Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ενεργοποίησα esim στο φοιτητικό! Μέσα από το μενού της Vodafone, πανεύκολη διαδικασία, κόστος μετατροπής 9.99 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα esim στο φοιτητικό! Μέσα από το μενού της Vodafone, πανεύκολη διαδικασία, κόστος μετατροπής 9.99 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έβγαλε esim η voda?? Καλό αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως προ ολίγου αλλά μου είπαν στο chat...

1) Μετάβαση από students exclusive 7 σε 8,5: Απώλεια όσων έχουν μαζευτεί και διπλές παροχές μόνο την πρώτη φορά ενεργοποίησης του πακέτου 8,5 (δηλαδή 2,4GB, 2400’ λεπτά προς όλους και 2400 sms).

2) Μετάβαση από students exclusive 8,5 σε 10: Δεν έχουν ακόμα ενημέρωση.

 

Καλημέρα.

Ενημερωτικά και κατόπιν επικοινωνίας με το chat και στην δεύτερη περίπτωση (μετάβαση από students exclusive 8,5 σε 10) χάνονται όσα mb, λεπτά ομιλίας και sms είχαν μαζευτεί με το exclusive 8,5.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε esim η voda?? Καλό αυτό
Ναι, κ το καλό είναι ότι την έδωσε και στα καρτοκινητά. Επίσης η ενεργοποίηση γίνεται on line.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ενημερωτικά και κατόπιν επικοινωνίας με το chat και στην δεύτερη περίπτωση (μετάβαση από students exclusive 8,5 σε 10) χάνονται όσα mb, λεπτά ομιλίας και sms είχαν μαζευτεί με το exclusive 8,5.

Αν έχεις συσωρευμένα λεπτά ομιλίας και ΜΒ δεν υπάρχει λόγος να ενεργοποιήσεις μεγαλύτερο πακέτο. Οπότε πας στο 10 , μόνο όταν σου τελειώσει ένα από τα δύο.

Η κατάργηση των 7 ευρώ είναι το πρόβλημα και η αναγκαστική μεταφορά στο 8,5 .

Το Καλό είναι ότι δίνει και SMS .

Εγώ στα δύο φοιτητικά που έχω, στο ένα (της γυναίκας μου ) έβαζα το 7 γιατί δεν ξέρει να στείλει μήνυμα. Ενώ στου γυιού έβαζα και θα συνεχίσω να βάζω το 8,5 γιατί θέλει και μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα esim στο φοιτητικό! Μέσα από το μενού της Vodafone, πανεύκολη διαδικασία, κόστος μετατροπής 9.99 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε smartwatch την εβαλες την e sim ; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα esim στο φοιτητικό! Μέσα από το μενού της Vodafone, πανεύκολη διαδικασία, κόστος μετατροπής 9.99 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα βήματα ακριβώς ποια είναι ;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή σου υποστηρίζει esim, μπαίνεις στην εφαρμογή της Vodafone, πατάς menu κι έχει επιλογή esim. Μετά έχει οδηγίες βήμα βήμα. Πληρώνεις 9.99 ευρώ και κατόπιν ενεργοποιείται. Πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε WiFi για να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση. (Αν έχεις ios, πρέπει να κάνεις την διαδικασία μέσα από υπολογιστή).

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή σου υποστηρίζει esim, μπαίνεις στην εφαρμογή της Vodafone, πατάς menu κι έχει επιλογή esim. Μετά έχει οδηγίες βήμα βήμα. Πληρώνεις 9.99 ευρώ και κατόπιν ενεργοποιείται. Πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε WiFi για να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση. (Αν έχεις ios, πρέπει να κάνεις την διαδικασία μέσα από υπολογιστή).

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το βρίσκω πουθενά

Ισως δεν υποστηρίζει ακόμα iOS ή CU που εχω …

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ios πρέπει να το κάνεις από υπολογιστή.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 600'+600mb που δίνει κάθε 1η του μήνα, μαζεύονται ή τα χάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Έχω να βάλω κάρτες 3 μήνες και θα γίνει φραγή κλήσεων λέει. Ισχύει? Πριν ένα μήνα το έκανα φοιτητικο
Link to comment
Share on other sites

Έχω να βάλω κάρτες 3 μήνες και θα γίνει φραγή κλήσεων λέει. Ισχύει? Πριν ένα μήνα το έκανα φοιτητικο
Ισχύει αν το έκανες πριν ένα μήνα φοιτητικό και δεν έχεις βάλει κάρτα δεν θα έχει πάρει την εξάμηνη παράταση που παίρνουν τα φοιτητικά

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα φοιτητικά γενικά δεν είναι χωρίς φραγή?θέλουν κάθε κάποιο διάστημα να βάζεις κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Πλέον θέλουν ανανεωση κάθε 7 μήνες (αντί για 3 μήνες στα απλά) για να μη μπαίνει φραγη (6 μήνες διάρκεια υπολοίπου, αντί 2 μηνών στα απλά)
Link to comment
Share on other sites

Πλέον θέλουν ανανεωση κάθε 7 μήνες (αντί για 3 μήνες στα απλά) για να μη μπαίνει φραγη (6 μήνες διάρκεια υπολοίπου, αντί 2 μηνών στα απλά)
ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω καθώς είμαι νέος στον κόσμο του φοιτητικού CU,χρησιμοποιούσα what's up μέχρι να κάνω φορητότητα λόγω του φοιτητικού,αν υπάρχει κάποια υπηρεσία σαν το #pare_dwse δηλ ότι δεν χρειάζεσαι πχ(MB)να το ανταλλάσσεις με κάποιον και με ότι θες εσύ(πχ με μηνύματα). Ευχαριστώ Πολύ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που υπάρχει είναι το πάρε να χεις με το οποίο δίνεις 100 ΜΒ σε 3 γνωστούς σου κάθε φορά που ανανεώνεις τον χρόνο ομιλίας σου .

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2021 at 2:10 ΜΜ, Vasileios said:

Το μόνο που υπάρχει είναι το πάρε να χεις με το οποίο δίνεις 100 ΜΒ σε 3 γνωστούς σου κάθε φορά που ανανεώνεις τον χρόνο ομιλίας σου .

Το βρήκα!!!!Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...