Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Επειδή μου χει κάνει τέτοιο χωρίς να ζητήσει πιν στην προηγούμενη αναβάθμιση το είδα στο διάγραμμα ήταν κομμένο στο σημείο. Και μετά μου κάνε άλλο ένα που το χα στα χέρια μου και το ξαναείδα και στο διάγραμμα.

πριν έπεφτε όλο το σύστημα, τώρα μόνο τα βασικά services)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζει κανείς αν το αντικαθιστούν για οποιοδήποτε λόγω?

τα shutdowns και restarts από ότι ξέρω δεν παραδέχεται η lg hellas έστω, και να το κάνουν αντικατασταση τι να σου δώσουν? 95+% των g3 το παρουσιάζουν κάποια ελάχιστα κάποια ποιο πολύ, για οποιοδήποτε άλλο λόγο απλός κάνουν επισκευή πχ αλλαγή πλακέτας κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα...όπως και να έχει λογικά θα με ενημερώσουν την δευτέρα και με την σειρά μου θα σας πω και εγώ τη έγινε για να ξέρουν και οι υπόλοιποι...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα...όπως και να έχει λογικά θα με ενημερώσουν την δευτέρα και με την σειρά μου θα σας πω και εγώ τη έγινε για να ξέρουν και οι υπόλοιποι...

βέβαια ενημέρωσε να ξέρουμε τι μας γίνεται γιατί 99% αντιπροσώπων στην Ελλάδα μας δουλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά επειδή σκέφτομαι σοβαρά το θέμα να αγοράσω το g3 θα ήθελα να μου πείτε αν τα προβλήματα σχετικά με τις επανεκκινησεις έχουν σταματήσει... Και γενικότερα την άποψή σας για το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα τη συμβουλη σας. Θελω να αγορασω το LG G3 LTE-A PRIME Cat.6 F460 32GB (*FACTORY UNLOCKED PHONE*) 5.5"/SNAPDRAGON 805

Το παρον υπαρχει προς το παρον μονο στη Κορεα και αν ερθει στην Ελλαδα θα αργησει.

Εχω επικοινωνησει με τον πωλητη (sto ebay) και μου εχει πει οτι λειτουργει με vodafone 3G & 4G η καρτα SIM,περιεχει την Ελλ.γλωσσα κ αν θελω μπορουν να το σεταρουν στα Ελληνικα πριν μου το αποστειλουν (καθως η μαμα γλωσσα οταν το ανοιγεις ειναι τα Κορεατικα). Ακομα εχει 1 χρονο εγγυησης σε Κορεατικο εργοστασιο.

Εσεις που εχετε γνωσεις περισσοτερες,τι με συμβουλευετε; Να το παρω απο Κορεα ή να προτιμησω το "παλιο" G3 απο Ελλαδα με τον snapdragon 801;

Link to comment
Share on other sites

εγω το "παλιο" παρηγγειλα και το περιμενω. Εστω οτι αυτο σου παθει κατι; Μετα τι θα το κανεις;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικά όλα οκ με το κλείσιμο ή είναι να μην σου κάτσει που λέμε;

Επίσης, πόση οθόνη σας βγάζει; κάνα 5ωρο μέσες άκρες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν είχα κανένα κλείσιμο εδώ και πάνω από 15 μέρες που το έχω, και προφανώς καμία επανεκκίνηση (λέω προφανώς, εννοοώντας ότι δεν κατάλαβα να έγινε). Το ζόρισα και με βαριά παιχνίδια (Real Racing 3, Dead trigger), κανένα θέμα.

Η μπαταρία τώρα είναι άλλο θέμα. 5 ώρες νομίζω ότι είναι πολύ ιδανικό σενάριο, αλλά φυσικά εξαρτάται από τη χρήση. Συγκριτικά, έχω περίπου 1 ώρα λιγότερη από το Note 2 με την ίδια χρήση.

Το πρόβλημα το έλυσα παίρνοντας και δεύτερη μπαταρία με φορτιστή και ξένοιασα, γιατί κατά τα άλλα, το τηλέφωνο το βρίσκω εξαιρετικό για τα δικά μου γούστα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση!

