Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με 2 επιλογές στα 0.26mm Με 3,16 ευρώ εδώ

 

Και στα 0.3mm Με 6.92 euro εδώ

Smartdigi ευχαριστουμε για ολες της πληροφοριες και τη βοηθεια σου σε αυτο το τοπικ :)

 

Για τα tempered glass θα ελεγα οσοι θελουν να αγορασουν το δευτερο που βρηκες (το πρωτο δεν το ξερω), εχω σε τηλεφωνο το CASESSS Imak 2.5D και νομιζω ειναι καλυτερο απο τα nillkin που ειχα σε αλλα τηλεφωνα μου ποιο παλια. Αφηνει δαχτυλιες αλλα η αισθηση οταν το πιανω ειναι πολυ καλυτερη απο το nillkin.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα τα tempered glasses, αλλα δεν μου αρέσουν οι εγκοπές για τους αισθητήρες που έχουν :lol:

 

Σοβαρά, δεν θέλω να έχουν μεγάλα κενα και ανοίγματα στο ακουστικό και τους αισθητήρες, προτιμώ κάτι σαν αυτό εδω.

Θα μου πει κανείς, πήγαινε πάρε αυτό και μην μας ζαλίζεις. Θα το πάρω, αλλά το ψάχνω περισσότερο γιατί πολύ απλά ΔΕΝ βιάζομαι και μπορώ να περιμένω :p

Edited by Yonah
Link to comment
Share on other sites

Στο extreme εβγαλε νομιζω 14800,σε fps ανεβηκε κατα 5 σε καθε σκορ.στο aututu δν το δινω καθολου βαση,δν το ετρεξα καν.η 1.62 ειναι πανω απο 15% ταχυτερη απο 1.20 αλλα με προβληματιζει η διαχειριση μνημης,πολυ τρωει δν περιμενα να δω το κινητο με 200 mb ελευθερα και χωρις φορτωμα 1gb με το ζορι.επισης δν ξερω 2 μερα σημερα και η μπαταρια δν με βγαζει ειμαι σε 8 ωρες χρηση με 3 κ 30 οθονη.εχω συνηθησει με το v967 και μου κακο φαινεται ηδη αρχισα να κλεινω φωτεινοτητα και να διαχειρηζομαι την CPU με οριο μπας και γλιτωσω απο 2 φορτισεις την ημερα
Link to comment
Share on other sites

Στο extreme εβγαλε νομιζω 14800,σε fps ανεβηκε κατα 5 σε καθε σκορ.στο aututu δν το δινω καθολου βαση,δν το ετρεξα καν.η 1.62 ειναι πανω απο 15% ταχυτερη απο 1.20 αλλα με προβληματιζει η διαχειριση μνημης,πολυ τρωει δν περιμενα να δω το κινητο με 200 mb ελευθερα και χωρις φορτωμα 1gb με το ζορι.επισης δν ξερω 2 μερα σημερα και η μπαταρια δν με βγαζει ειμαι σε 8 ωρες χρηση με 3 κ 30 οθονη.εχω συνηθησει με το v967 και μου κακο φαινεται ηδη αρχισα να κλεινω φωτεινοτητα και να διαχειρηζομαι την CPU με οριο μπας και γλιτωσω απο 2 φορτισεις την ημερα

 

Το ίδιο παρατηρήσαμε κι εμείς , από τα services , σήμερα το βράδυ θα ξεκινήσουμε την δική μας custom rom μπας και γλυτώσουμε με τις κινεζιές στα services :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παρατηρήσαμε κι εμείς , από τα services , σήμερα το βράδυ θα ξεκινήσουμε την δική μας custom rom μπας και γλυτώσουμε με τις κινεζιές στα services :ninja:

 

 

Τι έκανε λέει;Παίρνω το πρωτο νούμερο για τη σειρα...:lol: και δε σηκώνω κουβέντα 1.98μ-135kg..:wacko: μίλησε κανεις; :D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi σε ευχαριστω για την αμεσοτητα.το κινητο ειναι εκπληκτικο,με την 1.62 ειναι σφαιρα,ενεργοποιησα 4g για κοσμοτε αλλα δν βλεπω καποια ενδειξη οτι δουλευει,στα δεδομενα δειχνη Η+.ο οποιος εχει δουλεψη 4g και γνωριζει ας μας επισημανη πως το βλεπουμε.δυστυχως δν εκανα repartition γτ εχασα χρονο με τις εφαρμογες που τις εβγαζε διπλες.

petros64 οταν κανουμε repartition η διαμορφωση θα μεινει και σε ενδεχομενη αναβαθμιση ROMs,στο zte v967s διατηρηται και δν ξαναχρειαζεται ,υποθετω οτι θα ισχυη και στο Ζ7 mini.

