Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μου ετυχε κατι απροοπτο αλλα πιστευω μεχρι το βραδακι να κανω ενα μινι συγκριτικο με lg g2 και redmi enhanced κατι φιλων..

 

Pater_79 αν έχεις χρόνο και θέλεις να βρεθούμε να του ρίξω μια ματιά μην πάρω γουρούνι στο σακί... είμαι μεταξυ A8 806 και vibe z k910 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Pater_79 αν έχεις χρόνο και θέλεις να βρεθούμε να του ρίξω μια ματιά μην πάρω γουρούνι στο σακί... είμαι μεταξυ A8 806 και vibe z k910 :wacko:

 

Στειλε πμ....

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και το δικό μου εις τας Αθήνας τις πρώτες πρωινές ώρες.

Άντε να δω πότε θα καταλήξει στα χέρια μου.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Pater_79 αν έχεις χρόνο και θέλεις να βρεθούμε να του ρίξω μια ματιά μην πάρω γουρούνι στο σακί... είμαι μεταξυ A8 806 και vibe z k910 :wacko:

Ολίγον τι άκυρη η σύγκριση νομίζω.....

Το ένα είναι μεσαίας κατηγορίας και το άλλο η ναυαρχίδα(μέχρι στιγμής) της Lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Οσο το ξεψαχνιζω το κινητο καταλαβαινω τι εννοουσε ο αλλος στο review.

Εχει superuser αλλα καποιες εφαρμογες δε σβηνουν και καποιες(της lenovo κιολας) δε δουλευουν. Εχει ελληνικο μενου αλλα πολλα υπομενου ειναι στα αγγλικα και στα κινεζικα!!

Γι αυτους που το κατεχουν το αθλημα θα χρειαστει να ψαχτουν με ρομ και τετοια κολπα...

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και το δικό μου εις τας Αθήνας τις πρώτες πρωινές ώρες.

Άντε να δω πότε θα καταλήξει στα χέρια μου.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολίγον τι άκυρη η σύγκριση νομίζω.....

Το ένα είναι μεσαίας κατηγορίας και το άλλο η ναυαρχίδα(μέχρι στιγμής) της Lenovo.

 

Καλησπέρα στην παρέα. Δεν τα συγκρίνω απλα θελω να πληρει τα standard μου για να το παρω.

Το vibe z τα πληρει αλλα είναι τεραστο και θελω να δω μηπως τα πληρει και το Α8 καθώς είναι και φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθουσα τις πληροφοριες για αυτο το κινητο μερικες εβδομαδες πριν φτασει στα καταστηματα. οταν πια βεβαιωθηκα οτι δεν εχει δικαρτη εκδοση, ξενερωσα.

 

επισης η μπαταρια θα ηθελα να ειναι μεγαλυτερη αλλα οκ, τα 2500mah ειναι το αποδεκτο μινιμουμ για μενα.

 

τωρα πλεον γλυκοκοιταζω το επερχομενο elephone p3000s (αναμενομενη τιμη στα κινεζομαγαζα €150) που ειναι και δικαρτο και με μπαταρια 3150mah και με nfc και με tap unlocking και με fingerprint.

 

αλλο ονομα η lenovo και αλλο η elephone, ομως εχοντας εμπειρια απο αλλες συσκευες της elephone θεωρω οτι μπορει να φτιαξει ενα vfm κινητο με καλα χαρακτηριστικα και καλη εμπειρια χρησης.

 

αν και δε θα ειναι εκπληξη, να ξεφουρνισει η lenovo καποια εκδοση ή αλλη συσκευη που να εχει περιπου αυτα τα χαρακτηριστικα σε καλη τιμη και να ειναι δικαρτη . . .

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Έχει gorilla glass και otg.

 

Δεν εχει Gorilla Glass οπως απαντανε επισημα εδω:http://www.lenovo-lephone.com/lenovo-a806-dual-4g-smartphone-5-0-inch-mt6592-octa-core-2gb-16gb.html

 

"From Aleh at 9/5/14 12:00 AM

Have A806's screen protection (Gorilla Glass or other)?

Lenovo Lephone:

Thank you for your mail.

Not Gorilla Glass. It uses an advanced LTPS screen with OGS technology."

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να πάρω αυτό το κινητό για ένα φίλο μου από που να το αγοράσω και με τι να πληρώσω?? με ευρώ ή με δολάρια???
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να πάρω αυτό το κινητό για ένα φίλο μου από που να το αγοράσω και με τι να πληρώσω?? με ευρώ ή με δολάρια???

Δεν θυμάμαι που ακριβώς το διάβασα αλλά είναι καλύτερα το Paypal να είναι ρυθμισμένο σε δολλάρια.

Εγώ πάντως έτσι το'χω......

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να πάρω αυτό το κινητό για ένα φίλο μου από που να το αγοράσω και με τι να πληρώσω?? με ευρώ ή με δολάρια???

Δεν μπορεις να πληρωσεις με δολλαρια εκτος αν εχεις οντως δολλαρια στην τραπεζα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να πάρω αυτό το κινητό για ένα φίλο μου από που να το αγοράσω και με τι να πληρώσω?? με ευρώ ή με δολάρια???

