Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα,

ΣTIΣ 12/05 H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΘA ANTIKATAΣTAΘEI ΣTO CU ΣOY ME THN ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL: 600' ΠPOΣ OΛOYΣ + 600SMS + 1,2GB ME 10€. KAΘE 1H TOY MHNA ΘA ΠAIPNEIΣ ΔΩPEAN KAI AYTOMATA 600' ΠPOΣ CU KAI 600MB!

Λέτε να βάλω πακέτο ή θα χάσω ότι έχω μαζέψει και το πακέτο μαζί?

 

Και μένα μου ήρθε το μήνυμα πριν λίγο. Με την αλλαγή δε χάνεις τίποτα μέχρι να λήξουν τα αντίστοιχα υπόλοιπα. Αλλά όταν θα περάσει ο μήνας θα βάλεις αναγκαστικά άλλο πακέτο οπότε θα χαθούν τότε. Το μόνο που μένει είναι τα mb από το cu παρε να έχεις και όσα μπαίνουν με κάθε ανανέωση. Δυστυχώς τα 600+600 κάθε μήνα χάνονται και ξεκινάνε από την αρχή πάλι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι μαζική η σκούπα, το ίδιο μήνυμα έχει έρθει εκτός από εμένα σε πολλούς φίλους μου. Το θέμα είναι εάν όντως αύριο δεν υπάρχουν τα φοιτητικά πακέτα στην εφαρμογή. Μένει να το δούμε, αλλά και πως θα κινηθούμε από εδώ και πέρα...
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους εσάς που σας ήρθε το μήνυμα διακοπής, είχατε κάνει ανανέωση τον περασμένο μήνα που ήρθε το γνωστό μήνυμα;;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους εσάς που σας ήρθε το μήνυμα διακοπής, είχατε κάνει ανανέωση τον περασμένο μήνα που ήρθε το γνωστό μήνυμα;;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Δεν εχει κάποια σχέση αυτό, εγώ βάζω κάθε μήνα φυσικά αλλα έχουν κόψει πριν λίγους μήνες και φίλο που έβαζε 20€ κάθε μήνα. Γίνεται εκκαθάριση της βάσης των φοιτητικών λογικό, εμένα έκλεισε 7 χρόνια τη 1 Μαρτίου αισίως. Μια χαρά δηλαδή και για τα επόμενα δύο χρόνια μετατρέπεται σε cu special οπότε για αλλα δύο χρόνακια ίσως και παραπάνω μια χαρα θα είμαστε.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους εσάς που σας ήρθε το μήνυμα διακοπής, είχατε κάνει ανανέωση τον περασμένο μήνα που ήρθε το γνωστό μήνυμα;;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Το έλαβα και εγώ το ίδιο μυνημα . Και δεν έχω βάλει κάρτα από τότε. Εξάλλου μονό τις δωρεάν παροχές χρησιμοποιω. Αρά από αύριο μόλις γυρίσει σε special καταργείται όλα τα λεπτά ομιλίας και τα mb πού είχανε αθροιστεί και ξεκινάνε από την αρχή. Έχουμε μονό το special πακέτο και όλα τα πακέτα του cu . Επίσης σταματαει να ανανεώνεται αυτόματα το υπόλοιπό μας σε ευρώ. Αρά κάθε δυο μήνες θα πρέπει να βάλουμε κάρτα ανεξαρτήτως άμα το χρησιμοποιουμε η όχι αλλιώς χάνουμε το υπόλοιπό.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά ασχολούμαι τώρα να προσπαθώ να βάλω υπόλοιπο και αν μου λέει ότι δεν ισχύει το φοιτητικό πακέτο!! χωρίς λόγο όλα αυτά!!!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά ασχολούμαι τώρα να προσπαθώ να βάλω υπόλοιπο και αν μου λέει ότι δεν ισχύει το φοιτητικό πακέτο!! χωρίς λόγο όλα αυτά!!!

 

εντάξει το απόγευμα τελικά το ενεργοποίησα το πακέτο...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σας γυρισε το πακετο?

 

οχι μεχρι στιγμης δεν μου εχουνε κοψει το φοιτητικο ουτε και τις δωρεαν παροχες τιποτα δεν εχει αλλαξει μεχρι στιγμης..

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αλλάξει από φοιτητικό σε special, δεν θα χασεις τίποτα. Απλά δεν θα μπορείς να ενεργοποιήσεις πλέον το φοιτητικό, και την επόμενη 1η του μήνα θα πάρεις τα bonus του special, χάνοντας τυχόν υπόλοιπο από το αντίστοιχο του φοιτητικού.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα το παρακάτω μήνυμα:

MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE H ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL. ΓIA TA NEA ΣOY ΠAKETA MΠEΣ MY CU APP H KAΛEΣE TO 1252.

