Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αεροπορικως ερχονται...

 

φιλε μου στο minideal μεσα γραφει για shipment και στο 17track που βαζω το κωδικο για να βρει που βρισκεται το πακετο λεει despatched to overseas.... εγω εστειλα και ενα τυπικο μηνυμα στην εταιρια για να με ενημερωσουν για το συμβαν (...εαν ηταν σε αυτο το καραβι το κινητο.....) οποτε θα περιμενω...εαν εχω νεοτερα και μου δωσουν λεπτομερειες για το καραβι θα σας ενημερωσω για να στειλετε και εσεις μηνυμα στην minideal να δειτε εαν ηταν και εσας η παραγγελια σας στο συγκεκριμενο πλοιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πιο πολλές πιθανότητες έχεις να πιάσεις το τζοκερ παρα να είναι το κινητό σου στα κοντέινερ αεροπορικός έρχονται
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στο minideal μεσα γραφει για shipment και στο 17track που βαζω το κωδικο για να βρει που βρισκεται το πακετο λεει despatched to overseas.... εγω εστειλα και ενα τυπικο μηνυμα στην εταιρια για να με ενημερωσουν για το συμβαν (...εαν ηταν σε αυτο το καραβι το κινητο.....) οποτε θα περιμενω...εαν εχω νεοτερα και μου δωσουν λεπτομερειες για το καραβι θα σας ενημερωσω για να στειλετε και εσεις μηνυμα στην minideal να δειτε εαν ηταν και εσας η παραγγελια σας στο συγκεκριμενο πλοιο!!!

Το πακέτο σου έρχεται με αεροπλάνο μην αγχώνεσαι.

DESPATCHED TO OVERSEAS...Εμφανίζεται όταν το πακέτο δηλώνεται προς αποστολή με την επόμενη αεροπορική πτήση συνήθως σε 1-2 ημέρες, εκτός απροόπτου (πχ καιρικές συνθήκες)

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο σου έρχεται με αεροπλάνο μην αγχώνεσαι.

DESPATCHED TO OVERSEAS...Εμφανίζεται όταν το πακέτο δηλώνεται προς αποστολή με την επόμενη αεροπορική πτήση συνήθως σε 1-2 ημέρες, εκτός απροόπτου (πχ καιρικές συνθήκες)

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

 

οκ τοτε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας......... σε ευχαριστω πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδη μπανιζω και γω για κινητο αυτο το καιρο σκεφτομαι να παρω το εν λογω κινητο πολυ σοβαρα. Εχετε να μου πειτε τιποτα για το τι να προσεξω, απο ποιο site να το παρω και γενικα αν θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να κάνω μια ερώτηση ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος και να βάλω μια που έχω τραβήξει εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει να μου πει καποιος αν αυτο δουλευει Ελλαδα, δεν τα παω καυολου καλα με τα δικτυα.

http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-A8-A806-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz-5-0-Inch-Android-4-4-Smartphone-2G-RAM-16GB-ROM-4G-FDD-LTE-HD-13-0MP---Black-331849.html

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει να μου πει καποιος αν αυτο δουλευει Ελλαδα, δεν τα παω καυολου καλα με τα δικτυα.

http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-A8-A806-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz-5-0-Inch-Android-4-4-Smartphone-2G-RAM-16GB-ROM-4G-FDD-LTE-HD-13-0MP---Black-331849.html

Ευχαριστω

 

Ναι φίλε, είναι κομπλέ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!!! Εκανα την επιλογη μου και το παραγγειλα κι εγω απο το εξωτερικο, για τα χρηματα του νομιζω οτι ειναι απο τις καλυτερες επιλογες !!

Σε αναμονη λοιπον!! :)

PC : AMD FX-6300, SSD EVO 850 250GB, VGA HD7790 OC 1GB

Mobile :Xiaomi Note 4X 3GB/16GB 8Core 2,00Ghz

Tablet: κενο....

Link to comment
Share on other sites

Πήγε να μού βγει ο καφές από τη μύτη..... Στο τσακ πρόλαβα.... (+1000)

 

Καλά.... Αν δεν μαζευτούν πολλοί τον Γενάρη έχει εκπτώσεις.....

