Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νέα stock Rom v3.22 :rolleyes:

Nubia Z7 Max v3.22

 

Αυτό περίμενα...... :)

 

@tigreos :thanks:

 

@edit

Ερώτηση, περνάει πάνω από την 3.15 που είμαι; το λέω γιατί το nubia tool μου βγάζει σφάλμα!!!

Edited by apozafeir
Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέα stock Rom v3.22 :rolleyes:

Nubia Z7 Max v3.22

 

Εχει αρχισει να με εκνεβριζει παρα πολύ η Zte που δεινει τα οποια update μεσο του nubia updater και θα πρεπει ναθε φορα να κανουμε wipe τα παντα και ξανα-μανα από την αρχη ολο το τηλεφωνο.....ενας από τους λογους που περναγα τις ρομ του Bb72 ηταν αυτος...οτ δηλαδή εκανε παντα τα update flasable .zip μεσα από την recovery και τελος.....

Τωρα θα πρεπει κάθε φορα να flashαρεις να rootαρεις να περνας recovery, Gapps, και αν όλα ανε καλα να κανεις και επαναφορά τα data από την προιγουμενη ρομ........ΠΑΚΕΤΟ....:ninja: :mad:

Τελικα ολες αυτές είναι beta test και καποια στιγμη περιμενουμε την Official η οποια μπορει να είναι και καποια από αυτές??????

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχισει να με εκνεβριζει παρα πολύ η Zte που δεινει τα οποια update μεσο του nubia updater και θα πρεπει ναθε φορα να κανουμε wipe τα παντα και ξανα-μανα από την αρχη ολο το τηλεφωνο.....ενας από τους λογους που περναγα τις ρομ του Bb72 ηταν αυτος...οτ δηλαδή εκανε παντα τα update flasable .zip μεσα από την recovery και τελος.....

Τωρα θα πρεπει κάθε φορα να flashαρεις να rootαρεις να περνας recovery, Gapps, και αν όλα ανε καλα να κανεις και επαναφορά τα data από την προιγουμενη ρομ........ΠΑΚΕΤΟ....:ninja: :mad:

Τελικα ολες αυτές είναι beta test και καποια στιγμη περιμενουμε την Official η οποια μπορει να είναι και καποια από αυτές??????

και γιατί να κάνεις όλα αυτα? αν η συσκευή λειτουργεί ομαλά απλά δεν την πειράζεις και κάνεις την δουλειά σου ήρεμα... το το να θελεις πάντα τελευταίο λογισμικό χωρίς λόγο είναι πλέον ψιαχαανανγασμος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περίμενα...... :)

 

@tigreos :thanks:

 

@edit

Ερώτηση, περνάει πάνω από την 3.15 που είμαι; το λέω γιατί το nubia tool μου βγάζει σφάλμα!!!

 

αν σου έβγαλε ένα σφάλμα για MODEM, πηγαίνεις εδώ: C:\Program Files\nubia NX505J Updater\Config\Download

ανοίγεις το αρχείο EMMCDownload.ini και σβήνεις τις 2 γραμμές:

 

Version\Internal\Modem\Intrinsic=NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11H164;NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11J213;NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11J308;NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11J309;NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11J322;;

Version\Internal\Modem\Extrinsic=NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11H164;NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11J213;NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11J308;NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11J309;NX505J_Z0_CN_DSXPK1JD11J322

 

κάνεις save και θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

αν σου έβγαλε ένα σφάλμα για MODEM, πηγαίνεις εδώ: C:\Program Files\nubia NX505J Updater\Config\Download

ανοίγεις το αρχείο EMMCDownload.ini και σβήνεις τις 2 γραμμές:

 

Ευχαριστώ Raven6681

Δοκίμασα με άλλο nubia tool udater και πέρασε κανονικά :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο χθες εχω βαλει αυτην http://www.androidiani.com/forum/zte-nubia-z7/471498-rom-lollipop-nubia-z7-max-mod-pesa1234-special-thx-bb72.html

Ειναι η 3.22... Φαινεται και τα παει μια χαρά...

Για όποιον θέλει να την βάλει απλα παιρνετε ενα nandroid back την υπάρχουσα ρομ σας..... Καντε μεσα απ το recovery τα 3 wipe.. Κάνετε instal αυτη τη ρομ μέσω TWPR recovery και μολις τελειώσει καντε restore μονο τα data απο το back up της προηγούμενης ρομ.... Και εισαστε ετοιμοι και το τηλέφωνό στημένο οπως το ειχατε...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο χθες εχω βαλει αυτην http://www.androidiani.com/forum/zte-nubia-z7/471498-rom-lollipop-nubia-z7-max-mod-pesa1234-special-thx-bb72.html

Ειναι η 3.22... Φαινεται και τα παει μια χαρά...

