Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε το αφήνω καλύτερα έτσι. Αφού θα την πάρει επίσημα την cyan ,και έτσι θα τον βολέψει περισσότερο με την μπάρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις πέρασα την Cyan και παρατηρώ ότι ενώ το music tile είναι διαφανές, το Xbox tile δεν είναι... Έτσι είναι και εσάς? Υπάρχει τρόπος να το κάνω διαφανές κι αυτό?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα ιταλικά τηλέφωνα την πήραν την Cyan. Και 520, 620, 720, 820.

 

 

 

Επίσης, και τα ελληνικά 720 και 920 της Vodafone με Cyan.

Edited by Andreas1980
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αναφορές για διάθεση της cyan για τα 520 αρκετών ευρωπαϊκών χωρών! Ας τσεκάρουν οι φίλοι που το έχουν!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στη Cyan το tile της μουσικης δεν ειναι live ?

 

Γιατι στην 8 οταν επαιζε καποιο τραγουδι ηταν κανονικα live tile με τις πληροφοριες για το τραγουδι και τον καλλιτεχνη.

 

Υπαρχει καμια ρυθμιση που παρελειψα ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. επιτελους επεστρεψα και μολις περασα τη cyan στο 1020 που εχω. ολα καλα, εκανα και ενα χαρντ ρισετ μολις εγινε το απγκρειντ. μια ερωτηση. συνδεθηκα σε onedrive nokia acount microsoft account κτλ κτλ. τα αντιγραφαασφαλειας πως τα επαναφερω? γιατι δεν βλεπω ουτε η οθονη η αρχικη να φτιαχνει, ουτε να μου κατεβαζει τις εφαρμογες που ειχα... τα νευρα μου... Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει αυτόματο backup το κινητό. Θα πρέπει να γίνεται χειροκίνητα. Το έκανες πριν κανεις επαναφορά του κινητού;
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

προφανως φιλε μου. μετα περαστηκε η 8. συνδεθηκα στους λογαριασμους μου. μου ειπαν απο το φορουμ οτι θα γινοταν η επαναφορα αυτοματα. δεν εγινε τιποτα. οποτε στις ρυθμισεις εκλεισα την επιλογη αντιγραφων ασφαλειας (φοβουμενος μην γραφτει νεο αντιγραφο απο πανωτους με καποιο τροπο) και την ξναανοιξα τωρα στη cyan. και δεν κανει τιποτα.... θα τρελαθω. υπαρχει τροπος να ξεκινησω το restore μονος μου?
Link to comment
Share on other sites

προφανως φιλε μου. μετα περαστηκε η 8. συνδεθηκα στους λογαριασμους μου. μου ειπαν απο το φορουμ οτι θα γινοταν η επαναφορα αυτοματα. δεν εγινε τιποτα. οποτε στις ρυθμισεις εκλεισα την επιλογη αντιγραφων ασφαλειας (φοβουμενος μην γραφτει νεο αντιγραφο απο πανωτους με καποιο τροπο) και την ξναανοιξα τωρα στη cyan. και δεν κανει τιποτα.... θα τρελαθω. υπαρχει τροπος να ξεκινησω το restore μονος μου?

 

Μετά το Hard reset όταν bootαρει για πρώτη φορά η συσκευή και αμέσως μετά το login στο Microsoft account σου, η συσκευή σε ερωτά αν θέλεις να επαναφερεις το τελευταίο backup σου ή να στήσεις τη συσκευή εξ αρχής σαν καινούργια. ΠΑΝΤΟΤΕ εμφανίζεται αυτή η επιλογή. Μήπως δεν έδωσες την απαραίτητη προσοχή σε αυτό το βήμα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο φίλε.ερωτηση. Υπάρχει περιπτωση να σβηστικε το μπακαπ επειδή οτν πήγα στα 8 ξανά,έκλεισα τη ρύθμιση για αντίγραφα ασφαλειας;και μπορώ κάπως να δω τα αντίγραφα ασφαλειας μου; όταν πατάω διαχείριση ντιγραφων δεν μου δείχνει τίποτα.παρολα αυτά σίγουρο έχω ντιγραφο ασφαλειας.εχω κάνει παρα πολλές φορές. Να ξανακάνω χαρντ ρισετ

;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο φίλε.ερωτηση. Υπάρχει περιπτωση να σβηστικε το μπακαπ επειδή οτν πήγα στα 8 ξανά,έκλεισα τη ρύθμιση για αντίγραφα ασφαλειας;και μπορώ κάπως να δω τα αντίγραφα ασφαλειας μου; όταν πατάω διαχείριση ντιγραφων δεν μου δείχνει τίποτα.παρολα αυτά σίγουρο έχω ντιγραφο ασφαλειας.εχω κάνει παρα πολλές φορές. Να ξανακάνω χαρντ ρισετ

;

 

οταν μπουταρει πρωτη φορα μετα απο hard reset θα σε ρωτησει για επαναφορα μολις βαλεις το μαιλ που ειχες και οταν εκανες το backup

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω τωρα παιδια ελπιζω να δουλεψει

 

εντιτ

επιτελους κανει ριστορ. ελπιζω να επαναφερει τα παντα!!! θα ενημερωσω. να ειστε καλα.

βεβαια συνεχιζω να μην καταλαβαινω γιατι πριν δεν το εκανε αλλα ολα καλα! να ειστε καλα

Link to comment
Share on other sites

Στη Cyan το tile της μουσικης δεν ειναι live ?

