Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

κοντα στο κεντρο...αλλα με ενδιαφερει να ειναι καλο..ακομα και αν δεν ειναι κεντρο...
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ αφρό γιατί τα μαλλιά μου είναι "δαχτυλίδια"

και σιλικόνη όταν θέλω να τα ισιώσω.

Btw, δεν υπάρχει καλύτερος αφρός από αυτόν που φέρνουν τα Dia, τουλάχιστον για το δικό μου μαλλί. Και έχει μόνο 1,5 ευρώ το μεγάλο μπουκάλι!

Όσους κι αν έχω δοκιμάσει, πάντα εκεί καταλήγω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφρό γιατί τα μαλλιά μου είναι "δαχτυλίδια"

και σιλικόνη όταν θέλω να τα ισιώσω.

Btw, δεν υπάρχει καλύτερος αφρός από αυτόν που φέρνουν τα Dia, τουλάχιστον για το δικό μου μαλλί. Και έχει μόνο 1,5 ευρώ το μεγάλο μπουκάλι!

Όσους κι αν έχω δοκιμάσει, πάντα εκεί καταλήγω!

Χαχα μπηκα να γραψω ακριβως το ιδιο πραμα!

Απιστευτος αφρος ρε, δεν κολλανε τα μαλλια, ειναι απαλα και κραταει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφρό γιατί τα μαλλιά μου είναι "δαχτυλίδια"

και σιλικόνη όταν θέλω να τα ισιώσω.

Btw, δεν υπάρχει καλύτερος αφρός από αυτόν που φέρνουν τα Dia, τουλάχιστον για το δικό μου μαλλί. Και έχει μόνο 1,5 ευρώ το μεγάλο μπουκάλι!

Όσους κι αν έχω δοκιμάσει, πάντα εκεί καταλήγω!

 

δεν ανεβαζετε καμια φωτο του μπουκαλιου?

εγω ο καλυτερος αφρος που εχω βαλει στο μαλλι μου ,ηταν ενας που αγοραζα 750δρχ, σε μωβ μπουκαλι.μαρκα δεν θυμαμαι...μετα εκλεισε το καλλυντικαδικο απο οπου το αγορασα και δεν μπορουσα να βρω πουθενα αλλου.

καταπληκτικος αφρος,καμια σχεση με τις αλλες αηδιες που πουλανε.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι...δυστυχως δεν πηρα καποια απαντηση στην ερωτηση που εκανα και ετσι διαβασα ολα τα posts..ειδα λοιπον που εγινε λογος για ενα κομμωτηριο σο εμπρορικο στη τσιμισκη...ισχυει οτι ειναι τοσο καλο?επισης ειδα και καποιες αναφορες που εγιναν περι ψαλιδας!το δικο μου προβλημα ειναι οτι εχω ψαλιδα αν και κουρευτικα την προηγουμενη εβδομαδα αλλα παραμενει..εχω μακρυα μαλλια...θα μπορουσε καποιος να μου πει ποιο κομμωτηριο κανει ακριβως για αυτη τη δουλεια?δλδ για εναν καλο καθαρισμο ψαλιδας?μιλαω για Θεσσαλονικη και καπου κοντα στο κεντρο!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ..!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!:O
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγώ τώρα τελευταία βάζω ένα είδος ''πάστας '' έτσι λέγεται. Κάνει πραγματικά άψογη δουλειά. Είναι άσπρο και δεν φένεται wet look. Να ξέρετε μπορείτε να το βρείτε μόνο σε κομμωτήρια και πραγματικά πιστεύω ότι είναι αρκετά καλύτερο από τον πυλό.
.!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα τελευταία βάζω ένα είδος ''πάστας '' έτσι λέγεται. Κάνει πραγματικά άψογη δουλειά. Είναι άσπρο και δεν φένεται wet look. Να ξέρετε μπορείτε να το βρείτε μόνο σε κομμωτήρια και πραγματικά πιστεύω ότι είναι αρκετά καλύτερο από τον πυλό.

