Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώωωρα έτοιμη είναι ανεβαίνει στο needrom...

 

Τελικά με 1.2G ελεύθερα είναι πολλά?

 

 

 

Πλάκα κάνεις;Το xiaomi mi3 μου άφηνε Max 750 mb...άντε σε κάνα reboot 1.1 gb

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις;Το xiaomi mi3 μου άφηνε Max 750 mb...άντε σε κάνα reboot 1.1 gb

 

Επιτέλους χαίρομαι το τηλέφωνο τώρα άδειο και ξεκούραστο. Μόνο η google χθες με το update στο google service έκανε μαντάρα στο youtube πάλι και βλέπω με παλαιότερη έκδοση τώρα. Τους έστειλα crash report και περιμένω απάντηση ήμαρτον δηλαδή με τα updates. Η μεταβατική περίοδος στο lollipop προβλέπεται δύσκολη...;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτοιμη για εγκατάσταση , καλή εγκατάσταση!

 

http://www.needrom.com/download/nubia-z7-mini-1-62-clean/

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

[/color]Έτοιμη για εγκατάσταση , καλή εγκατάσταση!

 

http://www.needrom.com/download/nubia-z7-mini-1-62-clean/:!:

 

 

Ε όχι ρε γα@@@@@ ειπες το βράδυ..

Φτού....παραταω δουλεια και πάω σπίτι για εγκατάσταση. :D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

[/color]Έτοιμη για εγκατάσταση , καλή εγκατάσταση!

 

http://www.needrom.com/download/nubia-z7-mini-1-62-clean/

 

 

Ε όχι ρε γα@@@@@ ειπες το βράδυ..

Φτού....παραταω δουλεια και πάω σπίτι για εγκατάσταση. :D

 

Χαχαχαχαχα καλό δρόμο :lol:

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι ρε γα@@@@@ ειπες το βράδυ..

Φτού....παραταω δουλεια και πάω σπίτι για εγκατάσταση. :D

 

Χαχαχαχαχα καλό δρόμο :lol:

 

 

Κατεβαινειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...φτου δε προλαβα την πρωτια :mad:

Ερωτηση..την τοποθετω οπως ειναι στην sd card και μετα με την γνωστη διαδικασια την εγκαθιστω;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα καλό δρόμο :lol:

 

 

Κατεβαινειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...φτου δε προλαβα την πρωτια :mad:

Ερωτηση..την τοποθετω οπως ειναι στην sd card και μετα με την γνωστη διαδικασια την εγκαθιστω;

 

Ναι αλλά κάνε advance full wipe έχει οδηγίες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαινειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...φτου δε προλαβα την πρωτια :mad:

Ερωτηση..την τοποθετω οπως ειναι στην sd card και μετα με την γνωστη διαδικασια την εγκαθιστω;

 

Ναι αλλά κάνε advance full wipe έχει οδηγίες μέσα...

 

Εννοειται...την εγκαθιστω :shifty: και τα λεμε σε κανα διωρο :D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το κινητο 2 μερες μου αφηνει την εντυπωση οτι υστερη σε διαρκεια μπαταριας,παντα μου δινει την αισθηση οτι δν θα με βγαλει.Οπως σε ενα αυτοκινητοδρομο βλεπεις κατι supersport αμαξια 200 ιππων να πηγαινουν αθηνα-θεσνικη με 90 :blink: .Να προχωρησω στο θεμα μου,κλεινω φωτινοτητα,βαζουμε απενεργοποιηση οθονης στο 1 δευτερο κτλ ..... και εχουμε χασει την μπαλα.Απο οτι καταλαβα η zte εχει πετσοκοψη τις δυνατοτητες του κινητου μπας και βγαλει 1 ωρα λειτουργιας παραπανω.πολλα λεγομενα tweaks με αποτελεσμα να γινετε κουραστικο,με πολλους συμβιβασμους.

Ο επεξεργαστης ειναι στα 2 mhz ,η gpu ????? ,αναφερει το 3dmark στα 450 mhz και διαιρωτωμαι μηπως στην αρχη η zte κρατουσε το χρονισμο χαμηλα επιτηδες και στην 1.62 ανεβασε το χρονισμο στην gpu στα 578 mhz οπως ολα με τον επεξεργαστη 801 για να γινει πιο ανταγωνιστικο.παραθετω εικονες απο το 3dmark και απο το Powersave προγραμμα

 

 

:lol: smartdigi Μπραβο για την δουλευα!!θα την δοκιμασω την rom αλλα μεχρι να ξεζουμησω την stock πρωτα..

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]52931[/ATTACH] [ATTACH]52932[/ATTACH] [ATTACH]52933[/ATTACH] [ATTACH]52934[/ATTACH]

 

το screenshot απο το memory consumption να φανταστω ειναι με γυμνο κινητο και φρεσκοεγκατεστημενη rom η κανονικα φορτομενο?