Για όποιον θέλει να την βάλει απλα παιρνετε ενα nandroid back την υπάρχουσα ρομ σας..... Καντε μεσα απ το recovery τα 3 wipe.. Κάνετε instal αυτη τη ρομ μέσω TWPR recovery και μολις τελειώσει καντε restore μονο τα data απο το back up της προηγούμενης ρομ.... Και εισαστε ετοιμοι και το τηλέφωνό στημένο οπως το ειχατε...

 

Αυτήν η Rom λεν ότι υποστηρίζει OTA updates είναι αλήθεια σου έχει έρθει κάποια OTA ενημέρωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν η Rom λεν ότι υποστηρίζει OTA updates είναι αλήθεια σου έχει έρθει κάποια OTA ενημέρωση;;;

 

Όχι δεν εχω δοκιμασει ουτε εχω βαλει τα εξτρα για Auto update....γιατι αν καταλαβα καλα εννοει τα update της ρομ του παιδιου που τις φτιαχνει και όχι τα update της zte......η αληθεια είναι ότι δεν βρισκω διαφορες με την 3,19 της zte....σιγουρα εχει φτιαχτει το bug με το εικονιδιο του gps (μου το εκανε και με την 3,19 όταν εκλεινα το sygic το εικονιδιο δεν εκλεινε)....

Εχει προσθεση ένα power menu για reboot απλο, recovery κτλ....

Εχει βαλει στις ρυθμησεις άλλο ένα μενου για battery calibration....

εχει βαλει και άλλο ένα για αλλαγη γραμματοσειρας.....

 

Τελικα αυτό το τηλεφωνο αξιζει και το τελευταιο ευρω του......είναι σκυλι....και λειτουργουν όλα τελεια....

Το μονο που του λειπει είναι η αλλαγη χρωματος των εικονιδίων των σιμ.....το ειχε φτιαξει ο bb72 στην 4.4.4 αλλα για lollipop δεν εχω βρει κατι......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

...δε λεω κατι καινουριο,το ξερω,απλα μοιραζομαι τον ενθουσιασμο μου με τη συσκευη.

τι να πει κανεις:):).πολυ καλη αγορα...ειμαι ακομα με την 1.64 επισημη.

πολυ ησυχια εχει πεσει στο τοπικ.να υποθεσω ειναι θετικο?!!:D

Link to comment
Share on other sites

...δε λεω κατι καινουριο,το ξερω,απλα μοιραζομαι τον ενθουσιασμο μου με τη συσκευη.

τι να πει κανεις:):).πολυ καλη αγορα...ειμαι ακομα με την 1.64 επισημη.

πολυ ησυχια εχει πεσει στο τοπικ.να υποθεσω ειναι θετικο?!!:D

 

Ναι θετικο είναι....τι να γραψεις για την τελεια συσκευη μας.....που να πας και σε lollipop....αν και οι χρονοι που δειχνεις είναι απιαστο ονειρο για την δικια μου συσκευη.....εμενα με 4 λογαριασμούς mail,facebook,viber,weather & clock widget σε white list(να τρεχουν συνεχος από κατω)....wifi περιπου 1,5 ωρα, ομιλια 2 ωρες και μου βγαζει 38 ωρες με 3 ωρες οθονη το ΠΟΛΥ.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

@tsiglas

αυτοι οι χρονοι ειναι με viber,whatsapp,3 widget για τον καιρο( επειδη ψαχνομαι)2 widget εορτολογιο,adway,swype,αφου ειδα 2 ταινιες και ειχα δει ειδησεις μεσω kodi,20h on wifi,συνομιλια καμια ωρα μεσω viber και κανονικες κλησεις μικρης διαρκειας.κατεβασμα απο το store κατι μικροφτιαξιματα.υπολογισε οτι μεσα σπιτι δεν εχω και πολυ καλο σημα(60cm τοιχοι).

τα λεω αυτα για να μη νομισεις οτι κανω "αγωνα" για να δω αυτα τα νουμερα.του αλλαζω τα φωτα γενικως και δεν νοιαζει να κοιταξω καν τη μπαταρια.

