Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Unstrusted 168 ευρώ και με δωρεάν μεταφορικά....μάλλον κάτι βρωμάει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε αυτη την αναζητηση μου το βγαζει 207,19 δολαρια http://www.mionbuy.com/4g-phones-c-43.html?page=2&sort=2a&limit=50

Υποπτο το βλεπω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δέχονται και paypal. Μπορούν να μου φάνε τα χρήματα αν πληρώσω με paypal;

Επίσης, μου απάντησαν αμέσως στο mail που τους έστειλα...

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi καποιες φορες όταν κάνω καθαρισμό μαυρίζει και κανει επανεκκίνηση το κινητό,συνήθως με το 3dmark σε συνδυασμό με το gsam battery που το έχω ανοιχτό μόνιμα για να καταγραφεί την διαρκεια μπαταρίας.σίγουρα με την ROM έχω φτασει τις 6 ώρες οθόνης με απλή χρηση,WiFi,auto bright απο 4 κ 30λεπτα.επίσης παρατήρησα οτι δν δουλεύει πλεον το splitscreen.

 

Μου αρέσει που τα γράφω αλλά ουδείς διαβάζει.... λοιπόν θα το γράψω και με μεγάλα γράμματα..:rolleyes:

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΥΓΕΙΕΣ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ , ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ CLEAN,BATTERY OPTIMIZATION,BATTERY WATCH,ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΑ,ΜΠΛΕ ΧΑΠΙΑ ,RED BULL ΚΤΛΠ :lol:

 

Όλα αυτά τρελαίνουν το κινητό και διαλύουν την μπαταρία , της κόβουν ώρες ζωής, επίσης και τα marks διανύουν την μπαταρία ....

Δεν χρειάζεται το κινητό τέτοια προγράμματα.....

 

Τώρα που τα έβαλες κάνε reflash την rom και διέγραψε και την μνήμη του τηλεφώνου γιατί αφήνουν νταμάρια αυτά...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την αναζητηση μου το βγαζει 207,19 δολαρια http://www.mionbuy.com/4g-phones-c-43.html?page=2&sort=2a&limit=50

Υποπτο το βλεπω

 

Είδα ότι τις χαμηλότερες τιμές τις έχουν στην κατηγορία Christmas.

Τώρα μόλις είδα και το Honor 6 στα 234!!!!!!!!

Τι να κάνω ρε γμτ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δέχονται και paypal. Μπορούν να μου φάνε τα χρήματα αν πληρώσω με paypal;

Επίσης, μου απάντησαν αμέσως στο mail που τους έστειλα...

 

Μήπως σου στείλουν ανακατασκευασμένο κινητό? , Δευτέρα διαλογής? Με κάποιο κτυπηματάκι?

Δεν το έχουμε ακούσει το κατάστημα ούτε το διαδίκτυο καν... Και επειδή είναι από κίνα .... είναι ρίσκο χωρίς να έχει αγοράσει κάποιος από εκεί.

Τα review που γράφει είναι μουφα, είναι πολλύ νέο το μαγαζί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είδα ότι τις χαμηλότερες τιμές τις έχουν στην κατηγορία Christmas.

Τώρα μόλις είδα και το Honor 6 στα 234!!!!!!!!

Τι να κάνω ρε γμτ;;;;;

 

Οι διαφορές των τιμών σε όλα τα γνωστά μας μαγαζιά είναι 10-20 ευρώ μεταξύ τους το πολύ. Εδώ έχεις 60-70.. ευρώ διαφορά ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου στείλουν ανακατασκευασμένο κινητό? , Δευτέρα διαλογής? Με κάποιο κτυπηματάκι?

Δεν το έχουμε ακούσει το κατάστημα ούτε το διαδίκτυο καν... Και επειδή είναι από κίνα .... είναι ρίσκο χωρίς να έχει αγοράσει κάποιος από εκεί.

Τα review που γράφει είναι μουφα, είναι πολλύ νέο το μαγαζί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οι διαφορές των τιμών σε όλα τα γνωστά μας μαγαζιά είναι 10-20 ευρώ μεταξύ τους το πολύ. Εδώ έχεις 60-70.. ευρώ διαφορά ...