Edit:WTF??? καπου σιγουρα το χανω εγω...που ειναι τα googleplay services και ο launcher?Αυτα υποτηθετε τρεχουν παντα.

 

Πολυ ευχαριστως ομως τωρα δε μπορω δεν εχω προσβαση στον υπολογιστη μου.Εαν θες ομως ρίξε μια ματια στο needrom στην 1.60

οταν μπορεσεις στειλε link γιατι στο needrom δεν καταφερα να το βρω :(

Edited by Petros64
HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

το screenshot απο το memory consumption να φανταστω ειναι με γυμνο κινητο και φρεσκοεγκατεστημενη rom η κανονικα φορτομενο?

Edit:WTF??? καπου σιγουρα το χανω εγω...που ειναι τα googleplay services και ο launcher?Αυτα υποτηθετε τρεχουν παντα.

 

 

οταν μπορεσεις στειλε link γιατι στο needrom δεν καταφερα να το βρω :(

 

To memory είναι με φορτωμένο το κινητό κανονικά με τις εφαρμογές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι εφαρμογές google είναι στο gapps , ο φάκελος έχει οδηγίες εγκατάστασης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/nubia-z7-mini-1-62-clean/

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητηρια μου στην ομαδα Smartdigi για τον χρονο που σπαταλα σε αυτο το τηλεφωνο και τον κοπο τους :bow:

 

Δευτερα - Τριτη θα κανω παραγγελια για εναν φιλο μου, θα εχω την χαρα οταν το παραλαβω να παιξω λιγο μαζι του και να αποφασισω αν θα το παρω και για την παρτη μου :D Στην παραγγελια να το παρω ετοιμο rootαρισμενο για να κανω ποιο ευκολα ''παιχνιδι'' ή να το παρω μαμισιο ?

 

Παω στα μαγαζια να ψαξω για τιμες/προσφορες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To memory είναι με φορτωμένο το κινητό κανονικά με τις εφαρμογές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι εφαρμογές google είναι στο gapps , ο φάκελος έχει οδηγίες εγκατάστασης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/nubia-z7-mini-1-62-clean/

 

 

Δεν ξερω τι εχεις κανει με την rom αλλα σιγουρα καλυτερη δουλεια δεν μπορουσε να γινει :)

Πραγματικα smooth as hell

 

PS1:Η ερωτηση με τα link δεν πηγαινε σε εσενα.

PS2:Στο φακελο με το recovery εχεις βαλει καταλαθος το clockworkmod και οχι το TWRP με αποτελεσμα να δινει (error 7).

PS3:Μολις εστεισα εφαρμογες οποτε μεχρι αυριο θα εχω κανονικο feedback.

 

Με εχεις αρρωστησει πραγματικα με τη δουλεια σου.Θεος!

 

 

 

EDIT:

1)Η επιλογη του dts στα sound options δεν δουλευει.Λογικα εχεις περασει καποιο προφιλ ηχου δικο σου?Αν θελεις μπορω να σου δωσω settings.apk χωρις επιλογη για dts μεσα.

2)Βλεπω εχεις init.d φακελο.Η rom ομως δεν εχει enabled το init.d support

Edited by Petros64
HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

οταν μπορεσεις στειλε link γιατι στο needrom δεν καταφερα να το βρω :(

 

Ε βεβαια αμα δινω λαθος οδηγιες :cry: πως να τη βρεις παλικαρι μου.. στην 1.62 ειναι για δες το και πες μου σε παρακαλω..:O

 

http://www.needrom.com/download/z7-mini-official-deodex-rom/

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi πρωτες εντυπωσεις απο τη Rom σου...

Το λιγοτερο που μπορω να σου γραψω ειναι ΜΠΡΑΒΟ και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ καμια σχεση με τις αλλες,πιο smooth πεθαινεις,σα Μεσολογγιτικο χελι γλυστραει...παρα πολυ καλη δουλεια,σχεδον παντα 1 gb ελευθερο. :D

 

Λεω μετα ο κακομοιρος που πειραζω το κινητο συνεχεια...ηχος dts δεν αλλαζει;backup μου το φαγε αλλα χαλαλι του του αρχηγου μας μην ειμαστε και πλεονεκτες :)..bluetooth συνεχιζει να μου σπαει τα νευρα :mad: σε ενα plantronics m55 που εχω συνδεεται και αποσυνδεεται μονο του :cry:..και τελος η εκδοση youtube που δουλευει σε μενα ειναι η 4.4.11 που φυσικα φροντισες να μας την προμηθευσεις.:p