 

 

Μια φορα repartition και τελος.To partition table δεν μπορει να το μεταβαλει καμια rom/modem/kernel.Οποτε βρες τι μεγεθος σου κανει,αλλαξε το και ξενιασες :)

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε βγάλε από την rom να δούμε τι θα μείνει στον πάτο....:lol: Πήξαμε στα services

 

 

Μήπως έχετε πρόχειρο ενα Bluetooth fix.zip για 9.42 ή 1.62 official;

Ενα παλικάρι πριν λιγες μέρες εγραψε πως να το διορθώσουμε το θέμα με το Bluetooth αλλά δεν το κατέχω τόσο πολύ το άθλημα μάλλον να το θέσω σωστότερα δεν έχω ιδέα πως να το κάνω κι ας εξηγεί αναλυτικά τον τρόπο.

Smartdigi... μπορείς,μπορείς εσύ μας οδηγεις... :lol:

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχεις με το Bluetooth?
HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχεις με το Bluetooth?

 

 

Κατα τη διαρκεια συνομιλίας αποσυνδέεται και συνδέεται μονο του φυσικά.Επίσης δεν έχω στείλει ποτε κάποιο αρχείο επειδή σταματάει τη σύνδεση.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Άσε ψηλά την φωτεινότητα της οθόνης.

 

Τί σκορ έβγαλε στα benchmarks μετά την αναβάθμιση; (χωρίς να τρέχουν άλλες εφαρμογές μαζί)

 

Παρεπιμτόντως τα σκορ είναι εικονικά, είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων.

 

Πόσο φορτισμένο είναι το κινητό, τι θερμοκρασία έχει, ποιές εφαρμογές τρέχουν μπροστά, ποιές πίσω, τι τραβάει το wifi, τι το gsm κτλπ.

Άλλη βαθμολογία έχει σκέτο, άλλη γεμάτο γενικά το τέστ είναι ένα pick του συστήματος πληροφοριακό και όχι για να νομίζεις ότι πάντα θα έχεις 37-38000 βαθμούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτοιμη και η rom από εμάς. Βουρ στην πράξη!

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Έτοιμη και η rom από εμάς. Βουρ στην πράξη!

 

 

Είμαι λίγο ξανθός :lol:...πες μου που θα τη βρω και θα τη χρησιμοποιησω άμεσα.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Έτοιμη και η rom από εμάς. Βουρ στην πράξη!

 

 

Είμαι λίγο ξανθός :lol:...πες μου που θα τη βρω και θα τη χρησιμοποιησω άμεσα.

 

Κελησπέρα, κάνουμε κάποιες τελευταίες προσθήκες και θα την ανεβάσουμε στο needrom ελπίζω εώς το βράδυ...θα γράψω και τι αλλαγές αργότερα...μέχρι τώρα όπως την βλέπω ποιό smooth rom πεθαίνεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο ξανθός :lol:...πες μου που θα τη βρω και θα τη χρησιμοποιησω άμεσα.

 

Κελησπέρα, κάνουμε κάποιες τελευταίες προσθήκες και θα την ανεβάσουμε στο needrom ελπίζω εώς το βράδυ...θα γράψω και τι αλλαγές αργότερα...μέχρι τώρα όπως την βλέπω ποιό smooth rom πεθαίνεις :lol:

 

 

Χωρίς θέματα με Bluetooth -wifi-4g-Youtube και multilang ; Μην απαντήσεις γιατί θα με πεθάνεις απο τώρα :p

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Κελησπέρα, κάνουμε κάποιες τελευταίες προσθήκες και θα την ανεβάσουμε στο needrom ελπίζω εώς το βράδυ...θα γράψω και τι αλλαγές αργότερα...μέχρι τώρα όπως την βλέπω ποιό smooth rom πεθαίνεις :lol:

 

 

Χωρίς θέματα με Bluetooth -wifi-4g και multilang ; Μην απαντήσεις γιατί θα με πεθάνεις απο τώρα :p

 

όλα μαζί μου τα πες , bluetooth το δοκιμάσαμε με υπολογιστή κάνει transfer κανονικά, και με hama bluetooth handset είναι οκ, wifi πέρασα την rom από τον υπολογιστή στο κινητό χωρίς σκαλώματα, 4g άνοιξε κανονικά με cosmote αλλα δεν το χρησιμοποίησα περαιτέρο.