NA KAI TA ΠPΩTA ΣOY ΔΩPAKIA AΠO TH CU SPECIAL ΠPOΣΦOPA! 600' ΠPOΣ CU KAI 600 MB EΩΣ TO TEΛOΣ TOY MHNA! ΘA TA EXEIΣ ΔΩPEAN KAΘE 1H TOY MHNA XΩPIΣ NA BAZEIΣ KAPTA.

 

Μπήκα στην εφαρμογή και δεν υπάρχουν τα φοιτητικά πακέτα πλέον ενώ το πρωί τα έδειχνε κανονικά.

Και επίσημα τέλος το φοιτητικό μετά από 5.5 χρόνια. Το αστείο είναι ότι το πασο μου είναι ενεργό μέχρι 8/21!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα το παρακάτω μήνυμα:

MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE H ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL. ΓIA TA NEA ΣOY ΠAKETA MΠEΣ MY CU APP H KAΛEΣE TO 1252.

NA KAI TA ΠPΩTA ΣOY ΔΩPAKIA AΠO TH CU SPECIAL ΠPOΣΦOPA! 600' ΠPOΣ CU KAI 600 MB EΩΣ TO TEΛOΣ TOY MHNA! ΘA TA EXEIΣ ΔΩPEAN KAΘE 1H TOY MHNA XΩPIΣ NA BAZEIΣ KAPTA.

 

Μπήκα στην εφαρμογή και δεν υπάρχουν τα φοιτητικά πακέτα πλέον ενώ το πρωί τα έδειχνε κανονικά.

Και επίσημα τέλος το φοιτητικό μετά από 5.5 χρόνια. Το αστείο είναι ότι το πασο μου είναι ενεργό μέχρι 8/21!

Αφού είναι ενεργό μέχρι 8/21 γιατί δεν τους το ανέφερες; Να μη σου το καταργήσουν δηλαδή.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα το παρακάτω μήνυμα:

MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE H ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL. ΓIA TA NEA ΣOY ΠAKETA MΠEΣ MY CU APP H KAΛEΣE TO 1252.

NA KAI TA ΠPΩTA ΣOY ΔΩPAKIA AΠO TH CU SPECIAL ΠPOΣΦOPA! 600' ΠPOΣ CU KAI 600 MB EΩΣ TO TEΛOΣ TOY MHNA! ΘA TA EXEIΣ ΔΩPEAN KAΘE 1H TOY MHNA XΩPIΣ NA BAZEIΣ KAPTA.

 

Μπήκα στην εφαρμογή και δεν υπάρχουν τα φοιτητικά πακέτα πλέον ενώ το πρωί τα έδειχνε κανονικά.

Και επίσημα τέλος το φοιτητικό μετά από 5.5 χρόνια. Το αστείο είναι ότι το πασο μου είναι ενεργό μέχρι 8/21!

 

κακως στο εκοψαν!! αφου εχεις ενεργο πασο εμενα εχει ληξει εδω και χρονια το πασο!! και ζητησαν πισω στην ορκωμοσια της σχολης μου !.

Εμενα δεν μου το εκοψαν παντως ακομα το φοιτητικο.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

κακως στο εκοψαν!! αφου εχεις ενεργο πασο εμενα εχει ληξει εδω και χρονια το πασο!! και ζητησαν πισω στην ορκωμοσια της σχολης μου !.

Εμενα δεν μου το εκοψαν παντως ακομα το φοιτητικο.

 

καλησπερα να υποθεσω με βεβαιωση δημοσιου ιεκ βγαινει κανονικα φοιτητικο?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου κοψανε το φοιτητικό. Μου ήρθε μυνημα ότι ενεργοποιηθηκε το special . Και μου διέγραψε όλα τα λεπτά ομιλίας προς cu και τα MB από το φοιτητικό. :-( αν και το ήξερα ότι θα γίνει.

Αρά 15/5/2023 θα λήξει και το special να το σημειώσω στο ημερολόγιό μου αφού κανονικά είναι για δυο χρονιά ( εγώ το ξέρω δεν το έγραφε το μυνημα ) . Και σταματάει και η παράτασή στην ημερομηνία λήξης από όσο διαβάσει από άλλους τώρα μονό στο φοιτητικό έδινε μονό του παράτασή οπότε κάθε δυο μήνες θα πρέπει να βάζω κάρτα , βλέπω ότι 20/10/21 λήγει το υπόλοιπό μου οπότε έχω αρκετό καιρο για να βάλω κάρτα!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μας το κόψουν άνευ προειδοποιήσεως ; Για να φάω τα 11gb αν είναι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

κακως στο εκοψαν!! αφου εχεις ενεργο πασο εμενα εχει ληξει εδω και χρονια το πασο!! και ζητησαν πισω στην ορκωμοσια της σχολης μου !.

