Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται για μια ιστοριούλα και ένα review του τηλεφώνου, ρίξτε μια ματιά (βασικά ώρα να έχετε να διαβάσετε...) εδώ (part 1) και εδώ (part 2).

 

Αν, δε, μπείτε και στα λινκς που παραθέτει, θα δείτε το τηλέφωνο "όπως το γέννησε η μάνα του"...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είσαι και ο 1ος που το παράγγειλε !!!!!!!!!!!

Άρα.........?

Περιμένουμε από εσένα την παρουσίαση !

Ας πρόσεχες...... :lol::lol::lol:

 

Αν περιμενετε απο μενα σωθηκατε..μονο αν σας νοιαζει αν εχει ξυπνητηρι και φιδακι..χεχε

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον ενδιαφέρεται για μια ιστοριούλα και ένα review του τηλεφώνου, ρίξτε μια ματιά (βασικά ώρα να έχετε να διαβάσετε...) εδώ (part 1) και εδώ (part 2).

 

Αν, δε, μπείτε και στα λινκς που παραθέτει, θα δείτε το τηλέφωνο "όπως το γέννησε η μάνα του"...

 

Αυτος το εβγαλε αχρηστο..βλεπω να τον κανουμε κολλητο για να το βελτιωσουμε.Αυτα ειδικα για την καμερα του με ανησυχουνε.

Κρυος ιδρωτας μεχρι να ερθει...

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμενετε απο μενα σωθηκατε..μονο αν σας νοιαζει αν εχει ξυπνητηρι και φιδακι..χεχε

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτος το εβγαλε αχρηστο..βλεπω να τον κανουμε κολλητο για να το βελτιωσουμε.Αυτα ειδικα για την καμερα του με ανησυχουνε.

Κρυος ιδρωτας μεχρι να ερθει...

Αυτός τα βγάζει ΟΛΑ άχρηστα!!!

Μου θυμήζει τον "κακό" στην ταινία του Σ.Λεόνε,που για να κάνει το πιστόλι όπως θέλει,διαλύει 4 άλλα πιστόλια.

Αυτός είναι ακόμα χειρότερος.Παίρνει 10 κινητά,τα ξεκοιλιάζει για να κάνει ένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ειδα το τρακινκ εχει φτασει ελλαδα..οποτε μεχρι τελους της αλλης εβδομαδας λογικα θα το παρω..αν και με τα ελτα τιποτα δεν ειναι σιγουρο.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει παρέλαβες??

Μάλλον το παρέλαβε γι΄αυτό δεν ασχολείται με εμάς.....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Εσεις εχετε πιο πολυ αγχος απο μενα..χεχε

σημερα εμφανιστηκε στο τρακινκ στο ηρακλειο κρητης.θα προσπαθησω να παω να το παρω απο το κ.δ.αεροδρομιου γιατι αν περιμενω θα περασει βδομαδα...

Το απογευμα τα νεοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες μολις παρελαβα τη μπακατελα...καλοριζικη μου!!!

Τελικα δυστυχως δεν εχει φιδακι!!!!!!!!

Καποια γενικα απο ενα μεσο χρηστη που δε σκαμπαζει απο ρομ,aosp,flash και τετοια:

απο εμφανιση αν και ειναι υποκειμενικο ειναι ομορφο αν εξαιραισεις το πισω καπακι που φαινεται κινεζια (ετσι κι αλλιως μπηκε θηκη οποτε μικρο το κακο)και τα κουμπωματα του δε ξερω αν αντεχουν πολλα βαλε βγαλε.

Οι διαστασεις του τελεις ακομα και για χρηση με το ενα χερι.

Η φωτεινοτητα της οθονης μου φαινεται πολυ καλη αν και κατω απο τον ηλιο θα ηθελε λιγο ακομα.τα χρωματα και η αναλυση για μενα ειναι αψογα.