Παιδια , εκτός απο το συγκεκριμένο κατάστημα, το αμέσως πιο φθηνό, αλλα να είναι δοκιμασμένο , ξέρει κανεις να μας πει για αγορά του συγκεκριμένου κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Σωστα..

Δεν υπαρχει τρόπος να καταλάβω κάτι από πριν, σωστά;

 

Δυστυχώς όχι...ή το παίρνεις το ρίσκο ή όχι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια , εκτός απο το συγκεκριμένο κατάστημα, το αμέσως πιο φθηνό, αλλα να είναι δοκιμασμένο , ξέρει κανεις να μας πει για αγορά του συγκεκριμένου κινητού?

 

Είναι θέμα τύχης να βρείς την προσφορά ... θέλω ψάξιμο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης είναι θέμ τύχης να έρθει δέμα από την κίνα τώρα γρήγορα, κάποτε έκανα παραγγελία κινητό 1 DEC και ήρθε 2 φεβρουαρίιου λόγω φόρτου.

Προτείνω να το πάρετε από ευρώπη νομίζω το είδα σε κάποιο euwarehouse merimobiles? νομίζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια , εκτός απο το συγκεκριμένο κατάστημα, το αμέσως πιο φθηνό, αλλα να είναι δοκιμασμένο , ξέρει κανεις να μας πει για αγορά του συγκεκριμένου κινητού?

 

H καλύτερη προσφορά από εκεί που το πήρα κι εγώ με δώρα και μπορείς να πάρεις και glass φθηνή

http://www.to2c.com/zte-nubia-z7-mini-basic-4g-lte-mobile-phone-qualcomm-msm8974aa-2-0ghz-5-0-fhd-1920x1080-2gb-ram-16gb-13-0mp-camera-wcdma-dual-sim.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Διαβασα και πιο πισω για το θεμα που θελω να ρωτησω αλλα δεν εχει σαφη απαντηση.Εχω το κινητο με την 1.20 οπως το παρελαβα.Εχω ενεργοποιηση το 4G αλλα οταν ανοιγω τα δεδομενα βλεπω ενα H+ και οχι 4G.Μενω Αθηνα και η περιοχη μου εχει 4G.Πως γινεται να δω πως δουλευει το 4G ??
Link to comment
Share on other sites

Smartdigi,δν εγκαταστησα τπτ.όταν κάνω clean memory το εργοστασιακό,απο το κεντρικό μενού.το gsam battery απλα καταγραφή στατιστικά της μπαταρίας.δν έχω βάλει τπτ tweaks.είναι clean όπως την πέρασα.
Link to comment
Share on other sites

Το gsam battery έχει γνωστά προβλήματα αστάθειας. Δοκίμασε χωρίς αυτό.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου στείλουν ανακατασκευασμένο κινητό? , Δευτέρα διαλογής? Με κάποιο κτυπηματάκι?

Δεν το έχουμε ακούσει το κατάστημα ούτε το διαδίκτυο καν... Και επειδή είναι από κίνα .... είναι ρίσκο χωρίς να έχει αγοράσει κάποιος από εκεί.

Τα review που γράφει είναι μουφα, είναι πολλύ νέο το μαγαζί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οι διαφορές των τιμών σε όλα τα γνωστά μας μαγαζιά είναι 10-20 ευρώ μεταξύ τους το πολύ. Εδώ έχεις 60-70.. ευρώ διαφορά ...

 

Σας επισυνάπτω την συνομιλία που ειχα με εκπρόσωπο τους... Δεν ξέρω, αλλα λεω να τους δοκιμάσω ... To PayPal έχει μια κάποια ασφάλεια, δεν είναι έτσι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mionbuy.com

Your trust online shopping site!

Good service and fast answer!

Safe Payment and Fast Delivery!

You will enjoy on our shopping systerm!

Mionbuy Team!

Chen said:

Hello,welcome to Mionbuy.com,anything i can help you!

You said: (04:20:21)

Hi

You said: (04:20:55)

Can I ask you something?

Chen said: (04:21:47)

hello

Chen said: (04:21:49)

yes,please

Chen said: (04:22:25)

anything i can help?

