Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν κάποιος βάλει την official που έχει μόνο αγγλικά, η συσκευή έχει κάποιο θέμα;

Αν κάποιος ξέρει αγγλικά, πρακτικά υπάρχει κάποιο μειονέκτημα χρήσης της αγγλικής;

Περιμένω το κινητό και ξενερώνω με όλα αυτά που γράφονται...

Βέβαια είμαι σίγουρος ότι θα είναι καλύτερο από το galaxy mini που έχω ^_^

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος βάλει την official που έχει μόνο αγγλικά, η συσκευή έχει κάποιο θέμα;

Αν κάποιος ξέρει αγγλικά, πρακτικά υπάρχει κάποιο μειονέκτημα χρήσης της αγγλικής;

Περιμένω το κινητό και ξενερώνω με όλα αυτά που γράφονται...

Βέβαια είμαι σίγουρος ότι θα είναι καλύτερο από το galaxy mini που έχω ^_^

 

Μην αγχωνεσαι φιλε μου.Το κινητο ειναι αστερι.Απλα εδω διυλιζουμε τον κωνωπα...οπως γινεται σε καθε νημα για καθε κινητο μεσα στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Περασαν 5 μερες και τα ιδια η μπαταρία μισή μέρα με το ζορι και notification center γιοκ. Την ρομ μου την έστειλε το vickmall. Το κινητό σκέφτομαι να το πουλήσω γτ δεν το πολυ με το να ψαχνω ρομ. Αν βαλει κανεις αυτη απο needrom να μας γραψει μηπως δεν το χω δωσει αγγελια ακομα.

Όπως έχει αναφερθεί η rom του baralajbi απ το needrom λειτουργεί άψογα, γιατί δεν τη δοκιμάζεις να ησυχάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει ενα μηνα που κυκλοφορησε,οποτε οι ρομ ακομα δοκιμαζονται..

 

Να σου πω την αλήθεια φιλε μου πίστευα ότι θα είχαν λυθεί τέτοια προβλήματα γιατί το ίδιο κινητό κυκλοφορούσε από τον Ιούνιο σαν 808 απλά με 4g κίνας.

 

Και μιλάμε για την Lenovo, να υπάρχουν τέτοιες παιδικές ασθένειες ok για νέο κινητό αλλα όταν έχουν τον αδελφό του από τον Ιούνιο δεν θα πρέπε να τις είχαμε στο 806 ... τεσπα ;)

Link to comment
Share on other sites

Περασαν 5 μερες και τα ιδια η μπαταρία μισή μέρα με το ζορι και notification center γιοκ. Την ρομ μου την έστειλε το vickmall. Το κινητό σκέφτομαι να το πουλήσω γτ δεν το πολυ με το να ψαχνω ρομ. Αν βαλει κανεις αυτη απο needrom να μας γραψει μηπως δεν το χω δωσει αγγελια ακομα.

 

Βάλε αυτή που έχω απο needrom

http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-2/

Αν το πουλησεις, ποσο το δίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Επισημα δεν εχει βγει ακομα καπου. Λογικα καποτε θα βγει, τωρα βγηκε το ασπρο, μετα λογικα το χρυσαφι κτλ
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή που έχω απο needrom

http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-2/

Αν το πουλησεις, ποσο το δίνεις;

 

Οκ θα την βαλω ευχαριστώ και αν δεν παλι τοτε το δινω σίγουρα τιμη σε pm.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια φιλε μου πίστευα ότι θα είχαν λυθεί τέτοια προβλήματα γιατί το ίδιο κινητό κυκλοφορούσε από τον Ιούνιο σαν 808 απλά με 4g κίνας.

 

Και μιλάμε για την Lenovo, να υπάρχουν τέτοιες παιδικές ασθένειες ok για νέο κινητό αλλα όταν έχουν τον αδελφό του από τον Ιούνιο δεν θα πρέπε να τις είχαμε στο 806 ... τεσπα ;)

 

Μα τα θεματα αυτα ειναι με τις multilanguage rom.Το 808 ειναι μονο για κινα κι απο οσο ξερω η official που εχει μονο αγγλικα και κινεζικα δεν εχει θεματα.

