Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε μάλλον σε όσους έχουν να βάλουν κάρτα κοντά κάνα χρόνο τώρα , όπως εγώ
Δεν ισχύει αυτό, έχω ένα φοιτητικό από την ανιψιά μου που έβαλα μια κάρτα μόνο πριν δύο χρόνια όταν της το έδωσαν και δεν της έστειλαν τίποτα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα διαπίστωσα οτι εκανε ''φτερά''-μηδενίστηκε το χρηματικό μου υπόλοιπο (γύρω στα 26€) ,μιλαω με τo chat και προσπαθώ να βγάλω άκρη...Μου είπαν θα με καλέσουν..., μάλλον πρεπει να εχει σχέση με το sms που μου ήρθε να βάλω κάρτα μεχρι 19/4/2021 Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι εκεί στην βονταφονε είναι κυριολεκτικά για κλωτσιές και στην ανήψια μου της έφαγαν το υπόλοιπο 0.19 ευρώ (έληγε τον Οκτώβριο)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μην βάζετε κάρτα καθόλου αν δεν χρειάζεστε...θα πετάξουν μπέχο προσφορές το Πάσχα!! Σιγά μη το χάσουμε το νούμερο!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα διαπίστωσα οτι εκανε ''φτερά''-μηδενίστηκε το χρηματικό μου υπόλοιπο (γύρω στα 26€) ,μιλαω με τo chat και προσπαθώ να βγάλω άκρη...Μου είπαν θα με καλέσουν..., μάλλον πρεπει να εχει σχέση με το sms που μου ήρθε να βάλω κάρτα μεχρι 19/4/2021

 

26 ευρω υπολοιπο;

τοσο πολυ;

καλα ποτε σου ελεγε στο 1252 ή στο vodafone cu.gr οτι σου ληγει το υπολοιπο; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

26 ευρω υπολοιπο;

τοσο πολυ;

καλα ποτε σου ελεγε στο 1252 ή στο vodafone cu.gr οτι σου ληγει το υπολοιπο; .

 

15/10/2021 ληξη υπολοίπου

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μηδενίστηκε το υπόλοιπο αν και έλεγε το SMS ότι λήγει σήμερα. Αυτό που έβαλα screenshot πριν μερικές μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι στην ανήψια μου με μηδενισμό υπόλοιπο λέει ακόμα ότι λήγει τον Οκτώβριο....

 

Απίθανοι τύποι ...

 

Άρπα κόλλα ..

 

Παίδες να πάρετε τηλέφωνο και να κάνετε παράπονο

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και στο φοιτητικο της κορης μου κατι αντιστοιχο εκαναν.

Οταν πηρε την σιμ, γυρω στον Σεπτεμβριο που παρελαβε και το πασο της, της ειπαν οτι το υπολοιπο ισχυει για εναν χρονο. Τα 10€ ομως που ειχε μεσα εκανα φτερα στο 6μηνο περιπου. Μαζι με αυτα και οτι υπολοιπα ειχε σε χρονο ομιλιας κλπ. Μενουν μονο 400MB τον μηνα. Δωρο αδωρο. Για χρηση φοιτητριας δεν φτανουν ουτε για μια μερα.

Οποτε αντε γεια τους, χρησιμοποιει το Q της.

 

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο chat ζητάνε να βάλω κάρτα και το συζητάμε λένε πάλι για να μου επιστραφεί το. πόσο. Τελικά κάθε πότε θέλει τάισμα το φοιτητικό με φρέσκια κάρτα;

Ποτέ άλλαξε αυτό; Υπάρχει δελτίο τύπου με την μεταβολή των όρων.;

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό 2 μήνες έχει ημερομηνία λήξης επίσημα, όπως κάθε καρτοκινητο.

Το ότι άτυπα δίνανε κάποια παράταση, δεν αναγράφεται πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Στο chat ζητάνε να βάλω κάρτα και το συζητάμε λένε πάλι για να μου επιστραφεί το. πόσο. Τελικά κάθε πότε θέλει τάισμα το φοιτητικό με φρέσκια κάρτα;

Ποτέ άλλαξε αυτό; Υπάρχει δελτίο τύπου με την μεταβολή των όρων.;

 

Eγω το ταϊζω κάθε μηνα σχεδόν απο την επιστροφή της master ALPHA BANK

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει ότι το υπόλοιπο λήγει μια συγκεκριμένη ημερομηνία τοτε αυτό πρέπει να ισχύει όχι κάτι άλλο διότι σε αυτήν την περίπτωση είναι πρόβλημα δικό τους καθότι το κάτι άλλο δεν γράψετε πουθενά

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου μηδενίστηκε το υπόλοιπο χρημάτων, είχα κάτι λεπτά του ευρώ μέσα και εξαφανίστηκαν
Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έβαζα μέσα από κάρτα της alpha Bank λόγω αγορών . Έστω και έτσι σήμερα λέει το SMS ότι λήγει όχι αύριο. Γιατί μηδενίστηκε πριν τις 23.59;

Πολλα λεφτά έφαγαν έτσι. Άκου βάλε λέει κάρτα και βλέπουμε;

Μάλιστα είχα ρωτήσει στο chat και μου είπαν να αγνοήσω το SMS. Είχε ξαναγίνει

Link to comment
Share on other sites

Eγω το ταϊζω κάθε μηνα σχεδόν απο την επιστροφή της master ALPHA BANK
Μια απορία, όταν το ταιζεις σου λέει ότι έχεις βάλει κάρτα;;; Το βλέπεις αυτό στην εφαρμογή της voda όταν πατήσεις πάνω στο my balance