Multilang εάν γυρίσει η rom δεν θα έχει ota (fota) updates διότι το κινητό είναι δηλωμένο cn,saingai μέσω framework xml για να παίρνει ota updates. Η rom πατάει πάνω στην 1.62.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς θέματα με Bluetooth -wifi-4g και multilang ; Μην απαντήσεις γιατί θα με πεθάνεις απο τώρα :p

 

όλα μαζί μου τα πες , bluetooth το δοκιμάσαμε με υπολογιστή κάνει transfer κανονικά, και με hama bluetooth handset είναι οκ, wifi πέρασα την rom από τον υπολογιστή στο κινητό χωρίς σκαλώματα, 4g άνοιξε κανονικά με cosmote αλλα δεν το χρησιμοποίησα περαιτέρο.

Multilang εάν γυρίσει η rom δεν θα έχει ota (fota) updates διότι το κινητό είναι δηλωμένο cn,saingai μέσω framework xml για να παίρνει ota updates. Η rom πατάει πάνω στην 1.62.

 

 

Δηλαδή μου λες πως απο δω και μπρος οτι παρατηρείται θα πυροβολείται απο εσένα μέσω ΟΤΑ;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

όλα μαζί μου τα πες , bluetooth το δοκιμάσαμε με υπολογιστή κάνει transfer κανονικά, και με hama bluetooth handset είναι οκ, wifi πέρασα την rom από τον υπολογιστή στο κινητό χωρίς σκαλώματα, 4g άνοιξε κανονικά με cosmote αλλα δεν το χρησιμοποίησα περαιτέρο.

Multilang εάν γυρίσει η rom δεν θα έχει ota (fota) updates διότι το κινητό είναι δηλωμένο cn,saingai μέσω framework xml για να παίρνει ota updates. Η rom πατάει πάνω στην 1.62.

 

 

Δηλαδή μου λες πως απο δω και μπρος οτι παρατηρείται θα πυροβολείται απο εσένα μέσω ΟΤΑ;

 

OTA updates από την ZTE αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες πως απο δω και μπρος οτι παρατηρείται θα πυροβολείται απο εσένα μέσω ΟΤΑ;

 

OTA updates από την ZTE αυτόματα.

 

 

Γι αλλη μια φορά αψογος όπως παντα.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη διαρκεια συνομιλίας αποσυνδέεται και συνδέεται μονο του φυσικά.Επίσης δεν έχω στείλει ποτε κάποιο αρχείο επειδή σταματάει τη σύνδεση.

 

 

Εχεις προχειρο το link απο το fix να ριξω μια ματια????

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Εχεις προχειρο το link απο το fix να ριξω μια ματια????

 

 

Πολυ ευχαριστως ομως τωρα δε μπορω δεν εχω προσβαση στον υπολογιστη μου.Εαν θες ομως ρίξε μια ματια στο needrom στην 1.60

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

 

Κελησπέρα, κάνουμε κάποιες τελευταίες προσθήκες και θα την ανεβάσουμε στο needrom ελπίζω εώς το βράδυ...θα γράψω και τι αλλαγές αργότερα...μέχρι τώρα όπως την βλέπω ποιό smooth rom πεθαίνεις :lol:

 

Από Ram πόση μένει ελεύθερη με συμβατικό φόρτωμα?

Link to comment
Share on other sites

Από Ram πόση μένει ελεύθερη με συμβατικό φόρτωμα?

 

Εάν εννοείς σκέτο, χωρίς gapps περίπου δεσμεύει 400mb εάν θυμάμαι καλά και με gapps 500mb αφήνει 1.4G free με τα δικά μου full προγράμματα έχω 1G free μόνιμα. :D

Link to comment
Share on other sites

Μην απασχολείται τον administrator μας...ετοιμάζει την καινούργια μου rom...:lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Μην απασχολείται τον administrator μας...ετοιμάζει την καινούργια μου rom...:lol:

 

Τώωωρα έτοιμη είναι ανεβαίνει στο needrom...

 

Τελικά με 1.2G ελεύθερα είναι πολλά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...