 

Αν μπορείς να μας πεις και ποιό προιόν είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Αυτό το αποτέλεσμα, δεν μπορώ να το πετύχω με αφρό, ζελέ, ρολά, σίδερο, κλπ, (και αν.. δεν θα κρατήσει πάνω από 1 ώρα), οπότε αν το κάνω περμανάντ, θα δείχνει έτσι, γνωρίζει κανείς;

 

http://images.blog-24.com/290000/292000/291687.jpg

 

Ή μήπως θα δείχνει... έτσι?

 

http://www.athens24.gr/data/panel/200x267/news_wesaw-1182499406-5228409.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αποτέλεσμα, δεν μπορώ να το πετύχω με αφρό, ζελέ, ρολά, σίδερο, κλπ, (και αν.. δεν θα κρατήσει πάνω από 1 ώρα), οπότε αν το κάνω περμανάντ, θα δείχνει έτσι, γνωρίζει κανείς;

 

http://images.blog-24.com/290000/292000/291687.jpg

 

Ή μήπως θα δείχνει... έτσι?

 

http://www.athens24.gr/data/panel/200x267/news_wesaw-1182499406-5228409.jpg

 

Αν τα μαλλιά σου είναι απο μόνα τους σπαστά αντί για περμαναντ κάνε φόρμα... Πιστεύω ότι η τάμτα που έχεις στην 2η φωτογραφία τα έκανε απο μόνη της έτσι και δεν έφταιγε η περμανάντ... Κοίτα καλύτερα να το συζητήσετε με τον κομμωτή σου... Και όσο για το ότι κρατάνε το πολύ μια ώρα τα μαλλιά σου φταίει ο τύπος των μαλλιών σου... Αυτά έχω να σου πω...μπορώ αν θες να σου δώσω και μια ιστοσελίδα που ενδεχομένως θα σου λύσει κάποιες απορίες...αν την θες πες μου...:D

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα στο παρελθόν φόρμα και ήταν ένα πολύ φλου πράγμα, ένα απλό σγουρό που μπορεί να γίνει και με φισούνα, και όχι μπούκλες που το θέλω εγώ.

Για δώσε το link..!

Link to comment
Share on other sites

Αν τα μαλλιά σου είναι απο μόνα τους σπαστά αντί για περμαναντ κάνε φόρμα... Πιστεύω ότι η τάμτα που έχεις στην 2η φωτογραφία τα έκανε απο μόνη της έτσι και δεν έφταιγε η περμανάντ... Κοίτα καλύτερα να το συζητήσετε με τον κομμωτή σου... Και όσο για το ότι κρατάνε το πολύ μια ώρα τα μαλλιά σου φταίει ο τύπος των μαλλιών σου... Αυτά έχω να σου πω...μπορώ αν θες να σου δώσω και μια ιστοσελίδα που ενδεχομένως θα σου λύσει κάποιες απορίες...αν την θες πες μου...:D

 

Ξέχασα να σου πω ότι εσύ επιλέγεις το μέγεθος της μπούκλας που θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα στο παρελθόν φόρμα και ήταν ένα πολύ φλου πράγμα, ένα απλό σγουρό που μπορεί να γίνει και με φισούνα, και όχι μπούκλες που το θέλω εγώ.

Για δώσε το link..!

 

λοιπόν για να μην σε κουράζω με πολύ ψάξιμο σου παραθέτω τις πληροφορίες που άντλησα απο το σάιτ γιατί είναι οδηγίες κομμωτικής και δεν νομίζω να σε βοηθήσουν και πολύ...για ένα πιο ανάλαφρο αποτέλεσμα και όχι σαν της τάμτα ο κομμωτής σου πρέπει να δέσει τα μαλλιά σου σε πιο μεγάλα μπιγκουντί πριν ρίξει το φάρμακο...γενικά να ξέρεις όσο πιο λεπτά τα μπιγκουντί τόσο πιο σφιχτές οι μπούκλες...και όσο πιο χοντρά τόσο πιο ανάλαφρες... Πρέπει να πείς στον κομμωτή σου ότι έχεις δύσκολα μαλλιά ώστε να χρησιμοποιήσει το σωστό φάρμακο (προφανώς πιο δυνατό)... είμαι σίγουρος πως με λίγη συζήτηση θα καταφέρεις το επιθυμητό αποτέλεσμα... ότι άλλο θες ρώτησε και εγώ (αν μπορώ) ή κάποιος άλλος απο το my phone θα σε βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα, οκ, θα πάω την Δευτέρα να το συζητήσω το θέμα, αλλά δεν ξέρω κιόλας, γιατί διαβάζω ότι μετά την περμανάντ τα μαλλιά θέλουν κούρεμα και τα δικά μου είναι πολύ μακριά, δεν θέλω να τα θυσιάσω :rolleyes:

