Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

ZTE Nubia Z7 Max

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/zte/zte-nubia-z7-max-1.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 76 x 152.7 x 8.7 mm
  • Weight: 160 g
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974AC
  • CPU: Krait 400, 2500 MHz, Cores: 4
  • GPU: Qualcomm Adreno 330, 578 MHz, Cores: 4
  • RAM: 2 GB, 933 MHz
  • Storage: 32 GB
  • Memory cards: microSD, microSDHC, microSDXC
  • Display: 5.5 in, IPS, 1080 x 1920 pixels, 24 bit
  • Battery: 3100 mAh, Li-Ion
  • OS: Android 4.4.2 KitKat
  • Camera: 4208 x 3120 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
  • SIM card: Micro-SIM
  • Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct
  • USB: 2.0, Micro USB
  • Bluetooth: 4.0
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77
Update

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νέες συσκευές στην αγορά από την ZTE ...

 

ZTE Nubia Z7 Max

 

στο minideal.net στα 287 euro με 32GB

 

Παρόμοια χαρακτηριστικά με την ναυαρχίδα ZTE Nubia Z7 . Αλλά με FHD ανάλυση και

χωρίς :

1 optical image stabilization ,

2 DTS sound enhancement ,

3 NFC

αλλά με δυνατότητα microSD, μέχρι 64 GB και 100mah μεγαλύτερη μπαταρία

gsmarena.com / zte nubia z7 max

phonearena.com ZTE-nubia-Z7-Max

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/zte/zte-nubia-z7-max-2.jpg

 

Και ένα 2 συγκριτικά για τις 3 νέες συσκευές ...

 

devicespecifications.com comparison

 

phonearena.com Compare - Z7 vs Z7 Max vs X6

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από σήμερα το z7 max ειναι σε stock με τιμή αυξημένη απο την αρχική στα 326 Ευρώ (απο 289).

Αν βάλουμε υπ'όψιν τα 24 εύρω αύξηση στο mini στα 249 τότε υπολογίζω πως το z7 θα κάνει 460 Ευρώ αφού στο επίσημο site κανει 3456 γιεν ( http://www.nubia.cn/product.php?id=377 ) άρα 419 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δούμε τα χαρακτηριστικά του και το γεγονός ότι φοράει 4,4,2 η τιμή είναι σχετικά καλή στα 320 .

Snapdragon 801 sta 2.5Mhz

4G

KitKat

Οθόνη 5,5 , FHD ,

Gorilla Glass 3

Camera 13mp Sony Exmor imx214

32GB μνήμη

2GB RAM

GLONASS

Μπαταρία 3100

FM radio

 

Δεν τα βρίσκεις όλα αυτά μαζί σε κάποια συσκευή με κόστος γύρο από τα 300 euro .

 

Βέβαια με λίγη υπομονή θα γίνει V/M σε 1-2 μήνες :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το μόνο κακό με αυτή τη συσκευή είναι ότι δεν έχει DTS ηχεία... αλλά κάτι έπρεπε να κόψουν..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά εχει; Γιατί γράφει για κινεζικά και αγγλικά το minideals

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αν καποιος το παρει ας μας γραψει εντυπωσεις ή αν βρει κανεις καποιο ολοκληρωμενο review ας το ανεβασει. σε dual sim νομιζω ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο.Αν η καμερα κινειται σε υψηλα επιπεδα κ η μπαταρια σε αξιοπρεπη,το'χω παρει ο κοσμος να χαλασει!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Το εχω στα χερια μου. Θα γραψω εντυπώσεις τις επομενες ημερες. Πρωτη εντυπωση: καλυτερο από ότι περιμενα, από κάθε αποψη. Θα επανελθω...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου. Θα γραψω εντυπώσεις τις επομενες ημερες. Πρωτη εντυπωση: καλυτερο από ότι περιμενα, από κάθε αποψη. Θα επανελθω...

 

Kαλορίζικο φίλε!!!Περιμένουμε εντυπώσεις...;)

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου. Θα γραψω εντυπώσεις ς επομενες ημερες. Πρωτη εντυπωση: καλυτερο από ότι περιμενα, από κάθε αποψη. Θα επανελθω...

 

Περιμένουμε με ανυπομονησία όσο το δυνατόν πιο σύντομα την άποψή σου.. Έστω για αρχή τα βασικά....

1.Ηχος (γενικά ακουστικό μικρόφωνο)

2.Touch οθόνης, soft Keys και φωτεινότητα

3.Σημα με 2 σιμ, 3g, 4g, WiFi

4.Μπαταρια

5.gps και με το GPS test free έλεγχος για glonnas

6.otg

7.Αν έχεις mhl

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωτες εντυπωσεις στα γρηγορα.

Ξεχαστε ο,τι ξερατε για το OnePlus One.

Καλο το hype γυρω απο το τηλεφωνο (το ειχα κι εγω), αλλα εδω εχουμε μια ανωτερη συσκευη στο ιδιο price range.