 

Γιατι στην 8 οταν επαιζε καποιο τραγουδι ηταν κανονικα live tile με τις πληροφοριες για το τραγουδι και τον καλλιτεχνη.

 

Υπαρχει καμια ρυθμιση που παρελειψα ?

 

Anyone boys ?

Link to comment
Share on other sites

Anyone boys ?

 

Στη Cyan το tile της μουσικης δεν ειναι live, προς το παρόν.

Κατ' αρχήν, αντικαταστάθηκε η εφαρμογή: Πριν ήταν το music hub, τώρα είναι το Xbox music.

Αν θες την παλιά εφαρμογή μπορείς να την έχεις, μέσω μιας συντοπμευσης που σου την δίνει η εφαρμογή music hub tile. Το live tile όμως του παλιού music hub δε θα το ξανάεχεις.

Το Xbox music όπως λεγόταν αρχικά και τώρα λέγεται Μουσική (σκέτο) δεν έχει ακόμα live tile, θα αποκτήσει οπμως σε ένα από τα επόμενα update.

 

Θα βρεις όμως άλλες εφαρμογές μουσικής με live tile πχ mixradio.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα. το πρωτο ηταν οτι μετα το restore που εκανα, το μονο που δεν ξαναεπανηλθε ηταν τα ρινγκτοουνς που ειχα ορισει σε καθε μια επαφη. ξερετε γιατι? υπαρχει καποιος τροπος να περνιουντα ι αυτα? (ρωταω για να κανω τη ζωη μου πιο ευκολη στο επομενο μελλοντικο απντειτ.

επισης οι γακελοι που ειχα δημιουργησει με την εφαρμογη "φακελοι" σβηστηκαν. οποτε σκεφτομαι να κανω φακελους χωρις την εφαρμογη. απο τη λειτουργια των γουιντοους που ελεγαν οτι αμα συρεις ενα tile πανω σε ενα αλλο δημιουργειται φακελος. ισχυει αυτο? γιατι οσο και αν προσπαθησα, δεν γινεται.... και τελαινομαι. ευχαριστω

 

υγ. α και επισης την αρχικη οθονη speed dial tou ucbrowser δεν μπορουμε να την σωζουμε καπως?

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να βάλω παραλήπτη σε ένα καινούριο email δεν δουλεύει το autocomplete με τη διέυθυνση παρά μόνο με το όνομα της επαφής. Σε άλλα wp8.1 που δοκίμασα δουλεύει. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα. το πρωτο ηταν οτι μετα το restore που εκανα, το μονο που δεν ξαναεπανηλθε ηταν τα ρινγκτοουνς που ειχα ορισει σε καθε μια επαφη. ξερετε γιατι? υπαρχει καποιος τροπος να περνιουντα ι αυτα? (ρωταω για να κανω τη ζωη μου πιο ευκολη στο επομενο μελλοντικο απντειτ.

επισης οι γακελοι που ειχα δημιουργησει με την εφαρμογη "φακελοι" σβηστηκαν. οποτε σκεφτομαι να κανω φακελους χωρις την εφαρμογη. απο τη λειτουργια των γουιντοους που ελεγαν οτι αμα συρεις ενα tile πανω σε ενα αλλο δημιουργειται φακελος. ισχυει αυτο? γιατι οσο και αν προσπαθησα, δεν γινεται.... και τελαινομαι. ευχαριστω

 

υγ. α και επισης την αρχικη οθονη speed dial tou ucbrowser δεν μπορουμε να την σωζουμε καπως?

 

Tα Live Folders υπάρχουν στα WP 8.1 Update 1 Developer Preview προς το παρόν. Μετά τη Cyan εγκατέστησες και το Update 1 της DP;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στη Cyan το tile της μουσικης δεν ειναι live, προς το παρόν.

Κατ' αρχήν, αντικαταστάθηκε η εφαρμογή: Πριν ήταν το music hub, τώρα είναι το Xbox music.

Αν θες την παλιά εφαρμογή μπορείς να την έχεις, μέσω μιας συντοπμευσης που σου την δίνει η εφαρμογή music hub tile. Το live tile όμως του παλιού music hub δε θα το ξανάεχεις.

Το Xbox music όπως λεγόταν αρχικά και τώρα λέγεται Μουσική (σκέτο) δεν έχει ακόμα live tile, θα αποκτήσει οπμως σε ένα από τα επόμενα update.

 

Θα βρεις όμως άλλες εφαρμογές μουσικής με live tile πχ mixradio.

 

Το Xbox Music έκανε σήμερα ένα update και όπως έγραψα έγινε αισθητά πιο γρήγορο... Δεν είναι όμως το update για το οποίο μιλάει ο Belfiore... Πιθανότατα σε μία ή δύο εβδομάδες θα έχουμε το επόμενο update το οποίο θα φέρει και το live tile και ίσως μία ακόμα έκπληξη...

 

υγ. α και επισης την αρχικη οθονη speed dial tou ucbrowser δεν μπορουμε να την σωζουμε καπως?

 

Τι εννοείς? Να αποθηκεύεται στο back up? Δεν νομίζω εκτός αν μπορείς να το κάνεις μέσω της εφαρμογής... Το back up από τις ρυθμίσεις δεν έχει πρόσβαση όπως είναι λογικό στα δεδομένα και στις ρυθμίσεις των εφαρμογών...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...