Συμφωνω ομως οτι επρεπε η lenovo να εχει βγαλει multilanguage αφου το κινητο προοριζοταν για εκτος κινας...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φορτίστηκε προχθές το βράδυ και το τσέκαρα τώρα, έχει 75% μπαταρία με αρκετή χρήση wifi, χωρίς να απενεργοποιηθεί.

Δεν το λες και άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φορτίστηκε προχθές το βράδυ και το τσέκαρα τώρα, έχει 75% μπαταρία με αρκετή χρήση wifi, χωρίς να απενεργοποιηθεί.

Δεν το λες και άσχημα...

Με τι Rom είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειμαι ετοιμος να το χτυπησω το κινητακι.........το οποιο λογω τεχνικων χαρακτηριστικων φαινεται πολυ δυνατο

Θα ειναι ενταξει με την rom που στο στελνουν η ακομα θα εχει προβληματα

Υπαρχει καποια αλλη rom (εστω και με αγορα) που να λυνει τα παραπανω προβληματα και αν ποσο ευκολο ειναι να την περασω ( ειμαι ψιλο ασχετος και δεν εχω ασχοληθει ποτε με root κινητων)

Ευχαριστω...........

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειμαι ετοιμος να το χτυπησω το κινητακι.........το οποιο λογω τεχνικων χαρακτηριστικων φαινεται πολυ δυνατο

Θα ειναι ενταξει με την rom που στο στελνουν η ακομα θα εχει προβληματα

Υπαρχει καποια αλλη rom (εστω και με αγορα) που να λυνει τα παραπανω προβληματα και αν ποσο ευκολο ειναι να την περασω ( ειμαι ψιλο ασχετος και δεν εχω ασχοληθει ποτε με root κινητων)

Ευχαριστω...........

Καλό είναι αλλά οι μ@&%#ες δεν ασχολήθηκαν οσο θα έπρεπε με την multilaguage rom με την οποία το πουλάνε, με.αποτέλεσμα να έχει κάποια bugs. Όταν λεμε bugs εννοουμε ψιλό εως χοντρό προβλήματα, όπως καποιες εφαρμογές κρασαρουν.

Με τη rom που αναφέρω λιγα ποστ πιο πανω, "φαίνεται" οτι λύνονται τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Flashing tutorial:

Επειδή πολλοί ρωτάτε.

 

ενα ακομα flashing video

και ενα tutorial στα αγγλικα με εικονες http://www.1949deal.com/blog/index.php/lenovo-golden-warrior-a8lenovo-a806-rom-firmwave-download-and-install/

Link to comment
Share on other sites

Είστε ωραίοι,το flash tool είναι ένα ή υπάρχει σε διαφορετικές εκδόσεις?Ρωτάω γιατί δείχνει 2 link για να το κατεβάσεις,άλλο για το 808 και άλλο για το δικό μας. Πάντως μετά από το ποστ των φίλων ακόμα και εγώ που είμαι άσχετος πιστεύω ότι όταν μου έρθει το εργαλείο,αν έχει πρόβλημα,θα μπορέσω να του περάσω άλλη rom.Αν παρόλα αυτά υπάρχουν και άλλα τέτοια βιντεάκια η φωτογραφίες με την διαδικασία παρακαλώ πολύ να μας τα υποδείξετε ,ευχαριστώ. Edited by martinacos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μετά το διάβασμα και των 25 σελίδων του νήματος είδα ότι υπάρχουν σημαντικά ερωτήματα που μένουν αναπάντητα.

Τελικά εάν κάποιος δεν έχει πρόβλημα με το αγγλικό μενού και αφήσει την original rom στα αγγλικά :

-Τα προβλήματα παραμένουν ?