Καταρχην (κι εκει βρισκεται το μεγαλο συγκριτικο του πλεονεκτημα) ισως ειναι το μοναδικο τηλεφωνο με dual sim 4G micro sim slots (ναι καλα διαβασατε, 4G και στις 2), 32GB ROM + micro SD slot.

Απο εκει και περα.

Κορυφαια ποιοτητα κατασκευης, με εξαιρεση το καταραμενο πισω καπακι που με εκνευριζει που αφαιρειται. Κι αυτο γιατι ισως υπαρξουν μικροτριγμοι στο μελλον.

Κατα τα αλλα η αισθηση rubberized material ειναι κορυφαια.

Απο εκει και περα εχουμε ενα ομορφο τηλεφωνο, με χαρακτηρα, με πολυ ωραιες τις κοκκινες λεπτομερειες στο home και στα soft buttons (τα οποια φυσικα προγραμματιζονται).

Κατα τα αλλα εχουμε:

Εξαιρετικο ακουστικο (απο τα καλυτερα που εχω ακουσει σε κινητο τηλεφωνο), πολυ καλο gsm, wifi σημα, το gps δεν το εχω δοκιμασει ακομα...

 

Η μπαταρια σε πρωτη αναγνωση φαινεται μετρια, περιμενω να κανω πρωτες φορτισεις και να δω πως θα παει. 3100 ειναι, εχω υψηλες προσδοκιες απο την αυτονομια της συσκευης...

Απο εκει και περα, η οθονη.

Για να μην υπερβαλλω, ισως η καλυτερη οθονη FHD που εχω δει (και εχω δει πραγματικα παρα πολλες).

Ναι, εξαιρετικη αποδοση των χρωματων, καμια ανομοιομορφια, καλο saturation , καλη αποδοση του λευκου.

 

Το ηχειο της συσκευης δεν το εχω δοκιμασει, θα σας ενημερωσω συντομα.

Camera δεν εχω δοκιμασει εκτεταμενα, φαινεται σε μια πρωτη ματια οτι μιλαμε για μια πολυ καλη καμερα.

Η συσκευη ειναι πολυ smooth, antutu στις 38.000 (αν και για μενα η εμπειρια χρησης μετραει, τα benchs τα αγνοω) και ειναι το πρωτο android τηλεφωνο που μπορω να μικρυνω -πραγματικα πολυ- τις γραμματοσειρες και τα εικονιδια (εχω μεγαλη λοξα με το dpi) ;)

Το touch (digitizer οθονης) ειναι πολυ καλο, οχι επιπεδου samsung, htc one m8 (τα κορυφαια), αλλα δε θα προβληματισει - η οθονη ακουει πολυ καλα.

 

Αυτα για την ωρα, θα επανελθω...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε τον V@gelis για τις πληροφοριες....

Παρα πολύ συμαντικο είναι η υπαρξει Gps-Glonnas στην συσκευη που μπορεις να το δεις μονο με τις εφαρμογες gps test & Androidts gps test free....στην πρωτη οι δοριφοροι glonnas είναι τρίγωνοι ενώ οι κλασσικοι κουκιδες ενώ στην δευτερη δειχνει την Ρωσικη σημαια(glonnas) ενώ στους κανονικους την Αμερικανικη.....από το playstore δωρεαν

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωτες εντυπωσεις στα γρηγορα.

Ξεχαστε ο,τι ξερατε για το OnePlus One.

Καλο το hype γυρω απο το τηλεφωνο (το ειχα κι εγω), αλλα εδω εχουμε μια ανωτερη συσκευη στο ιδιο price range.

Καταρχην (κι εκει βρισκεται το μεγαλο συγκριτικο του πλεονεκτημα) ισως ειναι το μοναδικο τηλεφωνο με dual sim 4G micro sim slots (ναι καλα διαβασατε, 4G και στις 2), 32GB ROM + micro SD slot.

Απο εκει και περα.

Κορυφαια ποιοτητα κατασκευης, με εξαιρεση το καταραμενο πισω καπακι που με εκνευριζει που αφαιρειται. Κι αυτο γιατι ισως υπαρξουν μικροτριγμοι στο μελλον.

Κατα τα αλλα η αισθηση rubberized material ειναι κορυφαια.

Απο εκει και περα εχουμε ενα ομορφο τηλεφωνο, με χαρακτηρα, με πολυ ωραιες τις κοκκινες λεπτομερειες στο home και στα soft buttons (τα οποια φυσικα προγραμματιζονται).

Κατα τα αλλα εχουμε:

Εξαιρετικο ακουστικο (απο τα καλυτερα που εχω ακουσει σε κινητο τηλεφωνο), πολυ καλο gsm, wifi σημα, το gps δεν το εχω δοκιμασει ακομα...

 

Η μπαταρια σε πρωτη αναγνωση φαινεται μετρια, περιμενω να κανω πρωτες φορτισεις και να δω πως θα παει. 3100 ειναι, εχω υψηλες προσδοκιες απο την αυτονομια της συσκευης...