Εγω χρησιμοποιω ελαχιστη φωτεινοτητα και αυτοματο. Οποτε λογικα θα βγαζει ενα 5ωρο θαρρω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εχω το G3 από τις 20 Αυγούστου μου εκλεισε κ μενα ακριβως πανω στην βδομαδα, το ξαναέκανε ακριβως μια εβδομαδα μετα κ απο τότε ζητημα να ξαναέκλεισε 1-2 φορες, το θεώρησα στα πλαίσια του νορμάλ καθως δεν το κλεινω ποτέ το κινητο αν δεν υπάρχει λογος. Χτες όμως εκανε πρωτη φορά ενημερωση λογισμμικου απο τότε που το άνοιξα πρωτη φορα,λειτουργουσε κανονικά και σημερα το πρωι το βρήκα κλειστο (το βραδυ αφησα με μπαταρια κοντα στο 80%) το ανοιξα δουλεψε για λιγο κ το ξαναέκλεισα για να φορτισει κλειστο απο εκεινη την ωρα δεν ανοιγει. δοκίμασα επαναφορα εργαστασιακών ρυθμίσεων αλλα δεν ανταποκρίνεται.

Κάποια ιδέα κανεις??? Εχει συμβεί κ σε αλλον?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εδώ και ένα μήνα σταμάτησε τα shutdowns... χωρίς κάποια updates η οτιδήποτε άλλο απλός σταμάτησε... το θέμα με την μπαταρία δεν βλέπω να λύθηκε όμως.. στην ιδανική περίπτωση βγάζω 4 ώρες οθόνη (με wifi και αυτόματο φωτισμό) αν χρισιμοποιο 3g και έναν σωστό φωτισμό 3 ωρες είναι θέμα αν βγάλει
Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια;; Και ελεγα να κανω τη μεταβαση σε LG... Μαλλον θα παω σε Ζ2...

 

Μαλλον ετσι εξηγειται γιατι αν μπει κανεις ινσομνια βλεπει συνεχεια αγγελιες για G3..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια;; Και ελεγα να κανω τη μεταβαση σε LG... Μαλλον θα παω σε Ζ2...

 

Μαλλον ετσι εξηγειται γιατι αν μπει κανεις ινσομνια βλεπει συνεχεια αγγελιες για G3..

στο g2 άνετα 5 ώρες οθόνη με 3g έβγαζα.. και ειχα και 20% ακόμη εδώ χολαινει το πράγμα, ελπίζω να είναι λογισμικό αλλιώς δεν θα κλαψω την συσκευή τζάμπα της απέκτησα και δεν λέμε όχι στο τσάμπα :p

Link to comment
Share on other sites

στο g2 άνετα 5 ώρες οθόνη με 3g έβγαζα.. και ειχα και 20% ακόμη εδώ χολαινει το πράγμα, ελπίζω να είναι λογισμικό αλλιώς δεν θα κλαψω την συσκευή τζάμπα της απέκτησα και δεν λέμε όχι στο τσάμπα :p

 

Tι να κάνω; Σε G2 δεν πάω με τίποτα γιατί δεν έχει micro-sd.. Α ρε LG.. Ένα βήμα εμπρός τρία πίσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξαφνικό κλείσιμο της συσκευής μου το έκανε στις πρώτες εκδόσεις λογισμικού. Από την V10g και μετά, όλα ρολόι. Ούτε κλείσιμο, ούτε επανεκκινήσεις, ούτε τίποτα. Όλα μια χαρά, δεν το μετάνιωσα καθόλου που το πήρα! :)
Link to comment
Share on other sites

Tι να κάνω; Σε G2 δεν πάω με τίποτα γιατί δεν έχει micro-sd.. Α ρε LG.. Ένα βήμα εμπρός τρία πίσω.

