις. Θα ηθελα ν μ πειτε τι μπορω να κανω για ν τα διορθωσω κ πως. Ειδικα για το power manager γτ μου τρωει την μπαταρια σε λιγοτερο απο ημερα.

 

Τελικα οσοι αγορασατε απο Minideal εχετε προβλημα τελικα... Εγω εχω το τηλεφωνο οπως το αγορασα απο το to2c και ολα δουλευουν αψογα...

 

Μια απορια μονο. Γιατι οταν κανω φορτιση απτο λαπτοπ μου εμφανιζεται ενα μηνυμα του power manager στην οθονη ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οσοι αγορασατε απο Minideal εχετε προβλημα τελικα... Εγω εχω το τηλεφωνο οπως το αγορασα απο το to2c και ολα δουλευουν αψογα...

 

Μια απορια μονο. Γιατι οταν κανω φορτιση απτο λαπτοπ μου εμφανιζεται ενα μηνυμα του power manager στην οθονη ?

 

Εγώ έχω παραλάβει 4 ως τώρα από minideal και δεν είχε κανένα πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα είναι στο τι ζητάει ο καθένας να κάνουν στο κινητό και τι χαζομαρα θα κανει ο ίδιος μετα και θα το κανει να έχει προβλήματα και όχι το κάθε site.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο ρουτ ζητησα. Τα υπολοιπα τα περασα εγω, αλλα προς το παρον δεν βλεπω κανενα λογο να πειραξω το τηλεφωνο. Δουλευει αψογα...

 

Καταλαβες τι ηθελα να πω, σορρυ

απλα βλεπω κατι βλακειες στις παραγγελιες και γελαω. περασε αυτο βαλε αυτο βγαλε εκεινο... Ελεος

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις αν το power manager η το battery doctor kanoun douleia?(λογικα μονο στο power save θα κανουν οτι κανουν)και αν εχουμε το πρωτο 'χρειαζετε' να βαλουμε και το 2ο?
Link to comment
Share on other sites

Κρατησε αυτο που εχει το τηλεφωνο. Την ιδια δουλεια κανουν.

 

Η δημιουργησε προφιλ δικο σου η αστο να δουλευει απλα οπως δουλευει.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Στο mode power save λογικα γιατι απο μονη της δε νομιζω να κανει κατι.Και κατι ακομη για την μπαταρια.υπαρχει μια εφαρμογη που λεγετε battery calibration. Κανει δουλεια?ρωταω για μπαταρια γιατι βγαζει δε βγαζει μια μερα με WiFi ανοιχτο και οχι full χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...