You said: (04:22:57)

I am interesting in ZTE Nubia Z7 mini Smartphone 4G LTE 5.0 Inch SHARP FHD Screen 13.0MP black ....

You said: (04:23:11)

pis it in stock now?

Chen said: (04:23:21)

yes,it is in stock,

You said: (04:23:56)

I am from Greece... Shipping cost?

Chen said: (04:24:44)

freeshipping by Singapore post registered airmail,and now we support DHL freeshipping for the order value is over $150,it is free too,just for the Christmas promotion

You said: (04:25:50)

Can we mark the parcel as a gift and put a lower price on it through DHL SHIPPING.?

You said: (04:32:10)

Are you there?

Chen said: (04:32:32)

yes,i are here,for the dhl we can not low more delcare price for it

You said: (04:32:59)

I see... Thank you sir... Oh and a last question very critical for me... Can you explain why you sell this phone 80 $ less than any other competitor internet reseller ? Why is this low price? The phones are ok? Not refurbished or anything else like it?

Chen said: (04:33:47)

we are in the Christmas promotion sale now,and so the price is the best,we only sell the original products and it is new,not the refurbished,

You said: (04:35:07)

Ok, ... Can you send me the link for the black phone because I can find only the white one

Chen said: (04:35:29)

no,sorry that only the white color is available now

You said: (04:36:24)

Ok.. And the Singapore post shipping method how long it takes to deliver to Greece?

Chen said: (04:36:46)

12 days arround

You said: (04:37:10)

Thank you sir... Have a nice day...

Chen said: (04:37:20)

you are welcome sir

Link to comment
Share on other sites

Σας επισυνάπτω την συνομιλία που ειχα με εκπρόσωπο τους... Δεν ξέρω, αλλα λεω να τους δοκιμάσω ... To PayPal έχει μια κάποια ασφάλεια, δεν είναι έτσι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mionbuy.com

Your trust online shopping site!

Good service and fast answer!

Safe Payment and Fast Delivery!

You will enjoy on our shopping systerm!

Mionbuy Team!

Chen said:

Hello,welcome to Mionbuy.com,anything i can help you!

You said: (04:20:21)

Hi

You said: (04:20:55)

Can I ask you something?

Chen said: (04:21:47)

hello

Chen said: (04:21:49)

yes,please

Chen said: (04:22:25)

anything i can help?

You said: (04:22:57)

I am interesting in ZTE Nubia Z7 mini Smartphone 4G LTE 5.0 Inch SHARP FHD Screen 13.0MP black ....

You said: (04:23:11)

pis it in stock now?

Chen said: (04:23:21)

yes,it is in stock,

You said: (04:23:56)

I am from Greece... Shipping cost?

Chen said: (04:24:44)

freeshipping by Singapore post registered airmail,and now we support DHL freeshipping for the order value is over $150,it is free too,just for the Christmas promotion

You said: (04:25:50)

Can we mark the parcel as a gift and put a lower price on it through DHL SHIPPING.?

You said: (04:32:10)

Are you there?

Chen said: (04:32:32)

yes,i are here,for the dhl we can not low more delcare price for it

You said: (04:32:59)

I see... Thank you sir... Oh and a last question very critical for me... Can you explain why you sell this phone 80 $ less than any other competitor internet reseller ? Why is this low price? The phones are ok? Not refurbished or anything else like it?

Chen said: (04:33:47)

we are in the Christmas promotion sale now,and so the price is the best,we only sell the original products and it is new,not the refurbished,

You said: (04:35:07)

Ok, ... Can you send me the link for the black phone because I can find only the white one

Chen said: (04:35:29)

no,sorry that only the white color is available now

You said: (04:36:24)

Ok.. And the Singapore post shipping method how long it takes to deliver to Greece?

Chen said: (04:36:46)

12 days arround

You said: (04:37:10)

Thank you sir... Have a nice day...