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα, οκ, θα πάω την Δευτέρα να το συζητήσω το θέμα, αλλά δεν ξέρω κιόλας, γιατί διαβάζω ότι μετά την περμανάντ τα μαλλιά θέλουν κούρεμα και τα δικά μου είναι πολύ μακριά, δεν θέλω να τα θυσιάσω :rolleyes:

Thanks!

 

Κοίτα, πριν κάνεις οτιδήποτε να ξέρεις ότι η περμανάντ ταλαιπωρεί τα μαλλιά και ιδιαίτερα στις άκρες, οι οποίες ξεφτίζουν οπότε το κούρεμα όντως δεν το γλιτώνεις αλλά δεν θα σου κουρέψουν και όλο το μαλλί... μαλλί είναι θα μακρύνει...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα κουρευτικα δεκεμβρη του 2006. Οποτε μακριναν καπωσ:p δεν βαζω τιποτα απολυτως. Ισια τα θελω και ειναι καρφι απο μονα τους:p:p:p.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχει δοκιμασει κανεις να κανει styling με κρεμα?

 

Μου βαλαν την τελευταια φορα που πηγα για κουρεμα και μπορω να πω πως ηταν καλο.Τωρα σκεφτομαι να παω να το αγορασω αλλα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος μονο με μια χρηση...Χρησιμοποιει κανεις κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ κρέμα εδώ και 3 χρόνια σχεδόν.. και συγκεκριμένα new wave. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και μια συσκευασία μου κρατάει σχεδόν 3 μήνες. Έχει καλό κράτημα χωρίς να τα κάνει πέτρα. Το κακό είναι οτι την συγκεκριμένη κρέμα δεν μπορώ να την βρω εύκολα. Στον μαρινόπουλο στην Ξάνθη δεν το φέρνουν και συνήθως το αγοράζω από μασούτη ;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα μια κρεμα απο το κωμωτηριο με 15€.

Θα την δοκιμασω το βραδυ που θα βγω εξω.Ελπιζω να πιασει τα λεφτα της :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σκέφτομαι να κάνω δώρο στην κοπελιά μου μία συσκευή(σίδερο) ισιώματος μαλλιών.Σκέφτομαι να πάρω την bellissima imetec που διάβασα πιο πριν οτι θεωρείται καλή αλλα αν λεχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο μια συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη.Σημειώνω οτι η κοπέλα έχει αρκετα σγουρά μαλλιά.Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο με τον αποπανω θελω, ενα σιδερο ισιωματος απο τα τελευταιας, ας πουμε, τεχνολογιας γιατι εχω πολυ σγουρα μαλλια. Εχετε να προτεινετε κατι?:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ αγχος διακρινω βρε παιδια μου!

αν κ κοπελιτσα τα μαλια μου τα εχω μο'ι'κανα αλλα δεν αγχονομαι.Συνηθως δεν τους βαζω τιποτα ,τα εχεω ελευθερα κ ανεμελα αλλα ακομα κ οταν τα παστωνω στα προιοντα το θεμα ειναι να εχεις καλο χερι κ να σου καθονται καλα κ οχι τοσο το προιον......

Εσεις τι εχετε να πειτε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μακρυα μαλλια και εχω ενα προβλημα.Την πρωτη μερα οταν τα λουζω τα μαλλια ειναι ενταξει.Την επομενη μερα οι ακρες σχηματιζουν μκρα τουφακια και ετσι χανεται ο ογκος.Ουτε πιστολακι κανω,ουτε βαζω μασκες και αλλες χημιες στο κεφαλι.Γιατι γινεται αυτο ?Και πως να το λυσω γιατι μου την δινει απεριγραπτα:mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...