Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, Pppe said:

Ποτε εγινε φοιτητικο το CU σου; Τα 30GB προσφορας απο online bonus τα πηρες και τον επομενο και τον μεθεπομενο μηνα απο οταν το εκανες φοιτητικο;

Γνωριζω οτι δινει δωρεαν για 3 μηνες μετα τη μετατροπη του CU σε φοιτητικο το Students Exclusive 8,5. Δε γνωριζα οτι δινει και το online bonus των 30GB επισης δωρεαν για 3 μηνες.

Παντως μετα τους 3 μηνες απο την ενεργοποιηση CU ως φοιτητικο σταματα η δωρεαν παροχη του Exclusive 8,5.

τους 3 μηνες δωρεαν το Students Exclusive 8,5 το πηρα κανονικα. λες να πηρα μια φορα τα 30GB απλα να μην τα κατανάλωνα και ετσι να το μπερδευα !!! μπορει...

δηλαδη, επειδη δεν θυμαμαι τι ηταν κατα την μετατροπη σε φοιτητικο, ηταν μια φορα τα 30GB

Link to comment
Share on other sites

Τα 30GB online bonus απο μετατροπη CU σε φοιτητικο δινονται μολις γινει η μετατροπη και εχουν διαρκεια 3 μηνες. Δεν ανανεωνονται καθε μηνα, απο οσο ξερω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Τα 30GB online bonus απο μετατροπη CU σε φοιτητικο δινονται μολις γινει η μετατροπη και εχουν διαρκεια 3 μηνες. Δεν ανανεωνονται καθε μηνα, απο οσο ξερω.

ενταξει. αυτο ειναι τοτε. παρεξηγησα και νομιζα οτι θα ηταν καθε μηνα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάγκες, γνωρίζουμε 1) πότε λήγει το φοιτητικό cu;  2) αν λήξει και το περάσω στα στοιχεία άλλου φοιτητή συγγενή μπαίνει ξανά και το μπόνους για 3 μήνες;   3) είναι 1 φοιτητικό ανα ταυτότητα ή ανα πάσο; .... αν πχ έχω φοιτητικό cu και χάνω το πάσο μπορώ να βγάλω και 2 φοιτητικό cu με το καινούργιο πάσο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, savvas765 said:

Καλησπέρα μάγκες, γνωρίζουμε 1) πότε λήγει το φοιτητικό cu;  2) αν λήξει και το περάσω στα στοιχεία άλλου φοιτητή συγγενή μπαίνει ξανά και το μπόνους για 3 μήνες;   3) είναι 1 φοιτητικό ανα ταυτότητα ή ανα πάσο; .... αν πχ έχω φοιτητικό cu και χάνω το πάσο μπορώ να βγάλω και 2 φοιτητικό cu με το καινούργιο πάσο;

Ευχαριστώ

1) Λήγει όταν λήξει και το πάσο σου

2) Αν δεν φύγεις από το δίκτυο ώστε να φανείς ως νέος πελάτης, όχι δεν θα στο δώσει. 
3) 1 φοιτητικό νούμερο ανά πάσο. Νούμερα δηλωμένα στο όνομα σου μπορείς να έχεις έως 20. Φυσικά μπορείς να έχεις ένα φοιτητικό στο CU, ένα στο WU και ένα στο F2G, δεν σε περιορίζει κάποια αρχή.

Link to comment
Share on other sites



1) Λήγει όταν λήξει και το πάσο σου



Αυτό δεν είναι κανόνας,

δεν είναι κάτι που γίνεται αυτόματα,

... μπορεί να γίνει μπορεί και όχι προς ώφελος του φοιτητή :)

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! αν θελει κανεις να αλλαξουμε Νουμερα για το "παρε να εχεις", ας στειλει πμ. εχω κα τις 3 θεσεις κενες!!
συμβαινει και αυτο!! να μην ξερω κανεναν με CU.
Εγω ανανεωνω στις 16