Chen said: (04:37:20)

you are welcome sir

 

Εάν το πάρεις το τηλέφωνο στα χέρια σου και είναι ανακατασκευασμένο, ή ελλατωματικό αυτοί βλέπουn ότι το παρέλαβες κανονικά μετά πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας στο paypal....φωτογραφίες, αποδείξεις και κάνα 3άρι μήνες διαθέσιμους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα όποιος έχει καλό 4G στην περιοχή του και θέλει να δοκιμάσει μια beta rom με διορθώσεις στις συχνότητες του radio module ας μου στείλει pm!.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης απλα ΞΕΧΝΑ το DHL, θα φας τελωνείο και καπάκι που θα το φυσάς και δεν θα κρυώνει. Οι κουριεραδες σου ζητάνε τρελά ποσά για εκτελωνισμό (80αρια και βάλε) και gift και χαμηλές τιμές δεν πιάνουν.

Εάν θες να σου έρθει γρήγορα προτίμησε EMS, σε εμένα απο merimobiles έκανε 8 ημέρες απο την ημερομηνία αποστολής. Και γλύτωσα το τελωνείο :p

 

Εάν βρίσκεται σε ευροπαική αποθήκη τότε βουρ gia dhl, την επόμενη μέρα θα το έχεις στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

όντας θαρραλέος και με λίγο τσίπουρο έκανα την παραγγελία από το Mionbuy, το μαύρο πήρα στις 2 και 30, στις 7 και 21 είχα αριθμό αποστολής ελπίζω να πάνε όλα καλά. Αν είναι ανακατασκευασμενο και λειτουργικό δεν νομίζω να το καταλάβω, αν είναι ελαττωματικό τον ήπια!!!
Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες με dhl διάβασε αυτά που έγραψε ο από πάνω

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

singpost το έβαλα, μου άρεσε ο πωλητής στην συνομιλία ναι σε όλα μου ελεγε, μου έκανε και δώρο θήκη και προστατευτικο οθόνης, τόσα ναι δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου.
Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Για το καταστημα ''ανοιξα'' ενα διαλογο για να παρουμε και αλλες αποψεις, διαβαστε απο εδω και κατω :)

 

Παντος, αυτο που λεει και ο lazagr4, αν ειναι επισκευασμενο πως θα το καταλαβουμε ? Με τρωει το χερι μου :lol::lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το πάρεις από EU warehouse και βγει χαλασμένο, τι θα κάνεις; Θα το στείλεις Ισπανία; Λάθος, θα πάει Κίνα μετά από σειρά από email παρουσίαση βίντεο και 2 μήνες ταλαιπωρία. Βέβαια είναι πολύ καινούριο κατάστημα και δεν ξέρουμε τίποτα αλλά και οι τιμές εντελώς χώμα όχι σε όλα τα κινητά βέβαια, περισσότερο στο christmas discount.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω και τους παλιούς χρήστες της συσκευής, όχι πως χρειάζεται βέβαια αλλά αφού ο 801 δουλεύει στα 2,5 σε αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε overclocking?

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Απ όσο μου χει πει ο κολλητός που το κατέχει το άθλημα "φυσικά και μπορείς, αν βρεις τους αντίστοιχους kernel όμως επεμβαινεις στο εργαλείο σου και θα υποστεις τις επιπτώσεις των πράξεων σου απ το να λιώνει η μπαταρία σε χρονο dt εως και να το χρησιμοποιήσεις για το καινούργιο σου τοίχο στο σπίτι ως τούβλο". :lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Για το split screen που δεν δουλεύει φταίει οτι έχει αφαιρεθεί ο minilauncher.

Μέχρι την v3 αν το θέλει κάποιος απλα το κατεβάζει απο εδώ

http://d-h.st/Msv

Και το βάζει στο /system/app με full δικαιώματα.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Για το split screen που δεν δουλεύει φταίει οτι έχει αφαιρεθεί ο minilauncher.

Μέχρι την v3 αν το θέλει κάποιος απλα το κατεβάζει απο εδώ

http://d-h.st/Msv

Και το βάζει στο /system/app με full δικαιώματα.

 

 

Φιλτατε petros64 θα το εκτιμούσα απεριόριστα εαν μπορούσαμε να κάνετε το ίδιο με το εργοστασιακό backup. Εαν δε γίνεται μπορείτε να μου προτεινετε κάποιο αντίστοιχο (πλην του titanium επειδή με μπερδεύει το ρημαδι);

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...