βιάστηκε και τα κανε χάλια............ με τόσο μεγάλη ανάλυση οθόνης για να έχει ίδια αυτονομία με το g2 έπρεπε να έχει 4000 4200 μπαταρία ......... αλλά με την σημερινή τεχνολογία μπαταρων δεν γίνετε.......... εκτός και αν ανέβει στης 5,9 6 ίντσες.. εκεί όμως δεν θα λέγετε κινητό αλλά tablet

Link to comment
Share on other sites

σχεδον παντα οταν μαζευτούν 4-5 καλα σχόλια για το g3 ....θα βρεθει καποιος - κάποιοι να πουνε οτι αυτους τους εχει βγαλει καποιο προβλημα.:cool: με οσους εχω συναντηθεί που εχουν g3 δεν εχει κανενας το παραμικρο προβλημα!δεν μπορω να καταλαβω τη γινετε. α και απο τα δικα μου χερια περασαν 2 g3 ενα μαυρο γαλλικο και τωρα ενα ασπρο γαλλικο χωρις κανενα προβλημα και τα δυο. Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

σχεδον παντα οταν μαζευτούν 4-5 καλα σχόλια για το g3 ....θα βρεθει καποιος - κάποιοι να πουνε οτι αυτους τους εχει βγαλει καποιο προβλημα.:cool: με οσους εχω συναντηθεί που εχουν g3 δεν εχει κανενας το παραμικρο προβλημα!δεν μπορω να καταλαβω τη γινετε. α και απο τα δικα μου χερια περασαν 2 g3 ενα μαυρο γαλλικο και τωρα ενα ασπρο γαλλικο χωρις κανενα προβλημα και τα δυο.

πρέπει να πούμε δλδ ψέμματα?

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να πούμε δλδ ψέμματα?

 

φυσικα και οχι.απλος όποιος εχει προβληματα μπορει να παει να κανει το τηλ του σωστό ...πιο απο ολα τα προβληματα που λέγονται εδω εκτος απο τα λαγκακια δεν λύνεται με θεμα εγγυησης?αφου υπαρχουν πολλα που δεν εχουν προβληματα αρα μπορουν ολα να γινουν οκ.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και οχι.απλος όποιος εχει προβληματα μπορει να παει να κανει το τηλ του σωστό ...πιο απο ολα τα προβληματα που λέγονται εδω εκτος απο τα λαγκακια δεν λύνεται με θεμα εγγυησης?αφου υπαρχουν πολλα που δεν εχουν προβληματα αρα μπορουν ολα να γινουν οκ.

λαγακια βασικά λύθηκαν εύκολα (Apex launcher και ορίζεις να είναι σε ψηλότερη priority)

για εγγύηση πήγε δύο φορές (ήλπιζα ότι θα λυθεί το θέμα με τα shutdowns) δεν λύθηκαν... μέχρι που λύθηκε μόνο του... (χωρίς κάποιο update χωρίς κάτι, φαντάσου από περιέργεια είχα περάσει και παλιότερη έκδοση και προς την έκπληξη μου ούτε στην παλιότερη ξαναεμφανιστηκαν) Όσο για την μπαταρία 4 ωρες οθόνη μου είπαν είναι πολύ καλά και δεν έχει κάτι η συσκευή, τους ανέφερα ότι το g2 έβγαζε με ίδια χρήση 7 ώρες σχεδόν και μου πέταξαν ότι.... είναι άλλη συσκευή το g2...

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαγγέλης που δοκιμάζει πολλές συσκευές 3 άλλαξε...φιλαράκι το έδωσε και πήρε one plus...καμια σχέση..ειδικά για αυτόν που τα τηλέφωνα δεν τα πειράζει και τα έχει για επαγγελματική χρήση..βελτιώθηκε πολύ βέβαια και κυρίως δεν έχει τα σβησιματα και της επανεκκίνησης άλλα καμιά σχέση με το g2...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την δική μου εμπειρία. Πηρα g3 την ιδια μερα με ενα φιλο που πήρε z2. Η μπαταρία πέφτει με παρόμοιο ρυθμό. Σε S3 που εχει η αδερφη μου το φορτιζει καθε μερα. Καταλαβαίνω οτι σε κινητά ανάλογων επιδόσεων οι διαφορές υπάρχουν αλλα δεν είναι κατι ιδιαιτερο σημαντικό.Και επίσης η ταχύτητα απο μενου σε μενου σε Ζ2 και G3 μου φαίνεται ιδια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...