Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σας, μόλις μου ήρθε μύνημα οτί τελείωσε το φοιτητικό πακέτο.
τα mb που έχω απο το φοιτητικό θα μηδενιστούν στις 1/4 λόγω μη ανανέωσης ή θα παραμείνουν για κάποιο χρονικό διάστημα?
ευχαριστώ
Πόσα χρόνια πέρασαν από τοτε που πήρες πτυχίο;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2022 at 9:57 ΠΜ, DEERHUNTER said:

ήταν cu student x . μάλλον έγραφα παράταση.......σαν student-x είχε ξεκινήσει στις 18/4/2018

Γεια σου φίλε, αν δεν κάνω λάθος, είμαι εγώ που σου είχα δώσει τη φοιτητική προσφορά μου (προς ενημέρωση της διαχείρισης, δεν την πούλησα, μην τυχόν θεωρηθεί το post μου ως αναφορά σε παράνομες ενέργειες κτλ). Σου έκοψαν το φοιτητικό τόσο νωρίς? Η αλήθεια είναι, ότι το πάσο μου έληξε στις 30 Οκτωβρίου του 2020. Λογικά δεν θα χάσεις τα 600' προς CU και τα 600MB που λαμβάνεις κάθε πρώτη του μηνός, αφού μετά τη λήξη της φοιτητικής προσφοράς, θα (πρέπει να) σε εντάξουν στο CU Special, οπότε θα εξακολουθήσεις να λαμβάνεις τα ίδια δώρα για τα επόμενα δύο χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Gm87 said:

Γεια σου φίλε, αν δεν κάνω λάθος, είμαι εγώ που σου είχα δώσει τη φοιτητική προσφορά μου (προς ενημέρωση της διαχείρισης, δεν την πούλησα, μην τυχόν θεωρηθεί το post μου ως αναφορά σε παράνομες ενέργειες κτλ). Σου έκοψαν το φοιτητικό τόσο νωρίς? Η αλήθεια είναι, ότι το πάσο μου έληξε στις 30 Οκτωβρίου του 2020. Λογικά δεν θα χάσεις τα 600' προς CU και τα 600MB που λαμβάνεις κάθε πρώτη του μηνός, αφού μετά τη λήξη της φοιτητικής προσφοράς, θα (πρέπει να) σε εντάξουν στο CU Special, οπότε θα εξακολουθήσεις να λαμβάνεις τα ίδια δώρα για τα επόμενα δύο χρόνια.

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και βέβαια για την ΔΩΡΕΑΝ προσφορά  που μου είχες κάνει! θα ρωτήσω στο chat και θα δώσω feedback!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Gm87 said:

Γεια σου φίλε, αν δεν κάνω λάθος, είμαι εγώ που σου είχα δώσει τη φοιτητική προσφορά μου (προς ενημέρωση της διαχείρισης, δεν την πούλησα, μην τυχόν θεωρηθεί το post μου ως αναφορά σε παράνομες ενέργειες κτλ). Σου έκοψαν το φοιτητικό τόσο νωρίς? Η αλήθεια είναι, ότι το πάσο μου έληξε στις 30 Οκτωβρίου του 2020. Λογικά δεν θα χάσεις τα 600' προς CU και τα 600MB που λαμβάνεις κάθε πρώτη του μηνός, αφού μετά τη λήξη της φοιτητικής προσφοράς, θα (πρέπει να) σε εντάξουν στο CU Special, οπότε θα εξακολουθήσεις να λαμβάνεις τα ίδια δώρα για τα επόμενα δύο χρόνια.

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και βέβαια για την ΔΩΡΕΑΝ προσφορά  που μου είχες κάνει! θα ρωτήσω στο chat και θα δώσω feedback!μου απαντησε το chat οτι θα μου δίνουν για 2 χρόνια 600mb kai 600 λεπτά προς cu.

Η νέα προσφορά δεν ανανεώνει τα data του φοιτητικού που θα λήξουν 1/3/2021

ευχαριστώ και πάλι Gm87

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 5:52 ΜΜ, P_papadis said:

Για κάποιο λόγο ενώ έληγε το xclusive 7 και το καταργησαν σαν πακετο ενεργοποίησα το xclusive 8 την ημέρα που έληγε και παρόλο που τα χώρισε σε ημερομηνία λήξης τώρα μπήκα τυχαία και είδα ότι τα έχει προσθέσει και παρατείνει την διάρκεια τους. Αν και προφανώς δεν τα είχα ανάγκη και δεν με ένοιαζε να χαθούν (50gb +10000' προς όλους) μπράβο στην Vodafone που στο τέλος τα πρόσθεσε. 