γι'αυτο κιολας δεν το αποφασιζω να παω σε lolipop.ασε που ειναι και διαδικασια(αλλη φορα οι αποριες μου...εχω λιωσει για να γραψω αυτα με τοση ζεστη..:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

@tsiglas

αυτοι οι χρονοι ειναι με viber,whatsapp,3 widget για τον καιρο( επειδη ψαχνομαι)2 widget εορτολογιο,adway,swype,αφου ειδα 2 ταινιες και ειχα δει ειδησεις μεσω kodi,20h on wifi,συνομιλια καμια ωρα μεσω viber και κανονικες κλησεις μικρης διαρκειας.κατεβασμα απο το store κατι μικροφτιαξιματα.υπολογισε οτι μεσα σπιτι δεν εχω και πολυ καλο σημα(60cm τοιχοι).

τα λεω αυτα για να μη νομισεις οτι κανω "αγωνα" για να δω αυτα τα νουμερα.του αλλαζω τα φωτα γενικως και δεν νοιαζει να κοιταξω καν τη μπαταρια.

γι'αυτο κιολας δεν το αποφασιζω να παω σε lolipop.ασε που ειναι και διαδικασια(αλλη φορα οι αποριες μου...εχω λιωσει για να γραψω αυτα με τοση ζεστη..:lol::lol:)

 

Tigreos...και σε εσενα η μπαταρία σου σε αυτα τα επίπεδα ειναι....γιατι εμενα...δεν τρελάθηκα κιολας...μπορω να πω οτι με ακριβώς την ίδια χρήση με το ιδιο στήσιμο το Note 4 dual sim με 5,7 Qhd super amoled οθονη και Snapdragon 805 3g ram και 3000mAb μπατατια μου δεινει τουλάχιστον 8 ωρες (γενικης χρήσης) περισσοτερη διάρκεια.....

Παντως αν θυμάμαι καλα στην ίδια κατασταση περιπου ηταν με την 1.64...την 3.09 την 3.19 και τωρα με την 3.22....οχι τρελες διαφορες οπως περιγραφει ο φιλος παραπανω...

Πριν λιγο που το είδα ειχα 42% μπαταρία με...

13 ωρες και 48 λεπτα λειτουργία

Σύστημα android 18% 42 λεπτα

Screen 17% 2ωρες και 39λεπτα

Android os 16% με 38 λεπτα

Voice calls49 λεπτα

Miscallanius 6%

mm-qcamera deamon 5% 16 λεπτα

Phone idle 5% με 11ωρες και 15 λεπτα

Με ανοιχτο το wifi περίπου 3 ωρες(browsing-facebook-viber)

4 mail λογαριασμους απο το mail app να τρεχουν στο white list μαζι με viber, facebook, swift keyboard, weather clock widget....με 2 σιμ παντα και αυτόματη φωτεινότητα

Με την ιδια χρηση τα ιδια apps και το ιδιο set up το Note μου κρατάει 50 με 55 ωρες με 3.5 οθονη.....

Δεν νομίζω οτι ειναι και οτι καλυτερ.,

 

Δεν ξερω αν είδα καλα αλλα asbatey χρησιμοποιεις 2 σιμ η 1 γιατί στην φωτο μονο 1 βλεπω....οχι οτι πιστεύω οτι με τις 2 σιμ θα επεφτες στα δικα μου επιπεδα....εδω και χωρις καθόλου σιμ στα νουμερα που προανέφερα αντε λιγο πανω παίζει....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

@tsiglas

εχω 2 σιμ μεσα,αλλα λειτουργω τη μια.την αλλη την ανοιγω που και που να δω αν εχω καμια ειδοποιηση μιας και ειναι εξωτερικου.

απο σημερα μαλλον θα εχω και τη δευτερη σιμ ενεργη,αφου κοψω μια vodafone που εχω.

παντως κι εγω δεν νομιζω να εχει διαφορα.μια κεραια ραδιο εχει ,αφου ειναι dual sim standby.

οπως τα λες,μαλλον το φατσοβιβλιο στην κανει τη ζημια.εχει αναφερθει απο πολλους χρηστες και σε διαφορες συσκευες.εγω δεν το χρησιμιποιω καθολου πχ.