 

απο vickmall.com , to2c.com , minideal.net

 

οπως εγραψε ο immortal, καλυτερα ρυθμισε το paypal σε $

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις το πήρα από vickmall τελικά για να δούμε η πρώτη μου παραγγελία από κίνα μεριά
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μερες χρησης εχω να πω οτι το κινητο ειναι απιστευτο.Η μπαταρια ειναι επαρκης και στην πιο σκληρη χρηση που του εχω κανει βγαζει τη μερα και αφηνει 20% με 30%(ολη μερα 3g ανοιχτο,πολλα τηλ και 4-5 ωρες παιχνιδι crs racing kai asphalt8).Καμερα πολυ καλη τη μερα με γρηγορο κλειστρο.Τη νυχτα εχει θεμα.Οσο για το λογισμικο του εχω αλλαξει μονο τον launcher γιατι ο μαμισιος ειναι ψιλοπατατα και σβολωνει.Ενα θεμα εχω μονο με την cosmote και το +30 που δε μου βγαζει αναγνωριση στις κλησεις η' στα μηνυματα μου ειπαν οτι διορθωνεται με dw contacts.

Προκειται κατα τη γνωμη μου για το κορυφαιο vfm κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μερες χρησης εχω να πω οτι το κινητο ειναι απιστευτο.Η μπαταρια ειναι επαρκης και στην πιο σκληρη χρηση που του εχω κανει βγαζει τη μερα και αφηνει 20% με 30%(ολη μερα 3g ανοιχτο,πολλα τηλ και 4-5 ωρες παιχνιδι crs racing kai asphalt8).Καμερα πολυ καλη τη μερα με γρηγορο κλειστρο.Τη νυχτα εχει θεμα.Οσο για το λογισμικο του εχω αλλαξει μονο τον launcher γιατι ο μαμισιος ειναι ψιλοπατατα και σβολωνει.Ενα θεμα εχω μονο με την cosmote και το +30 που δε μου βγαζει αναγνωριση στις κλησεις η' στα μηνυματα μου ειπαν οτι διορθωνεται με dw contacts.

Προκειται κατα τη γνωμη μου για το κορυφαιο vfm κινητο.

Καλα και ενθαριντικα ειναι αυτα τα νεα.

Κλασικα, οι κινεζικες καμερες ειναι χαλια τη νυχτα.

Για το +30 ειναι γνωστο θεμα και διορθωνεται ή χειροκινητα ή με βοηθεια καποιας εφαρμογης. (Για μια prefix ή prifixer εχω ακουσει.)

Η μπαταρια καλη ακουγεται. Μπορεις να μας πεις ποσο χρονο ενεργης οθονης βγαζει;

Μακαρι να μεινουν ολοι οι κατοχοι ευχαριστημενοι για μεγαλη διαρκεια με αυτην τη συσκευη. Μια απο τις λιγες 5ιντες με σωστες διαστασεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ωραια. ψηνομαι γι'αυτο το κινητο. την εχω πατησει με το giayu g4s που μου εχει βγαλει τρελλα προβληματα. απλα ειναι νωρις γι΄αυτο το κινητο να ξερουμε τυχον προβληματα. θα το ρισκαρω ομως κ θα το παραγγειλω.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μερες χρησης εχω να πω οτι το κινητο ειναι απιστευτο.Η μπαταρια ειναι επαρκης και στην πιο σκληρη χρηση που του εχω κανει βγαζει τη μερα και αφηνει 20% με 30%(ολη μερα 3g ανοιχτο,πολλα τηλ και 4-5 ωρες παιχνιδι crs racing kai asphalt8).Καμερα πολυ καλη τη μερα με γρηγορο κλειστρο.Τη νυχτα εχει θεμα.Οσο για το λογισμικο του εχω αλλαξει μονο τον launcher γιατι ο μαμισιος ειναι ψιλοπατατα και σβολωνει.Ενα θεμα εχω μονο με την cosmote και το +30 που δε μου βγαζει αναγνωριση στις κλησεις η' στα μηνυματα μου ειπαν οτι διορθωνεται με dw contacts.

Προκειται κατα τη γνωμη μου για το κορυφαιο vfm κινητο.

Πολυ καλα νεα :)

 

Να σε ταλαιπωρησω ?

Ανεβασε μας καποια δειγματα με φωτογραφιες ημερα - νυχτα

Κατεβασε αν μπορεις αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=el φορτισε το τηλεφωνο και οταν φτασει η μπαταρια κατω απο το 20% ανεβασε μας ενα screenshot με τα στατιστικα που θα γραψει, επισης μεσα στην ιδια εφαρμογη γραφει <<app usage>> πατησε το και βγαλε και απο εκει ενα screenshot

Και (πιστευω) τελευταιο, κατεβασε και αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el , ανοιξε την σε ανοικτο ουρανο δηλαδη οχι μεσα σε σπιτι/κτηριο και ανεβασε μας και απο εδω ενα screenshot

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κοντά στο να το παραγγείλω και εγώ, έχω κάποιες ερωτήσεις προς τους κατόχους:

 

1) Από όπου και αν το πάρω, εφόσον γράφει FDD-LTE σημαίνει ότι θα έχει 4g στην Ελλάδα?

