Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσες ημερες εκανε να σου ερθει;

Κοντευουμε τις 20 και ακομη τηλεφωνο δεν βλεπω ......

Μου πήρε 28 μέρες να έρθει, αλλά το κινητό πραγματικά τις αξίζει

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το είχα παραγγείλει από aliexpress στις 22/9 και μόλις χθες έφτασε στο αεροδρόμιο, εντωμεταξύ έχω αρχίσει και εγώ να καλοβλέπω το Cubot S168 (αν και είναι πολύ καινούριο και αδοκίμαστο).

 

Φαίνεται ότι είχαν δίκιο όσοι πίστευαν ότι οι εξαγγελίες της Ελληνικής αντιπροσωπίας της Doogee (ότι τα προϊόντα της θα διατίθενται στις ίδιες τιμές που έχουν τα κινέζικα eshops) ήταν πολύ καλές για να είναι αληθινές.

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

 

Φαίνεται ότι είχαν δίκιο όσοι πίστευαν ότι οι εξαγγελίες της Ελληνικής αντιπροσωπίας της Doogee (ότι τα προϊόντα της θα διατίθενται στις ίδιες τιμές που έχουν τα κινέζικα eshops) ήταν πολύ καλές για να είναι αληθινές.

 

κοιτα εγω το πηρα 68 απο vickmall και μου πηρε ενα μηνα να ερθει ( γεματο ανυπομονησια :lol: ), αλλα 68 και 99 δεν ειναι ιδια τιμη, καλυτερα να βαλεις καλυτερα μεταφορικα παρα συν 30 ευρω εξτρα

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω το πηρα 68 απο vickmall και μου πηρε ενα μηνα να ερθει ( γεματο ανυπομονησια :lol: ), αλλα 68 και 99 δεν ειναι ιδια τιμη, καλυτερα να βαλεις καλυτερα μεταφορικα παρα συν 30 ευρω εξτρα

 

Αυτό λέω, ότι άλλα έλεγαν (χαμηλές τιμές) και άλλα κάνουν (τιμές 40-50% υψηλότερες από τα κινέζικα eshops).

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και συμφωνώ ότι άλλο 68-70-72 ευρώ και άλλο 99. Πολύ απλά στα 100 ευρώ δεν θα το είχα αγοράσει, αλλά τώρα που το έχω ίσως το πρότεινα σε κάποιον άλλο που θα ήθελε να έχει το κεφάλι του ήσυχο σε θέματα εγγύησης και υποστήριξης. Αλλά ποιο άλλο τηλέφωνο ξέρετε στα 100 ευρώ με αυτά τα χαρακτηριστικά που κυκλοφορεί στην Ελλάδα με 2ετή εγγύηση; Ας δούμε την ύπαρξη Έλληνα εισαγωγέα ως μια καλή ενδιάμεση λύση που θα βολέψει μερικούς.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και στα 99 Ευρώ το κινητό το θεωρώ κελεπούρι, ιδιαίτερα σε μια αγορά όπου τα πάντα υπερκοστολογούνται.

Άλλωστε έχει διετή εγγύηση αλλά και ασφάλεια για πτώσεις, κάτι που ελάχιστες εταιρίες προσφέρουν.

Το καπέλο 30% είναι λογικό από τη στιγμή που μόνο ο ΦΠΑ είναι 23%.

Link to comment
Share on other sites

μιλάτε για τα 30 ευρώ ότι είναι πολλά γιατί δεν την έχετε πατήσει , αν κάποιος έχει ασχοληθεί με το να ζητήσει την εγγύηση από τα κινεζομάγαζα , είμαι σίγουρος θα τα έδινε με κλειστά μάτια .

Από την άλλη βέβαια υπάρχει και η άλλη δυνατότητα που μας δίνεται με την είσοδο των doogee στην Ελληνική αγορά , την οποία μέχρι τώρα δεν είχαμε (οι περισσότεροι) , το να δούμε το dg310 από κοντά και όχι από βιντεάκι στο youtube και να αποφασίσουμε καλύτερα για την αγορά του και μετά αν φαίνονται πολλά τα 30 γιούρια μπαίνετε στο κινεζομάγαζο και το παραγγέλνετε

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται και δέχεται το ρίσκο του κινέζικου μαγαζιού που λέγεται pandwill, το έχει τη Δευτέρα σε happy hour deal, για τους λίγους πρώτους στα 78 δολάρια, και για τους υπόλοιπους στα 81. Όσοι δεν παίρνουν ρίσκα περιμένουν μέχρι τέλος Νοεμβρίου. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω ατο 1949deal λεει οτι δινουν καθημερινα 10 dg310 μαυρα στη μιση τιμη λογω promotion που κανουν. Ειναι πολυ φθηνο για να ειναι αληθινο δε νομιζετε; http://www.1949deal.com/doogee-voyager2-dg310-mtk6582-quad-core-android-4-4-smartphone-1gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-ips-screen-gesture-function-black-promotion.html
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω ατο 1949deal λεει οτι δινουν καθημερινα 10 dg310 μαυρα στη μιση τιμη λογω promotion που κανουν. Ειναι πολυ φθηνο για να ειναι αληθινο δε νομιζετε; http://www.1949deal.com/doogee-voyager2-dg310-mtk6582-quad-core-android-4-4-smartphone-1gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-ips-screen-gesture-function-black-promotion.html

 

κλασικη περιπτωση αν το προλαβεις καλα ειναι αλλα δε νομιζω να τ προλαβεις...