Τελικά αν βάλουμε το xclusive 8 τα προς όλους που είχαμε από το xclusive 7 τα χάνουμε ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pankro said:

Τελικά αν βάλουμε το xclusive 8 τα προς όλους που είχαμε από το xclusive 7 τα χάνουμε ?

Σε εμένα προστέθηκαν τα παλιά του 7 με τα καινούργια του 8 αλλά όχι την ίδια μέρα που ενεργοποίησα το 8 αλλά αργότερα. Εγώ μπήκα 5 μέρες μετά την ενεργοποίηση του 8 και είδα ότι είχαν προστεθεί ενώ την ημέρα που έβαλα το πακέτων των 8 δεν τα χώριζε σε διαφορετικές ημερομηνίες λήξεως. Κάποιοι έχουν αναφέρει ότι δεν τους προστέθηκαν. Τι να πω? Μονο σε εμένα το έκαναν αυτό? 😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P_papadis said:

Σε εμένα προστέθηκαν τα παλιά του 7 με τα καινούργια του 8 αλλά όχι την ίδια μέρα που ενεργοποίησα το 8 αλλά αργότερα. Εγώ μπήκα 5 μέρες μετά την ενεργοποίηση του 8 και είδα ότι είχαν προστεθεί ενώ την ημέρα που έβαλα το πακέτων των 8 δεν τα χώριζε σε διαφορετικές ημερομηνίες λήξεως. Κάποιοι έχουν αναφέρει ότι δεν τους προστέθηκαν. Τι να πω? Μονο σε εμένα το έκαναν αυτό? 😂

Έβαλα το xclusive 8 αλλά τα έβαλε ξεχωριστά μάλλον θα χαθούν.

Μου ήρθε μήνυμα που λέει ότι Μόλις πήρες δώρο Extra 11 φορές το cu xclusive 8.5! Συνολικά πήρες 14400 λεπτά προς όλους,14400mb,14400 sms με μόνο 8,5€.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, DEERHUNTER said:

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και βέβαια για την ΔΩΡΕΑΝ προσφορά  που μου είχες κάνει! θα ρωτήσω στο chat και θα δώσω feedback!μου απαντησε το chat οτι θα μου δίνουν για 2 χρόνια 600mb kai 600 λεπτά προς cu.

Η νέα προσφορά δεν ανανεώνει τα data του φοιτητικού που θα λήξουν 1/3/2021

ευχαριστώ και πάλι Gm87

Αμείλικτοι έχουν γίνει πάντως. Άλλοι έχουν το όνομα και άλλοι έχουν τη χάρη. Στην πράσινη που έχω δώσει τη φοιτητική προσφορά στον πατέρα μου, με το ίδιο πάσο (λήξη 30 Οκτωβρίου του 2020), τον προηγούμενο μήνα μου είπαν, ότι θα έχει τη φοιτητική προσφορά για τουλάχιστον 2-3 χρόνια ακόμη. Η πράσινη τα ξεχνά, η κόκκινη τα τσεκουρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Αμείλικτοι έχουν γίνει πάντως. Άλλοι έχουν το όνομα και άλλοι έχουν τη χάρη. Στην πράσινη που έχω δώσει τη φοιτητική προσφορά στον πατέρα μου, με το ίδιο πάσο (λήξη 30 Οκτωβρίου του 2020), τον προηγούμενο μήνα μου είπαν, ότι θα έχει τη φοιτητική προσφορά για τουλάχιστον 2-3 χρόνια ακόμη. Η πράσινη τα ξεχνά, η κόκκινη τα τσεκουρώνει.
Δεν είναι ακριβώς έτσι , και η κόκκινη αφήνει την φοτιτικη προσφορά και ας έχει λήξει το πάσο (έχω παραδείγματα)

Τώρα πως ακριβώς σκέφτονται δεν μπορώ να πω

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Gm87 said:

Αμείλικτοι έχουν γίνει πάντως. Άλλοι έχουν το όνομα και άλλοι έχουν τη χάρη. Στην πράσινη που έχω δώσει τη φοιτητική προσφορά στον πατέρα μου, με το ίδιο πάσο (λήξη 30 Οκτωβρίου του 2020), τον προηγούμενο μήνα μου είπαν, ότι θα έχει τη φοιτητική προσφορά για τουλάχιστον 2-3 χρόνια ακόμη. Η πράσινη τα ξεχνά, η κόκκινη τα τσεκουρώνει.