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρατηρησα οτι παρολο που εχω 1.17gb απο το shake, καταναλωνω data απο το πακετο xlusive που εχω.
ψάχνοντας ειδα οτι εαν τα δυο αυτα ειναι ενεργοποιημενα την ιδια ημερομηνια, τοτε προηγείται στην καταναλωση τα data του πακετου και οχι αυτα του shake. Αρα για να διατηρήσω οσα περισσοτερα data στον κουβα μεσω των ανανεωσεων, θα πρεπει πρωτα να βαζω χρηματα, στην συνεχεια να κανω shake και την επομενη ημερα να κανω αγορα το xlusive πακετου μου για εχουν διαφορετικη ημερομηνια, για να μπορει να προγειται το shake στην καταναλωση!!
Ετσι ειναι;;
το εχω καταλαβει καλα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω μια ερώτηση :όταν βάζουμε κάρτα 15€ από κατάστημα, πόσα μπαίνουν στη κάρτα;
13.4€;;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. Υπολογίζω ότι από κάθε κάρτα που βάζω 15€ μένουν 13,4€. Κάθε μήνα βάζω το πακέτο με τα 8.5€ το φοιτητικό.
Άρα μέσα στο χρόνο θα βάλω 8 φορές κάρτα.

Με πήραν για προσφορά σε φοιτητικό καρτοσυμβολαιο με 12,20€ και θέλω να δω αν με συμφέρει.

Προς το παρόν όπως το υπολογίζω πιο ακριβό βγαίνει το καρτοσυμβολαιο

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια 15/1,1 = 13,64

13,64 *1,10 = 15

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sot20 said:

Κατάλαβα.. Υπολογίζω ότι από κάθε κάρτα που βάζω 15€ μένουν 13,4€. Κάθε μήνα βάζω το πακέτο με τα 8.5€ το φοιτητικό.
Άρα μέσα στο χρόνο θα βάλω 8 φορές κάρτα.

Με πήραν για προσφορά σε φοιτητικό καρτοσυμβολαιο με 12,20€ και θέλω να δω αν με συμφέρει.

Προς το παρόν όπως το υπολογίζω πιο ακριβό βγαίνει το καρτοσυμβολαιο

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν είσαι φοιτητής (και κάτω από 30 χρονών), απλά δήλωσέ το και δε θα μειώνεται το ποσό με φόρους.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alexpef said:

Καλημέρα 12 ευρω ανανέωση , τι καθαρό υπόλοιπο μένει , ευχαριστώ .

Λοιπόν θα κάνεις 12÷1,10 το οποίο κάνει 10,91€

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το φοιτητικό μου έληγε το καλοκαίρι. Tότε μου έστειλαν sms  για να ανανεωθεί ο αριθμός ως φοιτητικό, να τους στείλω δικαιολογητικά στο cu@vodafone.com, αλλά δεν φοιτούσα τότε και έτσι σταμάτησε το φοιτητικό. Σήμερα που κάνω μεταπτυχιακό, μπορώ να στείλω βεβαίωση σπουδών σε εκείνο το mail για να ξαναπεραστεί ως φοιτητικό? έχει συμβεί σε κανένα?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας από ένα κατάστημα με τα δικαιολογητικά που ζητάνε θα στο ενεργοποιήσουν εκεί άμεσα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, giorgos123GEORGE said:

Καλημέρα! Το φοιτητικό μου έληγε το καλοκαίρι. Tότε μου έστειλαν sms  για να ανανεωθεί ο αριθμός ως φοιτητικό, να τους στείλω δικαιολογητικά στο cu@vodafone.com, αλλά δεν φοιτούσα τότε και έτσι σταμάτησε το φοιτητικό. Σήμερα που κάνω μεταπτυχιακό, μπορώ να στείλω βεβαίωση σπουδών σε εκείνο το mail για να ξαναπεραστεί ως φοιτητικό? έχει συμβεί σε κανένα?