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, όταν το ταιζεις σου λέει ότι έχεις βάλει κάρτα;;; Το βλέπεις αυτό στην εφαρμογή της voda όταν πατήσεις πάνω στο my balance

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Οχι απλά προστίθεται ενα ποσό ,το sms γραφει: με βαση τις μηνιαιες συναλλαγες σας με την καρτα vodafone bonus master προστεθηκε στο υπολοιπό σας 10€

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ζωή αρπαχτές αυτή η εταιρία και χωρίς κανένα σεβασμό στον πελάτη. Μηδενίστηκε και σε εμένα το υπόλοιπο που είχα (4.30€) και ας έλεγε η εφαρμογή ότι λήγει 19/10/21. Τους τα χαρίζω λοιπόν για να φτιάξουν το σάπιο δίκτυο που έχουν και θα ξαναδούν χρήματα από εμένα το 2026.
Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι. Έτσι με την κάρτα alpha bank master card Vodafone μου έβαζαν τα χρήματα. Σε κάποια φάση σταμάτησαν αφού το έψαξα και η Vodafone και η τράπεζα μου ειπε ότι το πρόγραμμα ισχύει πλέον μόνο για σύνδεση και να κάνω την γραμμή σύνδεση αν θέλω να επωφελούμαι. Δεν το έκανα γιατί δεν με σύμφερε. Είχα όμως υπόλοιπα και κάθε μήνα ανανέωνα τελευταία από εκεί μέχρι που σήμερα το μηδενησαν. Το υποψιάστηκα όταν μου έστειλαν sms να ανανέωσω με 1 ευρώ και θα πάρω κάτι λεπτά δώρο. Κάτι τέτοιο.

Όλες οι εταιρείες τα έχουν κάνει μπάχσλο με τα προγράμματα

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα ξεκαθάρισαν τα φοιτητικά, μπαμ και κάτω

 

Κρίμα και ξεφτίλα για την εταιρεία

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα πρέπει να βάζουμε 10 ευρώ το εξάμηνο;

Απαράδεκτο. :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα πρέπει να βάζουμε 10 ευρώ το εξάμηνο;

 

Απαράδεκτο. :) :lol:

Δεν είναι ακριβώς έτσι

 

σου λέει ότι το υπόλοιπο σου ληγει στις 15 Οκτωβρίου

 

ξαφνικά αλλάζει γνώμη καιι λέει ότι λήγει στις 20 Απρίλη με σμσ ενώ η εφαρμογή και ο τηλεφωνητής λέει Οκτωβρίο !!!!

 

τους παίρνεις τηλέφωνο και τους λες ρε παιδιά η εφαρμογή λέει ότι λήγει Οκτωβρίο τη μήνυμα μου στέλνετε;;;

 

Αγνοήσετε το λάθος του σύστηματος

 

Και μετά σου τρώει τα λεφτά!!!!!!!

 

Κάτι τέτοιο σίγουρα δεν είναι για γελοία και ούτε βέβαια για απλοϊκές απαντήσεις του τύπου καλά μωρέ 10 ευρώ το δίμηνο....

 

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή έλεγε λήξη 19/10/21 και το sms 20/4/21. Έστω και έτσι τα έφαγαν πριν τελειώσει η ημέρα στις 23:59. Σε επικοινωνία μαζί τους είπαν να αγνοήσω το sms. Το ίδιο και τον προηγούμενο μήνα. Επιβεβαιώθηκε ότι ήταν λάθος αφού δεν μηδενίστηκε το ποσό τότε. Τί να πιστέψεις;

Τώρα στο chat ζητάνε <<τάισμα>> και να κάνω αίτημα επιστροφής. Μιλάμε για μπάχαλο.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι

 

σου λέει ότι το υπόλοιπο σου ληγει στις 15 Οκτωβρίου

 

ξαφνικά αλλάζει γνώμη καιι λέει ότι λήγει στις 20 Απρίλη με σμσ ενώ η εφαρμογή και ο τηλεφωνητής λέει Οκτωβρίο !!!!

 

τους παίρνεις τηλέφωνο και τους λες ρε παιδιά η εφαρμογή λέει ότι λήγει Οκτωβρίο τη μήνυμα μου στέλνετε;;;

 

Αγνοήσετε το λάθος του σύστηματος

 

Και μετά σου τρώει τα λεφτά!!!!!!!

 

Κάτι τέτοιο σίγουρα δεν είναι για γελοία και ούτε βέβαια για απλοϊκές απαντήσεις του τύπου καλά μωρέ 10 ευρώ το δίμηνο....

 

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Η ουσία είναι ότι η κάρτα ενώ έχει διάρκεια δύο μήνες, σε κάποια φοιτητικά έδινε μεγαλύτερη διάρκεια άτυπα. Δεν ήταν κάποιο χαρακτηριστικό του προγράμματος, απλά κάτι που είχαμε παρατηρήσει να συμβαίνει χωρίς να αναφέρεται επίσημα πουθενά. Το να λήγει το υπόλοιπο 15 Οκτώβρη χωρίς να έχεις κάνει ανανέωση στις 15 του ερχόμενου Αυγούστου, σίγουρα βόλευε πολύ και ήταν καλό όσο κράτησε, αλλά δεν νομίζω ότι μπορώ να απαιτήσω και κάτι ιδιαίτερο από την στιγμή που δεν μιλάμε για κάτι που υπήρχε καν ως όρος.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...