2) Επειδή έχω αγοράσει από to2c.com και ήμουν ευχαριστημένος, μου προτείνετε vickmall για το lenovo? Από το vickmall έχουμε στανταρ υποστήριξη LTE και από άλλα site μπορεί όχι?

3) Το gps πόσο γρήγορα κλειδώνει, και γενικά, κλειδώνει?? Έχω κάτι κακές εμπειρίες από MT6592!

 

Ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων! :)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κοντά στο να το παραγγείλω και εγώ, έχω κάποιες ερωτήσεις προς τους κατόχους:

 

1) Από όπου και αν το πάρω, εφόσον γράφει FDD-LTE σημαίνει ότι θα έχει 4g στην Ελλάδα?

2) Επειδή έχω αγοράσει από to2c.com και ήμουν ευχαριστημένος, μου προτείνετε vickmall για το lenovo? Από το vickmall έχουμε στανταρ υποστήριξη LTE και από άλλα site μπορεί όχι?

3) Το gps πόσο γρήγορα κλειδώνει, και γενικά, κλειδώνει?? Έχω κάτι κακές εμπειρίες από MT6592!

 

Ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων! :)

1) Σωστά

2) Σε όλα τα μαγαζιά το ίδιο πρέπει να είναι.Λες να έχει την αποκλειστικότητα μόνο η Vickmall? Χλωμό......

3) Εδώ θα σε γελάσω και....το θέλω!!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα

:lol::D:lol::D

Υ.Γ. Μόλις το παρέλαβα και 'γω και το έχω για φόρτιση....... :rolleyes:

Καλορίζικό μου!

Link to comment
Share on other sites

1) Σωστά

2) Σε όλα τα μαγαζιά το ίδιο πρέπει να είναι.Λες να έχει την αποκλειστικότητα μόνο η Vickmall? Χλωμό......

3) Εδώ θα σε γελάσω και....το θέλω!!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα

:lol::D:lol::D

Υ.Γ. Μόλις το παρέλαβα και 'γω και το έχω για φόρτιση....... :rolleyes:

Καλορίζικό μου!

 

Καλορίζικό σου! Πόσες μέρες έκανε να σου έρθει?? Από vickamll υποθέτω ε?

 

Αν μπορείς κάποια στιγμή κατέβασε από το playstore το gps test και πες μας (σε ανοιχτό χώρο) πόση ώρα έκανε να κλειδώσει και αν μπορείς το τελικό accurasy που θα πίασει! Ένα screenshot βασικά! :happy:

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικό σου! Πόσες μέρες έκανε να σου έρθει?? Από vickamll υποθέτω ε?

 

Αν μπορείς κάποια στιγμή κατέβασε από το playstore το gps test και πες μας (σε ανοιχτό χώρο) πόση ώρα έκανε να κλειδώσει και αν μπορείς το τελικό accurasy που θα πίασει! Ένα screenshot βασικά! :happy:

Ναι από Vickmall. 30/8 έγινε η παραγγελία.

Τυχαία με τον pater_79 τα παραγγείλαμε από εκεί.

Θα προσπαθήσω να το κάνω αυτό με το γκιου-που-σου και θα το ποστάρω.

Πάντως την Κυριακή να βρεθούμε στο γήπεδο να το δεις από κοντά !!!!!!

ΑΡΗΣ ΕΙΣΑΙ !!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Immortal207 καλορίζικο το θηρίο!! Τι λέει από κάμερα, πως θα την χαρακτήριζες; Μπορείς να ανεβάσεις κανένα δείγμα γιατί δυστυχώς δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα ακόμα. Eνδιαφέρομαι κι εγώ για την αγορά αυτού ή του Inew V8.
Link to comment
Share on other sites

Αθανατε καλοριζικο το τουβλο!!!!:lol::lol::lol:

 

Δοκιμασα να ανεβασω κατι φωτο απο μερα και screenshots απο το gps test και μπαταρια αλλα δε μπορουσα(ελεγε για κατι κλειδια του σαιτ και τετοια..).Θα ξαναπροσπαθησω αργοτερα.

Το gps λιγο που το εχω δοκιμασει πιανει πολυ καλα και γρηγορα.μεσα σε 20-30 δευτερα εχει κλειδωσει.

Τη μπαταρια επειδη εχω λιωσει το csr racing δε μπορω να δω ποσο παει με νορμαλ χρηση.Τη μερα μου τη βγαζει ανετα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σκέφτομαι να παραγγείλω το εν λόγω κινητό από vickmall ( http://www.vickmall.com/lenovo-a8-a806-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html ). Θέλω να ρωτήσω αν σίγουρα υποστηρίζει 3g και 4g στην Ελλάδα (γιατί βλέπω ότι δεν αναγράφει όλες τις μπάντες) και αν έχουμε καμιά πληροφορία για το sar value του; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...