Εμενα δεν μου το εκοψαν παντως ακομα το φοιτητικο.

Το πάσο δεν το δίνεις πίσω στην ορκομωσία, το κρατάς και λες ότι το έχασες

 

Έχει χρήσεις μετά

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μας το κόψουν άνευ προειδοποιήσεως ; Για να φάω τα 11gb αν είναι.
Το κακο είναι ότι το μήνυμα για την αλλαγη έρχεται μια μέρα πριν συνήθως και σου λέει από αύριο το πακέτο αλλαζει αν και καθυστερεί να γίνει και η άλλαγη μετα.

Πχ έμενα μου ήρθε sms 11 του μήνα στις 18.00 ότι 12/5 θα γίνει η αλλαγή σε special και στις 14/5 το πρωί ότι έγινε τελικά.

 

 

 

Μόλις μου κοψανε το φοιτητικό. Μου ήρθε μυνημα ότι ενεργοποιηθηκε το special . Και μου διέγραψε όλα τα λεπτά ομιλίας προς cu και τα MB από το φοιτητικό. :-( αν και το ήξερα ότι θα γίνει.

Αρά 15/5/2023 θα λήξει και το special να το σημειώσω στο ημερολόγιό μου αφού κανονικά είναι για δυο χρονιά ( εγώ το ξέρω δεν το έγραφε το μυνημα ) . Και σταματάει και η παράτασή στην ημερομηνία λήξης από όσο διαβάσει από άλλους τώρα μονό στο φοιτητικό έδινε μονό του παράτασή οπότε κάθε δυο μήνες θα πρέπει να βάζω κάρτα , βλέπω ότι 20/10/21 λήγει το υπόλοιπό μου οπότε έχω αρκετό καιρο για να βάλω κάρτα!

 

Πρακτικά κρατάει για δύο χρόνια αλλα μπορεί να μας ξεχάσουν και λίγο παραπάνω. Σε ένα γνωστό έχει λήξει μονο και το special περίπου στα 2,5 χρονια αλλα σε αυτόν έληξε και το φοιτητικό στα 4 κανονικά όχι στα 7 όπως σε μενα πχ.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εμενα κρατησε 8 χρονια.Ημουν τυχερος και ειμαι φοιτητης παλι οταν εσκασε το μηνυμα οτι ληγει,οποτε το ανανεωσα.

 

Ναναι καλα το παλικαρι που με βοηθησε να γινει φοιτητικο πριν τοσα χρονια,απο εδω μεσα.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το κακο είναι ότι το μήνυμα για την αλλαγη έρχεται μια μέρα πριν συνήθως και σου λέει από αύριο το πακέτο αλλαζει αν και καθυστερεί να γίνει και η άλλαγη μετα.

Πχ έμενα μου ήρθε sms 11 του μήνα στις 18.00 ότι 12/5 θα γίνει η αλλαγή σε special και στις 14/5 το πρωί ότι έγινε τελικά.

 

 

 

 

 

Πρακτικά κρατάει για δύο χρόνια αλλα μπορεί να μας ξεχάσουν και λίγο παραπάνω. Σε ένα γνωστό έχει λήξει μονο και το special περίπου στα 2,5 χρονια αλλα σε αυτόν έληξε και το φοιτητικό στα 4 κανονικά όχι στα 7 όπως σε μενα πχ.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ

 

εμενα κρατησε 8 χρονια.Ημουν τυχερος και ειμαι φοιτητης παλι οταν εσκασε το μηνυμα οτι ληγει,οποτε το ανανεωσα.

 

Ναναι καλα το παλικαρι που με βοηθησε να γινει φοιτητικο πριν τοσα χρονια,απο εδω μεσα.

 

Εμένα έκλεισε τα 8 και πάει για 9 το φοιτητικό.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κρύβε λόγια γιατί βγαίνουν μαχαίρια

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό που έγινε σπέσιαλ θα μπαίνει σε φραγή αν δεν βάλουμε σε τρεις μήνες κάρτα;

 

ναι.

 

καλεσε το 1252 και δες ποτε ληγει τωρα το cu special σου! διοτι εχει ηδη δωσει παραταση το φοιτητικο οποτε θα αργησει να σου σταλει μυνημα να βαλεις καρτα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...