Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι την φλασάρω πάντα!!! μέχρι που την ξανακατέβασα απο την αρχή αλλά δεν θέλει......

 

Αφού κάνεις full wipes και εγκαταστήσεις την rom ΜΗΝ κάνεις εγκατάσταση και τα gapps κανε επανεκκίνηση μπες κανονικά στην πρώτη σελίδα με τα εικονίδια και ΜΕΤΑ μπες recovery και ρίξε τα gapps.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφού κάνεις full wipes και εγκαταστήσεις την rom ΜΗΝ κάνεις εγκατάσταση και τα gapps κανε επανεκκίνηση μπες κανονικά στην πρώτη σελίδα με τα εικονίδια και ΜΕΤΑ μπες recovery και ρίξε τα gapps.

 

Έτσι έγινε αρχικά tigreos και μετα δοκίμασα να τα φλασάρω ολα μαζί αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο!!!

Το επαναφέρω στην 3.22 προς το παρών :rolleyes:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μετά την εγκατάσταση της rom κάνεις ξανά wipe cache ή Dalvik cache;;;

 

Οχι, και αν δεν φλασάρω τα gapps λειτουργεί κανονικά.... μετά τα gapps με βάζει να ρυθμίσω απο την αρχή την συσκευή με android skin αυτή την φορά και εκεί βγάζει σφάλμα και μένει άγαλμα!!!

Η σειρά που φλασάρω ειναι full wipe, install rom, root, και μολις μπει σε κανονική λειτουργία φλασάρω τα gapps

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, και αν δεν φλασάρω τα gapps λειτουργεί κανονικά.... μετά τα gapps με βάζει να ρυθμίσω απο την αρχή την συσκευή με android skin αυτή την φορά και εκεί βγάζει σφάλμα και μένει άγαλμα!!!

Η σειρά που φλασάρω ειναι full wipe, install rom, root, και μολις μπει σε κανονική λειτουργία φλασάρω τα gapps

 

Σωστή είναι η σειρά που λες,περίεργο αυτό που σου κάνει.....

Κάτι μας ξεφεύγει σε όλους δουλεύει με αυτήν την σειρά κάτι άλλο είναι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σωστή είναι η σειρά που λες,περίεργο αυτό που σου κάνει.....

Κάτι μας ξεφεύγει σε όλους δουλεύει με αυτήν την σειρά κάτι άλλο είναι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι... :blink:

 

Παρατηρώ οτι στην εσωτερική μνήμη απο την εγκατάσταση/σεις των gapps οτι έχουν δημιουργηθεί κάτι φάκελα, μήπως επηρεάζουν κάτι;

Μετα απο αποτυχημένο φλασάρισμα αν φλασάρεις άλλη έκδοση την περνάς απο πάνω;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τον φάκελο που δημιουργήθηκε από την εγκατάσταση τον gapps.

Εννοείς αποτυχημένη εγκατάσταση της Rom;Τότε κάνεις full wipes και ξανά εγκατάσταση την rom.

Βάλε αυτά τα gapps σε εμένα δούλεψαν GAPPS-5.1.1-20150815

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τον φάκελο που δημιουργήθηκε από την εγκατάσταση τον gapps.

Εννοείς αποτυχημένη εγκατάσταση της Rom;Τότε κάνεις full wipes και ξανά εγκατάσταση την rom.

Βάλε αυτά τα gapps σε εμένα δούλεψαν GAPPS-5.1.1-20150815

 

Την καθάρισα την μνήμη, αποτυχημένη εγκατάσταση απο τα gapps είχα, βρήκα 3 φάκελα που δημιουργήθηκαν απο το φλασάρισμα τους

Θα δοκιμάσω και αυτά tigreos και βλέπουμε..... :wacko:

 

@edit

Με αυτή την έκδοση έπαιξε κανονικά!!! :rolleyes:

Edited by apozafeir
Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά μήπως τόση ώρα προσπαθούσες να βάλεις τα gapps για την 5 και όχι για την 5.1.1;;; :X:X