θα σας ενημερώσω στις 1 Μαρτίου εάν τελικά μηδενίσουν τα data και η ομιλία του φοιτητικού!

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2022 at 8:28 ΜΜ, HEO said:

Δεν είναι ακριβώς έτσι , και η κόκκινη αφήνει την φοτιτικη προσφορά και ας έχει λήξει το πάσο (έχω παραδείγματα)

Τώρα πως ακριβώς σκέφτονται δεν μπορώ να πω

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk
 

Τυχαία επιλογή κάνουν,αυτό βλέπω. 
Κατ έμε μόνο προσφορές έχουν,από κάλυψη πάντως πάσχουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία επιλογή κάνουν,αυτό βλέπω. 
Κατ έμε μόνο προσφορές έχουν,από κάλυψη πάντως πάσχουν.
Έτσι πιστεύω και εγώ τυχαία επιλογή + (ίσως) πακέτα που ενεργοποιεί ο χρήστης

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χτες που έληγε το πακέτο student 7 me 2550 ομιλίας , αγόρασα (στην γυναίκα μου) το student 8,5. To δωρο που μου έκανε ήταν διπλασιασμός δηλαδή έχει τώρα 2400 λεπτά. Δεν έχει βέβαια νόημα διότι θα εξακολουθήσουν να μαζεύονται με αυξανόμενο ρυθμό....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,όπως είχα αναφέρει σε προηγούμενο ποστάρισμα, μου είχε έρθει μήνυμα οτι λήγει το φοιτητικό μου!

Τελικά μάλλον δεν ισχύει.Μου έδωσε πάλι 600+600 και τα ανανέωσε .

Μάλλον πρέπει να εννοούσε κάτι άλλο το sms!οψόμεθα

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό :)

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

Σε κανονικό cu μπορεί κάποιος να μεταφέρει χρηματικό υπόλοιπο που προέρχεται από διπλασιασμό κάρτας?

έχω διπλασιασμό κάρτας και θέλω να στείλω χρηματικό υπόλοιπο στην κόρη μου που έχει φοιτητικό.

Θα μπορούσα να το κάνω κ να δω αλλά αν το κάνω κ δεν γίνεται θα έχω πολύ χρηματικό υπόλοιπο στην κάρτα μου το οποίο θα λήξει σε δύο μήνες!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

"Επαληθεύοντας" το "ό,τι πάρεις 12,20Ε" στις προσφορές για μετάβαση από φοιτητικά CU σε καρτοπρόγραμμα:

 

Voda12.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CaptainNickGR said:

Τίμιο, αλλά μου το είχε δώσει με 10.8. 🤑

Πάνε αυτά: Παλιότερα, ως πέρσι. Δεν έχω δει φέτος φοιτητικό με "προσφορά μετάβασης σε καρτοπρόγραμμα" με άλλη τιμή από 12,20Ε.

Link to comment
Share on other sites

τους 3 πρωτους μηνες που εκανα τον αριθμο μου φοιτητικο, εβλεπα δωρο 30gb καθε μηνα. αυτο τωρα δεν το βλεπω!
το σταματησαν γενικα η ηταν μονο για τους 3 πρωτους μηνες ?

Link to comment
Share on other sites

Ποτε εγινε φοιτητικο το CU σου; Τα 30GB προσφορας απο online bonus τα πηρες και τον επομενο και τον μεθεπομενο μηνα απο οταν το εκανες φοιτητικο;

Γνωριζω οτι δινει δωρεαν για 3 μηνες μετα τη μετατροπη του CU σε φοιτητικο το Students Exclusive 8,5. Δε γνωριζα οτι δινει και το online bonus των 30GB επισης δωρεαν για 3 μηνες.

Παντως μετα τους 3 μηνες απο την ενεργοποιηση CU ως φοιτητικο σταματα η δωρεαν παροχη του Exclusive 8,5.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...