Link to comment
Share on other sites

Tsiglas Δοκίμασε το greenify κάνει τρομερή δουλειά,εγώ κάνω αδρανοποίηση ακόμα και apps του συστήματος οχι όλα γιατί θα έχεις πρόβλημα αλλά κάνει την διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με ίδιο set up και χρήση κάθε φορά στην συσκευή μου με την v3.22 εχω μακράν την μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας σε στοκ ρομ :D

μόνο με την Cyanogenmod 12 (καθαρό Android) με έβγαζε τόσο!!! :rolleyes:

 

Το μόνο "μελανό" σημείο που βλέπω είναι το Wi Fi, δεν το βρίσκω πολύ ζωηρό!!! :ninja:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tsiglas Δοκίμασε το greenify κάνει τρομερή δουλειά,εγώ κάνω αδρανοποίηση ακόμα και apps του συστήματος οχι όλα γιατί θα έχεις πρόβλημα αλλά κάνει την διαφορά.

 

Εγω αυτο που θέλω να ρωτησω ειναι αν και οι υπολοιποι εχετε χρονους παρομοιους με τον φιλο πιο πανω.... Οποτε αν ναι τοτε εγω εχω θεμα με την μπαταρια.....?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιασε ξαφνικα ενα προβλημα που δεν ξερω να το λυσω

Μετα απο μια κληση το εβαλα στην τσεπη,οταν το εβγαλα ειχε μεινει στον dialer με τεραστια νουμερα κολλημενο,το αρστερο και δεξιο πισω μπρος δεν ανταποκρινεται,δεν κλεινει,καλω απο αλλο τηλεφωνο κτυπαει αλλα δεν δειχνει νουερο παραμενει κολλημενο στον dialer,δεν κλεινει ωστε να το ξανα ανοιξω,τι πρεπει να κανω?Ναπεριμενω να τελειωσει η μπαταρια η ξερει καποιος αλλον τροπο να το φτιαξω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιασε ξαφνικα ενα προβλημα που δεν ξερω να το λυσω

Μετα απο μια κληση το εβαλα στην τσεπη,οταν το εβγαλα ειχε μεινει στον dialer με τεραστια νουμερα κολλημενο,το αρστερο και δεξιο πισω μπρος δεν ανταποκρινεται,δεν κλεινει,καλω απο αλλο τηλεφωνο κτυπαει αλλα δεν δειχνει νουερο παραμενει κολλημενο στον dialer,δεν κλεινει ωστε να το ξανα ανοιξω,τι πρεπει να κανω?Ναπεριμενω να τελειωσει η μπαταρια η ξερει καποιος αλλον τροπο να το φτιαξω?

Ευχαριστω

 

Δηλαδη κρατας το power 15-20 δευτερόλεπτα πατημενο συνεχεια και δεν κανει επανακινηση....???:!:

Aν όχι....και αν εισαι ρουτ τοτε ετσι σαν ιδεα παρε το προγραμματακη του tigreo που τα κανει όλα(περναει recovery κτλ) και με τις εντολες μηπως καταφερεις να το βαλεις σε recovery οποτε να κανεις wipe cashe,danvilk & data η να περασεις καποιο backup.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κρατας το power 15-20 δευτερόλεπτα πατημενο συνεχεια και δεν κανει επανακινηση....???:!:

Aν όχι....και αν εισαι ρουτ τοτε ετσι σαν ιδεα παρε το προγραμματακη του tigreo που τα κανει όλα(περναει recovery κτλ) και με τις εντολες μηπως καταφερεις να το βαλεις σε recovery οποτε να κανεις wipe cashe,danvilk & data η να περασεις καποιο backup.....

 

Ευτυχως τελικα εκλεισε,τοχει κανει 5-6 φορες αυτο σε ασχετες περιοδους,αν δεν ανοιγε δεν θα τα καταφερνα να τοφτιαξω διοτι ασχετος σαν βοδι ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που θέλω να ρωτησω ειναι αν και οι υπολοιποι εχετε χρονους παρομοιους με τον φιλο πιο πανω.... Οποτε αν ναι τοτε εγω εχω θεμα με την μπαταρια.....?

 

δεν έχω δει ποτέ τέτοια νούμερα

 

http://i766.photobucket.com/albums/xx304/Ravendark/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-07-23-21-28-14_zpsgrnexguo.png

 

http://i766.photobucket.com/albums/xx304/Ravendark/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-07-23-21-28-21_zpsduwyy2s8.png

Link to comment
Share on other sites

Οποτε σύμφωνα με τις φωτογραφίες εισαι ακριβώς στα δικά μου επίπεδα.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν η φώτο είναι από την v3.08

 

http://s25.postimg.org/4s0i3bhdb/Screenshot_2015_04_19_18_50_18.png

 

Σε νορμάλ χρήση πιστεύω ότι έπρεπε να σας βγάζει το λιγότερο κάπου στις 4 - 4,30 ώρες οθόνη εκτός και αν παίζετε παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...