Jump to content

LG G2 VS HTC ONE


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

lg g2 η htc one???ακουω προτασεις παιδια......ποιο ειναι ποιο καλυτερο?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

και τα δυο έχουν τα καλά τους αν σε ενδιαφέρει ήχος καλή ποιότητα κατασκευής, βολικό στο χέρι και συχνά Update τότε το one, αν σε ενδιαφέρουν επιδόσεις και μεγαλη οθονη και καλή αυτονομία τότε το g2

 

αν πάρεις το g2 βρες αυτό με 32 gb γιατί το αλλο με 10 gb (ναι τοσο έχει διαθέσιμα) δεν φτάνουν ούτε για καλημέρα (εκτός και αν δεν κάνεις τπτ με την συσκευη )

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτιά το g2 είναι καλύτερο.Το sense της HTC όμως είναι πραγματικά ασυναγώνιστο ειδικά απέναντι στο skin του g2.Δε πρόκειται φυσικά κανένα τους να κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

ποιο smooth με ενδιαφερει.....να μν κολαει

 

και τα δυο στα ίδια επίπεδα όσο αφορά το smooth lg και htc καλά τα πάνε (από γνωστές εταιρίες)

 

πριν ποια συσκευη είχες?

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο στα ίδια επίπεδα όσο αφορά το smooth lg και htc καλά τα πάνε (από γνωστές εταιρίες)

 

πριν ποια συσκευη είχες?

 

s4 i9500 octacore

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

s4 i9500 octacore

 

το τε παρε htc one να νιώσεις και κατι διαφορετικό άπω θέμα κατασκευής :)

http://www.merimobiles.com/lg-au-isai-lgl22-5-2-inches-smartphone_p/meri10142.htm

τι εκδοση ειναι αυτη ??? κανει για την ευρωπη.

 

L22 ειναι ενα κορεάτικο μοντέλο αδιάβροχο

Link to comment
Share on other sites

το τε παρε htc one να νιώσεις και κατι διαφορετικό άπω θέμα κατασκευής :)

 

 

L22 ειναι ενα κορεάτικο μοντέλο αδιάβροχο

 

Λειτουργεί κανονικά στα δικά μας. Δίκτυα 3g 4g.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία στα δικά μου μάτια είναι στα ίδια ίσως και λιγάκι καλύτερα στο One.. Από smoothness το One κενταει, το νιώθεις πιο ελαφρύ. To G2 έχει απίστευτες διαστάσεις, νομίζεις ότι κρατάς μόνο μια οθόνη και δεν είναι τόσο ευαίσθητο το υλικό αν το έχεις χωρίς θήκη.. Το One από ποιότητα είναι άλλο πράγμα. Το G2 είναι απίστευτο value for money :), το One είναι απλά έρωτας :D
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά στα δικά μας. Δίκτυα 3g 4g.

 

yap το ξερω

 

Μπαταρία στα δικά μου μάτια είναι στα ίδια ίσως και λιγάκι καλύτερα στο One.. Από smoothness το One κενταει, το νιώθεις πιο ελαφρύ. To G2 έχει απίστευτες διαστάσεις, νομίζεις ότι κρατάς μόνο μια οθόνη και δεν είναι τόσο ευαίσθητο το υλικό αν το έχεις χωρίς θήκη.. Το One από ποιότητα είναι άλλο πράγμα. Το G2 είναι απίστευτο value for money :), το One είναι απλά έρωτας :D

 

για το m7 λογικά μιλάει οχι το m8 στο m7 μπαταρια σε καμία περίπτωση δεν είναι καλυτερη του g2 το ειχα ξερω

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία στα δικά μου μάτια είναι στα ίδια ίσως και λιγάκι καλύτερα στο One..

 

Μάλλον μιλάς για το One M8.Ο φίλος ενδιαφέρεται για το One M7

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το Μ8 μιλούσα, δεν κατάλαβα σόρυ! :p

Τότε αβλεπει πας για G2, άλλο κινητό πιο σύγχρονο κτλ, νομίζω όπως και να το πιάσεις είναι καλύτερο το G2 σε αυτή την σύγκριση

 

Παλι συγνώμη ήταν πολύ πρωί μάλλον, μεταξύ των 2 πας σε LG, κερδίζεις μόνο πάρα χάνεις (μεγαλύτερη οθόνη σε κόμπακτ διαστάσεις, απίστευτη μπαταρία, γρήγορη φόρτιση, καλή κάμερα, σύγχρονος επεξεργαστής..)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια..εκει θα καταληξω m7 black

 