Το κινητο ηρθε με ελληνικα και ροοτ και δουλευει πολυ ωραια.Πολυ smooth χωρις κολληματα ακομα και με 3_4 εφαρμογες ανοικτες και απιστευτα γρηγορο...μα απιστευτα γρηγορο(μαλλον εγκαταλειπω το λαπτοπ).

Το wifi πιανει πιο καλα απο το προηγουμενο samsung galaxy και το htc desire hd της γυναικας μου.Το 4g ειναι ακομα πιο γρηγορο!!!!!αλλα πιανω μονο εντος ηρακλειου και μου φανηκε οτι την μπαταρια την παει αιμα..στο antutu εβγαλε 31480.

Η καμερα του για τα δικα μου δεδομενα που ηταν το μεγαλο μου αγχος για το κινητο ειναι πολυ καλη με πολλες λειτουργιες καλο ζουμ,εστιαση και γρηγορο φακο.Τη δοκιμασα λιγο με default settings σε κινουμενα αντικειμενα και με εντυπωσιασε.Για νυχτα θα δουμε το βραδυ...

Το gps λιγο που επαιξα μου φανηκε να αργει να κλειδωσει..

Το ηχειο για την ομιλια μαλλον θα το ηθελα πιο δυνατο.Το εξωτερικο ειναι πολυ δυνατο.

Αυτα προς το παρον..

Αυριο θα κανω και ενα μινι συγκριτικο με lg g2 και xiaomi redmi enhanced version.

Παντως σαν πρωτη εικονα τρομερο vfm κινητο(το πηρα απο vickmall $202 με δωρο θηκη σιλικονης,ζελατινα και mofi δερματηνη θηκη που την περιμενα καλυτερη).

Οτι θελετε ρωτηστε...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε για το μινι review. Περιμενουμε ακομα ενα τις επομενες βδομαδες οταν θα το εχεις στησει οπως θες και θα μπορεις να μας πεις και για τη μπαταρια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...

απο εμφανιση αν και ειναι υποκειμενικο ειναι ομορφο αν εξαιραισεις το πισω καπακι που φαινεται κινεζια (ετσι κι αλλιως μπηκε θηκη οποτε μικρο το κακο)και τα κουμπωματα του δε ξερω αν αντεχουν πολλα βαλε βγαλε.

...

 

Γενικα η σειρα Α της Lenovo δεν εχει ως προτεραιοτητα την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, (οχι οτι ειναι κακη βεβαια)...η σειρα s ειναι αρκετα πιο προσεγμενη.

Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω ειχα -εχω το s820 και απο προσοχή τη να σου πω !! σημα εχει καλο γιατι το s820 μου εκανε την ζωη δύσκολη σε αυτο το κομματι!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω θα παρω το lenovo a806 απο minideal αλλα μια απορια,η αποστολη που θα γινει θελω μεσω ems που μου προτεινε το minideal αλλα μου ελεγε κατι για φορους τελωνειου πως θα πληρωσω και διαφορα οποτε εγω ρωτησα και μου ειπαν ενα κολπο να πω στον κινεζο να εχει αγοραστικη τιμη στο πακετο μεχρι 90 δολλαρια για να μην πληρωσω φορο? το εχει συναντηση κανεις αυτο?

ενω με free shipping europe δεν πληρωνω τιποτα αλλα κανει να μου ερθει 25 + μερες κατι το οποιο δεν θελω,καμια συνβουλη παιδια σας παρακαλω γιατι εχω κωλλησει με ολα αυτα:wacko:

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες μολις παρελαβα τη μπακατελα...καλοριζικη μου!!!

Τελικα δυστυχως δεν εχει φιδακι!!!!!!!!

Καποια γενικα απο ενα μεσο χρηστη που δε σκαμπαζει απο ρομ,aosp,flash και τετοια:

απο εμφανιση αν και ειναι υποκειμενικο ειναι ομορφο αν εξαιραισεις το πισω καπακι που φαινεται κινεζια (ετσι κι αλλιως μπηκε θηκη οποτε μικρο το κακο)και τα κουμπωματα του δε ξερω αν αντεχουν πολλα βαλε βγαλε.

