Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Επειδη θα ταξιδεψω την αλλη βδομαδα Ισπανια τα φοιτητικα πακετα ισχυουν εντος Ε.Ε η ειναι μονο για Ελλαδα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύουν κανονικά.  Αυτή είναι η εμπειρία. 

"οχι δεν ισχύουν" ,αυτά λέει στην σελίδα της η Vodafone.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύουν κανονικά.  Αυτή είναι η εμπειρία. 
"οχι δεν ισχύουν" ,αυτά λέει στην σελίδα της η Vodafone.
 

Γιατι στη σελιδα τους κανενα πακετο απο τα φοιτητικα δεν ισχυει εντος Ε.Ε γραφει. Οποτε ρωταω απο εμπειρια τι γινεται.
Ευχαριστω πολυ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα συσσωρευμένα υπόλοιπα που είχα από απανωτές ανανεώσεις (στις 29 μέρες κάθε φορά) του student xclusive 7 (που πλέον δεν προσφέρεται το καταρήγανε) ΤΑ ΧΑΝΩ;

Δεν θα συνεχίσει δηλαδή η συσσώρευση αν βάλω student xclusive 8.5 ; Ξανααρχίζω από το μηδέν;

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rodriguez said:

Τα συσσωρευμένα υπόλοιπα που είχα από απανωτές ανανεώσεις (στις 29 μέρες κάθε φορά) του student xclusive 7 (που πλέον δεν προσφέρεται το καταρήγανε) ΤΑ ΧΑΝΩ;

Δεν θα συνεχίσει δηλαδή η συσσώρευση αν βάλω student xclusive 8.5 ; Ξανααρχίζω από το μηδέν;

Ευχαριστώ

Ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 4:23 ΜΜ, blade_ said:

Κάτι έχασα μάλλον... Έγινε η ελάχιστη ανανέωση 12 ευρώ? 

ακυρο. ισχυει...

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ακριβώς..

Για φοιτητικά vodafone cu, με την κατάργηση του xclusive 7,

βγάζω το συμπέρασμα ότι συμφέρει πλέον το πακέτο 5GB + 500 λεπτά ομιλίας ανά εβδομάδα με:

€2.5 + 750 big bang πόντους

Βγαίνει δηλαδή με ~€12 το μήνα για €20GB και 2000' ομιλίας

 

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, rodriguez said:

Για φοιτητικά vodafone cu, με την κατάργηση του xclusive 7,

βγάζω το συμπέρασμα ότι συμφέρει πλέον το πακέτο 5GB + 500 λεπτά ομιλίας ανά εβδομάδα με:

€2.5 + 750 big bang πόντους

Βγαίνει δηλαδή με ~€12 το μήνα για €20GB και 2000' ομιλίας

 

Ναι αλλά δεν θα συσσωρεύεις όπως πριν (αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενά σου). Κατά τα άλλα ναι, είναι μία καλή πρόταση για κάποιον που τα χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites


βγάζω το συμπέρασμα ότι συμφέρει πλέον το πακέτο 5GB + 500 λεπτά ομιλίας ανά εβδομάδα με:
€2.5 + 750 big bang πόντους
Βγαίνει δηλαδή με ~€12 το μήνα για €20GB και 2000' ομιλίας
 


Αν είσαι κάτω των 30 και ιδιοκτήτης κάρτας νέων, μπορείς να την βγάζεις με 10€ το δίμηνο με το πακέτο που αναφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι που θα ειναι αρκετες φορες απαντημενο. στο πακετο με την ονομαστικη τιμη πχ student xclusive 12€, τα δωδεκα ειναι με τον φορο η ειναι τα καθαρα του πακετου;

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι που θα ειναι αρκετες φορες απαντημενο. στο πακετο με την ονομαστικη τιμη πχ student xclusive 12€, τα δωδεκα ειναι με τον φορο η ειναι τα καθαρα του πακετου;

Με τον φόρο. Δεν γίναμε Αμερική ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CaptainNickGR said:


Με τον φόρο. Δεν γίναμε Αμερική ακόμα.

δηλαδη βαζω 12€ student xclusive 12 και μετα αγοραζω το πακετο !!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Ναι αλλά δεν θα συσσωρεύεις όπως πριν (αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενά σου). Κατά τα άλλα ναι, είναι μία καλή πρόταση για κάποιον που τα χρειάζεται..