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όσα δοκίμαζα τα είχαν βάλει στην συγκεκριμένη ρόμ και δούλεψαν!!! εκτός απο μένα..... ήταν και νεότερη έκδοση απο αυτά :ninja:

τι να πω.... :rolleyes:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο κάτι παίζει με το Root, καθυστερεί πάρα πολύ να εμφανιστεί το confirmation box του supersu, ορισμένες φορές δεν εμφανίζεται καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει, έχω και την Pro έκδοση. Παρατήρησα αστάθεια στο σημα της πρώτης κάρτας, και δεν έχω 3g στην πρώτη, συνδέεται πάντα με E
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο κάτι παίζει με το Root, καθυστερεί πάρα πολύ να εμφανιστεί το confirmation box του supersu, ορισμένες φορές δεν εμφανίζεται καθόλου

 

Όντως και σε μένα το ίδιο γίνεται!!! :ninja:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ρομ δεν είναι καθόλου καλή... δεν μπορούν να με πάρουν τηλ στην πρώτη κάρτα... 3G-4G ούτε κατά διάνοια στην πρώτη κάρτα...

γυρνάω στην 3.22 και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα θεματάκια της αλλά σε μένα ειναι μια χαρά και οι δυο κάρτες και ομιλία και 3G/4G
Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ν3.55 είναι αρκετά σταθερή και χωρίς πρόβλημα στο σήμα-4G σε αυτούς που δεν έκατσε καλά ας την ξάνα εγκαταστήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Η ν3.55 είναι αρκετά σταθερή και χωρίς πρόβλημα στο σήμα-4G σε αυτούς που δεν έκατσε καλά ας την ξάνα εγκαταστήσουν.

 

την εγκατέστησα ξανά, με nubia updater όπως και πριν... απέτυχε την πρώτη στο 92 και κομπλέ τη δεύτερη όπως ακριβώς και την πρώτη φορά που την πέρασα... για να δούμε

edit: φαίνεται να σταμάτησε η αστάθεια και έχω και Η+ τώρα σε δεδομένα...

Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

την εγκατέστησα ξανά, με nubia updater όπως και πριν... απέτυχε την πρώτη στο 92 και κομπλέ τη δεύτερη όπως ακριβώς και την πρώτη φορά που την πέρασα... για να δούμε

edit: φαίνεται να σταμάτησε η αστάθεια και έχω και Η+ τώρα σε δεδομένα...

 

Καλό σημάδι αυτό!!! :) πως πέρασες το root τελικά;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Root κάνεις από την TWRP recovery όταν πας να κάνεις επανεκκίνηση και είσαι στην recovery σε ρωτάει να εγκαταστήσω το root.Μετά την επανεκκίνηση κάνεις εγκατάσταση το SuperSU το τρέχεις το κάνεις εγκατάσταση normal επανεκκίνηση και έτοιμο το root.
Link to comment
Share on other sites

Καλό σημάδι αυτό!!! :) πως πέρασες το root τελικά;

 

βέβαια το θέμα με το SuperSU εξακολουθεί, δεν εμφανίζεται το confirmation box για εφαρμογές που ζητούν root.

το άλλαξα στις ρυθμίσεις να κάνει grant με τη μία...

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μας αν αξιζει να κάνουμε αναβάθμιση στην 3.55 εγω εχω την 3.19 και παει καλα μπορω να πω. Έχει καποια ουσιαστικη διαφορά να κανω update? Γιατι φτιαξε παλι φακελους, βαλε ξανα προγράμματα....
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μας αν αξιζει να κάνουμε αναβάθμιση στην 3.55 εγω εχω την 3.19 και παει καλα μπορω να πω. Έχει καποια ουσιαστικη διαφορά να κανω update? Γιατι φτιαξε παλι φακελους, βαλε ξανα προγράμματα....

 

Κάνεις από TWRP backup την v3.19,μετά φλασάρεις την v3.55 και αφού κάνεις εγκατάσταση ROOT και GAPPS πας recover και κάνεις restore μόνο τα data από το backup που πείρες πριν από την v3.19 και είσαι έτοιμος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...