:O black δεν το εχω δει ποτέ live πρέπει να είναι αρκετά όμορφο

Link to comment
Share on other sites

αν σου πω οτι ηθελα σε blue αλλα την εκδοση που θελω βγαινει μονο για αμερικη αυτο το χρωμα,ευρωπη ποιο ανοιχτο μπλε...τελος το black ειναι πολυ ωραιο αν το δειτε απο κοντα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Είπα μια που υπήρχε το θέμα να το συνεχίσω, γιατί και εγώ είμαι στο ίδιο δίλημμα. Βασικά το κινητό δεν το θέλω καθόλου για gaming, μόνο για social-mail-gps-photo-internet-διάβασμα- κάποια apps σχετικά με τη δουλειά μου. Θέλω να έχει όμορφο και απροβλημάτιστο UI και να μην κρασάρει. Είχα μια Onda Vi 40 elite που δεν την ευχαριστήθηκα ποτέ, σε αντίθεση με ένα Ipad air που το έχω καταευχαριστηθεί, για το λόγο αυτό περιμένω και το iphone 6 κατά χειμώνα μεριά. Ευχαριστώ για την υπομονή να το διαβάσετε και την όποια βοήθεια.:D
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Είπα μια που υπήρχε το θέμα να το συνεχίσω, γιατί και εγώ είμαι στο ίδιο δίλημμα. Βασικά το κινητό δεν το θέλω καθόλου για gaming, μόνο για social-mail-gps-photo-internet-διάβασμα- κάποια apps σχετικά με τη δουλειά μου. Θέλω να έχει όμορφο και απροβλημάτιστο UI και να μην κρασάρει. Είχα μια Onda Vi 40 elite που δεν την ευχαριστήθηκα ποτέ, σε αντίθεση με ένα Ipad air που το έχω καταευχαριστηθεί, για το λόγο αυτό περιμένω και το iphone 6 κατά χειμώνα μεριά. Ευχαριστώ για την υπομονή να το διαβάσετε και την όποια βοήθεια.:D

Το πιο όμορφο ui το έχει η HTC. Και αν το βαρεθείς απλά περνάς μια ρομ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι το θέμα, έχοντας παίξει και με ένα sony tipo με διάφορες ρομ, cm, pac, miui, θέλω κάτι το οποίο και να δουλεύει απροβλημάτιστα και να είναι ραφιναρισμένο out of the box και να είναι και απροβλημάτιστο. Από ότι έχω δει το UI του ONE μου αρέσει, αλλά διαβάζω για αρκετά κατασκευαστικά προβλήματα ακόμα και τώρα. Από την άλλη φαίνεται το G2 να έχει καλύτερη lock screen. Σε ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι το θέμα, έχοντας παίξει και με ένα sony tipo με διάφορες ρομ, cm, pac, miui, θέλω κάτι το οποίο και να δουλεύει απροβλημάτιστα και να είναι ραφιναρισμένο out of the box και να είναι και απροβλημάτιστο. Από ότι έχω δει το UI του ONE μου αρέσει, αλλά διαβάζω για αρκετά κατασκευαστικά προβλήματα ακόμα και τώρα. Από την άλλη φαίνεται το G2 να έχει καλύτερη lock screen. Σε ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση.

Αδερφέ το ui της HTC είναι απόλυτα επάγγελματικο και ξεκούραστο στα μάτια. Το g2 έχει ένα υπερβολικό skin, που τρώει πολύ μνήμη και εγώ το βρήκα κάπως κιτς... Πολλά εφέ και τέτοια, που σε κάνουν να θες τη απλότητα της Sense.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, επαγγελματικό και ξεκούραστο, με απροβλημάτιστη λειτουργία. Σε ευχαριστώ και πάλι.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και εγώ σε αυτά τα 2 ανάμεσα είμαι και προβληματισμένος.

Στο htc με προβληματίζει η κάμερα από αυτά που ακούς αριστερά κ δεξιά, το μέγεθος της οθόνης σε σχέση με το lg όπου σχεδόν με ίδιες εξωτερικές διαστάσεις έχεις μισή ίντσα παραπάνω οθόνη και κάποια προβλήματα συναρμογής που είχαν παρατηρηθεί στην αρχή.

Από την άλλη μ΄αρέσει πολύ το sense και lg δεν είχα ποτέ.

Το ένα είναι αλουμίνιο (μετράει πολύ για μένα μιας και το προηγούμενο μου κιν ήταν το one s) και το άλλο πλαστικό.

Τώρα διαφορές σε επεξεργαστική ισχύ και διάρκεια μπαταρίας φαίνονται μέσα από καθημερινή χρήση και τα απόλυτα μεγαλύτερα νούμερα δε σημαίνει ότι είναι και καλύτερα..

Για βοηθάτε...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και εγώ σε αυτά τα 2 ανάμεσα είμαι και προβληματισμένος.

Στο htc με προβληματίζει η κάμερα από αυτά που ακούς αριστερά κ δεξιά, το μέγεθος της οθόνης σε σχέση με το lg όπου σχεδόν με ίδιες εξωτερικές διαστάσεις έχεις μισή ίντσα παραπάνω οθόνη και κάποια προβλήματα συναρμογής που είχαν παρατηρηθεί στην αρχή.

Από την άλλη μ΄αρέσει πολύ το sense και lg δεν είχα ποτέ.

Το ένα είναι αλουμίνιο (μετράει πολύ για μένα μιας και το προηγούμενο μου κιν ήταν το one s) και το άλλο πλαστικό.

Τώρα διαφορές σε επεξεργαστική ισχύ και διάρκεια μπαταρίας φαίνονται μέσα από καθημερινή χρήση και τα απόλυτα μεγαλύτερα νούμερα δε σημαίνει ότι είναι και καλύτερα..

Για βοηθάτε...

 

όσο αφορά την camera αν σου αρέσει να τραβάς τοπία και μετά να κάνεις και zoom τότε άστο δεν ειναι για σένα σε αλλες περιπτώσεις πολύ καλη ειναι .......

 

διαστάσεις ειναι καθαρά και μονο λογο ηχειον htc εχει διπλα στερεφονικα ηχεια στην πρόσοψη του με ενισχιτη μαλιστα...... οποιος τρελενται για ηχο ειναι μονοδρομος (εκει και το μεγεθος)

Link to comment
Share on other sites

η διαφορά τους σε αυτονομία και ισχύς επεξεργαστή είναι αντιληπτή?

Κατά την γνώμη μου όχι. Θα δεις πιο smooth το One καθαρά λόγω καλογραμμένου λογισμικού και sense..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...