Νομίζω μπορείς να κάνεις και πάσο,γιατί κάνεις μεταπτυχιακό. Προσοχή όμως το κάνεις στο academicid.minedu.gov.gr εφόσον το κάνεις σε Ελληνικό Πανεπιστήμιο.  Με την βεβαίωση σπουδών δεν ξέρω αν θα σου γίνει 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Άλλαξε κάτι με τα φοιτητικά πακέτα ως προς την μεταφορά των υπολοιπόμενων λεπτών, mb και sms εφόσον γίνει ενεργοποίηση νέου πακέτου πριν την λήξη του υπάρχοντος;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πώς μπορώ να δω πότε χάνεται τελείως το νούμερο σε sim που έχει Μπέι φραγή; Στο 1252 δεν λέει κάτι σχετικό. Στην εφαρμογή επίσης δεν βλέπω κάτι.

Link to comment
Share on other sites



Καλημέρα! Το φοιτητικό μου έληγε το καλοκαίρι. Tότε μου έστειλαν sms  για να ανανεωθεί ο αριθμός ως φοιτητικό, να τους στείλω δικαιολογητικά στο cu@vodafone.com, αλλά δεν φοιτούσα τότε και έτσι σταμάτησε το φοιτητικό. Σήμερα που κάνω μεταπτυχιακό, μπορώ να στείλω βεβαίωση σπουδών σε εκείνο το mail για να ξαναπεραστεί ως φοιτητικό? έχει συμβεί σε κανένα?


Βεβαίως οι μεταπτυχιακοί φοιτητές δικαιούνται φοιτητικό κανονικά,

Είμαι σε μεταπτυχιακο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άρχισαν τα όργανα; 

 

EIΣAI ΦOITHTHΣ; AN NAI, ΣTEIΛE TO EN ENEPΓEIA ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHΣHΣ ΣE IEK/KOΛΛEΓIO/EΠAΣ/ΣTPATIΩTIKH ΣXOΛH KAI H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΘA ANANEΩΘEI ΣTON APIΘMO ΣOY! ΣTEIΛE TO ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΣOY & TON CU APIΘMO ΣOY EΔΩ: custudent@vodafone.com

Δηλαδή θα μου το κόψουν και αν ναι θα χάσω τα γκιγκα;

 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2022 at 12:53 ΠΜ, JOHN_ONLY said:

Πώς μπορώ να δω πότε χάνεται τελείως το νούμερο σε sim που έχει Μπέι φραγή; Στο 1252 δεν λέει κάτι σχετικό. Στην εφαρμογή επίσης δεν βλέπω κάτι.

Λίγο αργοπορημένα απαντώ αλλά καλείς 1252 και πατάς 1 και μετά 2. Ακούς την τελευταία ημερομηνία ανανέωσης και προσθέτεις 13 μήνες και 5 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Inevar said:

Άρχισαν τα όργανα; 

 

EIΣAI ΦOITHTHΣ; AN NAI, ΣTEIΛE TO EN ENEPΓEIA ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHΣHΣ ΣE IEK/KOΛΛEΓIO/EΠAΣ/ΣTPATIΩTIKH ΣXOΛH KAI H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΘA ANANEΩΘEI ΣTON APIΘMO ΣOY! ΣTEIΛE TO ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΣOY & TON CU APIΘMO ΣOY EΔΩ: custudent@vodafone.com

Δηλαδή θα μου το κόψουν και αν ναι θα χάσω τα γκιγκα;

 

Νομίζω θα τα χάσεις αλλά θα σου γυρίσουν σε σπέσιαλ. Μπορεί όμως και να μην σου κάνουν τίποτα. Σε γνωστό μου που του ήρθε έχει ένα χρόνο περίπου και δεν του έχουν κάνει τίποτα. Πόσα χρόνια το έχεις;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, aektzhs 1 said:

Νομίζω θα τα χάσεις αλλά θα σου γυρίσουν σε σπέσιαλ. Μπορεί όμως και να μην σου κάνουν τίποτα. Σε γνωστό μου που του ήρθε έχει ένα χρόνο περίπου και δεν του έχουν κάνει τίποτα. Πόσα χρόνια το έχεις;

Πάνω απο 9 χρόνια δηλαδή από 27/4/2013

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...