Εννοειται πως κανενα απο τα παραπανω που ανεφερα δεν προκειται να με σταματησουν να σ ακολουθω ως αλλος πιστος ¨οπαδος¨...και οποιος πει κακια κουβεντα για μας να του βγει το ματι σα λουκουμας. :lol::lol::lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια θα κοιτάξω τώρα τα σχετικά σας θέματα , παρατηρήσεις
Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητηρια μου στην ομαδα Smartdigi για τον χρονο που σπαταλα σε αυτο το τηλεφωνο και τον κοπο τους :bow:

 

Δευτερα - Τριτη θα κανω παραγγελια για εναν φιλο μου, θα εχω την χαρα οταν το παραλαβω να παιξω λιγο μαζι του και να αποφασισω αν θα το παρω και για την παρτη μου :D Στην παραγγελια να το παρω ετοιμο rootαρισμενο για να κανω ποιο ευκολα ''παιχνιδι'' ή να το παρω μαμισιο ?

 

Παω στα μαγαζια να ψαξω για τιμες/προσφορες

 

Μην πληρώσεις για root etc Ένα κλίκ υπόθεση είναι με το towelroot

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει :p

 

Ανεβαίνει τώρα το διορθωμένο αρχείο στο needrom

 

1.Μπήκε το DTS ξανά σε λειτουργία

2. Μπήκε το bluetooth fix

3. Έφυγε το init το οποίο είχαμε βάλει στις δοκιμές μας

 

Μπήκε το twrp recovery στο φάκελο..

 

Ευχαριστούμε για τις παρατηρήσεις σας! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρωματιστές θήκες με 4 ευρώ... εγώ τσίμπησα μια

 

http://www.aliexpress.com/item/Print-Hard-Back-Case-For-ZTE-Nubia-Z7-mini-Phone-Cases-ZTE-Nubia-Z7-mini-lte/2024748369.html

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις για να μην στηνουμε παλι το κινητο απο την αρχη.

 

1)Το bluetooth fix υπαρχει σκετο να περασουμε?

2)Το dts θελει μονο χαμενα του libs για να ξαναγινει enable η και κατι ακομα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις για να μην στηνουμε παλι το κινητο απο την αρχη.

 

1)Το bluetooth fix υπαρχει σκετο να περασουμε?

2)Το dts θελει μονο χαμενα του libs για να ξαναγινει enable η και κατι ακομα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Για σου Πέτρο, το bluetooth για να δουλέψει πρέπει να περαστεί εξ αρχής με την rom διότι εάν θες να το περάσεις σαν εξωτερικό αρχείο θέλει

data factory reset , wipe cache, wipe dalvick cache και όχι odex άρα χάνεις όλες τι εφαρμογές που δεν είναι system. Άρα καλύτερα περνάς την rom ξανά από την αρχή. (Χρησιμοποίησε τι titanium backup για το backup των εφαρμογών σου .

 

Όχι δεν είναι μόνο τα libs για το dts είναι πακέτο αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Για σου Πέτρο, το bluetooth για να δουλέψει πρέπει να περαστεί εξ αρχής με την rom διότι εάν θες να το περάσεις σαν εξωτερικό αρχείο θέλει

data factory reset , wipe cache, wipe dalvick cache και όχι odex άρα χάνεις όλες τι εφαρμογές που δεν είναι system. Άρα καλύτερα περνάς την rom ξανά από την αρχή. (Χρησιμοποίησε τι titanium backup για το backup των εφαρμογών σου .

 

Όχι δεν είναι μόνο τα libs για το dts είναι πακέτο αρχείων.

 

Οκ ευχαριστω.

Επισης αμα θες για το 4g fix μπορεις να κανεις intergrade αυτο http://d-h.st/3MX στην rom σου.Ειναι ενα fix στο baseband απο τον ιταλο.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Μην πληρώσεις για root etc Ένα κλίκ υπόθεση είναι με το towelroot

Ευχαριστω και παλι για την απαντηση :)

 

Το morelocale δουλευει σε αυτη τη rom ? Ρωταω γιατι θελει Ελληνικα ο φιλος μου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πετρο,μπηκα στην διαδικασια να κανω reparation αλλα δν κανω σωστα την διαδικασια και δν μου αναγνωριζει την συσκευη το προγραμμα.

a) power on mobile and check on ADB, connect to PC and then install the driver -- easy to do

b) boot the mobile to recovery and connect to PC, reinstall the driver -- must manaully install the driver again

2 ειναι τα σημεια που που πιθανον δν κανω σωστα,α)check on ADB δν ξερω εαν το ενεργοποιω απο τις ρυθμισεις β)οταν μπαινω στο recovery και συνδεω το κινητο δν μου βγαζει αυτοματα το δισκο για εγκατασταση του driver,εγω τον εχω περασει στην επιφανεια εργασιας και τον τρεχω απο εκει αλλα δν βλεπω να γινεται η εγκατασταση του σωστα δηλαδη να εμφανιση οτι το αναγνωριζει κατω δεξια .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...