Είσαι σίγουρος ότι δεν συσσωρεύονται σε αυτό το πακέτο αν το ενεργοποιήσεις πριν τη λήξη του προηγούμενου;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη βαζω 12€ student xclusive 12 και μετα αγοραζω το πακετο !!!

Σωστά!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, rodriguez said:

Είσαι σίγουρος ότι δεν συσσωρεύονται σε αυτό το πακέτο αν το ενεργοποιήσεις πριν τη λήξη του προηγούμενου;

Από την εμπειρία μου θα σου πω... πως χάνονται. Έκανα κάποτε την αλλαγή από student xclusive 7€ σε student xclusive 8,50€ και ότι είχα μαζέψει με το 7αρι πακέτο, τα έχασα!

Το θέμα τώρα είναι ότι επειδή εδώ έχουμε να κάνουμε με αναγκαστική μετάβαση σε άλλο πακέτο, λόγω κατάργησης, θα έπρεπε να συσσωρευτούν. Αυτό λέει η λογική. Για να δούμε...

Edited by supernet
Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, supernet said:

Από την εμπειρία μου θα σου πω... πως χάνονται. Έκανα κάποτε την αλλαγή από student xclusive 7€ σε student xclusive 8,50€ και ότι είχα μαζέψει με το 7αρι πακέτο, τα έχασα!

Το θέμα τώρα είναι ότι επειδή εδώ έχουμε να κάνουμε με αναγκαστική μετάβαση σε άλλο πακέτο, λόγω κατάργησης, θα έπρεπε να συσσωρευτούν. Αυτό λέει η λογική. Για να δούμε...

99% χάνονται. Θεωρείς την vodafone φιλεύσπλαχνη να μας επιτρέψει να μεταφέρουμε τα 30000 λεπτά ομιλίας μας προς όλους στο νέο πακέτο;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Τα Big Bang επι πληρωμεί πακέτα μεταφέρονται, αρκεί να ενεργοποιηθούν ακριβώς το ίδιο τη μέρα λήξης του ισχύοντος, έστω 1-2 λεπτά αφού μπει η νέα μέρα από την ημερομηνία λήξης του ισχύοντος χωρίς άλλη κίνηση από τη sim.

Αν με ρωτήσετε αν είναι σίγουρο, θα πω: Δοκιμάστε το.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, rodriguez said:

99% χάνονται. Θεωρείς την vodafone φιλεύσπλαχνη να μας επιτρέψει να μεταφέρουμε τα 30000 λεπτά ομιλίας μας προς όλους στο νέο πακέτο;

Παιδιά το έκανα εγώ.. φυσικά και έχασα τα συσσωρευμένα του 7.. μόνο τα προς cu μείνανε που δεν είναι του 7 αλλά του φοιτητικού γενικώς..

Και εννοείται πως ενεργοποίησα το 8,5 πριν λήξει το 7 μπας και.. αλλά.. 

 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι που θα ειναι αρκετες φορες απαντημενο. στο πακετο με την ονομαστικη τιμη πχ student xclusive 12€, τα δωδεκα ειναι με τον φορο η ειναι τα καθαρα του πακετου;
Ποιον φόρο εννοείς; ΦΠΑ περιλαμβάνει, αλλά αυτό δε σε απασχολεί γιατί και το πόσο της ανανέωσης είναι με ΦΠΑ επίσης, άρα δεν χρειάζεται να υπολογιστεί πουθενά ο( ΦΠΑ). Το τέλος κινητής από την άλλη θέλει να το υπολογίσεις γιατί δεν έχει να κάνει με το πακέτο. Αν εννοείς αυτό, δηλαδή τι ποσό πρέπει να κάνεις ανανέωση για να έχεις διαθέσιμα 12 ώστε να πάρεις το πακέτο, τότε είναι 12 x 1,1 =13,2€. Άρα θα πρέπει να κάνεις ανανέωση 15€, εκτός αν πας σε κατάστημα και μπορούν να σου βάλουν 14.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mark_K said:

Ποιον φόρο εννοείς; ΦΠΑ περιλαμβάνει, αλλά αυτό δε σε απασχολεί γιατί και το πόσο της ανανέωσης είναι με ΦΠΑ επίσης, άρα δεν χρειάζεται να υπολογιστεί πουθενά ο( ΦΠΑ). Το τέλος κινητής από την άλλη θέλει να το υπολογίσεις γιατί δεν έχει να κάνει με το πακέτο. Αν εννοείς αυτό, δηλαδή τι ποσό πρέπει να κάνεις ανανέωση για να έχεις διαθέσιμα 12 ώστε να πάρεις το πακέτο, τότε είναι 12 x 1,1 =13,2€. Άρα θα πρέπει να κάνεις ανανέωση 15€, εκτός αν πας σε κατάστημα και μπορούν να σου βάλουν 14.