Απο εκει και περα, η οθονη.

Για να μην υπερβαλλω, ισως η καλυτερη οθονη FHD που εχω δει (και εχω δει πραγματικα παρα πολλες).

Ναι, εξαιρετικη αποδοση των χρωματων, καμια ανομοιομορφια, καλο saturation , καλη αποδοση του λευκου.

 

Το ηχειο της συσκευης δεν το εχω δοκιμασει, θα σας ενημερωσω συντομα.

Camera δεν εχω δοκιμασει εκτεταμενα, φαινεται σε μια πρωτη ματια οτι μιλαμε για μια πολυ καλη καμερα.

Η συσκευη ειναι πολυ smooth, antutu στις 38.000 (αν και για μενα η εμπειρια χρησης μετραει, τα benchs τα αγνοω) και ειναι το πρωτο android τηλεφωνο που μπορω να μικρυνω -πραγματικα πολυ- τις γραμματοσειρες και τα εικονιδια (εχω μεγαλη λοξα με το dpi) ;)

Το touch (digitizer οθονης) ειναι πολυ καλο, οχι επιπεδου samsung, htc one m8 (τα κορυφαια), αλλα δε θα προβληματισει - η οθονη ακουει πολυ καλα.

 

Αυτα για την ωρα, θα επανελθω...

Φίλε αν επιτρέπεται από που το πήρες λέω να το πάρω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση το ZTE Nubia Z7 με τα 3Gb Ram και την 2K οθόνη δεν θα κυκλοφορήσει τελικά γιατί όσο και να έψαξα δεν το βρήκα κάπου;;
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω ποσες μερες εκανε να ερθει η συσκευη?συγνωμη αν σε ζαλιζω!

 

25 μερες περιπου. Το πηρα μεσω αγγελιας σφραγισμενο, τοσο εκανε στον ανθρωπο που το αγορασε να του παραδοθει...

Link to comment
Share on other sites

25 μερες περιπου. Το πηρα μεσω αγγελιας σφραγισμενο, τοσο εκανε στον ανθρωπο που το αγορασε να του παραδοθει...

Οκ ευχαριστω και παλι ελπιζω να το χαρεις!!

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα, να εισαι καλα.

Ηδη ρουταρα, εβαλα CWM και περασα την τελευταια εκδοση (αφου πηρα φυσικα nandroid backup), με ημερομηνια εκδοσης 21/09 (φρεσκια δηλαδή).

Τι να πω?

Ένα απίστευτα smooth τηλεφωνο, που με εχει εντυπωσιασει σε ολους τους τομεις...

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα, να εισαι καλα.

Ηδη ρουταρα, εβαλα CWM και περασα την τελευταια εκδοση (αφου πηρα φυσικα nandroid backup), με ημερομηνια εκδοσης 21/09 (φρεσκια δηλαδή).

Τι να πω?

Ένα απίστευτα smooth τηλεφωνο, που με εχει εντυπωσιασει σε ολους τους τομεις...

 

Μπορείς να μας πεις λίγα πράγματα για το GPS και αν υποστηρίζει mhl???

Αν και κάτι άλλο... Η διαχείριση των 2 σιμ είναι ίδια με τους mtk???

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις λίγα πράγματα για το GPS και αν υποστηρίζει mhl???

Αν και κάτι άλλο... Η διαχείριση των 2 σιμ είναι ίδια με τους mtk???

 

Και αν έχει Ελληνική γλώσσα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις λίγα πράγματα για το GPS και αν υποστηρίζει mhl???

Αν και κάτι άλλο... Η διαχείριση των 2 σιμ είναι ίδια με τους mtk???

 

Αψογο το gps, κλειδωνει ακαριαια.

Η διαχειριση των 2 σιμ γινεται απο το msim settings module, υποθετω ειναι ιδια με τους mtk.

MHL δεν ξερω αν υποστηριζει.

Ελληνικα ειχε η multilanguage rom (1.29) με την οποια ηρθε το κινητο, πηρα nandroid backup και πηγα στην 1.41 που εχει μονο αγγλικα και κινεζικα.

Ο λογος?

Πλεον το κινητο ειναι super smooth, με σωστη αυτονομια (επιτελους, αναρωτιομουν που ειναι "κρυμμενη" η δυναμη της 3100 μπαταριας του) και τα παντα να παιζουν πλεον σωστα (εκτος απο ενα μικρο bug να εμφανιζονται διπλα τα εικονιδια των εφαρμογων που εγκαθιστω απο το μαρκετ).

Συνεχιζω την εξερευνηση του κινητου, καποια στιγμη θα δοκιμασω και CM11 να δω τι λεει, αν και απο οτι διαβαζω παιζουν τα παντα σωστα εκτος απο τις υπερυθρες (αδιαφορο)...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη μπορεις να μας δωσεις χρονους με το GSam Battery Monitor ?

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...