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω ατο 1949deal λεει οτι δινουν καθημερινα 10 dg310 μαυρα στη μιση τιμη λογω promotion που κανουν. Ειναι πολυ φθηνο για να ειναι αληθινο δε νομιζετε; http://www.1949deal.com/doogee-voyager2-dg310-mtk6582-quad-core-android-4-4-smartphone-1gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-ips-screen-gesture-function-black-promotion.html

 

Τελειωσε σημερα το promotion.

αλλωστε δεν νομιζω κανενας λογικος να ενδιαφερθηκε να το προσπαθησει και , που να ειχε ορεξη για χαασομερια ...... αλλωστε ποιος πιστοποιει οτι εδιναν 10 και οχι 1 ??

Οσο γρηγορος και μαγος του keyboard και να ηταν για να ασχοληθει με τετειες κινεζο- πονηριες.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται και δέχεται το ρίσκο του κινέζικου μαγαζιού που λέγεται pandwill, το έχει τη Δευτέρα σε happy hour deal, για τους λίγους πρώτους στα 78 δολάρια, και για τους υπόλοιπους στα 81. Όσοι δεν παίρνουν ρίσκα περιμένουν μέχρι τέλος Νοεμβρίου. :D

γιατι το λες ρισκο? εγω 3 τηλεφωνα εχω αγορασει και τα 3 ηρθανε στην ωρα τους και με καλη εξυπηρετηση

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, αν θεωρούσα το συγκεκριμένο μαγαζί κακό δεν θα το ανέφερα καν :) Ρίσκο για καθυστέρηση και θέματα εγγύησης σε συνάρτηση και σύγκριση με όσα συζητιούνται παραπάνω για την επίσημη έλευση των Doogee στην ελληνική αγορά.

 

Μεταξύ μας βλέπω εδώ μέσα κάποια παράπονα, αλλά ασφαλώς υπάρχουν χειρότερα μαγαζιά, π.χ. το thread του gearbest έχει πάρει φωτιά ενώ δίνει ξεκάθαρα μόνο 6μηνη εγγύηση. Σε αυτό το κομμάτι τουλάχιστον το pandawill είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτά..... Έχει καταφέρει κανείς να το κάνει ρουτ; και αν ναι πως;
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, αν θεωρούσα το συγκεκριμένο μαγαζί κακό δεν θα το ανέφερα καν :) Ρίσκο για καθυστέρηση και θέματα εγγύησης σε συνάρτηση και σύγκριση με όσα συζητιούνται παραπάνω για την επίσημη έλευση των Doogee στην ελληνική αγορά.

 

Μεταξύ μας βλέπω εδώ μέσα κάποια παράπονα, αλλά ασφαλώς υπάρχουν χειρότερα μαγαζιά, π.χ. το thread του gearbest έχει πάρει φωτιά ενώ δίνει ξεκάθαρα μόνο 6μηνη εγγύηση. Σε αυτό το κομμάτι τουλάχιστον το pandawill είναι φυσιολογικό.

Λίγο πολύ στα περισότερα κινεζομαγαζα υπαρχουν μικρά μεγαλα παράπονα καλό ειναι να μην μπλέξεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο το καλό βλέπω και εγώ και λογικά απο το panda η' απο το everbuying

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω πως ο launcher του ειναι αλα miui λογικη και δεν εχει συρταρι εφαρμογων υποθετω πως αναγκαστικα βαζουμε καποιον αλλον πχ νοβα και το προβλημα λυνεται...

Σωστα;

Με τον νιβα πχ η πανω status bar στην home screen παραμενει διαφανεί η γινεται μαυρη;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη βλεπω πως ο launcher του ειναι αλα miui λογικη και δεν εχει συρταρι εφαρμογων υποθετω πως αναγκαστικα βαζουμε καποιον αλλον πχ νοβα και το προβλημα λυνεται...

Σωστα;

 

Ε ναι, απλά αλλάζεις launcher.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την status bar ;

 

Με το Nova launcher είναι μαύρη όχι διαφανής, στην αρχή δεν μου άρεσε αλλά τώρα δεν έχω πρόβλημα

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

O Nova έχει επιλογή για διαφανή status bar, αν υποστηρίζει το σύστημα (π.χ. 4.4). Πας στις ρυθμίσεις του Nova και επιλέγεις "Εμφάνιση και αίσθηση" και τικ στο "Διαφανή γραμμή ειδοποιήσεων" Edited by Vags
διόρθωση ορθογραφικού λάθους
Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις συσκευές που φορούν MTK SOC το gps δεν είναι και το καλυτερο,χρησιμοποιείς διάφορες μοντιφιες και η κατάσταση βελτιώνεται αρκετα !
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...