Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν βαζεις καρτα τωρα κλειδωνει στο εξαμηνο;

Στάλθηκε από το T780H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σωστά


Στάλθηκε από το M2007J22G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απντησεις σας . Εωταω γιατι σκοπευω να το εχω σαν δεύτερο νουμερο για ωρα αναγκης για να δεχομαι μονο μνμ και κλησεις και αν γινεται να βαζω μια φορα το χρονο καρτα γι να μην κλειδωνει

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν μπει φραγή στο 7μηνο μετά το τελευταίο cashback (ή κανονική κάρτα) , δλδ 210 μέρες μετά, δε δέχεται νέο cashback και πρέπει να γίνει πιο πριν.

Όπως και και στα κανονικά -μη φοιτητικά- CU πρέπει το cashback (ακόμα και 0,04€) να γίνει πριν τις 90 μέρες, δλδ πριν μπει φραγή, για να το δεχτει.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα παραπάνω αλλά γιατί να περιμένεις τόσο;;;

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Λογικά τα παραπάνω αλλά γιατί να περιμένεις τόσο;;;

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

Λογικό αυτό που λες στην καλύτερη εταιρεία καρτοκινητής σε προσφορές που αξίζουν.

Απλά στις άλλες εταιρείες, όσο πιο αργά τόσο πιο καλά σε προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να συνδεθείς με τα δεδομένα σου ή με τους κωδικούς του CU App στο My Vodafone App. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει σε πόσους μήνες χάνεται ο αριθμός σε φοιτητικό cu αν δεν κάνουμε ανανέωση;

Ξέρω ότι στα απλά cu είναι 13 μήνες.

Στο δικό μου λέει ακόμη ότι το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας λήγει στις 07-10-2021.

Επίσης το ιστορικό ανανέωσης κάρτας είναι κενό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αρκετούς μήνες, ούτε 1 έτος, που εφαρμόστηκε το 6μηνο διάρκειας υπολοίπου € από "κάρτα" ή CashBack και δε γνωρίζουμε ακόμη πότε και ΕΑΝ χάνει κάποτε την κατοχή αριθμού ένα φοιτητικό CU.

Πάντως, έως 6/11/2021 , άλλο 1 μήνα ακόμη, μπορείς να αγοράσεις από supermarket κάτι από εδώ: https://pockee.com/app/retailer/2 και να ανεβάσεις την απόδειξη στο MyVodafone app (υπομενού CashBack) και αφού καταχωρηθεί το ποσό (έστω και 0,04€) να το εξαργυρώσεις, προκειμένου να έχεις την κατοχή του αριθμού για ακόμα 13 μήνες.

 

Πχ από Μασούτη:

spacer.png

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα , εχω στην κατοχή μου απο το καλοκαίρι ενα ευκολο φοιτητικό νούμερο , που το απόκτησα σε κάποια διαφημιστική καμπάνια της εταιρείας .

Εδωσα 10 ευρω και αφου μου το ενεργοποιησαν , ειδα μέσα απο την εφαρμογή οτι σε χρηματικό ποσό ηταν 8,63 .

Μου ειπαν οτι τα χρήματα αυτα θα τα χρησιμοποιήσω μετα απο 1 τρίμηνο γιατι θα εχω κάθε μήνα δωρεάν ανανέωση και οτι εχω σε υπόλοιπο data η χρόνο ομιλίας , δεν χάνονται και μεταφέρονται κάθε μήνα .

Οντως και ετσι γίνεται , θελω να ρωτήσω αν δεν ανανεώσω στην συγκεκριμένη ημερομηνία χάνονται ολα τα δεδομένα και ο χρόνος ομιλίας που εχει μαζευτεί αυτους τους 3 μήνες ;

Επίσης μπορώ να αλλάζω τα προγράμματα στα φοιτητικά , τώρα εχω το 8.5 student , να πηγαίνω στο 7 η ακόμη και στο 10ευρω ;

Και μια τελευταία ερώτηση χάνεται το φοιτητικό σε περίπτωση αδράνειας και αν σε πόσο διάστημα , μηνες η χρόνος ;

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2021 at 4:36 ΜΜ, alexpef said:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα , εχω στην κατοχή μου απο το καλοκαίρι ενα ευκολο φοιτητικό νούμερο , που το απόκτησα σε κάποια διαφημιστική καμπάνια της εταιρείας .

Εδωσα 10 ευρω και αφου μου το ενεργοποιησαν , ειδα μέσα απο την εφαρμογή οτι σε χρηματικό ποσό ηταν 8,63 .