Οι διαστασεις του τελεις ακομα και για χρηση με το ενα χερι.

Η φωτεινοτητα της οθονης μου φαινεται πολυ καλη αν και κατω απο τον ηλιο θα ηθελε λιγο ακομα.τα χρωματα και η αναλυση για μενα ειναι αψογα.

Το κινητο ηρθε με ελληνικα και ροοτ και δουλευει πολυ ωραια.Πολυ smooth χωρις κολληματα ακομα και με 3_4 εφαρμογες ανοικτες και απιστευτα γρηγορο...μα απιστευτα γρηγορο(μαλλον εγκαταλειπω το λαπτοπ).

Το wifi πιανει πιο καλα απο το προηγουμενο samsung galaxy και το htc desire hd της γυναικας μου.Το 4g ειναι ακομα πιο γρηγορο!!!!!αλλα πιανω μονο εντος ηρακλειου και μου φανηκε οτι την μπαταρια την παει αιμα..στο antutu εβγαλε 31480.

Η καμερα του για τα δικα μου δεδομενα που ηταν το μεγαλο μου αγχος για το κινητο ειναι πολυ καλη με πολλες λειτουργιες καλο ζουμ,εστιαση και γρηγορο φακο.Τη δοκιμασα λιγο με default settings σε κινουμενα αντικειμενα και με εντυπωσιασε.Για νυχτα θα δουμε το βραδυ...

Το gps λιγο που επαιξα μου φανηκε να αργει να κλειδωσει..

Το ηχειο για την ομιλια μαλλον θα το ηθελα πιο δυνατο.Το εξωτερικο ειναι πολυ δυνατο.

Αυτα προς το παρον..

Αυριο θα κανω και ενα μινι συγκριτικο με lg g2 και xiaomi redmi enhanced version.

Παντως σαν πρωτη εικονα τρομερο vfm κινητο(το πηρα απο vickmall $202 με δωρο θηκη σιλικονης,ζελατινα και mofi δερματηνη θηκη που την περιμενα καλυτερη).

Οτι θελετε ρωτηστε...

Φιλε μου εισαι ο ανθρωπος μου :yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:!!!!Εδω και μια εβδομαδα ειμαι αναμεσα στο Α8 στο xiaomi redmi και στο S8 της Lenovo.

Το κυριο θεμα μου ειναι η καμερα!!!!!!!!

Σ ευχαριστω για την βοηθεια σου!!!!!:thanks::thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εισαι ο ανθρωπος μου :yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:!!!!Εδω και μια εβδομαδα ειμαι αναμεσα στο Α8 στο xiaomi redmi και στο S8 της Lenovo.

Το κυριο θεμα μου ειναι η καμερα!!!!!!!!

Σ ευχαριστω για την βοηθεια σου!!!!!:thanks::thanks::thanks::thanks:

Το S8 φίλτατε ΔΕΝ είναι για τα δικά μας δίκτυα !!!!!!!!!

Είναι μόνο για τα Κινέζικα.Ευτυχώς δεν το πήρες......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες μολις παρελαβα τη μπακατελα...καλοριζικη μου!!!

Τελικα δυστυχως δεν εχει φιδακι!!!!!!!!

Τι θα πει ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΔΑΚΙ ???????

Αχρηστεύεται απ'ευθείας το κινητό !!!!

Αίσχος....... :lol::D:lol::D

Καλορίζικο φίλε και ελπίζω να φτάσει σύντομα και το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσον αφορα την καμερα για νυχτερινες ληψεις ειναι μετρια..με βαση την εικονα που ειχα για μερα περιμενα καλυτερα πραματα.Συγκρινοντας με το htc desire hd (8mpx) διπλα διπλα το htc ειναι ελαφρως καλυτερο και σε ποιοτητα και σε φλας.Και τα 2 με default settings.Με τη ρυθμιση για νυχτερινες ληψεις τα πραγματα βελτιωνονται αρκετα που το αποτελεσμα θεωρω οτι ειναι ικανοποιητικο και μονο.