Sent from my Galaxy S10e
 

ναι αυτο εννοουσα!!
13,20€ λοιπον ε!!!
ημουν αρχικα στο 10€ πακετο αλλα τα παραπανω που δινουν ως bonus στο 12€, ειναι αξιολογα, οποτε μαλλον δεν μπορω να τα αγνοήσω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια: στις 24/1 κάνω ανανέωση το student exclusive 7 και όλα καλά. Κανονικά μπήκε και ο χρόνος ομιλίας την 1/2.

Σήμερα μου σκάει μήνυμα ότι το student exclusive 7 έληξε. Μπαίνω στην εφαρμογή να δω ενεργά πακέτα και μου δείχνει κανένα ενεργό.

Έχω  μαζέψει  χρόνο 15000' προς όλους που λήγει 23/2 και 23000΄ προς CU που λήγει 1/3

Τι κάνω τώρα; Μιλάω με τα 15000' που έχω μέχρι 23/2 και τότε κάνω ενεργό πακέτο αυτό με τα 8,5 ευρώ;

Όλος αυτός ο χρόνος των 15000' και 23000΄θα χαθεί;;;

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, fonzi said:

Παιδιά μια βοήθεια: στις 24/1 κάνω ανανέωση το student exclusive 7 και όλα καλά. Κανονικά μπήκε και ο χρόνος ομιλίας την 1/2.

Σήμερα μου σκάει μήνυμα ότι το student exclusive 7 έληξε. Μπαίνω στην εφαρμογή να δω ενεργά πακέτα και μου δείχνει κανένα ενεργό.

Έχω  μαζέψει  χρόνο 15000' προς όλους που λήγει 23/2 και 23000΄ προς CU που λήγει 1/3

Τι κάνω τώρα; Μιλάω με τα 15000' που έχω μέχρι 23/2 και τότε κάνω ενεργό πακέτο αυτό με τα 8,5 ευρώ;

Όλος αυτός ο χρόνος των 15000' και 23000΄θα χαθεί;;;

 

Τα 23.000 δεν θα χαθούν καθώς δεν προέρχονται από πακέτο αλλά από το φοιτητικό πρόγραμμα. Τα 15.000.. ξεκίνα τα τηλέφωνα προλαβαίνεις να τα φας!!! (θα διαγραφούν). Ξεκινάει καινούριο μάζεμα με το 8.5

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Αν με 1000 λεπτά τον μήνα μάζεψες 15.000 τώρα με τα 1200 θα τα μαζευεις ακόμα πιό γρήγορα

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα  Παιδιά Και εμενα μου Ηρθε μηνυμα Σημερα πριν 1 ωρα οτι Η Προσφορα CU Student ΕΛΗΞΕ.

Ειχα Αγορασμενο το Student Exclusive 8.5, Μπαίνω στην εφαρμογή να δω ενεργά πακέτα και μου δείχνει κανένα ενεργό.

Έχω  μαζέψει  χρόνο 8335' προς όλους που λήγει 21/2 και 18954΄ προς CU που λήγει 1/3

Αγοραζουμε ξανα το Πακετο Των 8.5 η Τελος το Φοιτιτικο Cu, Τωρα Απο εδω Και Περα Τι κανουμε Ξερει κανεις ???

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, c3250 said:

Καλημερα  Παιδιά Και εμενα μου Ηρθε μηνυμα Σημερα πριν 1 ωρα οτι Η Προσφορα CU Student ΕΛΗΞΕ.

Ειχα Αγορασμενο το Student Exclusive 8.5, Μπαίνω στην εφαρμογή να δω ενεργά πακέτα και μου δείχνει κανένα ενεργό.

Έχω  μαζέψει  χρόνο 8335' προς όλους που λήγει 21/2 και 18954΄ προς CU που λήγει 1/3

Αγοραζουμε ξανα το Πακετο Των 8.5 η Τελος το Φοιτιτικο Cu, Τωρα Απο εδω Και Περα Τι κανουμε Ξερει κανεις ???

Ρώτα μέσω live chat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...