Μου ειπαν οτι τα χρήματα αυτα θα τα χρησιμοποιήσω μετα απο 1 τρίμηνο γιατι θα εχω κάθε μήνα δωρεάν ανανέωση και οτι εχω σε υπόλοιπο data η χρόνο ομιλίας , δεν χάνονται και μεταφέρονται κάθε μήνα .

Οντως και ετσι γίνεται , θελω να ρωτήσω αν δεν ανανεώσω στην συγκεκριμένη ημερομηνία χάνονται ολα τα δεδομένα και ο χρόνος ομιλίας που εχει μαζευτεί αυτους τους 3 μήνες ;

Επίσης μπορώ να αλλάζω τα προγράμματα στα φοιτητικά , τώρα εχω το 8.5 student , να πηγαίνω στο 7 η ακόμη και στο 10ευρω ;

Και μια τελευταία ερώτηση χάνεται το φοιτητικό σε περίπτωση αδράνειας και αν σε πόσο διάστημα , μηνες η χρόνος ;

Ευχαριστώ .

Αν και νέος στον φοιτητικό κόσμο,από όσο ξέρω θα χαθούν αν για παράδειγμα από το πακέτο των 8.5 πας σε αυτό των 10 €. Τώρα καλό θα ήταν να ανανεώσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις με αυτούς(βάλε μια κάρτα των 10€). Τώρα για τα δωρεάν που σου έδιναν κάθε μήνα(χ3)δεν το ξέρω,γιατί περίπου δύο μήνες είμαι στο Vodafone Students Xculsive . Πάντως τα 600 προς Cu και τα 600 MB δεν χάνονται.  Και εμένα για τους τρεις πρώτους μήνες αφού έβαλα κάρτα των 10 μου βάζουν το πακέτο των 8.5 τζάμπα,με την μονγ διαφορά πως εγώ είμαι φοιτητής και πήγα πάσο 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το cashback, έκανα σχετική ερώτηση στο τσατ και η απάντηση ήταν η εξής...

Screenshot_2021-10-13-10-34-30-417.thumb.jpg.bb4101dd6a122b8d71f449c19581eb30.jpg

Επίσης, ρώτησα και για την ανανέωση μέσω μεταφοράς από τρίτο αριθμό και η απάντηση ήταν κάπως διφορούμενη...

 

Screenshot_2021-10-13-14-20-23-007.jpg

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

H Μεταφορά χρόνου ομιλίας στην Vodafone δεν ανανεώνει την ημερομηνία λήξης. Οπότε δεν μπορει να γίνει σε φραγμένο κινητό. Δεν έχει νόημα και δεν γίνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , τελειώνει το πακέτο σε χρόνο ομιλίας στις 20 , την ανανέωση την κάνω 20 η μια μέρα πρίν για να μην χάσω τα μαζεμένα λεπτά και data ;

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, alexpef said:

Καλημέρα , τελειώνει το πακέτο σε χρόνο ομιλίας στις 20 , την ανανέωση την κάνω 20 η μια μέρα πρίν για να μην χάσω τα μαζεμένα λεπτά και data ;

Όχι δεν χρειάζεται μία μέρα πριν.. στις 20 στις 23:59 λήγει το πακέτο..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alexpef said:

με 10 ευρω ανανέωση online , πόσο μενει καθαρό υπόλοιπο με φόρους κλπ ;

10/1,12 =8,93 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Απορία:

Στο students xclusive 8,5 δίνει δύο επιλογές ενεργοποίησης. Για μια φορά και αυτόματα. Η δεύτερη επιλογή πως ακριβώς δουλεύει; Ενεργοποιεί το πακέτο αυτόματα κάθε πόσες ημέρες; Εάν την επιλέξω σήμερα 27/10, θα ενεργοποιηθεί μεχρι την 23:59 που λήγει το πακέτο του προηγούμενου μήνα;

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζομαι να μετατρεψω 2 αριθμους που εχω στο YOU σε φοιτητικο. αλλα ακομα δεν εχω ξεκαθαρησει 100% καποια πραγματα. Τα οποια ειναι:
- μολις γινει φοιτητικο, για τους 3 επομενους μηνες θα εχω τρεις δωρεαν ανανεωσεις απο την εταιρια?
- για το shake λεει οτι ειναι απο 10€ και πανω. εννοει 10€ στην καρτα καθαρα εκτος των φορων η και με το 8,93 (10/1,12 =8,93) εχεις το δωρω απο το shake.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...