-Υπάρχει Google play ?

-Υπάρχουν αυτόματες ενημερώσεις της Lenovo με τη γνήσια ROM ?

- Μπορείς να είσαι Root με γνήσια ROM ?

Link to comment
Share on other sites

Είστε ωραίοι,το flash tool είναι ένα ή υπάρχει σε διαφορετικές εκδόσεις?Ρωτάω γιατί δείχνει 2 link για να το κατεβάσεις,άλλο για το 808 και άλλο για το δικό μας. Πάντως μετά από το ποστ των φίλων ακόμα και εγώ που είμαι άσχετος πιστεύω ότι όταν μου έρθει το εργαλείο,αν έχει πρόβλημα,θα μπορέσω να του περάσω άλλη rom.Αν παρόλα αυτά υπάρχουν και άλλα τέτοια βιντεάκια η φωτογραφίες με την διαδικασία παρακαλώ πολύ να μας τα υποδείξετε ,ευχαριστώ.

 

Φιλε μου στο αγγλικό tutorial μόνο διαβάζεις για την διαδικασία δεν κατεβάζεις κανένα αρχείο από εκεί. Το 808t είναι το δίδυμο αδελφάκι του 806 μας απλά έχει 4g για τα δίκτυα τις κίνας. Ότι αρχείο χρειάζεται δίνετε στο needrom μαζί με την 1439 rom αρκεί να πλερώσετε 2 δολάρια όπως ειπώθηκε http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-2/

 

Καλησπέρα

Μετά το διάβασμα και των 25 σελίδων του νήματος είδα ότι υπάρχουν σημαντικά ερωτήματα που μένουν αναπάντητα.

Τελικά εάν κάποιος δεν έχει πρόβλημα με το αγγλικό μενού και αφήσει την original rom στα αγγλικά :

-Τα προβλήματα παραμένουν ?

-Υπάρχει Google play ?

-Υπάρχουν αυτόματες ενημερώσεις της Lenovo με τη γνήσια ROM ?

- Μπορείς να είσαι Root με γνήσια ROM ?

 

Μπορώ σε κάποια να σου απαντήσω γιατί δεν έχω το κινητό ακομα, έχει google play, εάν κανεις ΟΤΑ update την γνήσια rom τις λενοβο χάνεις το root και τα ελληνικα γιατί έχει μονο αγγλικά και κινεζικα, δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς με τον όρο γνήσια rom :rolleyes: αυτό που κάνουν βασικά είναι να περνούν την rom τις λενοβο που είναι μονο με αγγλικά και κινεζικα και να "προσθετουν" τις υπόλοιπες 70 γλώσσες από όσο ξέρω, η 1439 rom που γράφουμε έχει :

 

Official Lenovo A806 VIBEUI_V2.0

 

V2: base VIBEUI_V2.0_1439_7.9.1_DEV_A806_NK_W_5FF3

 

PLUS :

 

Gapps (google play) included

 

Language support: Multilang (about 70 languages - εχει Ελληνικα)

 

This rom is rooted

 

Removed all unusable app

 

This ROM have original Lenovo recovery, but if you want I attached a TWRP recovery for A806

 

Link to comment
Share on other sites

Η λενοβο ειναι εταιρία που ΕΧΕΙ πολες γλώσσες στις official rom της γιατι ετσι και αλλιως ειναι επίσημα στην ελλαδα οποτε τσαπα οι ανάπηροι οι κινεζοι που τα πουλάν τα flasharoun με τη δικιά τους πειραγμένη ρομ (τουλάχιστον για το θεμα ελληνικά)
Link to comment
Share on other sites

Η λενοβο στην ελλάδα υποστηρίζει λίγα κινητά αυτά που πουλάει στην ελλάδα και έχουν μια χαρά ελληνικά. Το a806 όπως και πολλά ακόμα μοντέλα δεν έχουν υποστήριξη ούτε καν service στην ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...