Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο μια του μηνος ξεκιναει?Αν καποιος εχει ανανεωση τοτε ας μας πει τι συνεβη στα λεπτα και στα μβ...
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δεν κρατάει τα student xclusive 7 προσθέτοντας το student xclusive 10

δείχνει (αποδεικνύει) ότι θέλει να σε ωθήσει σε ακριβότερο πακέτο, ανεβάζοντας τον πήχυ στα €8.5 ελάχιστο φοιτητικό πακέτο (από €7).

Αν ήθελε να παράσχει μια έξτρα επιλογή στους συνδρομητές τότε θα διατηρούσε τα xclusive 7 και 8.5 και απλά θα προσέθετε το student xclusive 10.

Κλασική, τυπική κουτοπόνηρη vodafone.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δεν κρατάει τα student xclusive 7 προσθέτοντας το student xclusive 10

δείχνει (αποδεικνύει) ότι θέλει να σε ωθήσει σε ακριβότερο πακέτο, ανεβάζοντας τον πήχυ στα €8.5 ελάχιστο φοιτητικό πακέτο (από €7).

Αν ήθελε να παράσχει μια έξτρα επιλογή στους συνδρομητές τότε θα διατηρούσε τα xclusive 7 και 8.5 και απλά θα προσέθετε το student xclusive 10.

Κλασική, τυπική κουτοπόνηρη vodafone.

πολυ σωστα

η Cosmote τι θα κανει?δεν θα ακολουθησει?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την χρήση σε roaming στην E.E.

Όλα τα ΜΒ καταναλώνονται κανονικά . εκτός από τα ΜΒ του Shake τα οποία δεν καταναλώθηκαν και έληξαν.

Αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ μια προσφορά 10GB με 2 ευρώ για 7 ημέρες,

Έχει ηδη κατέβει στα 9,48 GB

Άρα όλα καλά στο Roaming.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαστε...

 

AΠEPIOPIΣTA DATA MONO ME 4E ΓIA 30 HMEPEΣ! ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA ΣTEIΛE 032 ΣTO 1355 EΩΣ 23/07

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πακέτο φοιτητικό από το 2016. Αν το μεταβιβάσω στην γυναίκα μου, θα παραμείνει φοιτητικό? Η θα μου το κάνουν απλό? Γενικότερα τί συμφέρει να κάνω για να παραμείνει? Αυτή τη στιγμή δεν με πειράζει κάνεις...με την έννοια η κάρτα που βάζω λίγη σε 1 χρόνο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πακέτο φοιτητικό από το 2016. Αν το μεταβιβάσω στην γυναίκα μου, θα παραμείνει φοιτητικό? Η θα μου το κάνουν απλό? Γενικότερα τί συμφέρει να κάνω για να παραμείνει? Αυτή τη στιγμή δεν με πειράζει κάνεις...με την έννοια η κάρτα που βάζω λίγη σε 1 χρόνο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Η κάρτα λήγει σε 180 ημέρες οχι έναν χρόνο

 

Με τα δεδομένα του χτες το φοιτητικό μεταβιβαζόταν σε άλλο όνομα αλλά αυτό μπορεί να έχει αλλάξει

 

Γνωμη μου καλύτερα να ρωτήσεις στο κατάστημα πριν κάνεις κάποια ενέργεια

 

Αλλά στην γυναίκα σου γιατί να το μεταβιβάσεις;;; Άστο στο όνομα σου και δώσε το της :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως αλλά.. στις 7/7 θα λάβουμε ενημέρωση όσοι έχουμε υπόλοιπα μαζεμένα στο student exclusive 7 που θα μας ενημερώσει ότι το υπόλοιπο δεν θα χαθεί αλλά θα περάσει στο επόμενο πακέτο που θα διαλέξουμε. Αυτά μου είπε στο chat η κυρά Vodafone.

Εγώ προσωπικά δεν θα ακολουθήσω, θα πάω πάλι στην Q μου και τα count down.. :)

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα λήγει σε 180 ημέρες οχι έναν χρόνο

 

Με τα δεδομένα του χτες το φοιτητικό μεταβιβαζόταν σε άλλο όνομα αλλά αυτό μπορεί να έχει αλλάξει

 

Γνωμη μου καλύτερα να ρωτήσεις στο κατάστημα πριν κάνεις κάποια ενέργεια

 

Αλλά στην γυναίκα σου γιατί να το μεταβιβάσεις;;; Άστο στο όνομα σου και δώσε το της :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε, θέλει να το συνδέσει με το ebanking της τράπεζας για αυτό. Από την άλλη μπορώ να πάρω ένα καινούριο αριθμό μόνο για το ebanking.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, θέλει να το συνδέσει με το ebanking της τράπεζας για αυτό. Από την άλλη μπορώ να πάρω ένα καινούριο αριθμό μόνο για το ebanking.
Σωστά, το φανταστικά μετά ότι κάτι τέτοιο θα παιζει

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαστε...