Τη μερα ξαναλεω ειναι πολυ καλη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα στηριχτει στα reviews του S8 αφου εχουν την ιδια καμερα και επεδα μεσα.Πολυ καλη τη μερα και ικανοποιητικη το βραδυ(με ρυθμισεις)..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια και εγω θα παρω το lenovo a806 απο minideal αλλα μια απορια,η αποστολη που θα γινει θελω μεσω ems που μου προτεινε το minideal αλλα μου ελεγε κατι για φορους τελωνειου πως θα πληρωσω και διαφορα οποτε εγω ρωτησα και μου ειπαν ενα κολπο να πω στον κινεζο να εχει αγοραστικη τιμη στο πακετο μεχρι 90 δολλαρια για να μην πληρωσω φορο? το εχει συναντηση κανεις αυτο?

ενω με free shipping europe δεν πληρωνω τιποτα αλλα κανει να μου ερθει 25 + μερες κατι το οποιο δεν θελω,καμια συνβουλη παιδια σας παρακαλω γιατι εχω κωλλησει με ολα αυτα:wacko:

 

Φιλε μου το πηρα απο vickmall (παρομοιο με minideal) με απλο ταχυδρομειο (netherland post) και εκανε ακριβως 12 μερες μεχρι κεντρικο καταστημα ηρακλειου κρητης απο οπου και πηγα να το παρω.δεν περιμενα την ειδοποιηση.Αθηνα θα το ειχα παρει την παρασκευη...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα ελεγα πως ετυχε η οτι εισαι πολυ τυχερος μαλλον χωρις να ειμαι και σιγουρος,απο ebay εχω αγορασει πολλα πραγματα απο κινα εκτος κινητων και παντα σχεδον με free shipping και εκαναν περιπου στις 20 με 25 μερες γι'αυτο το βλεπω καπως δυσκολο να μου ερθει στις 12 μερες,παντως εισαι πολυ τυχερος φιλε μου
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να συνδέσεις ακουστικά; Και απλά και Bluetooth. κάπου διάβασα ότι παρουσιάζεται θόρυβος στα απλά ακουστικά. Αν μπορείς κάνε ένα τεστ να μας πεις.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειμαι ολη μερα με το handsfree και ειναι μια χαρα.Καλη ποιοτητα και πολυ δυνατο.Με εκπλησει αυτο που ειχε γραψει ο αλλος...
Link to comment
Share on other sites

Το S8 φίλτατε ΔΕΝ είναι για τα δικά μας δίκτυα !!!!!!!!!

Είναι μόνο για τα Κινέζικα.Ευτυχώς δεν το πήρες......

Να είσαι καλα ρε φιλε ,παλι καλα που δεν το πηρα!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

pate _79 εσυ που εχεις και το xiaomi redmi και το Α8 ποια ειναι η γνωμη σου για την καμερα??Δεν μπορω να αποφασισω πιο να παρω???:help:

Εισαι ο μονος που μπορει να με βοηθησει!!Κρεμομαι απο σενα!!!:):):):)

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα ειμαι ολη μερα με το handsfree και ειναι μια χαρα.Καλη ποιοτητα και πολυ δυνατο.Με εκπλησει αυτο που ειχε γραψει ο αλλος...

 

λαθος στο ονομα pater_79 εσυ που εχεις και το xiaomi redmi και το Α8 ποια ειναι η γνωμη σου για την καμερα??Δεν μπορω να αποφασισω πιο να παρω???

Εισαι ο μονος που μπορει να με βοηθησει!!Κρεμομαι απο σενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ετυχε κατι απροοπτο αλλα πιστευω μεχρι το βραδακι να κανω ενα μινι συγκριτικο με lg g2 και redmi enhanced κατι φιλων..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...