 

Παιδια οποιος βαλει την καινουργια ρομ εκτος απο το οτι το security δεν βγαινει με τιποτα και αν το βγαλς στο επομενο reboot ξαναβγαινει μονο του μην πατε με τιποτσ στο notification settings icon bar θα βγαλει ενα pop up μηνυμα που λεει notification center has stopped και θα πρεπει κανετε hard reset με τα 3 κουμπια μονο ετσι φευγει και παλι αν ξαναμπειτε τα ιδια καλπσυνη της σελινα να μου την στειλει αλλα ειναι τραγικη η ρομ αυτο δεν ειναι κινητο ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω πως απαγορεύεται η πειρατεία λογισμικού κι οτιδήποτε σχετικό με αυτό στο forum μας. Επίσης ν αποφεύγετε την ειρωνική κι απρεπή συμπεριφορά, και να παραμείνετε στο θέμα παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος βαλει την καινουργια ρομ εκτος απο το οτι το security δεν βγαινει με τιποτα και αν το βγαλς στο επομενο reboot ξαναβγαινει μονο του μην πατε με τιποτσ στο notification settings icon bar θα βγαλει ενα pop up μηνυμα που λεει notification center has stopped και θα πρεπει κανετε hard reset με τα 3 κουμπια μονο ετσι φευγει και παλι αν ξαναμπειτε τα ιδια καλπσυνη της σελινα να μου την στειλει αλλα ειναι τραγικη η ρομ αυτο δεν ειναι κινητο ετσι...

 

Επαθα και εγω το ίδιο με το notification center και επειδη δεν ηξερα για το hard reset αναγκάστηκα να ξαναπερασω τη ρομ. Επίσης η καινουργια ρομ επηρεαζει παρα πολυ την μπαταρια. Δεν ξερω τι παιζει και ενω δεν το χρησιμοποιω πεφτει τοσο πολυ. Οταν διεγραψα το security και το power manager το προβλημα (μαλλον) λυθηκε αλλα μετα εμφανιστικε αυτο με το notification center. Και τώρα τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εκτός από το πρόβλημα που δεν έχω καταφέρει να αλλάξω εικόνα στην οθόνη κλειδώματος, Δεν βρίσκει την τοποθεσία μου καμιά εφαρμογή καιρού ενώ στο Google Maps την δείχνει κανονικά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος του κινητού να γράψει μερικές συνοπτικές πληροφορίες; Θέλω να παραγγείλω κινητό και είναι μέσα στις επιλογές μου. Πώς πάει από ποιότητα κλήσεων, σήμα κλπ; Οθόνη καλή; Το gps δουλεύει κανονικά;
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Επαθα και εγω το ίδιο με το notification center και επειδη δεν ηξερα για το hard reset αναγκάστηκα να ξαναπερασω τη ρομ. Επίσης η καινουργια ρομ επηρεαζει παρα πολυ την μπαταρια. Δεν ξερω τι παιζει και ενω δεν το χρησιμοποιω πεφτει τοσο πολυ. Οταν διεγραψα το security και το power manager το προβλημα (μαλλον) λυθηκε αλλα μετα εμφανιστικε αυτο με το notification center. Και τώρα τι κάνουμε?

 

Ωραία φέτα εν ολίγοις, η νέα rom 1439 που δίνει ο τυπάς με 2 δολάρια donate την έχει βάλει κανεις? μπας και διορθώνει όλα τα προβλήματα? http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-2/

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος του κινητού να γράψει μερικές συνοπτικές πληροφορίες; Θέλω να παραγγείλω κινητό και είναι μέσα στις επιλογές μου. Πώς πάει από ποιότητα κλήσεων, σήμα κλπ; Οθόνη καλή; Το gps δουλεύει κανονικά;

 

Το κινητό πετάει (Γνωμη μου...). Πολυ ευχαριστημένος και απο σημα, ποιοτητα κλίσης και gps. Απλα πρέπει να βγει μια αξιοπιστη ρομ για να διορθωθουν τα χαζοπροβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Ωραία φέτα εν ολίγοις, η νέα rom 1439 που δίνει ο τυπάς με 2 δολάρια donate την έχει βάλει κανεις? μπας και διορθώνει όλα τα προβλήματα? http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-2/

 

Εγώ και όλα πάνε ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

http://www.1949deal.com/blog/index.php/lenovo-golden-warrior-a8lenovo-a806-rom-firmwave-download-and-install/

 

έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει αυτό;

το αρχείο είναι ονομασμένο VIBEUI_V2.0_1437_7.2.1_ST_A806_NK_W_099C.zip

 

εγώ ακόμα το περιμένω το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Και το notification center που λένε τα παιδιά και το θέμα με την μπαταρία ?

 

Όλα δουλεύουν σωστά, για την μπαταρία δεν μπορώ να σας πω ακριβώς γιατί το κινητό είναι της γυναίκας.

Εβαλα την 1439 που όπως έχει αναφερθεί, δεν είναι δωρεάν.(2$)

Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχουν το κινητο μπορουν να δουν τι μεγεθος ειναι οι φωτο που εχουν βγαλει με 13mpx??

 

Δειτε το λιγο παρακαλω..

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω σε καμιά 15αρια μέρες να βοηθήσετε να τα λύσουμε τα όποια θέματα υπάρχουν γιατί επειδή είμαι άσχετος,διαβάζω για flash tool,rom κτλ και δεν ξέρω τίποτα,μου άρεσε πολύ το τηλέφωνο και δεν θελω να το μετανιώσω μιας και είναι η πρώτη μου αγορά κινέζικου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...