 

AΠEPIOPIΣTA DATA MONO ME 4E ΓIA 30 HMEPEΣ! ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA ΣTEIΛE 032 ΣTO 1355 EΩΣ 23/07

 

Μήπως είναι προσφορά μόνο για εσένα?

Το έστειλα και λέει: ΛAΘOΣ ENTOΛH

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρόκειται για προσωπική προσφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως αλλά.. στις 7/7 θα λάβουμε ενημέρωση όσοι έχουμε υπόλοιπα μαζεμένα στο student exclusive 7 που θα μας ενημερώσει ότι το υπόλοιπο δεν θα χαθεί αλλά θα περάσει στο επόμενο πακέτο που θα διαλέξουμε. Αυτά μου είπε στο chat η κυρά Vodafone.

Εγώ προσωπικά δεν θα ακολουθήσω, θα πάω πάλι στην Q μου και τα count down.. :)

 

Εμένα πάντως προ ολίγου αλλά μου είπαν στο chat...

1) Μετάβαση από students exclusive 7 σε 8,5: Απώλεια όσων έχουν μαζευτεί και διπλές παροχές μόνο την πρώτη φορά ενεργοποίησης του πακέτου 8,5 (δηλαδή 2,4GB, 2400’ λεπτά προς όλους και 2400 sms).

2) Μετάβαση από students exclusive 8,5 σε 10: Δεν έχουν ακόμα ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακρίβεια στο χρηματικό υπόλοιπο όσο πάει χειροτερεύει..

Έχω 15,20€ εκ των οποίων τα 3,80€ είναι από την κάρτα Νέων, δηλαδή 11,40€.

Στο CU App λέει 14,47€. Στο Smart Pocket, που μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο τα κανονικά € σου (11,40) χωρίς τον ΦΠΑ (9.19€ δηλαδή στην περίπτωση μου), λέει 15,1€.

Θέλω πολύ να δοκιμάσω να βγάλω κουπόνι με 15€ αλλά δεν έχω τι να το κάνω..

 

ΥΓ: Σχετικά με το Smart Pocket, αναφέρθηκε σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης ένα bug του, το οποίο σε άφηνε να εξαργυρώσεις το ίδιο κουπόνι περισσότερες από μια φορές. Δυστυχώς αν και δεν το είδαν πολλοί, διορθώθηκε γρήγορα από την Vodafone..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως προ ολίγου αλλά μου είπαν στο chat...

1) Μετάβαση από students exclusive 7 σε 8,5: Απώλεια όσων έχουν μαζευτεί και διπλές παροχές μόνο την πρώτη φορά ενεργοποίησης του πακέτου 8,5 (δηλαδή 2,4GB, 2400’ λεπτά προς όλους και 2400 sms).

2) Μετάβαση από students exclusive 8,5 σε 10: Δεν έχουν ακόμα ενημέρωση.

 

Έχεις δίκιο αδελφέ. Προφανώς δεν θέλανε να πούνε ότι διαγράφεται. Εγώ ξαναμίλησα σήμερα και το έπαιζε τρελίτσα ως που της είπα "πες μου τι θα γίνει με τα λεπτά που έχουν μαζευτεί" και λέει "εφόσον το πακέτο λήξει, θα διαγραφούν".

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσουμε ότι η Vodafone επι χρόνια ολόκληρα επέτρεπε αριθμούς στο δίκτυο της χωρίς ούτε ένα € ανανέωσης και έδινε και παροχές κάθε μήνα. Και πάλι διατηρεί στα φοιτητικά το περιθώριο πριν τη φραγη από την τελευταία ανανεωση στους 6 μήνες. Δεν τη δικαιολογώ, αλλά δεν είναι απαραίτητα η χειρότερη.
Link to comment
Share on other sites

Ότι γινόταν ως τώρα ήταν μέσα στα πλαίσια του "ανταγωνισμού" γιατί όλοι επέλεγαν την Cosmote οπότε κάτι έπρεπε να δώσει και η Vodafone εφόσον το σήμα της ήταν και είναι τραγικό.

Όπως και η Wind μοίραζε φοιτητικά νούμερα σε όλους χωρίς καμία προϋπόθεση μόνο και μόνο για να αυξήσει τους συνδρομητές της.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Unlimited data με 10 ευρώ,καταναλώνονται πρώτα αυτά,ή τα άλλα πακέτα; Εάν έχω hotspot το κινητό μου μπορεί να βάλει χρήση του unlimited και η σύζυγος;
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα απεριόριστα καταανλώνονται πρώτα. Επίσης μπορεις να τα δώσεις και στην σύζηγο.
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στα φοιτητικά πακέτα το exclusive 10 και προς το παρόν και παραμένει και το 7αρι.

Για να δούμε πως θα συνεχίσει η πορεία των φοιτητικών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...